PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda City'de Kaza Sonrası Direksiyondan Gelen Ses

barisbakirli
06-01-2023, 17:58
Selam arkadaşlar,

Honda City aracım park hâlindeyken bir cipin gazabına uğradı. Tekerleği düzlemeden park etmiştim ve tekerleğe bindirilmiş direkt. Onarım süreci güzel tamamlandı sanıyordum ama pek de güzel tamamlanmamış. Direksiyonu sağa sola çevirirken seyir hâlinde takır tukur sesler geliyor ön taraftan. Tamir olmasına rağmen bu sesin sebebi ne olabilir? Bilenler aydınlatırsa ona göre aksiyon alayım.

8.000rpm
06-01-2023, 18:02
direksiyon çevirme esnasında tak-tuk sert kısa ve keskin sesler salıncaklardan gelebiliyor
benim meg2'de vardı , çatlakmış (nedense)
değiştik ses kesilmişti

immortalboss
06-01-2023, 18:07
Eğer direksiyon sabitken ses geliyorsa salıncak, burçlar vs. baktırın derim. Bir bilgim olmamakla beraber elektrikli direksiyon varsa biraz daha detaylı inceleme gerekebilir.

barisbakirli
06-01-2023, 18:35
Salıncaklar hakkında da hiçbir bilgim yok, ilk kez duyuyorum. Nedir tam olarak? Bu arada cevaplarınız için de teşekkür ederim, bir an önce baktıracağım.

DOHC
06-01-2023, 18:49
Araç hareket halinde iken sağ-solda takur tukur ses varsa, tekerden de darbe aldığını düşünürsek, bence aksların gitmiş gibi........

rain man
06-01-2023, 20:21
Seyir halinde sağa sola dönüşte takır tukur ses bana aks gibi geldi.

Nerde yapıldı aracınız, neler değişti.

Belli ki düzgün sonuçlandırılmamış...

Geçmiş olsun