PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Operatörü Kullanıyorsunuz?

OnurG
15-01-2023, 14:36
Hali hazırda her şey zamlanırken operatör paket fiyatları da zamlanmakta. Şuan Turkcell kullanıyorum çok memnunum, yıllık sözleşmemin bitmesine 3 gün kaldı. Bana sundukları tarife 19 GB internet,1100 dk, 250 sms 140 TL. Türk Telekom'da 20 + 5 gb, 1000 dk, 250 sms 130 TL. Fiyat farkı yok evet ama arada 6 gb internet farkı mevcut. Diğer operatör olan Vodafone'nun her şey dahil paketleri cazip geliyor fakat çekim konusunda herkes çok şikayetçi. Ayrıca Türk Telekom aynı paketi bir arkadaşıma 100 tlye sunuyor farklı bir arkadaşıma 150 tlye sunuyor. Bunu neye göre yapıyorlar asla anlamadım bugüne kadar. Sizin görüşleriniz nedir? Aşırı kararsız kaldım.

Kadyr
15-01-2023, 14:41
Türkcell sen telekoma geçtim 1 seneyi geçti. Her şeyden biraz var çekimi çok nadir tam görüyorum. İnternet hızı yavaş genelde. Pendik viaportta 3g çekiyor düşünün lte hiç yazmadı. Türkceli özledim kısaca

kadireren
15-01-2023, 15:06
Turkcell 20gb paketimi 69tl den 200tl yükseltince Vodafone geçtim yılbaşından hemen önce 25gb sınırsız sosyal medya yurtdışı konuşma vs 3 ay 124 daha sonra 149tl paket adı red 25 sınırsız sosyal
Turkcell kadar çekmiyor evet ama iş yerimde ve evde beni çok rahatsız edecek bir düşüş olmadı hız olarak

CloudGrey
15-01-2023, 15:27
vodafone kullanıyorum ucuz diye

Tarife bitiminde size dayatmaya çalışılan zamlı rakamdan ( specler aynı atıyorum ama fiyat zamladı şeklinde geliyorlar size ) nasıl kurtulabilirsiniz onuda anlatım;

misal 70 tl ödüyorsunuz , 15 gb internet cart curt falan var.
tarife bitmeye yakın sizi arıyorlar diyorlarkı aynı tarife yok zam geldi vs vs 140 tl.

yenilemeyin son güne kadar bekleyin. son 3-5 gün kala vodafone arayıp hattınızı "kontorlü hatta " cevirmek istediğinizi söyleyin.
son ana kadar konuşurken müşteri temsilcisi ile asla kararınızdan vazgeçmeyin...
sonra sizi başka bir bir birime aktarıcaklar , o kişi artık hattınızı köntürlü yapıcak kişi.

birden büyülü bir şekilde son kişi size 65 liralık (şuanki tarifenizden de daha ucuz specler aynı ama ) bir tarife önericek , sizi kontürlü hatta geçirmemek için .. işte onu kabul edebilirsiniz...
3 kere denendi 3ündede aynı sonuç alındı..

bana sonra burdan teşekkür edersiniz.

ruudvan
15-01-2023, 15:34
turkcellden once vodafone a sonra telekoma gectım.2senedir telekomluyum
vodafone onermıyorum. evımde odamda cekmıyordu. telekomda sorun yok.

mcemrek
15-01-2023, 16:01

Tarife bitiminde size dayatmaya çalışılan zamlı rakamdan ( specler aynı atıyorum ama fiyat zamladı şeklinde geliyorlar size ) nasıl kurtulabilirsiniz onuda anlatım;

tarife bitmeye yakın sizi arıyorlar diyorlarkı aynı tarife yok zam geldi vs vs 140 tl.

yenilemeyin son güne kadar bekleyin. son 3-5 gün kala vodafone arayıp hattınızı "kontorlü hatta " cevirmek istediğinizi söyleyin.
son ana kadar konuşurken müşteri temsilcisi ile asla kararınızdan vazgeçmeyin...
sonra sizi başka bir bir birime aktarıcaklar , o kişi artık hattınızı köntürlü yapıcak kişi.

birden büyülü bir şekilde son kişi size 65 liralık (şuanki tarifenizden de daha ucuz specler aynı ama ) bir tarife önericek , sizi kontürlü hatta geçirmemek için .. işte onu kabul edebilirsiniz...

turktelekom kullanıyordum bu taktiği denedim en son güne kadar direttiler kasım başında zam furyası zamanı dedim tamam taahhüt filan vermiyorum. turkcell e geçtim 109 + vergi 20 gb 1000 dk tarifesi kullanıyorum şuan şehirler arası yolculukta 3g 4g çekiyor bağlantı kopma olayı yok denecek kadar az. turktelekomda bol bol bağlantı kopuyordu

AşkınS.
15-01-2023, 17:06
Yıllardır Vodafone kullanırım, daha uygun diye Türk Telekom’a geçtim, hiç çekmedi tekrar Vodafone a geçtim. Son 2-3 aydır çekmeme problemi var. Öncesinde hiç yoktu ya da ben yaşamıyordum.

Şuan herşey sınırsız, 245 lira

Met
15-01-2023, 17:22
11 ay önce Turkcell den Vodafone a geçtim. Geçtiğim günden bu yana memnun olduğum tek bir gün yok. Defalarca şikayet kaydı oluşturuldu ama nafile. En son konuştuğum müşteri hizmetleri çalışanı suçu telefonuma attı :D (telefon iPhone 13)

Şubatta taahhütüm bitiyor, tekrardan Turkcell e geçmeyi düşünüyorum. Bana 40gb civarı internet paketi olan faturalı tarife tavsiyesi olan var mı ? :D

srkns
15-01-2023, 17:24
+10 yıl türk telekom kullanıyorum, sadece Kars da askerlik yaparken internet kullanamadığımdan :) numaramı taşıdım terhis olunca tekrar telekoma geçtim

uzun süreli abone iseniz size özel tarife sunuyorlar

bahsettiğiniz (20 + 5 gb, 1000 dk, 250 sms 130 TL) olan paketi kullandım bir süre, bu ay 185 lira olarak güncellenecekmiş sms olarak geldi

bulunduğunuz lokasyon için çekim kalitesi olarak bir yorum yapamam ama nadir de olsa avm otoparklarında veya hiç alakasız İstanbul'da merkezi bir yerde çekmediği de olmuştur. Günlük kullanımda sıkıntı yaşamadım öyle uzun vadeli. deprem vs afet durumunda zaten çoğu operatör mantara bağlıyor..

EREN34
15-01-2023, 17:56
Vodafone.
Şirket çözüm ortağımız diye tarifeler bize özel baya ucuz.
Yoksa yanından geçmem

delyyy
15-01-2023, 22:15
Türkselden kontörlü dönemde bana çok büyük yamuk yapmaları sebebiyle vadafona geçtim. 15 senesi vardır.
Ucuz ve türksel harici daha iyi alternatif göremediğimden bir yere kıpırdayamıyorum.
7gb int, bin dk konuşma, 250 sms için 58 lira ödüyorum. Ve neredeyse hiç bir yerde hiç bir zaman çekmiyor :)

fthdrn
15-01-2023, 22:23
vodafone tarifem bitiyor bende kara kara düşünüyorum yenilesem mi

gökan
15-01-2023, 23:45
Okul da Turkcell çekmiyor şaka gibi :)

CenkB
16-01-2023, 07:47
Uzun süredir turkcell kullanıyorum. Fiyatlarından dolayı vodafoneye geçmek gibi bir niyetim var artık eşim daha bol tarifeyi çok daha uyguna kullanıyor fakat çekim kalitesi vs beni biraz tedirgin ediyor. İlerleyen günlerde göreceğiz bakalım.

razzmatazz
16-01-2023, 08:04
yıllardır turkcell kullanırım diğer operatörlere göre pahalı olması dışında bir sorun yok ama parasının hakkını verir
geçen sene mecburiyetten vodafone geçtim geçtiğim günden beri lanet ediyorum böyle leş bir operatör olamaz turkcell ile 100 megabit aldığım yerde vodafone 4g full çekmesine rağmen 2 megabit anca hız veriyor cihaz 13 pro max
çekim kalitesi ne göre sıralarsak iyiden kötüye doğru turkcell - tt mobil - teknocell - bimcell - vodafone
teknocell ve bimcell türktelekomun altyapısını kullanıyor
teknocellde güzel indirimler var en son bu ay sonuna kadar turkcellden yada vodafone dan geçenlere 400 tl hediye çeki veriyorlardı fiyatlarıda uygun

mirafiori
16-01-2023, 08:05
işim icabı ülkeyi ve istanbul'u bol bol gezmiş biriyim, bu doğrultuda Turkcell in en kötü oparetör olduğunu söyleyebilirim. Çekmiyor, interneti problem, internet paketi daha hızlı bitiyor v.s ve çok pahalı.
Şahsi ve şirket hattı olarak kalan iki operatörü kullanıyorum. Turktelekom'un ve Vodafonun çekmeme ve internetin zayıf olduğu bölgeler oluyor tabiki oluyor fakat bir Turkcell kadar değil, ama birinden biri çekiyor o konumda, ikisi arasında çok fark yok, fiyat avantajına ve sunduklarına göre birinden biri tercih edilebilir.

Jön Türk
16-01-2023, 08:26
Turkcell Kamu Ekstra 16GB Paketi kullanıyorum 110 tl 16gb 2100 dk heryöne turkcell sınırsız 1500 sms vs vs
Platinum kullanıyordum Antalya'da çok bir avantajı yoktu.
2002 den beri aynı operatördeyim çok düşündüm acaba değişsem mi diye ama değiştiremedim.

8.000rpm
16-01-2023, 08:34
4-5 yıldır vodafone kullanıyorum
turkcell pahalı geldiği için geçmiştimn
iki hattım var , ikisi de limitsiz tarife
yani internet de kotasız-limitsiz , vodafone arasında konuşmak da sınırsız
internet tam bir ömür törpüsü
her yerde cam gibi çekmemesi de cabası
turkcell bu konularda açık ara farklı
ama faturası da açık ara farklı
fazla para verip hizmet alabilmek mi yoksa az olmasa da para verip her dakika küfür etmek mi?
:D
ben halen bu ikilemden çıkamadım

Met
16-01-2023, 08:52
4-5 yıldır vodafone kullanıyorum
turkcell pahalı geldiği için geçmiştimn
iki hattım var , ikisi de limitsiz tarife
yani internet de kotasız-limitsiz , vodafone arasında konuşmak da sınırsız
internet tam bir ömür törpüsü
her yerde cam gibi çekmemesi de cabası
turkcell bu konularda açık ara farklı
ama faturası da açık ara farklı
fazla para verip hizmet alabilmek mi yoksa az olmasa da para verip her dakika küfür etmek mi?
ben halen bu ikilemden çıkamadım

Abi 4-5 yıl nasıl dayandın cidden merak ettim ben taahhüt bitsin diye gün sayıyorum Turkcell e geçmek için :D

Bugraaa
16-01-2023, 08:52
Türk Telekom kullanıyorum 20 GB + 1500DK + 1000 sms 97 TL :)

Birkan61
16-01-2023, 08:58
40gb + 1000 dk + 1000sms ; 149 TL, Türk Telekom

Yıllardır telekom'dayım

Şirket hattı Turkcell kullanıyorum

Genelde İstanbul - Trabzon arası güzergahta ve köydeyim

İkisindede telefon çekimi olarak köy dahil sorun yaşamadım.

Bazı fabrikaların -1,-2 katlarında telekom 3g moduna geçiyor internete zor giriyor, o konuda turkcell'de hiç sıkıntı yaşamadım.

8.000rpm
16-01-2023, 09:42
Abi 4-5 yıl nasıl dayandın cidden merak ettim ben taahhüt bitsin diye gün sayıyorum Turkcell e geçmek için :D

benim internet limitsiz olmalı
bu ihtiyacım sebebiyle mecbur kullandım
hep sıkıntılıydı idare ediyorduk fazla dert etmiyordum interneti ama son zamanlarda çekilmez oldu ciddi saçmaladı

Ranthor
16-01-2023, 11:57
darrusafakadayız, Turkcell senelerdir düzgün çalışmıyor
10 kere kayıt açtım, esnaf pos cihazlarını değiştirdi. Şirket hattı olduğu için değiştiremiyorum da, mutsuzum

OnurG
19-01-2023, 18:20
Güncel: bi taraflarım başka operatöre geçmeye yemedi açıkcası. 19 gb 1100 dk 250 sms paketini 140 tlye yeniledim Turkcell ile, ayrıca 2 aylık youtube premium verdiler. 3 ay 15 tl indirim diyordu bakalım o olacak mı göreceğiz ilk faturada

RafetAraç
19-01-2023, 20:50
beyler ev internetim 1 ay boyunca kesik kalacakmış kalbo kopukluğundan dolayı. bu yüzden sınırsız mobil internet arıyorum ama bulamadım bi türlü. olanlarda telefona sınırsız internet veriyor ama paylaşıma açarsanız wifi ile 20gb kota koyuyor. nasıl çözebilirim bu işi. superbox lara falan baktm 800 lira sınırsız aylık olarak

CloudGrey
20-01-2023, 20:17

biraz önce gene aynı taktik ile 1 yıl kontrat uzattım.
89 ödüyordum rakam 189a çıktı , ben kontürlüye geçmek istiyorum diyince 15 dakka kendi aralarında bi ordan bi oraya aktardılar.
sonuçta aynı tarifeyi (20gb 3000dk) bu sefer dahada ucuza 79tlye verdiler...

Met
21-01-2023, 05:51
biraz önce gene aynı taktik ile 1 yıl kontrat uzattım.
89 ödüyordum rakam 189a çıktı , ben kontürlüye geçmek istiyorum diyince 15 dakka kendi aralarında bi ordan bi oraya aktardılar.
sonuçta aynı tarifeyi (20gb 3000dk) bu sefer dahada ucuza 79tlye verdiler...

Taahhütünüz bitiyor diye beni arayan Vodafone müşteri hizmetlerine sınırsız internetli paketi ücretsiz de verseniz istemiyorum dedim, anlıyorum iyi günler dedi kapattı :D

anamur
22-01-2023, 08:12
bunu yaptım..

Turkcell de 21 GB 125₺ (Mevcut faturalılar alabilir.) (https://mini.donanimhaber.com/turkcell-de-21-gb-125-mevcut-faturalilar-alabilir--154904835)

CenkB
22-01-2023, 08:59
bunu yaptım..

Turkcell de 21 GB 125₺ (Mevcut faturalılar alabilir.) (https://mini.donanimhaber.com/turkcell-de-21-gb-125-mevcut-faturalilar-alabilir--154904835)

Benim de 2 ayım kalmış taahhüt bitmesine. Açıkçası bu tarife bana ilaç gibi geldi. Tek problem hat annemin üzerine. İnşallah sorun yaratmazlar çünkü bazen hattın kullanıcısıyım denilince sorun yaratılmazken bazen hat sahibini istiyorlar.

OnurG
22-01-2023, 12:14
bunu yaptım..

Bende faturalıyım fakat bana 19 gbyi 140 tlye verdiler geçirmişler ucundan az bize demek ki :D

tunA
22-01-2023, 20:32
Turkcell 25 yildir tik yok üç beş kuruş pahali ama hizmet olsun birde ülkenin heryerinde cekmesi on numara

arabasızadam
24-01-2023, 15:31
Vodafone dan arandım 3ay önce sözleşme yenilendiği için 70ten 130 tl oldu şimdide ocak zammı varmış 204 olucakmış ,kontörlüye geçmek istiyorum dediğimde cayma bedeli istiyorlar ne yapmak gerekir?

Sti_Ozan
24-01-2023, 15:47
Telefonu aldığımdan beri Turkcell kullanıyorum 1 ay kadar vodafone a geçme yanlışında bulunmuştum. Odamda bile çekmeyince terkardan Turkcell e döndüm. Platinum Star 50GB paketini kullanıyorum 160TL herhalde, şu anki muadillerine göre diğer hatlar da dahil olmak üzere rakamı da güzel bence. Çekme durumu ile ilgili de hiç sorun yaşamadım.

DOHC
24-01-2023, 16:30
Vodafone dan arandım 3ay önce sözleşme yenilendiği için 70ten 130 tl oldu şimdide ocak zammı varmış 204 olucakmış ,kontörlüye geçmek istiyorum dediğimde cayma bedeli istiyorlar ne yapmak gerekir?

Sözleşmeler en az 12 aylık olmuyor mu?
3 ay önce yenilenen sözleşmeye ocak zammı nedir?

delyyy
24-01-2023, 16:38
Mart sonu bitecek tarifem için vadafon cayır cayır arıyor.
Üç kuruşluk faturam 5 katına çıkacak, fazladan da 2GB internet vereceklermiş :)
Operatörü değiştiricem, zaten çekmiyor dedim arayan arkadaşa, çat diye kapattı :D Müşteri hizmetleri de mükemmel :D

TarikS
24-01-2023, 16:39

3 aylık faydalandığınız indirim tutarı nedir?

2 seçenek var

Türk Telekom veya Turkcell'e bir bakın xxx tutara kadar cayma bedelinizi öderiz kampanyası varsa geçin onlardan faturasız birine. bir hafta sonra isterseniz vdf'a en uygun tarifeden geri dönersiniz (vdf numara taşıma tarifelerine göz atın neler varmış)

Diğer seçenek de tamam kardeşim 3 aylık ne borcum çıkıyor söyleyin ödeyeyim yeter ki salın beni ben gidiyorum hatta faturasıza da geçmeyeceğim hattı kapatıyorum, böyle müşteri memnuniyeti olmaz, ara zam yapıyorsunuz bir de bu ne densizlik falan biraz sallayabilirsiniz :) en kötü 3 aylık indirim tutarı neyse onu ödersiniz.

Sözleşmeler en az 12 aylık olmuyor mu?
3 ay önce yenilenen sözleşmeye ocak zammı nedir?

Taahhütlü tarifelerde fiyat garantisi yoktur diye yazar hepsinde

DOHC
24-01-2023, 16:47
Mart sonu bitecek tarifem için vadafon cayır cayır arıyor.
Üç kuruşluk faturam 5 katına çıkacak, fazladan da 2GB internet vereceklermiş :)
Operatörü değiştiricem, zaten çekmiyor dedim arayan arkadaşa, çat diye kapattı :D Müşteri hizmetleri de mükemmel :D

Beni ve hanımı da cayır cayır arıyordu vodafone.
Hiç bir çağrıya kulak asmadım. Hep en az %100 ve üstü zam diyordu agent.
Sonuçta benim faturam 5 tl, hanımınki 7 tl mi ne arttı 1 yıl daha için.

.::EmrE::.
26-01-2023, 00:34
İlk telefon aldığım günden bu yana yaklaşık 17 yıl Turkcell kullandım. Sonrasında Turkcell'in kazıklamasından bıkarak ilk kez Vodafone daha uygun ve sosyal paketler var diye ona geçiş yapmıştım. 3 sene civarı kullandım,3. sene sonunda sınırsız bir tarifeydi, internet falan gırlaydı. Telefonu PC'ye bağlayıp hayvan gibi online oyun oynuyordum,sonrasında o işe kota getirdiler. Ona uyuz olup 1 sene önce Turkcell'e geçtim. 1 sene boyunca 50GB + 50 GB Sosyal Platinum paket kullandım 179 TL olması gerek yanlış hatırlamıyorsam. Bu sene sonunda tarifem bitiyordu, verecekleri fiyata kabuldüm ancak Turkcell'in yaptığı "ipnelik" sonrası tekrar Vodafone'a geçtim. Turkcell hazretleri mevcut tarifenize devam edemeyeceksiniz, bu yüzden size paketler öneriyorum dedi. Önerdiği paketlerde en yüksek internet kotası 40GB ve fiyat 380 küsür TL. 100 GB interneti bırakıp 40 GB'a geçmek saçmalık olduğundan ki 20 GB paket 200 küsür liralardaydı, uyuz olup Vodafone Red 25+5 GB internet, sınırsız sosyal pakete geçiş yaptım. Sosyal paket gerçekten harika birşey, kullandığım hiçibir uygulama kotadan yemiyor.

İki operatörü de kullanan biri olarak söyleyeyim, Turkcell teknik olarak daha hızlı ( speedtest vs. yaptığınızda arada uçurum gibi bir fark var) ancak teoride ben bir fark görmüyorum, instagram , facebook, spotify, twitter kullanıcısı olarak hiçbir fark yok. Vodafone'da da anında yükleniyor tüm içerik, Turkcell'de de. Youtube , Netflix falan izlerken bazen stream sırasında hafif takılmalar var ancak ahım şahım fark olduğunu söyleyemem. Hız dışında çekim kalitesi farkı baya var. Turkcell hemen hemen her yerde full çekerken Vodafone süreki 2 diş 3 diş şeklinde. Bu yüzden şarj bile daha fazla harcıyor telefon. Bir diğer unsur müşteri hizmetleri. Vodafoneda Red için farklı ve özel bir temsilci yok, müşteri hizmetlerine bağlanmak oldukça uzun sürüyor, ve çalışanlar Turkcell'dekiler kadar profesyonel değiller. Sorunlara çözümleri falan çok iyi değil. Vodafone'un daha iyi olduğu bir diğer konu da yurt dışı paketlerinin çok daha fazla ülkede geçerli olması. Ayrıca verdiği 5G sim kart ile telefonunuz 5G uyumluysa 5G kullanabiliyorsunuz yurt dışında. Turkcell'de böyle birşey görmemiştim.

Uygulama konusunda bence Turkcell daha başarılı (app olarak bahsediyorum) ancak Red'in ayrıcalıkları çok daha fazla. En azından bana daha fazla hitap ediyor, Turkcell Platinum'da bu güne kadar hiçbir ayrıcalığını kullanmadım, saçma sapan "ayrıcalıklar" mevcut.

LTE ve 4G konusuna gelecek olursak LTE sadece Turkcell hatlarda görünen bir ibare. Google'ladığımızda çıkan bilgi şu şekilde ;

"4G teknolojisi LTE'ye göre daha hızlı kablosuz bağlantı ve kullanıcı deneyimi sunar. LTE teknolojisinin ise gerçek bir hız standartı olmadığından bağlantı hızının 3G'nin sağladığı 20 Mbps(Teorik hız) ile 4G'nin sağladığı 100 Mbps (Teorik hız) aralığında olduğu düşünülüyor"

arabasızadam
27-01-2023, 11:16
3 aylık faydalandığınız indirim tutarı nedir?

2 seçenek var

Türk Telekom veya Turkcell'e bir bakın xxx tutara kadar cayma bedelinizi öderiz kampanyası varsa geçin onlardan faturasız birine. bir hafta sonra isterseniz vdf'a en uygun tarifeden geri dönersiniz (vdf numara taşıma tarifelerine göz atın neler varmış)

Diğer seçenek de tamam kardeşim 3 aylık ne borcum çıkıyor söyleyin ödeyeyim yeter ki salın beni ben gidiyorum hatta faturasıza da geçmeyeceğim hattı kapatıyorum, böyle müşteri memnuniyeti olmaz, ara zam yapıyorsunuz bir de bu ne densizlik falan biraz sallayabilirsiniz :) en kötü 3 aylık indirim tutarı neyse onu ödersiniz.

Taahhütlü tarifelerde fiyat garantisi yoktur diye yazar hepsinde

Dün aradılar bir yıl sabit fiyattan kullanabilirsiniz diyorlar ,yersen yapıyorlar , cevap için teşekkürler.