PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir garip ödeme mevzusu

Seyfettin777
20-01-2023, 08:58
Selamlar abiler kardeşler.

Pazar günü petrol istasyonundan arabaya 550tl motorin aldık. Nişanlım yanında nakit çok diye al 300'ü nakit ver dedi, araçtan indim pompacıya parayı verip bekle içerden de kartla ödeyecem dedim ödedim çıktık buraya kadar her şey normal :D

Dün nişanlımı arıyorlar petrol istasyonunda 300tl pompa açığı var diye aldım numarayı konuştum, telefondaki şahıs ödemeyi yapan kişi kadın sandım siz yaptıysanız bakarım dedi, tamam ben de akşam uğrarım dedim neticede ödedim neden kaçayım ki :D

Saat 19.30 gibi iş çıkışı uygun olunca beraber gittik istasyona, ne dese beğenirsiniz hem kayıtlara bakmamış bilmediği için, hem yarın tekrar gelin ya da bu ay içinde gelin diyor hem de ben buna mecburmuşum gibi bir tavırla söylüyor bunu.
Öyle olunca çok sinirlendim ben burda bir hizmet ve ürün satın almışım sırf kimse zan altında kalmasın diye geldik şuraya üstüne bir de tekrar mı gelecem, gelemem işim gücüm var ben niye sizinle beraber güvenlik kameralarını oturup izlemek zorundayım dedim.

Tartışma biraz hararetlenince kardeş sen petrole girdğinde adam seni salmıyoe zaten fişi vermeden, ben sana ödeme yapmamış olsam sen niye bırakacaksın beni diyorum, abi kalabalık saatlerde olabiliyor diyor. Yani ben İstanbul'un göbeğindeki petrollerde bile görmediğim için dedim birader siz çalışma sisteminizi değiştirin, müşteriniz parayı ödeyip ödemediğiyle ilgili zan altında kalırsa bir daha buraya gelmez bile.

Bu şekilde ayrıldık istasyondan fişi Didem attı zannediyordum o da arabadan çıktı, 550Tl nakit ödeme diye fiş de vermiş bana. Bugün hem Shell'in kendi hattından hem de tüketici hakem heyetine bunları şikayet edecem, 300tl cukkalasam kendi arabamla mı yaparım, neresinden tutsan elde kalır mevzu için işi gücü bıraktık 2 gündür bunla uğraşıyoruz.

Yıllardır ilk defa böyle bir şey yaşadığım için paylaşmak istedim :D
Ödemeyi kartla yapmak en temizi baş ağrısı olmaz...

CüneytIşıkkent
20-01-2023, 09:02
Değişik bir tecrübe olmuş geçmiş olsun.. Uzunca bir süredir yakıt aldıktan sonra fişleri bütün nüshaları ile bir süre saklıyorum sırf şu yanlış yakıt koyma muhabbetinden çekindiğim için kii bir kaç kez de benzinli arabaya mazot koymaya çalıştıklarını yakalayınca :D

Ormanci
20-01-2023, 09:15
Pompada 300'ü fark ediyorsa kasada da o kadar fazla var 550 TL'lik fiş kestiysen.. Onu neden fark etmiyorsun? salağa bak...

Evet bu istasyonlarda yaşanabilen sorunları sağdan soldan okuyunca ben de fişleri saklar oldum, hanıma da tembih ediyorum, aldıktan sonra en az 1-2 gün sakla diye. Hoş, genelde yakınımızdaki bi istasyondan alıyoruz, adamlar tanıyor sayılır.

Yarbay
20-01-2023, 09:22
Selamlar abiler kardeşler.

Pazar günü petrol istasyonundan arabaya 550tl motorin aldık. Nişanlım yanında nakit çok diye al 300'ü nakit ver dedi, araçtan indim pompacıya parayı verip bekle içerden de kartla ödeyecem dedim ödedim çıktık buraya kadar her şey normal :D

Dün nişanlımı arıyorlar petrol istasyonunda 300tl pompa açığı var diye aldım numarayı konuştum, telefondaki şahıs ödemeyi yapan kişi kadın sandım siz yaptıysanız bakarım dedi, tamam ben de akşam uğrarım dedim neticede ödedim neden kaçayım ki :D

Saat 19.30 gibi iş çıkışı uygun olunca beraber gittik istasyona, ne dese beğenirsiniz hem kayıtlara bakmamış bilmediği için, hem yarın tekrar gelin ya da bu ay içinde gelin diyor hem de ben buna mecburmuşum gibi bir tavırla söylüyor bunu.
Öyle olunca çok sinirlendim ben burda bir hizmet ve ürün satın almışım sırf kimse zan altında kalmasın diye geldik şuraya üstüne bir de tekrar mı gelecem, gelemem işim gücüm var ben niye sizinle beraber güvenlik kameralarını oturup izlemek zorundayım dedim.

Tartışma biraz hararetlenince kardeş sen petrole girdğinde adam seni salmıyoe zaten fişi vermeden, ben sana ödeme yapmamış olsam sen niye bırakacaksın beni diyorum, abi kalabalık saatlerde olabiliyor diyor. Yani ben İstanbul'un göbeğindeki petrollerde bile görmediğim için dedim birader siz çalışma sisteminizi değiştirin, müşteriniz parayı ödeyip ödemediğiyle ilgili zan altında kalırsa bir daha buraya gelmez bile.

Bu şekilde ayrıldık istasyondan fişi Didem attı zannediyordum o da arabadan çıktı, 550Tl nakit ödeme diye fiş de vermiş bana. Bugün hem Shell'in kendi hattından hem de tüketici hakem heyetine bunları şikayet edecem, 300tl cukkalasam kendi arabamla mı yaparım, neresinden tutsan elde kalır mevzu için işi gücü bıraktık 2 gündür bunla uğraşıyoruz.

Yıllardır ilk defa böyle bir şey yaşadığım için paylaşmak istedim :D
Ödemeyi kartla yapmak en temizi baş ağrısı olmaz...

Özal şube değil bu dimi?

Burak Mehmet
20-01-2023, 09:29
ben bu tarz durumlardan dolayı hiç nakit ödeme yapmıyorum petrollerde. hatalı yaıt dolumundan bir kere başımız yandı kart ödemesi sayesinde kurtulduk.

darkmoon
20-01-2023, 09:39
Kartta sıkıntı olmaz otomasyon sisteme işleniyor ayrıca fişide atsan internet bankacılığından yeniden ekstre çıkartırsın ödemen orda kayıtlı insan faktörünün olduğu her tür işleyişte açık olabilir konuyla bağlantılı demiyorum ama pompacı misal parayı alır hadi çok iyi niyetli düşünelim sisteme işlemeyi unutabilir kafası doludur odur budur olabilir açık çıkar..
bu insan faktöründen kaynaklı . O yüzden çoğu zaman kart veririm elden verirsem de kurumsal çok kalabalık bilindik istasyonda veririm .. zaten öyle istasyonlardaki çalışanlar genelde o istasyonun 10-20 senelik eski oturmuş çalışanları oluyor..

Seyfettin777
20-01-2023, 09:48
Özal şube değil bu dimi?

Değil İller Bankası'nın aşağısındaki.
Özal şubede de şu var akaryakıt zammı geldiğinde V-Power yok diyip Fuelsave satmaya çalışıyorlar ama zamdan 10dk sonra pompa geri açılıyor o yüzden oradan almayı bırakmıştım, burada da bu olay yaşandı.

Yarbay
20-01-2023, 09:53
Değil İller Bankası'nın aşağısındaki.
Özal şubede de şu var akaryakıt zammı geldiğinde V-Power yok diyip Fuelsave satmaya çalışıyorlar ama zamdan 10dk sonra pompa geri açılıyor o yüzden oradan almayı bırakmıştım, burada da bu olay yaşandı.

Özal şube olsaydı muhasebecisi ayrılmadı ise aramızdan bir üyeydi o sebeble sordum belki yardımcı olabilir vs diye ama bayadır foruma takılmıyor gibi

Sti_Ozan
20-01-2023, 14:34
Geçmiş olsun kankam, bize de ders olsun diyelim bu muhabbet :D