PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakam düşmüş

ardicli2000
19-04-2023, 17:10
Beyler bugün atkadaşların uyarmasıyla ön plakanın düştüğünü öğrendim. Ne yapmam gerekiyor bilgisi tecrübesi olan uönlendirirse sevinirim.

Yigit-Y
19-04-2023, 17:20
App plaka siparişi ver tak devam et

furkane
19-04-2023, 17:27
2 yolu var. 1. Karakola ordan notere ordan trafik cemiyetine gidip plaka bastırmak en son böyleydi bi değişiklik yok ise . Bunun avantajı nedir plakan illegal yollara bulaşsa bile senin elinde belge olur . 2. Yol ise ya bi plakadan ne olcak ne illegalı hemen bi app siparişi 200-250 tl eve kargo kolay çözüm.

ardicli2000
19-04-2023, 17:28
App plaka nedir?

Oznsrl
19-04-2023, 19:16
2 yolu var. 1. Karakola ordan notere ordan trafik cemiyetine gidip plaka bastırmak en son böyleydi bi değişiklik yok ise . Bunun avantajı nedir plakan illegal yollara bulaşsa bile senin elinde belge olur . 2. Yol ise ya bi plakadan ne olcak ne illegalı hemen bi app siparişi 200-250 tl eve kargo kolay çözüm.

1.yol sıkıntı çünkü plaka değişiyor haliyle ruhsat sigorto poliçesi varsa kasko v.b biton iş ama garanti tabi 2. yol azda olsa risk

fthdrn
19-04-2023, 19:21
plakam çalındı ihbarı ver karakolda tutanak tuttur elinde belge olur ileride bi sıkıntı vs olursa derdini anlatabilirsin.

furkane
19-04-2023, 19:46
Plaka değişikliği yok. Aynı plaka

kadireren
19-04-2023, 22:43
Tek plaka düştüğü zaman bildiğim kadarıyla değişiklik olmuyor çift düşer veya çalınırsa yeni plaka veriliyor.

Ben olsam bir çift app yaptırırdım bahane ile takar geçerdim

mhmtyyl
20-04-2023, 06:30
İlk defa düşürdüyseniz şöförler cemiyetinden plaka çıkartıyorsunuz, (basım ücreti.. vs. ücretlerini ödüyorsunuz) 2. defa düşürmüş yada kaybettiyseniz eğer trafik plaka değişimine gidiyor. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

darkred
20-04-2023, 08:42
Plaka düşmüşse resmi olarak karakola gidip plaka düştüğüne dair tutanak tutturuyor ve o evrakla cemiyetten tekrar plaka bastırıyorsunuz.

Geçen bir arkadaşın başına geldi resmi süreç olsun diye bu yolu tercih etti.

Ben olsam bende elimde resmi bir belge olsun isterdim. Ülkede neyin ne olacağı belli olmaz.

rcpyldz
20-04-2023, 20:29
karakolda tutanak tutuluyor sıze bır kagıt verıyorlar oradan notere gecıp en son 180 tl ıdı plaka basım kagıdı verılıyor cemıyetten cıkarabılıyorsunuz yada app plaka basan yerlerden standart basım plakada alabılıyorsunuz tek plaka alıp takıyorsunuz

mcemrek
20-04-2023, 20:48
2 plaka kaybında önce karakoldan tutanak tutuluyor sonradan trafik şubeden sisteme işleniyor ve o evraklarla noterden yeni plaka ve ruhsat veriliyor. Sonrası cemiyetten plaka basımı.

Tek plakada karakoldan işlem sonrası trafik şube sanırım plaka basım için kağıt veriyordu. 2 sene önce işlem böyleydi değişmediyse tabi

TarikS
21-04-2023, 07:32
yahu plakan düşmese bile biri isterse gider kopyalatır yine başına bela açar

benim plakam düşse/çalınsa bi tarafımda olmaz en fazla söverim sonra gider Melihten yeni bir tane daha rica eder takar geçerim :D

twin
21-04-2023, 10:35
yahu plakan düşmese bile biri isterse gider kopyalatır yine başına bela açar

benim plakam düşse/çalınsa bi tarafımda olmaz en fazla söverim sonra gider Melihten yeni bir tane daha rica eder takar geçerim :D

çok doğru benim plakam polis sistemine ikiz plaka olarak düşmüş 1 hafta nelerle uğraştım en sonunda sıradan bir plaka aldım noterden düzeldi her şey olan plakaya oldu benim

Seven7
21-04-2023, 13:55
Geçtiğimiz senelerde Esenler/Karabayır’da misafir olarak gittiğimiz bir akşam aracı ‘başkasının her zaman park ettiği yere park ettik’ diye iki plakayı da sökmüşlerdi arabadan. Plakayla bir vukuat işlerler diye gidip karakola bildirmiştik. Yeni plaka çıkarması, karakol işlemleri, ruhsat değişimi, sigorta zeyil vs derken iyi uğraşmıştık, bu uğraşlar üzerine bir de para da harcamıştık.

Plaka özel plakam olsaydı ne olacaktı diye sormuştum polise, şansına deyip geçmişti. Şu an özel plakaya 20-25bin lira bağış istiyorlar ama plakaya bir şey olursa, senin şansına. :)

O yüzden ben olsam hiç uğraşmazdım yenisini bastırıp devam.

uqur
24-04-2023, 07:09
normalde birşey olmaz deniyor ama senin plaka ile bir hırsızlık yapılsa derdini anlatamassın karakolar bildirmek daha mantiklı mana göre peşinizde kopru geçiş ücretleri olmadık yerden ceza gelme durumlar çıkabılır burası türkiye sonuçta

ardicli2000
25-04-2023, 11:18
2 plaka kaybında önce karakoldan tutanak tutuluyor sonradan trafik şubeden sisteme işleniyor ve o evraklarla noterden yeni plaka ve ruhsat veriliyor. Sonrası cemiyetten plaka basımı.

Tek plakada karakoldan işlem sonrası trafik şube sanırım plaka basım için kağıt veriyordu. 2 sene önce işlem böyleydi değişmediyse tabi

Karakolu aradım biz trafiğe yönlendiriyoruz diyor. Orada işliyorlarmış Sonra kağıt verip notere gönderiyor (nedense...) Oradan da yazıyla Şöförler odasından plaka bastırıyorsun.
Ama adamı arıyorsun "abi sen uğraşma ben sana mühürlü filigranlı plaka yaptırayım getireyim" diyor, ne ruhsat ne kimlik istiyor. Çalmaktan kolay yani...

mcemrek
25-04-2023, 13:36
Karakolu aradım biz trafiğe yönlendiriyoruz diyor. Orada işliyorlarmış Sonra kağıt verip notere gönderiyor (nedense...) Oradan da yazıyla Şöförler odasından plaka bastırıyorsun.
Ama adamı arıyorsun "abi sen uğraşma ben sana mühürlü filigranlı plaka yaptırayım getireyim" diyor, ne ruhsat ne kimlik istiyor. Çalmaktan kolay yani...

tek plaka kaybında plaka değişmediği için muhtemelen tutanak vs tutmuyor, sisteme trafik şubede işliyorlar olarak anladım ben. ama siz yinede işiniz sağlama alın. trafik şubede işlemleri yapınca en azından plaka basım makbuzunu vs saklayın.