PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''TR'de tek'' bir M3 hikayesi..

nineleven
28-09-2023, 22:07
Sami Tarcan E36 ekspertizi tam olarak böyle olurdu zaten. 3 araba bir yerde çıkıyor.
MMPower Garage stickerını blurlaması bana birşeyler anlattı gibi.. Turuncu bir M3 var çünkü ortalıkta. Büyük ihtimal bu kasanın şase kodunu ona yazdılar.
O turuncuya boyanmış araba ''Ruhsatta turuncu M3 kardeşim'' oldu.

MODİFİYENİN ALTINDA YATAN GİZLİ SIRLAR? - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=7vjbs-dHme8)

Yorumlarda geçen bir diyalog ;

@eem.marikan;
Meşhur bir turuncu M3 toplandı TR’de. Çoğu kişi biliyordur. Muhtemelen o aracı ilk aldıklarında şase kötü durumdaydı (bu araç oluyor kendileri). Onlarda temiz bir şase bulup orijinal turuncu şase kodunu ona aktardı. Buna da yine artık 4 kapı şasesi aktarmışlar heralde diye tahmin yürütüyorum.

@Babayaga5;
Mmpowerin arac mı ?

@eem.marikan;
Ve muhtemelen bu olaydan sonra dünyada tek olan turuncu M3 yeni ruhsat sahibi EGM olacak. İlginç bir olay olacak.

@eem.marikan;
Turuncunun videolarda uçmuş yani olayın bununla bağlantısı olma ihtimali daha yüksek artık.

turboman
28-09-2023, 22:42
Memlekette ne e36 lar var arkadaş... genelde kupayı komple değiştiriyorlar ama tarcanları hesaba katmamışlar ;)

::ZaFeR::
28-09-2023, 22:49
Merakla bekliyoruz.Bakalım ne çıkacak bunun altından.

MetalliHead
28-09-2023, 22:56
Yorumlarda birisi kısaca özetlemiş

@gokberkcakman525
2 saat önce
Bu yeşil araba ,Bmw nin tek ürettiği orjinal Turuncu e36 m3 . Sonra bu araba siyaha boyanıp supra motor swap ile Ankarada uzun süre gezdi . Siyaha boyanıp defalarca supra motoru ile gazlanan kasa bitik bir haldeydi .Bu durumda Elde kalan 2 değerli şey bir adet supra motoru ile fabrikanın orjinal Turuncu M3 e ait şase numarası . Sonra supra motoru videolardan görüldüğü üzere mazda projesine aktarılmış. Değerli olan şase numarası da düzgün bir e36 coupe şasesine kaynak yapılarak aktarılmış. Yani videoda görülen bu yıkık araba aslında Bmw nin fabrikadan çıkarttığı orjinal tek olan turuncu M3 . Bu arabanın şase numarası daha düzgün bir coupe ye aktarıldığı için boşta kalan bu kasaya da şase numarası ayarlanarak kaynaklanmış ama 4 kapının ki aktarılmış. Olay burada patlamış . Araç sahibine çok çok geçmiş olsun .

nineleven
28-09-2023, 23:08
Evet o arkadaşın şu yorumuna bittim.. Harbiden üzücü bir durum.. Bu ''kOleksİyonlUk'' araba merakımız da bu olayla son bulur umarım..
Beğendiğim 1-2 yaşındaki bir arabayı , aynı paraya alabileceğim en fazla 8-10 yaşındaki üst segment arabalarla mukayese ederim. Değmiyorsa modelli aracı alıp keyime bakarım.
Eskiden Türkiye piyasası da böyleydi.. Bu ergenliğini atamamış Youtuber'lar çıktı ; e36 şöyle , e39 şöyle , e60 şöyle , e46 şöyle diye diye.. 2010 Corsa nere bunlar nere hesapta..
Bizde öyle güzel olmuyor o işler abisi. Bu Tarcanlara gelen arkadaş kafayı yemiştir. Bir hurdaya 600.000TL verdim diye..

@gokberkcakman525
Gerçekten bu tek olarak üretilen M3 araba avrupanın herhangi bir ülkesine satılmış olsaydı 10. K m de bir koleksiyonerin garajındaydı. Araba Ankaraya düşünce siyaha boyanıyor, orjinal motoru sökülüp supra konuyor kazalar yapıyor. Oradan change oluyor , sulu boya gibi yeşile boyanıp allanıp pullanıp 320 motor ile çok büyük bir projeymis gibi satıldıktan sonra emniyet otoparkında çürümeye terk edilecek . Gerçekten hiçbirşeyin kıymetini değerini bilmeyen tuhaf bir milletiz . Araba fabrikasından tek doğmuş ama kadersiz doğmuş

MetalliHead
28-09-2023, 23:19
***** youtube kanalı yapım videolarını kaldırmış sanırım

Victiz
28-09-2023, 23:34
başları ağrıyacak gibi RIP RAL2005

aykutsafakyaman
28-09-2023, 23:37
Sazan sarmalı gibi hikaye. Bakalım nereye bağlanacak.

Tayfun.O
29-09-2023, 01:44
bende izledim şok oldum, aynı tamirhanenin xxxx gerçek yüzü adlı videosuna denk geldim onu da izledim sonra o kapasiteyi gördüm olabilir yaparlar

weST.27
29-09-2023, 07:29
Ben açıkçası bir şey anlamadım. Sabah kafa açılmadı henüz ondan sanırım.

Şimdi bir araç var x firmaya ait, turuncu dünyada tek deniyor, tamam.

Bu turuncu araç siyaha falan boyanıyor, sonra tekrar turuncuya boyanıyor, finalde bu garip yeşile boyanıyor.

Bu garip yeşil arabanın şase no değiştiriliyor, yeni eklenen şase no 4 kapı bordo araç olarak çıkıyor.

E asıl şase kodu nerede aracın ? orijinal turuncu şase numarasını saklıyorlar başka bir bmw ye takmak için mi ?

weST.27
29-09-2023, 07:34
Yorumlarda birisi kısaca özetlemiş

@gokberkcakman525
2 saat önce
Bu yeşil araba ,Bmw nin tek ürettiği orjinal Turuncu e36 m3 . Sonra bu araba siyaha boyanıp supra motor swap ile Ankarada uzun süre gezdi . Siyaha boyanıp defalarca supra motoru ile gazlanan kasa bitik bir haldeydi .Bu durumda Elde kalan 2 değerli şey bir adet supra motoru ile fabrikanın orjinal Turuncu M3 e ait şase numarası . Sonra supra motoru videolardan görüldüğü üzere mazda projesine aktarılmış. Değerli olan şase numarası da düzgün bir e36 coupe şasesine kaynak yapılarak aktarılmış. Yani videoda görülen bu yıkık araba aslında Bmw nin fabrikadan çıkarttığı orjinal tek olan turuncu M3 . Bu arabanın şase numarası daha düzgün bir coupe ye aktarıldığı için boşta kalan bu kasaya da şase numarası ayarlanarak kaynaklanmış ama 4 kapının ki aktarılmış. Olay burada patlamış . Araç sahibine çok çok geçmiş olsun .

Tekrar üst üste mesaj olacak fakat tamamdır şimdi netleşti. Keşke bir okusaymışım :) Olan bmwnin tek ürettiği turuncu M3'e oldu. (doğruluğu hk. bilgim yok fakat doğru ise yazık olmuş)

Peki bu durumda, MMPOWER'ın tek turuncu e36 M3 orijinal dediği elindeki araç replika mı oluyor ? Şase numarasını aktarıp bir 36 ya turuncuya mı boyanmış oluyor. (Bu arada neden tek üretmiş bmw turuncu bilmiyorum pek mantıklı gelmedi araştırmadım da gerçi).

BARR
29-09-2023, 07:39
Ahahaha şaka gibi Kayseri Power.

Evrenoz
29-09-2023, 08:02
*** Gerçek yüzü videosundaki aracı yapan bir yerden herşeyi beklerim.
Utanması olan para aldığı müşteriye böyle bir araç teslim etmez. Teslim edenin de hile hurda konusunda sınırı olmaz.

individual
29-09-2023, 08:03
ral 2005 için sonu kötü olmuş.artık tarihin tozlu sayflarında görücez.evet bmw m3 ral 2005 boya kodlu dünyada tek (bmw'nin kendi üretip boyadığı şase kodu ile tek)neden tek diyeceksiniz bir tane üretip o zamanlar almanta tüvtürk'den o renk için onay alamamışlar trafiğe çıkış izni verilmemiş.aracın rengi acil yardım (itfaiye ambulans gibi) yardım araçları ile aynı diyenlerde vardı,renk çok göz alıcı dikkat çekici diye izin verilmedi diyenlerde oldu.özetle almanya tüvtürk izin vermemiş.sonra nasıl olduysa bmw bunu fabrikada tutmak yerine türkiye göndermiş.aracı alanlarda bir kaç sene binmiş sonra kaza çarpma durumlarında renk tutturmak zor oluyor klasik bir renk'e boyanmış.

sonrası zaten ***** bmw severler aracı buluyor ankara bir garaj orjinal renk boyayıp supra motoru koyuyor.(benim çok beğendiğim bir durum değildi bu orjinal kalmasını beklerdim)

sonra mmpower bu aracı alıyor ve üzerindeki supra motoru mazda rx8 projesinde kullanıyor.arabayıda orjinal sadık kalıcak şekilde toplıyacaz diyolar ki videolarındada öyle gördük.

şimdi tarcanlar videosundan öyle olmadığı ortaya çıktı.eğer bir change vakası varya böyle özel tüm dünyadaki bmw severlerin bildiği bir aracı kurtarmak için bu yöntem seçildiyse kötü olmuş.

keşke bmw almanya iletişime gecip kurtarmak için farklı bir yöntem yapılsaydı (belki konuştular ama çözüm üretilemedi)

özetle ral2005 game over.

Mivec_4G63
29-09-2023, 08:09
Benim aklıma takılan soru turuncu m3 aracın şase nerede :)

mirafiori
29-09-2023, 08:10
İlginç bir olay, dün izledim videoyu...

BARR
29-09-2023, 08:12
Bir de tabi buradan "Elimde patladı Bonzai" şarkısını göndermek gerekiyor RAL için.

https://www.youtube.com/watch?v=qKzVaEyJ1vg

YAS
29-09-2023, 08:24
Bmw tarihinde istisnai bir şekilde üretilen ve şans eseri kosiflerin türkiyeye kazandırdığı bu arabayı böyle yaban etmek cidden akıl işi değil.. Kasa ne kadar kötü olsada ne arabalar toplanıyor.Bunumu toplamaya üşenip şase çakıldı.Arabaya ve mağduriyeti yaşayan arkadaşa üzüldüm.EGM gerekeni yapar.Geçmiş olsun..

Seyfettin777
29-09-2023, 08:30
Olay biraz kafa karıştırmış sanırım. :D

Videodaki yeşil Bmw kupası, muhtemelen esasında turuncu olan M3'ün kupası,
Yeşil Bmw şasi numarasında 4 kapı ancak videoda coupe, dolayısıyla kayıp bir sedan kupamız var,
Turuncu M3 ise muhtemelen başka bir temiz kupayla değiştirilmiş çünkü yeşil araç orijinalinde 4 kapı onun kupa kullanılmış olamaz, turuncu M3'ün şasi numarasına sahip kupa da bozuk olduğu için yeşil Bmw'ye geçirmişler.

Yani olayda asıl gerçek turuncu M3 coupe(şuan yeşil olan ve başka şasi nolu kupa), yeşil Bmw'nin asıl sedan(4kapı) kayıp kupası ve turuncu M3 şasi no taşıyan ve hangi araca ait olduğu belli olmayan Coupe kupası var.

AyrtonSenna
29-09-2023, 08:36
https://www.youtube.com/watch?v=Func2oCsCrM

Mehmetmert
29-09-2023, 08:40
3. Ve gerçekte sedan olan araç neden işin içine sokuldu ki? Kompleksleştirmek için mi işi?
4 kapı sedanda ise videoda izlediğimiz şu an yeşil olan aracın şasi mi var?

Bence tarcanlar minik hata yaptıysa sorgulama da 2 kapı 4 kapıda yapmış olabilir. Şahsen illegal iş yapacak olunca gerçek turuncuyu şimdiki yeşil yapan, yeşil olanıda turuncu yapar.

3. Bir araba olması suç oranını dahada artırmaz mı ?

Mivec_4G63
29-09-2023, 08:47
Olay biraz kafa karıştırmış sanırım. :D

Videodaki yeşil Bmw kupası, muhtemelen esasında turuncu olan M3'ün kupası,
Yeşil Bmw şasi numarasında 4 kapı ancak videoda coupe, dolayısıyla kayıp bir sedan kupamız var,
Turuncu M3 ise muhtemelen başka bir temiz kupayla değiştirilmiş çünkü yeşil araç orijinalinde 4 kapı onun kupa kullanılmış olamaz, turuncu M3'ün şasi numarasına sahip kupa da bozuk olduğu için yeşil Bmw'ye geçirmişler.

Yani olayda asıl gerçek turuncu M3 coupe(şuan yeşil olan ve başka şasi nolu kupa), yeşil Bmw'nin asıl sedan(4kapı) kayıp kupası ve turuncu M3 şasi no taşıyan ve hangi araca ait olduğu belli olmayan Coupe kupası var.

Turuncu m3'ün şase numarası nerede? Hatıra olarak saklıyorlar mı acep

KÖROĞLU
29-09-2023, 08:47
Araba şu sanırım,

MMPower Garage Resmi Sitesi , Online Satış , Otomobil Satış (https://www.mmpower.com.tr/galerisales/63)

Buradaki yasal sorumlu kim acaba, aracın son sahibi sanıyorum ki konuya vakıf değil, onu da geçtim benim bildiğim ekspertiz işi satın almadan önce yapılır, aldıktan sonra değil.

Araç zaten kupon bir araba ellenmiş boyanmış macunlanmış olmasına kimsenin takıldığını ya da takılacağını sanmıyorum netice de bir clio 2 değil.

Ama yasal olarak net bir şekilde suç teşkil eden işi böylesine pervasızca yapabilmek gerçekten yürek ister diye düşünüyorum.

Bir de aynı garajın şu tarzda da bir videosu var, çok zaman önce izlemiştim,

MMPower Gercek Yuzu - BMW E36 Technoviolett - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=wuzbID3AZDg&ab_channel=HakkiArslan)

Bu da üstteki videoya verilen cevap.

MMPOWER' IN GERCEK 100'U 😁 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=C9mznJfrX18&ab_channel=MMPowerTeam)

YAS
29-09-2023, 08:54

Hepimizin gördüğü yapılan turuncu m3’ün üstündedir abi.Böyle bir arabada kaput açıldığında direkt şase numarasının ilk üç harfine bakılır standarttır.Non m ve m paketler benzer harflendirme ile başlar ama M serisi ise şase başlangıç harfleri bellidir.

fthdrn
29-09-2023, 08:56
Arkadaşlar arac bizde konuyu kaldiralim

Mivec_4G63
29-09-2023, 09:01
Hepimizin gördüğü yapılan turuncu m3’ün üstündedir abi.Böyle bir arabada kaput açıldığında direkt şase numarasının ilk üç harfine bakılır standarttır.Non m ve m paketler benzer harflendirme ile başlar ama M serisi ise şase başlangıç harfleri bellidir.

MMPower #Shorts BMW E36 M3 Ral2005 - YouTube (https://www.youtube.com/shorts/wD-j6_ffMb8)

bu sanırım 06 mmp 94

Mivec_4G63
29-09-2023, 09:02
Only in the world

Only One In The World - YouTube (https://www.youtube.com/shorts/nsEbUgH0IzE)

Mivec_4G63
29-09-2023, 09:06
O değil de yeşil bmw'yi toplayan kaporta ve boya ustasını tebrik ediyorum. Araba dışarıdan ok gibi duruyor.

Seyfettin777
29-09-2023, 09:13

İddialar doğruysa videolarda yer alan turuncu M3'ün şasisi bir yerlerden temin edilen Coupe E36 kasasının üzerine geçirilmiş.

CloudGrey
29-09-2023, 09:56
aslında olay basit ve tam Türk aklı.

kesin orjinal olan turuncu m3 pert oldu.
bunlarda şaseyi alıp daha iyi kondisyonda olan bir coupe formlu kupayla birleşti. boyadı turuncuya , hooop efsane devam eder oldu :)

çıkan orjinal ama kötü durumdaki kupayıda toplayıp bir buldukları bi e36 şaseye geçirmişler :)

arda35
29-09-2023, 10:16
Trafikte turlamaya diye çıkıp kadınlara laf atanlardan ne bekliyordunuz ki. Pabucumun modifiyecileri.

https://streamable.com/alepb

FTHBRK28
29-09-2023, 11:00
Sayın Bezmenler lütfen açar mısınız kapıyı :D

Turuncu aracın bir dünya belgeselini falan çektiler güzel dolap çevirilmiş helal olsun :) Yeşil aracın sahibine sabır ve sağlık diliyorum burada yanan o olmuş.

AşkınS.
29-09-2023, 11:33
Changepower.com

kıvancr
29-09-2023, 12:05
Dünyada 1 adet üretlien bir araç, keşke Almanyada müzesinde kalsaydı. Garajda düşük km lerde saklanması ve koleksiyonluk kalması yerine bu hallere gelmiş olması çok üzücü. Yazık olmuş.

weST.27
29-09-2023, 12:47
Trafikte turlamaya diye çıkıp kadınlara laf atanlardan ne bekliyordunuz ki. Pabucumun modifiyecileri.

Kendi ailelerindeki kadınlara bu denyoluğun yapıldığını görürlerse nasıl tepki verirler merak ettim, yine pis pis sırıtırlar mı ?

neuras
29-09-2023, 13:01

Şimdi aynı video'yu atacaktım, siz atmışsınız. Söz konusu şahısların YouTube'daki birkaç içeriğini izlemiştim. Konuşma tarzlarından tutun, davranışlarına kadar buram buram varoşluk akıyordu. Toparladıkları arabalar zaten rezalet. Göz var, izan var. Sport Mod'da umarım en kısa zamanda zütlerine girer, bir daha da çıkmaz. :)

MetalliHead
29-09-2023, 13:06
Arabanın sahibi videolarıyla beraber gitse ,şikayet etse ne olur? Parasını geriye alabilir mi?

Mivec_4G63
29-09-2023, 13:14
Arabanın sahibi videolarıyla beraber gitse ,şikayet etse ne olur? Parasını geriye alabilir mi?

Faiziyle alır, üstüne bir de suç duyurusunda bulunursa change işlemini yapan nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilikten ceza alır.

Nitelikli dolandırıcılık, 3 yıldan 10 yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası
Resmi belgede sahtecilik 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası var.

deeperblack
29-09-2023, 13:15
aslında olay basit ve tam Türk aklı.

kesin orjinal olan turuncu m3 pert oldu.
bunlarda şaseyi alıp daha iyi kondisyonda olan bir coupe formlu kupayla birleşti. boyadı turuncuya , hooop efsane devam eder oldu :)

çıkan orjinal ama kötü durumdaki kupayıda toplayıp bir buldukları bi e36 şaseye geçirmişler :)

Efsaneler ölmez
Şekil şukul değiştirir.

MetalliHead
29-09-2023, 13:24
Faiziyle alır, üstüne bir de suç duyurusunda bulunursa change işlemini yapan nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilikten ceza alır.

Nitelikli dolandırıcılık, 3 yıldan 10 yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası
Resmi belgede sahtecilik 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası var.

Teşekkürler

220T
29-09-2023, 13:58
Videodaki bir garip durum da şu: Sami Bey diyor ki "Araç sahibi, satıcıyla görüşüp parasını geri isteyecek,vermezlerse mahkemeye verip emniyete teslim edecek." Böyle alengirli bir işin ucunu yakalamış adama bir de "Paranı vermem." diyebilmek ne ile açıklanabilir acaba?

KÖROĞLU
29-09-2023, 14:09
Videodaki bir garip durum da şu: Sami Bey diyor ki "Araç sahibi, satıcıyla görüşüp parasını geri isteyecek,vermezlerse mahkemeye verip emniyete teslim edecek." Böyle alengirli bir işin ucunu yakalamış adama bir de "Paranı vermem." diyebilmek ne ile açıklanabilir acaba?

Biz satışı verdik, sonrasında sen yaptırdın diyebilir mesela en basiti. Ama o da teknik inceleme den döner. O teknik inceleme de 1-2 sene sürer.

Nereden baksan zor iş, can sıkıcı bir iş. Ruhsattaki şase ile araçtaki tutuyor ama araç 4 kapı görünüyor (muş)

Adli merciye intikal ederse (ki etmeli) uzun süre dava mava uğraşılır. İcra mahkemesinde 2021 den devam eden davam var :) Bi ara bitecek sanırım.

DOHC
29-09-2023, 14:10

Bu işin paramı verirse arabayı verir susarım, paramı vermezse polise giderimlik bir durumu yok ki.
Aksine Tarcanlar'da o an polise telefon edip, ekip çağırması gerekirdi.

baskan96
29-09-2023, 14:27
Bu işin paramı verirse arabayı verir susarım, paramı vermezse polise giderimlik bir durumu yok ki.
Aksine Tarcanlar'da o an polise telefon edip, ekip çağırması gerekirdi.

Araç sahibi arkadaş aldığı kişiyle telefon görüşmesini yaptıktan sonra emniyetten yetkili birimi çağıracağız dedi diye hatırlıyorum videoda.

MeRtCaN
29-09-2023, 14:29
Mint green projesi 2019 yılında yapıldı videoları mevcuttu
Üzerinden neredeyse 4-5 sene geçmiş
O kadar zamanda kaç el değiştirdi acaba.

Mint 320 ile
Turuncu ral2005 m3 aynı zamanda yapıldı

Turuncu şasesi boyanmış boş halde dururken mint 320 toplanıyordu

volume81
29-09-2023, 14:30
https://i.imgur.com/yeA9qKK.jpg

individual
29-09-2023, 14:58
kendi sitelerinde baktım'da koltuklar çok iyi durumda duruyor tarcanların videosunda parçalanmış koltuklar anlamadım.bu kadar senede bu koltuklar nasıl o hale geliyor.

MMPower Garage Resmi Sitesi , Online Satış , Otomobil Satış (https://www.mmpower.com.tr/galerisales/63)

MMPower Garage Resmi Sitesi , Online Satış , Otomobil Satış (https://www.mmpower.com.tr/galerisales/42)

YAS
29-09-2023, 15:04
kendi sitelerinde baktım'da koltuklar çok iyi durumda duruyor tarcanların videosunda parçalanmış koltuklar anlamadım.bu kadar senede bu koltuklar nasıl o hale geliyor.

MMPower Garage Resmi Sitesi , Online Satış , Otomobil Satış (https://www.mmpower.com.tr/galerisales/42)

Herkes it gibi binmiş tabiri caizse :) Çok normal :)

srgn
29-09-2023, 15:33
3. Ve gerçekte sedan olan araç neden işin içine sokuldu ki? Kompleksleştirmek için mi işi?
4 kapı sedanda ise videoda izlediğimiz şu an yeşil olan aracın şasi mi var?

Bence tarcanlar minik hata yaptıysa sorgulama da 2 kapı 4 kapıda yapmış olabilir. Şahsen illegal iş yapacak olunca gerçek turuncuyu şimdiki yeşil yapan, yeşil olanıda turuncu yapar.

3. Bir araba olması suç oranını dahada artırmaz mı ?

şuanda turuncu olan şase muhtemelen yurtdışından gelmiştir yani kayıtlı değildir o yüzden TR kayıtlı bir şase çakmışlardır minte (yani orjinal turuncuya) yoksa dediğin gibi ikisini değiştirirlerdi birbiriyle

aykutsafakyaman
29-09-2023, 15:35
Helal olsun ama hala starmaxx lastiklerle biniyorlar.

MURAT_HLX
29-09-2023, 15:42
Ben bu işten bi şey anlamadım
Turuncu m3ün şasesi minttemi,montun şase turuncudamı ? Sedan 36 şasesi nereden çıktı acaba ?

FatihR.
29-09-2023, 15:52
şuanda turuncu olan şase muhtemelen yurtdışından gelmiştir yani kayıtlı değildir o yüzden TR kayıtlı bir şase çakmışlardır minte (yani orjinal turuncuya) yoksa dediğin gibi ikisini değiştirirlerdi birbiriyle

Aynen bende öyle düşündüm. Birde iki aracında videoları kalkmış sanırım.

SULTANOGLU
29-09-2023, 16:04
Dunyada tek turkiyede 2

kelalper
29-09-2023, 16:57
izlerken beynim yandı. Hikayesini anlamaya çalışırken depresyona giriyordum.

Schumi
29-09-2023, 16:58
Dunyada tek turkiyede 2

Ahahah buna çok güldüm ya. :D

ardicli2000
29-09-2023, 21:49
Ben de kahkaha attım :D

gökan
29-09-2023, 22:13
Karışık işler beynim yandı

MetalliHead
29-09-2023, 22:21
Kendi mesajımın reklamı gibi olmasin ama :D :D
İlk sayfada ytdeki bir yorumu atmıştım, orada olayın tam olarak ne olduğu anlatılmış. Anlamadım diyenler bakabilir

Mutu
29-09-2023, 23:13
Dünyada tek olunca çoğaltmışlar abartacak durum yok beyler. Topa müdahale oyna devam.

Alpii
29-09-2023, 23:14
foruma sonunda canlandıracak bir konu düşmüş :D heyecanla takipteyiz

///M RIDER
29-09-2023, 23:18
O mesajı yazan benim kardeşim

turboman
30-09-2023, 11:08
Eee ne oldu şimdi gayserili açıklama yapmadımı araba emniyetemi gitti yoksa ?

arda35
30-09-2023, 12:08
O mesajı yazan benim kardeşim

Orijinal turuncu m3, 4 kapılı bir e36 şasi no ile ekspertizde (Şu anda emniyette olsa gerek).
Turuncu m3'ün şasi numarası ise düzgün kasalı, kimliği belirsiz bir e36 coupe kasasına kaynaklı.

Peki e36 coupe kasası hangi araca ait?
Turuncu m3'e şasi numarası kaynaklanan 4 kapılı e36 araç nerede?

Emniyetin bunları çok fena öttürmesi lazım. Yasal bir dayanakları varsa amenna. Ama olsaydı şimdiye geniş geniş video çekip anlatırlardı. Devekuşu taklidi yapıyorlar.

MetalliHead
30-09-2023, 12:11
foruma sonunda canlandıracak bir konu düşmüş :D heyecanla takipteyiz

Şinasi-2015 type r dönemi olsa bu konu 50 sayfa olmuştu :D

nineleven
30-09-2023, 12:25
Bir kanıtımız daha oldu :D Ne özel arabaymış beee. E36 kasada hem tek renk , hem SMG :eek:
Feritakman146
Bagaj havuz sacına monteli olan sensörler aracın arkasının kayma açısını algılamaya yarar ve E36 M3'de sadece SMG vites sistemine sahip olanlarda bulunur, düz vites E36 M3 lerde bulunmaz.
Ral 2005 kodlu tek olarak üretilen E36 M3 SMG vites sistemine sahipti.

derviscapaci
30-09-2023, 12:42
Orijinal turuncu m3, 4 kapılı bir e36 şasi no ile ekspertizde (Şu anda emniyette olsa gerek).
Turuncu m3'ün şasi numarası ise düzgün kasalı, kimliği belirsiz bir e36 coupe kasasına kaynaklı.

Peki e36 coupe kasası hangi araca ait?
Turuncu m3'e şasi numarası kaynaklanan 4 kapılı e36 araç nerede?

Emniyetin bunları çok fena öttürmesi lazım. Yasal bir dayanakları varsa amenna. Ama olsaydı şimdiye geniş geniş video çekip anlatırlardı. Devekuşu taklidi yapıyorlar.

Yukarda biri daha söylemişti sanırım, benim de kafama yattı , şu anki turuncu olan araç yurt dışından gelmiş olabilir mi ?

FTHBRK28
30-09-2023, 13:20
Bir kanıtımız daha oldu :D Ne özel arabaymış beee. E36 kasada hem tek renk , hem SMG :eek:
Feritakman146
Bagaj havuz sacına monteli olan sensörler aracın arkasının kayma açısını algılamaya yarar ve E36 M3'de sadece SMG vites sistemine sahip olanlarda bulunur, düz vites E36 M3 lerde bulunmaz.

Değerli bir bilgi, bu süreçte iş yapar.

EmreS13
30-09-2023, 13:34
Feritakman146
Ooo bunu hiç bilmiyodum. Gerçekten çok yazık etmişler arabaya. Klasik Türkiye sonucu olmuş.

arda35
30-09-2023, 13:45
Ahahaha. Tarcanlar falan hikaye. Şu forumdaki bmw bilgisi nice satıcıya müebbet yedirir valla.

nineleven
30-09-2023, 14:04
Bir arkadaş bana RAL 2005'in şase kodunu gönderdi.Yapım videosunda gözüküyormuş sanırım.
Sorgulattığımda da araba SMG çıktı :D

https://hizliresim.com/a8l0xmw

nineleven
30-09-2023, 14:09
https://i.hizliresim.com/a8l0xmw.png (https://hizliresim.com/a8l0xmw)

turboman
30-09-2023, 14:24
Feritakman146
Tarcanların videosunda bağajı incelerken söylüyor zaten sensörlerin sadece m3 lerde olduğunu.
Zaten araç o araç ekstra delile gerek yok bence ;)

cookies
30-09-2023, 14:26
*ecavüz edilip katledilmiş nadide bir M3.. Cezasını yargı versede geri gelmeyecek.. Tam Ortadoğu kafası malesef..

fthdrn
30-09-2023, 14:45
Hukuki olarak hiç bir yaptırımı olmaz, gerekli yerlere bir miktar para indirilir olay kapanır gider... Siz unutuyorsunuz sanırım burası Türkiye :D

nineleven
30-09-2023, 15:17
Hukuki olarak hiç bir yaptırımı olmaz, gerekli yerlere bir miktar para indirilir olay kapanır gider... Siz unutuyorsunuz sanırım burası Türkiye :D

Araç sahibi zaten kendisi söylemiş ; ''paramı geri vermezlerse'' gideceğim diye :D
Ona bi E36 parası sayarlar da , Sami abi kararının arkasında durursa ; ki o da bu saatten sonra videoyu koyduysa geri dönmeyecektir..
Videoyu kaldırmak vs. gibi bir amatörlük yaparsa ismine leke geleceğini bilir.

Bir de üzerine Sami abiyi parayla satın alamazlar :D Adamın kaç tane şubesi oldu , durumu iyi. 3-5 Milyona kapamaz bu meseleyi :D

FatihR.
30-09-2023, 15:27
Bende kimseye bişey olmaz diye düşünüyorum para her işi çözer.. Peki bu garaj kayıp olan turuncuyu çıkarınca hala Dünyada tek diyebilcekmi merak ediyorum.

fthdrn
30-09-2023, 16:01
Araç sahibi zaten kendisi söylemiş ; ''paramı geri vermezlerse'' gideceğim diye :D
Ona bi E36 parası sayarlar da , Sami abi kararının arkasında durursa ; ki o da bu saatten sonra videoyu koyduysa geri dönmeyecektir..
Videoyu kaldırmak vs. gibi bir amatörlük yaparsa ismine leke geleceğini bilir.

Bir de üzerine Sami abiyi parayla satın alamazlar :D Adamın kaç tane şubesi oldu , durumu iyi. 3-5 Milyona kapamaz bu meseleyi :D

Araç sahibi cukkayı alınca videoya telif atar konu kapanır :D

lazerboy
30-09-2023, 19:31
dönüşüm m araçlar konusuna yazdım buradanda yazayım

turuncunun olay change, yurtdışından temiz e36 coupe şasesi geldi çürük orj m3 ün şase no kesilip yurtdışından gelen araca aktarıldı boşta kalan çürük orj m3 şaseyide atmak yerine para edeceği için hurdacılardan boş şase no satın aldılar (sigortadan kazalı çekme belgeli araç alıp parçalarını satıyorlar sanki araç parçalanmamış sökülmemiş gibi aracın satışını veriyorlar ama aslında araç boş kupa :) hatta kupayı dahi almıyorlar sadece ruhsat satın almış oluyorlar yani ellerinde legal bi şase no var :D bu şaseyide bu videosu olan yeşil aracın üzerine çakıyorlar ancak belki bulamadılar belki ucuz oldu 4 kapı satışı alıp 4 kapı numarası çakmışlar aynı yakın yıllarda araç arayıp hatta aynı renk bulup change yapanlar dahi var tarcanlar şasedeki kaynağı vs diğer etkenleri anlayamasa ve şaseyi sorguladıklarında yakın zamanlarda üretilmiş bi şase no orijinale çok yakın bi kalitede yapılmış olsa eminim eksperlerin %90 ı bu olayı anlayamaz bile araç alırken aldığınız arkadaşı da aracı da iyi süzün derim burası türkiye alengirli iş çok

nineleven
30-09-2023, 20:12
dönüşüm m araçlar konusuna yazdım buradanda yazayım

turuncunun olay change, yurtdışından temiz e36 coupe şasesi geldi çürük orj m3 ün şase no kesilip yurtdışından gelen araca aktarıldı boşta kalan çürük orj m3 şaseyide atmak yerine para edeceği için hurdacılardan boş şase no satın aldılar (sigortadan kazalı çekme belgeli araç alıp parçalarını satıyorlar sanki araç parçalanmamış sökülmemiş gibi aracın satışını veriyorlar ama aslında araç boş kupa :) hatta kupayı dahi almıyorlar sadece ruhsat satın almış oluyorlar yani ellerinde legal bi şase no var :D bu şaseyide bu videosu olan yeşil aracın üzerine çakıyorlar ancak belki bulamadılar belki ucuz oldu 4 kapı satışı alıp 4 kapı numarası çakmışlar aynı yakın yıllarda araç arayıp hatta aynı renk bulup change yapanlar dahi var tarcanlar şasedeki kaynağı vs diğer etkenleri anlayamasa ve şaseyi sorguladıklarında yakın zamanlarda üretilmiş bi şase no orijinale çok yakın bi kalitede yapılmış olsa eminim eksperlerin %90 ı bu olayı anlayamaz bile araç alırken aldığınız arkadaşı da aracı da iyi süzün derim burası türkiye alengirli iş çok

Kesinlikle. Coupe bir E36 320 numarası kaynatılsaydı adam akıllı kazıtıp boyasalardı , arkada da SMG'nin sensörünü unutmasalardı :D

Sami abi yine kaynağı görürdü de , dediğiniz gibi ekspertizlerin %95'i diyeyim hatta anlamazdı..
Tabi bu arabayı 320 olarak satacakları için girişmemişler o kadar masrafa.

Neyse aman.. İyiki de girmemişler.. Ortaya çıksın ve yargılansınlar. Yoksa senin - benim elim armut mu topluyor ?

Bunlara bir yaptırım uygulanmazsa , iyi o zaman biz de bakalım bu depremde pert olmuş arabalara.
Kombinasyonları benzer CLS - S - 5 - Range'leri getirelim 150.000€'ya. Yapıştıralım imeilerini :D Paramız 1.5M€ olsun.

oztk24
30-09-2023, 20:47
Bilmediğim için soruyorum, orjinal turuncunun şase numarası yurt dışından gelen düzgün araca kaynatıldıktan sonra neden onun şase numarasınıda orjinal turuncuya kaynatmak yerine 3. Bir aracın(sedan) aracın şase numarası kaynatılmış.

nineleven
30-09-2023, 21:05
Bilmediğim için soruyorum, orjinal turuncunun şase numarası yurt dışından gelen düzgün araca kaynatıldıktan sonra neden onun şase numarasınıda orjinal turuncuya kaynatmak yerine 3. Bir aracın(sedan) aracın şase numarası kaynatılmış.

Sedan aracın imeisi TR , yurtdışından gelen Coupe aracın imeisi Yurtdışı gibi düşünün hocam :confused:

DOHC
30-09-2023, 21:07
Araç sahibi cukkayı alınca videoya telif atar konu kapanır :D

Ben olsam aldığım paranın 10 katını isterdim en az :).
Yoksa sonuç belli zaten kanun önünde.

Carmageddon
30-09-2023, 21:59
Ben şunu anlamadım. Mint 3.20 coupeyi alan kişi şaseden sorgulatmadan mı almış aracı? Sorgulatsa zaten direk 4 kapı mor e36 çıkacak ve durumu fark edecek. Nasıl iş bu.

DOHC
30-09-2023, 22:04
Ben şunu anlamadım. Mint 3.20 coupeyi alan kişi şaseden sorgulatmadan mı almış aracı? Sorgulatsa zaten direk 4 kapı mor e36 çıkacak ve durumu fark edecek. Nasıl iş bu.

Motor ve şase no TÜV'de bile okunamıyor diye geçiyor.
Mint'in ruhsat bilgileri değişmeden yapmışlardır.

Carmageddon
30-09-2023, 22:22

Kim bilir kaç kişi bu şekilde dolandırılıyor, farkında bile olmadan alıp biniyor millet.

aykutsafakyaman
30-09-2023, 22:46
Benim kafama oturmayan konu da 4 Kapı - 2 Kapı çelişkisi. Bu araba 2020 yılında hazırlanıp boyanmış olsa da 3 sene içinde illa ki muayeneye girmesi gerekiyor. Araç Vindecoder'den sedan gözüküyosa Türkiyede de kaydı sedan 4 kapı şeklindedir. E bunu muayeneden nasıl geçirdiler? Mevzu bana kalırsa son muayene istasyonuna da sıçrayacak.

neuras
30-09-2023, 23:55
E36 barzo arabası olmak
E36 üç tane aracın birleşimi olmak
E36 change olmak
E36'nın motoru muhtemelen işlenmemiş olmak?
E36 TÜV'den nasıl geçmiş olmak?
E36'nın sahibi maymun TÜV'deki elemana sağlam cigara vermek
E36 TÜV'den geçmek
E36'nın sahibi maymun mutlu, TÜV'deki barzo uçuyor.

turboman
01-10-2023, 00:07
E36 barzo arabası olmak
E36 üç tane aracın birleşimi olmak
E36 change olmak
E36'nın motoru muhtemelen işlenmemiş olmak?
E36 TÜV'den nasıl geçmiş olmak?
E36'nın sahibi maymun TÜV'deki elemana sağlam cigara vermek
E36 TÜV'den geçmek
E36'nın sahibi maymun mutlu, TÜV'deki barzo uçuyor.
Al burayada geldi suriler. Almak,geçmek,vermek...

YAS
01-10-2023, 00:14
Bu mevzunun altındanda şinasi çıkacak gibi hissediyorum.. :D

MeRtCaN
01-10-2023, 10:10
Benim kafama oturmayan konu da 4 Kapı - 2 Kapı çelişkisi. Bu araba 2020 yılında hazırlanıp boyanmış olsa da 3 sene içinde illa ki muayeneye girmesi gerekiyor. Araç Vindecoder'den sedan gözüküyosa Türkiyede de kaydı sedan 4 kapı şeklindedir. E bunu muayeneden nasıl geçirdiler? Mevzu bana kalırsa son muayene istasyonuna da sıçrayacak.

Tuv de kimse vincoder a bakmazki

Ruhtasa bakar şase no tutuyor ise geçer muayeneden

Şase no bas harfleri 320 olup araba m3 olarak muayeneden geçen araba biliyorum sorun olmuyor

aykutsafakyaman
01-10-2023, 12:32
Tuv de kimse vincoder a bakmazki

Ruhtasa bakar şase no tutuyor ise geçer muayeneden

Şase no bas harfleri 320 olup araba m3 olarak muayeneden geçen araba biliyorum sorun olmuyor

Anlatmak istediğim o değildi.
Araba 4 kapı olarak kayıtlı ise ruhsatta, daha sonra 2 kapılı araçta bu şase gözükmesi durumunda ne oluyor ?

individual
01-10-2023, 13:02
Anlatmak istediğim o değildi.
Araba 4 kapı olarak kayıtlı ise ruhsatta, daha sonra 2 kapılı araçta bu şase gözükmesi durumunda ne oluyor ?

turkiyedeki ruhsatta 2 kapi geciyordur 4 kapi yazmiyordur.

tarcanlar vincoder dan sorgulamistir.

aykutsafakyaman
01-10-2023, 13:38
turkiyedeki ruhsatta 2 kapi geciyordur 4 kapi yazmiyordur.

tarcanlar vincoder dan sorgulamistir.

Bunu sen ben yapsak sabah şafak operasyonu ile evden alırlar. Baksana kimseye bişey olduğu yok.

safaks
01-10-2023, 19:58
Dunyada tek turkiyede 2

Ahahha Koptum yav, deli gibi kendi kendime guluyorum.

OnurG
01-10-2023, 19:58

Artık TÜVTÜRK bu işi el atmış en azından bizim burada ki. Servis danışmanlığı yapıyorum bu hafta 1985 model bir araç muayeneden kalmış bize geldi ne yapabiliriz diye. Sahibi yaşlı bir amcamızdı aracın üstündeki şase numarası ile markanın sistemindeki şase uyuşuyor gerçekten öyle bir araç var, fakat 1985 yılında arabayı bayiiden satarken belgeleri işleyen kişi şasede 5 yazması gereken yere S yazmış. Ruhsatta ve satış belgelerinin hepsinde daktiloyla yazıldığı için o dönemler S yazıyor arabanın kupasında 5 yazıyor.. Bugüne kadar amcamız sorunsuz bir şekilde sürekli geçmiş kimse bakmamış fakat bu yıl muayeneden bırakmışlar şase no farklı diye..

deep
01-10-2023, 20:05
Turuncu M3 ün muayene videosu hala sayfada yüklü duruyor

GokhanRS
02-10-2023, 12:31
son sahibinin şu ekspertizle birlikte yaşadığı duyguları kimse hissetmek istemez heralde.

hkkcn
02-10-2023, 13:44
arkadaşlar bu duruma pekte şaşırmamanız lazım türkiyedeki e30,36 ların hatta özellikle mercedes w201 w124 kasa gibi araçların büyük çoğunluğu bakın altını çizerek söylüyorum %40 gibi bir çoğunluğu malesef changedir.ben kaç tane kendim almaya niyetlenip gidip change olduğunu görüp geri döndüğüm araç oldu.Bunun sebebi bizim türk milleti bu araçları alıp canını almaya yemin etmiş gibi kullandıklarından ve fiyatlarının gereksiz pahalı olduğundan işi bilenler bu yola başvuruyor.nasıl mı ? birtane çöp E36 aracın var döşeme çöp,kasa çöp,motor eh işte yürüyor.şimdi bu aracı burda toplatmaya kalksa harcıcak misal 100k para , bide olmuycak istedigi gibi , adam gidiyor bulgara 50 bine düzgün kasaya geçiriyor geliyor hemde geziyor veya bulgardan getirip burda çakıyorlar kalan aracıda parçalayıp satıyorlar , yoksa halen 80-90 model araçların bu denli çıkma parçası nasıl olabilirdki..

yilmazcatalbas
02-10-2023, 14:30
Hiç kimseye bir şey olduğu yok, açıklama yapan yok, müdahale eden yok, herkes ölü taklidi yapıyor...

Çok garip ya böyle illegal işleri yapan biz olsak ertesi gün emniyet tüm birimleriyle gelip paket ederdi bizi :D

individual
02-10-2023, 14:46
Hiç kimseye bir şey olduğu yok, açıklama yapan yok, müdahale eden yok, herkes ölü taklidi yapıyor...

Çok garip ya böyle illegal işleri yapan biz olsak ertesi gün emniyet tüm birimleriyle gelip paket ederdi bizi :D

Biz yapsak kara zindanlara atarlardı.

uniquel
02-10-2023, 21:05
Hadi bu işi yaptın yaptın da, coupe araca 4 kapı şase kullanmak hiç akıl karı değil.

Olayın illegalligi falan tamam eyvallah ama,

Bu adamların vindecoder kullanmadan böyle bir iş yapmaları büyük risk.
Ya gerçekten bu işi çok amatörce yapıyorlar,
Ya insanları salak yerine koyuyorlar,
Ya da işin içinde başka bir bit yeniği var.

ghibli06
02-10-2023, 21:38
onun şase diğerinde, diğerinin şase bunda, aaaa ne kadar ayıp, vah vah vahhhhh öyle mi olmuş, cidden mi yaa nasıl olmuş bu????

bazen forumun samimiyetini sorguluyorum gerçekten, ben 20 sene önce uğraşmaya başladım bu tarz işleri yapanlarla sonra ben taşlandım, şimdi herkes çok mu şaşırmış bu işlere? cidden bilmiyor muydunuz bu işlerin nasıl yapıldığını? şimdi foruma sorsam kaçınızın motor no ruhsatla tutuyor diye, forumun %25 i kaçar... TUV den hafif kusur geçiyor diye de bir bahane var... hepsi aynı arkadaşlar kusura bakmayın...

ayrıca bu video kurgu, çok net... bu arabayı alan da biliyor, insan aracı aldıktan sonra neden ekspertize sokar? demek ki bir sorun olmuş alanla satan arasında, bu ekspertiz de aslen durum tespiti için yapılmış, yapanlara satanlara gözdağı için de yayınlanmış...

nineleven
03-10-2023, 01:57
onun şase diğerinde, diğerinin şase bunda, aaaa ne kadar ayıp, vah vah vahhhhh öyle mi olmuş, cidden mi yaa nasıl olmuş bu????

bazen forumun samimiyetini sorguluyorum gerçekten, ben 20 sene önce uğraşmaya başladım bu tarz işleri yapanlarla sonra ben taşlandım, şimdi herkes çok mu şaşırmış bu işlere? cidden bilmiyor muydunuz bu işlerin nasıl yapıldığını? şimdi foruma sorsam kaçınızın motor no ruhsatla tutuyor diye, forumun %25 i kaçar... TUV den hafif kusur geçiyor diye de bir bahane var... hepsi aynı arkadaşlar kusura bakmayın...

ayrıca bu video kurgu, çok net... bu arabayı alan da biliyor, insan aracı aldıktan sonra neden ekspertize sokar? demek ki bir sorun olmuş alanla satan arasında, bu ekspertiz de aslen durum tespiti için yapılmış, yapanlara satanlara gözdağı için de yayınlanmış...

Yoo şaşırmadık. En azından ben şaşırmadım :) Benim konuyu açmamdaki amaç biraz farklı.

Bu herhangi bir araba değil çünkü. ÖTV sağolsun bu iş iyice meşhur oldu herhalde çok sayıda çete çıktı meydana.
100'lerce araç var belki şu an güzel güzel alınıp - satılan. Biz tabi yakalananları biliyoruz :D

Bu araba ; hem söz konusu garajın ne mal olduğunu hem de bu tarz Dünya'da Tek , şu kombinasyon , şu bayiden çıkma vs. muhabbetlerinin Türkiye'deki yüzünü gösterdi.
İsmi lazım değil birkaç otogaleri var mesela. Hiçbir koleksiyon değeri olmayan arabaları , parçaları insanlara ballandıra ballandıra pazarlıyor.
Bir de aralarında yarış geçmişi olan , tanınan - saygı gören insanlar da var. Kötüleyince sen suçlu oluyorsun :)

Almış bir yerden atıyorum W107 SL parçalarını.. 1000$ verdiyse iyi.. Bu arabanın Türkiye'de şu şu parçaları yok , 10.000$..
Bu adamların yağmur görmüş demir kullandığı binayı **Residence , **Tower diye 80m2'sini 300.000€'ya satan müteahhitlerden hiçbir farkları yok aslında.
''koleksiyoner''miş miş.. ''klasik araç restore ediyor''muş muş :D

ghibli06
03-10-2023, 07:39
Yoo şaşırmadık. En azından ben şaşırmadım :) Benim konuyu açmamdaki amaç biraz farklı.

Bu herhangi bir araba değil çünkü. ÖTV sağolsun bu iş iyice meşhur oldu herhalde çok sayıda çete çıktı meydana.
100'lerce araç var belki şu an güzel güzel alınıp - satılan. Biz tabi yakalananları biliyoruz :D

Bu araba ; hem söz konusu garajın ne mal olduğunu hem de bu tarz Dünya'da Tek , şu kombinasyon , şu bayiden çıkma vs. muhabbetlerinin Türkiye'deki yüzünü gösterdi.
İsmi lazım değil birkaç otogaleri var mesela. Hiçbir koleksiyon değeri olmayan arabaları , parçaları insanlara ballandıra ballandıra pazarlıyor.
Bir de aralarında yarış geçmişi olan , tanınan - saygı gören insanlar da var. Kötüleyince sen suçlu oluyorsun :)

Almış bir yerden atıyorum W107 SL parçalarını.. 1000$ verdiyse iyi.. Bu arabanın Türkiye'de şu şu parçaları yok , 10.000$..
Bu adamların yağmur görmüş demir kullandığı binayı **Residence , **Tower diye 80m2'sini 300.000€'ya satan müteahhitlerden hiçbir farkları yok aslında.
''koleksiyoner''miş miş.. ''klasik araç restore ediyor''muş muş :D

neden bu işin zaten bilinen yönlerini yazıyorsun? bu dediklerin 20 sene önce başladı zaten, günümüze gelip güncel konulara girmek lazım...

altugkocer
03-10-2023, 08:08
Kayseri'deki firmanın nasıl rezil bir firma olduğunu zaten biliyorum. Bana göre ünalturanın bi tık kurumsal hali bunlar :D

Bu olay herkesin başına gelebilir büyük konuşmamak lazım tabi ama acaba arabayı alıp notere giderken aklın nerdeydi? diye de sormak gerekir.

Araç alırken hepimizin yaptığı çok basit şeyler var; ekspertiz yaptırmak, 5664 e mesaj atmak, hgs den km sorgulamak, hele hele özellikle bmw alırken vin decoder sorgulamak. Bu arkadaş bunları yapmamış mı? Bakkaldan ekmek mi almış?

NOT: Kayseri'deki firmadan 1 gram haz etmem, onları savunuyorum olarak algılamayın pls :)

ST
03-10-2023, 08:28
böyle bir araca niyetlenen, gidipte bu kadar kusuru görmeyen (fitil sökme vs. gibi) vin decoder mi aklına gelir sence? :)

FTHBRK28
03-10-2023, 08:44
arkadaşlar bu duruma pekte şaşırmamanız lazım türkiyedeki e30,36 ların hatta özellikle mercedes w201 w124 kasa gibi araçların büyük çoğunluğu bakın altını çizerek söylüyorum %40 gibi bir çoğunluğu malesef changedir.ben kaç tane kendim almaya niyetlenip gidip change olduğunu görüp geri döndüğüm araç oldu.Bunun sebebi bizim türk milleti bu araçları alıp canını almaya yemin etmiş gibi kullandıklarından ve fiyatlarının gereksiz pahalı olduğundan işi bilenler bu yola başvuruyor.nasıl mı ? birtane çöp E36 aracın var döşeme çöp,kasa çöp,motor eh işte yürüyor.şimdi bu aracı burda toplatmaya kalksa harcıcak misal 100k para , bide olmuycak istedigi gibi , adam gidiyor bulgara 50 bine düzgün kasaya geçiriyor geliyor hemde geziyor veya bulgardan getirip burda çakıyorlar kalan aracıda parçalayıp satıyorlar , yoksa halen 80-90 model araçların bu denli çıkma parçası nasıl olabilirdki..

Selamlar bende w124 kasa bakıyorum, aracın change olduğunu kolaylıkla nasıl anlayabiliriz?

darkred
03-10-2023, 09:45
Videolarda her şey net her şey şeffaf diyordu Kayserili abimiz.

Demek ki o tükanda yokken hiçbirşey olmasa bile bir şeyler olmuş.

Şase numarası kanatlanıp uçmuş :)

mcemrek
03-10-2023, 09:48
bir gurbetçi arkadaş geçen sene bu videou paylaşmıştı. ben hala bu videoların karalama kampanyası olarak düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=wuzbID3AZDg

ChuckBartowsKi
03-10-2023, 10:31
Bu mmpowerın sahipleri hakkında hikaye yazsak sanırım baya etkileşim alırız :) kayserililer biliyordur yaşananları diğer sahibinin sorunlarını özel hayatını vs vs. neyse çok uzatmayacağım iyi emek sergiledikleri pek çok araba var bu tarz işlere umarım girmezler ama çok enteresan gelmedi bana diğer olaylar çok daha enteresan yani bu bence inanılmaz abartılacak bir olay gibi gelmedi çünkü eski kasa mercedeslerde tek tek şase ve motor kontrolü yapsalar %90'ı bu şekilde ve bu araçların bazıları milyonlarca liraya koleksiyonerlere satılıyor normal yani maalesef...

yilmazcatalbas
03-10-2023, 11:16
Bu mmpowerın sahipleri hakkında hikaye yazsak sanırım baya etkileşim alırız :) kayserililer biliyordur yaşananları diğer sahibinin sorunlarını özel hayatını vs vs. neyse çok uzatmayacağım iyi emek sergiledikleri pek çok araba var bu tarz işlere umarım girmezler ama çok enteresan gelmedi bana diğer olaylar çok daha enteresan yani bu bence inanılmaz abartılacak bir olay gibi gelmedi çünkü eski kasa mercedeslerde tek tek şase ve motor kontrolü yapsalar %90'ı bu şekilde ve bu araçların bazıları milyonlarca liraya koleksiyonerlere satılıyor normal yani maalesef...

Çekirdek kola benden olur, hep beraber 2023'ün en hit konusunu okumuş oluruz :D

ghibli06
03-10-2023, 12:23
Tarcanlar da sadece işini yapsın, eksperlik show işi degildir, plaka kapatmakla kişisel haklara saygı duyulmuş olmuyor, adamlar videolarda öyle bir hava yarattılar ki sanki memlekette ne kadar change araba varsa bunlar tespit ediyor... emniyete teslim edecekmiş falan, git teslim et kardeşim neyin kurgusu bu? Eğer bu adam aldığı arabanın bu şekilde olduğunu bilmiyorsa neden alırken değil de sonra sokuyor ekspere?

Bu arada kimse Mustafa'yı korudugumu zannetmeyin, bmwteam i kurdugumuzda bizden Kayseri temsilcisi istemişti vermiştik o kadar, tanışırız konuşuruz ... sosyal medya patlayınca herkes farklı yönlere gitti, süpersin Mustafa abi, kralsın Mustafa abi, adamın dibisin Mustafa abi dönemi basladi. Şimdi öyle yazanların çoğu aaaaa çok ayıp Mustafa diyor... arabaya işlenmemiş motor koymak da change dir, farklı şase no kullanmak da change dir. Yıllardır diyorum ki TUV un motor no okuyamamasi hafif kusur değildir, kanunu bağlamaz kendilerini de kurtarmaz... millet sapır sapır motor koyuyor, eskiden proje yapılırdı araçlara şimdi projelere araç geçiriliyor...

GokhanRS
03-10-2023, 14:51
neden bu işin zaten bilinen yönlerini yazıyorsun? bu dediklerin 20 sene önce başladı zaten, günümüze gelip güncel konulara girmek lazım...

Güncel konuları da senden dinlemek isteriz abi.

ghibli06
03-10-2023, 15:03
Güncel konuları da senden dinlemek isteriz abi.

Change olmuş 'donusum' , çıkma motor olmuş hurda metal daha bir dünya iş...

Carmageddon
03-10-2023, 15:20
Sari sitede M bolumune girince neredeyse her 3 ilandan biri donusum veya swap. Cogu da ruhsata islidir yazmis ama nasil isli iste allah bilir.

turboman
03-10-2023, 17:04
Sari sitede M bolumune girince neredeyse her 3 ilandan biri donusum veya swap. Cogu da ruhsata islidir yazmis ama nasil isli iste allah bilir.
Yıllar önce işletiliyordu parayı basınca faturalı motormuş gibi işliyorlardı. Yani yaptıranlar vardı ama ben hiç o topa girmedim...

Oconner
03-10-2023, 17:19
Onca hatasız eski kupon arabalar var Türkiye'de hepsi orjinal mi sanılıyor? Bu iş yıllardır var,sağımız solumuz gümrük kapısı (:

SULTANOGLU
03-10-2023, 17:21
Tek birsey yazmak istiyorum cunku herkes vin decoder a takmis. Allah askina bu renk ve boyle yapilmis bir e36 yi alacak kisinin aklina vin decoder gelirmi? Vin decoder dan sase sorgulayacak adam bu kadar kucalanmis bir araba alir mi? Ayni soruyu farkli acidan sordum :)

Bu tarz bir arabayi alan kisinin tarcanlara goturmesinin tek sebebi boyle bir kontrolu kendisinin yapamayisidir. Arabanin hic bir aksami dogru duzgun degil ki? Camurluklar bitik, ici bitik jant lastik çöp cidden bunun ustunde konusmamiza gerke yok

FTHBRK28
03-10-2023, 23:30
Tarcanlar da sadece işini yapsın, eksperlik show işi degildir, plaka kapatmakla kişisel haklara saygı duyulmuş olmuyor, adamlar videolarda öyle bir hava yarattılar ki sanki memlekette ne kadar change araba varsa bunlar tespit ediyor... emniyete teslim edecekmiş falan, git teslim et kardeşim neyin kurgusu bu? Eğer bu adam aldığı arabanın bu şekilde olduğunu bilmiyorsa neden alırken değil de sonra sokuyor ekspere?

Bu arada kimse Mustafa'yı korudugumu zannetmeyin, bmwteam i kurdugumuzda bizden Kayseri temsilcisi istemişti vermiştik o kadar, tanışırız konuşuruz ... sosyal medya patlayınca herkes farklı yönlere gitti, süpersin Mustafa abi, kralsın Mustafa abi, adamın dibisin Mustafa abi dönemi basladi. Şimdi öyle yazanların çoğu aaaaa çok ayıp Mustafa diyor... arabaya işlenmemiş motor koymak da change dir, farklı şase no kullanmak da change dir. Yıllardır diyorum ki TUV un motor no okuyamamasi hafif kusur değildir, kanunu bağlamaz kendilerini de kurtarmaz... millet sapır sapır motor koyuyor, eskiden proje yapılırdı araçlara şimdi projelere araç geçiriliyor...

Konu change yapmak değil ki sadece, dünyada tek olan arabayı change yapıp belgeseller falan çekip, herkese orijinal diye yutturmaya çalışmak ayrı bir boyut bana kalırsa. Milletin aklıyla dalga geçiyorlar ral2005 diye ortalarda dolaştılar bir dönem ve araba sonradan yapma çıktı. Bence olay burda kopuyor.

DOHC
05-10-2023, 21:34
1.MİLYONA BMW ALDI ARAC 2015 MOTOR2012.ŞASE NUMARALARI FARKLI CIKINCA ARACI 850.BİNE ERİ İADE ETTİ - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=IqCXib-Y4fQ)

Bu da başka bir vaka.......

punjhei
06-10-2023, 06:42
1.MİLYONA BMW ALDI ARAC 2015 MOTOR2012.ŞASE NUMARALARI FARKLI CIKINCA ARACI 850.BİNE ERİ İADE ETTİ - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=IqCXib-Y4fQ)

Bu direk hırsızlık olayı gibi.

arda35
06-10-2023, 08:58

Ee burada da çenc şüphesi var. Ordinaryus Profesör Sami Efendi polise niye haber vermemiş...

taytay
06-10-2023, 09:11
Ee burada da çenc şüphesi var. Ordinaryus Profesör Sami Efendi polise niye haber vermemiş...

Orası bana da garip geldi.
Araç sahibi geri iade etmeye götürüyormuş

GokhanRS
06-10-2023, 09:29
tabii ki plaka vermeyeceğim kimseyle bozuşmak istemem ancak geçenler de gürcistandaydım ve türk plakalı m araçlar vardı :D

yani tam gaz devam. üstelik belli ekipce gelmişler. yenisinden eskisine 4-5 araç var dı.

CLIORS
06-10-2023, 09:56
tabii ki plaka vermeyeceğim kimseyle bozuşmak istemem ancak geçenler de gürcistandaydım ve türk plakalı m araçlar vardı :D

yani tam gaz devam. üstelik belli ekipce gelmişler. yenisinden eskisine 4-5 araç var dı.

Botox uygulamasına mı gelmişler kardeşim :)

berkaym
06-10-2023, 10:02

Çençkılap Road Trip etkinliğine denk geldiniz sanırım, Batum'da turistik rulet sonrası Tifles'e araç bakımına gidip geri dönüyorlar :D

AyrtonSenna
Bkz:Seda Sayan misali :hehe::hehe:

https://image.hurimg.com/i/hurriyet/75/750x422/6381c2684e3fe117845956b1.jpg

GokhanRS
Botox uygulamasına mı gelmişler kardeşim :)

yani gürcistan güzel bir ülke değil tatile geldiklerini sanmıyorum. gerçek kumara veya orjinal M abiiii kumarına gelmişlerdir.

E90
06-10-2023, 11:09
https://i.ytimg.com/vi/COHOiyPRnX8/hqdefault.jpg

süreyya hanımın muhteşem değişimi gibi olmuş olay...

neuras
06-10-2023, 15:52
MMPOWER BMW E36 320i Mint Green | Car Mod | Assetto World (https://www.assettoworld.com/car/mmpower-bmw-e36-320i-mint-green)
:D

livaneli
06-10-2023, 16:08
Bu direk hırsızlık olayı gibi.

Tam olarak ya da direkt hırsızlık sayılmıyor bu , hırsızlık olması için yapanın fakir veya arkasız olması lazım.

HaKo
06-10-2023, 17:22
malı arap faik'ten alıyorduk, karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. kayseri'ye kadar da ben kullanıyorudum m3ü"

adamlar resmen çengel bulmacaya çevirmiş arabayı okuyup okuyup bir *** anlamayan bir tek ben değilim herhalde. Allah sabır versin alana da satana da.

aykutsafakyaman
07-10-2023, 21:30

Anadol motorlu e36 kapıda yakalanınca işleri biraz daha ince eleyip sık dokumaya başlamışlardı, demek yine açık buldu bizimkiler ��

yigitblr
08-10-2023, 12:59

video gizlenmiş, yine birilerinin çarsısı pazar oluyor anlaşılan

Seyfettin777
08-10-2023, 13:23
Tarcanlar'ın da "x aracı emniyete teslim edicem" , "sahibine söyledik polise teslim edin yoksa biz teslim edeceğiz" tarzı tavırları ve birbirinden farklı olaylara farklı yaklaşımları mide bulandırır oldu. E36 videosunda teslim konusunda ısrarcıyken yukarıdaki kaldırılan videoda galerinin 150 bin tersine aracı iade alacağını söylüyor. Adam aracı teslim alınca işlenen suç ortadan mı kalkıyor? Kaldı ki yukarıdaki video daha sıkıntılı bir mevzuyla ilgili %90 araç çalıntı duruyor, E36 için belki kaza bela tamirat-tadilat için proje çizdirilmiştir, eski kupaya dümenden bir fatura falan kestirmişlerdir, yine de ısrarla eşelemişti konuyu. Biz müşteri ne yapacaksa ona uyuyoruz desene, diyemiyorsan da kolluk kuvveti, savcı veya zabıta gibi rol kesme bari videolarda.

Elin malını rehin alıp polis çağırıp gelene kadar bekletemezsin, sen kimsin de araca el koyup emniyete teslim ediyorsun, çok çok ihbar edersin. Ah şu ne oldumculuk yok mu...

canimrecepcim
08-10-2023, 18:44
tuhaf bir amatörlük gibi gözüküyor ama bir şey çıkmıyor bu tarz change meselelerinin sonunda, max laf atma meselesinde gördüğü kadar zarar görür marka.

e36 için de değmez yani, noter çıkışı bile 5 yaş yaşlandırıyor.

arda35
09-10-2023, 11:57
Tarcanlar'ın da "x aracı emniyete teslim edicem" , "sahibine söyledik polise teslim edin yoksa biz teslim edeceğiz" tarzı tavırları ve birbirinden farklı olaylara farklı yaklaşımları mide bulandırır oldu. E36 videosunda teslim konusunda ısrarcıyken yukarıdaki kaldırılan videoda galerinin 150 bin tersine aracı iade alacağını söylüyor. Adam aracı teslim alınca işlenen suç ortadan mı kalkıyor? Kaldı ki yukarıdaki video daha sıkıntılı bir mevzuyla ilgili %90 araç çalıntı duruyor, E36 için belki kaza bela tamirat-tadilat için proje çizdirilmiştir, eski kupaya dümenden bir fatura falan kestirmişlerdir, yine de ısrarla eşelemişti konuyu. Biz müşteri ne yapacaksa ona uyuyoruz desene, diyemiyorsan da kolluk kuvveti, savcı veya zabıta gibi rol kesme bari videolarda.

Elin malını rehin alıp polis çağırıp gelene kadar bekletemezsin, sen kimsin de araca el koyup emniyete teslim ediyorsun, çok çok ihbar edersin. Ah şu ne oldumculuk yok mu...

Her şeyi çok bilen Sami ikiyüzlülük yapmış işte. İkinci videodan sonra uyarı ya da menfaat sonucu çark etmiş olabilir.

Her iki vakada da yapılması gereken; araç sahibine bilgi vermek suretiyle polise ihbar etmek. Oradan sonrasına emniyet bakar. Bu esnada araç sahibi aracı kendi teslim eder ya da kaçırır. Hukuki sorumluluğuna kendisi katlanır. Sami ve çalışanlarının aracı zaptetme şansı yok. Uçurulan bmw videosunda olduğu gibi, zoru görünce paşa paşa bırakıyorlar zaten.

Oguzhan.Ozturk
09-10-2023, 13:53

Aman sami abim yaman sami abim expertiz kralı abim.. yok galerici düşmanı abim.. yargı dağıtam abim.. böyle böyle bu durumlara geliyor insanımız..

Sen tespitini yap açıkla.. gerisi araç sahibi ile eski sahibinin derdi..

Erukay
09-10-2023, 15:12
Konuyu başından beri takip ediyorum, mmpower tarafından bir açıklama olmadı değil mi ?

kelalper
09-10-2023, 15:50
Benim arabam bu şekilde çıksın Tarcanlar da benden habersiz emniyeti çağırsın bakalım ne oluyor. Expertiz merkezinin öyle bir yükümlülüğü mü var change çıkan arabaları emniyete şikayet etmek gibi. Ulan TUV bile motor seri nosu farklı çıksa okunamıyor diye yazıp salarken bunlara ne oluyor? Bir de yarım saatlik işe 4000-5000 lira para kesiyorlar ona daha ayrı ayar oluyorum bütün ekspertiz merkezlerine. Alfayı satarken motor yağı orta yazmışlar rapora. Lan nasıl olur yağ bakımı yapılalı 500 km olmuş nasıl orta olur diye açtım baktım yağ full renginde değişme yok gram kararma yok. Bu nasıl orta diyorum mal mal bakıyor suratıma. Yağ eksiltiyor yazmış yağ çubuğu full. Neye göre eksiltiyor gaza bastık bıraktık duman attı diyor. Bi .... dedim çıktık.

ST
09-10-2023, 15:51
şova gerek yok dimi :) ülkede herkes jim carrey a..

cursedjester
14-10-2023, 09:27
Emniyete teslim edilmiş sanırım. Bir şey çıkar mı bilmem..

https://i.hizliresim.com/dg45bgc.jpeg (https://hizliresim.com/dg45bgc)

nineleven
14-10-2023, 18:14
Sonunda :D

weST.27
23-10-2023, 07:22
Var mı gelişme :D

Deniz.
24-10-2023, 08:23
Var mı gelişme :D

Şu an dilan abla gündemde buna sıra gelesiye araba yedieminde çürümüş olur muhtemelen.
Mevzybahis firma youtube içerikleri atmaya devam ediyor halen.

KÖROĞLU
25-10-2023, 07:23
Benim arabam bu şekilde çıksın Tarcanlar da benden habersiz emniyeti çağırsın bakalım ne oluyor. Expertiz merkezinin öyle bir yükümlülüğü mü var change çıkan arabaları emniyete şikayet etmek gibi. Ulan TUV bile motor seri nosu farklı çıksa okunamıyor diye yazıp salarken bunlara ne oluyor? Bir de yarım saatlik işe 4000-5000 lira para kesiyorlar ona daha ayrı ayar oluyorum bütün ekspertiz merkezlerine. Alfayı satarken motor yağı orta yazmışlar rapora. Lan nasıl olur yağ bakımı yapılalı 500 km olmuş nasıl orta olur diye açtım baktım yağ full renginde değişme yok gram kararma yok. Bu nasıl orta diyorum mal mal bakıyor suratıma. Yağ eksiltiyor yazmış yağ çubuğu full. Neye göre eksiltiyor gaza bastık bıraktık duman attı diyor. Bi .... dedim çıktık.

Aynı puştlukları yüzünden anlaştığım araba satılmadı. Neymiş duman atmış. Bana net 20k ya maloldu eksperin şerefsizliği.

Gittim kompresyon testi aldım ölçtüm, tüm silindirler fabrikasyon değere yakın değer verdi, aralarındaki fark da % sel olarak yok denecek kadar az.

Eline boy makinası alan, sermayesi olan milleti koparma peşine düşmüş. 1 saatte kim 4-5k arası kazanıyor.

Bilmeyen adamlar (kimse bilmek zorunda değil) da haliyle eksperin lafına aldanıp vazgeçiyor, satıcıdan da eksper ücreti istiyor.

Bir de bunun itibar tarafı var, anlaştın adamla geldi tr nin öte ucundan eksperin halt etmesiyle vazgeçti, adama yazık sana ayrı yazık. Arada parayı götüren eksper oldu bu işten.

Risk almamak için yapıştırıyorlar, motor orta / triger bakımı gerekli / o orta bu orta.

Orj döşemeye kaplama yazan gördüm daha söylenecek bir şey yok. Aldıkları parayı hak ettiklerini düşünmüyorum.

eminkilic61
25-10-2023, 08:22
Risk almamak için yapıştırıyorlar, motor orta / triger bakımı gerekli / o orta bu orta.

Orj döşemeye kaplama yazan gördüm daha söylenecek bir şey yok. Aldıkları parayı hak ettiklerini düşünmüyorum.

boya ve kaporta kısmını bilmem ama mekanik kısımda kesinlikle size katılıyorum.

gözüm gibi baktığım arabayı satıştan önce ekspere götürdüğümüzde, mekanik her şeye 'orta' yazmışlardı ve yağ bakımı gerekli diye not düşmüşlerdi, faturası torpidoda duran 500 km önce yapılan bakım için :D :D :D m3 hikayesindeki firma

16EC813
25-10-2023, 08:24
Şu an dilan abla gündemde buna sıra gelesiye araba yedieminde çürümüş olur muhtemelen.
Mevzybahis firma youtube içerikleri atmaya devam ediyor halen.

çürümez çürümezz başka kollarda yeni hayatlar bulur :D devlet artık çürümesine izin vermiyo :D

16EC813
25-10-2023, 08:28
çürümez çürümezz başka kollarda yeni hayatlar bulur :D devlet artık çürümesine izin vermiyo :D

hacizli mallar kızılay verilecek - Google'da Ara (https://www.google.com/search?sca_esv=576391435&q=hacizli+mallar+k%C4%B1z%C4%B1lay+verilecek&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwjqx_D_yZCCAxW_Z_EDHT0xB9MQBXoECAoQAQ)

Deniz.
27-10-2023, 08:00
hacizli mallar kızılay verilecek - Google'da Ara (https://www.google.com/search?sca_esv=576391435&q=hacizli+mallar+k%C4%B1z%C4%B1lay+verilecek&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwjqx_D_yZCCAxW_Z_EDHT0xB9MQBXoECAoQAQ)

Vaybe devlette kendi içinde aklama yapacak desene

16EC813
27-10-2023, 08:22
Vaybe devlette kendi içinde aklama yapacak desene

partinin adınının hakkını veriyolar daha nolsun :D

SK10
30-10-2023, 21:42
boya ve kaporta kısmını bilmem ama mekanik kısımda kesinlikle size katılıyorum.

gözüm gibi baktığım arabayı satıştan önce ekspere götürdüğümüzde, mekanik her şeye 'orta' yazmışlardı ve yağ bakımı gerekli diye not düşmüşlerdi, faturası torpidoda duran 500 km önce yapılan bakım için :D :D :D m3 hikayesindeki firma

Bunu bende çok yaşadım arabama gerçekten bakarım eksik gedik bırakmam yani takıntılıyımdır f30 320d satarken 17 model 80bin kmlerde bi arabaydı borusan bakımlı daha 100bin bakımı gelmeden borusanda o zamanın parasıyla 30k bakım parası vermiştim disklerine balatasına kadar borusanda değişti sonuç expere girdi balata disk orta 3-5 bin km sonra değişim dediler

derviscapaci
30-10-2023, 22:22
+1 o hafta yaptırdığım triger bakımından sonra expertizde triger seti değişimi önerilir dediler. Expertize girmeden önce de alıcıya trigerini yeni değiştirdiğimi söylemiştim. Resmen yalancı çıkarıyorlar :)

FTHBRK28
31-10-2023, 16:46
Ekspertizlerin tek mantığı benim nazarımda "Bak kardeşim tarafsız birine baktırdık ilimizin gözü önünde, ilerde bir sıkıntı veya farklılık çıkarsa hukuki süreç bunun üzerinden işler" demektir. Onun haricinde çok bir mantığı yok (işin ehli kişiler haricinde)

d3n1s
01-11-2023, 09:56
Ekspertizlerin tek mantığı benim nazarımda "Bak kardeşim tarafsız birine baktırdık ilimizin gözü önünde, ilerde bir sıkıntı veya farklılık çıkarsa hukuki süreç bunun üzerinden işler" demektir. Onun haricinde çok bir mantığı yok (işin ehli kişiler haricinde)

koyu ile isaretledigim kisimda hic bir eksper raporunu hukuki surecin temeli olarak kullanamazsiniz, aklinizda olsun.

bedirnismo
04-11-2023, 18:27
Ufak bir sıkıntıdan dolayı blok değiştirceklermiş ne olaki acaba
SIFIR MOTOR ve 8HP75 OTOMATİK ŞANZIMAN TAKTIK! | 14.BÖLÜM - YouTube (https://youtu.be/XM5XEmNn8SA?si=ZJTONzplQtvn7HMd)

bedirnismo
04-11-2023, 18:35
SIFIR MOTOR ve 8HP75 OTOMATİK ŞANZIMAN TAKTIK! | 14.BÖLÜM - YouTube (https://youtu.be/XM5XEmNn8SA?si=ZJTONzplQtvn7HMd)

Tahminimce bu motor önceden turuncu arabada olduğu için bir sıkıntı çıkmış olabileceği yönünde

turboman
04-11-2023, 21:46

Videoyu bugün izledim forgetli dolu motoru söküp standart olan bloğa geçiyorlar bide otomatik şanzımana geçiyorlar. Ufak bir arızada blok değişiyorsa ufak bir arıza değil demekki ;) enteresan işler peşinde gidiyorlar hadi hayırlısı :)

bedirnismo
04-11-2023, 22:04
Videoyu bugün izledim forgetli dolu motoru söküp standart olan bloğa geçiyorlar

Bunu bende yazacaktımda kararsız kaldım bir insan gerçekten neden forgetlı bloğu çıkartıp standart'a geçer ?

Dogukankyn
05-11-2023, 06:12
Bunu bende yazacaktımda kararsız kaldım bir insan gerçekten neden forgetlı bloğu çıkartıp standart'a geçer ?

Kodu yüzünden olabilir :)

VETTE
06-11-2023, 07:43
M3 den çıkan 2JZ Onur ayar yaparken kırıldı diye biliyorum.

ceratoniaorg
06-11-2023, 16:44
Eski motorun geçmişi biraz şaibeli gibiydi burada konuşulan olaylara göre. Faturalı motoru işleyebilmek için yapılmış olabilir mi?

YAS
06-11-2023, 21:25
Ben olayla çok bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Kırılmış da olabilir. Ama yaklaşık 1 senedir shot blok sıfır 2jz sipariş verebiliyorsun bayiiden. İlgisi olan olmayan herkes adetli şekilde satın alıp kenara koydu.Bence bunlarda ucuzken fiyat fırlamadan satın alıp kenara atmış olabilirler. :)

d3n1s
07-11-2023, 08:34
Ben olayla çok bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Kırılmış da olabilir. Ama yaklaşık 1 senedir shot blok sıfır 2jz sipariş verebiliyorsun bayiiden. İlgisi olan olmayan herkes adetli şekilde satın alıp kenara koydu.Bence bunlarda ucuzken fiyat fırlamadan satın alıp kenara atmış olabilirler. :)

bayiden 2jz siparisi ile ilgili detay bilginiz varsa bana dm'den yuruyebilir misiniz?