PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayenede ağır kusur sonrası yeni alınan randevuya 4 gün kala ceza yeme hk.

gokhankenar
13-10-2023, 22:38
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta kısaca belirttiğim üzere geçen hafta cuma muayeneye girdim ve aracım arka frenlerde sapma sonucu ağır kusur aldı ve muayeneden geçmedi. Bende bu hafta aracın eksiğini yaptırdım ve önümüzdeki salı gününe randevu aldım. Fakat dün akşam bir çevirmeye girdim ve muayenem olmadığı için 950 tl ceza yedim. Polis memuruna aynı şekil durumu izah ettim ve 4 gün sonraya yeni randevum olduğunu söyledim. Polis buna rağmen iltimas göstermedi ve cezayı kesti. TüvTürk 1 ay süre veriyor, bu elbette trafikte gezip tozacağımız anlamına gelmez ama bu süre zarfında hele ki benim gibi aracın eksiğini giderip yeni randevu almış birisine müsamaha göstermeleri gerekmez miydi ? Ben cezayı da bugün ödedim fakat bu cezaya itiraz etmeyi düşünüyorum. Sizce bir sonuç alabilir miyim ?

muratburunce
14-10-2023, 08:09
Muayeneden kalıp trafik cezası yedim, yapacak bir şey var mıdır? | DonanımHaber Forum (https://forum.donanimhaber.com/muayeneden-kalip-trafik-cezasi-yedim-yapacak-bir-sey-var-midir--153229241)

dh şöyle bir paylaşım gördüm aynı sıkıntıyı yaşamış biri

turboman
14-10-2023, 09:33
Yıllar önce bende ağır kusurla kalmıştım muaynede bir hafta sonra polis durdurdu bende muaynem olmadığını ve tekrar gireceğimi söyledim,muayne kağıdını gösterdim evet 1 ay iznin car dedi gönderdi beni. Normalde 1 ay izin veriyorlar ama trafiğe çıkmak yasak diye biliyorum bu süre içerisinde.

individual
14-10-2023, 11:14
1 ay size tamir etmek icin izin veriyor.o surede trafige cikmaniz yasak.yakalanirsaniz cezasi sonrasinda baglanma olur.

siz tuvturk e girdiniz ve agir kusurlu kaldiniz.agir kusurlu kalmasi demek trafige cikmasi sakincali demek oluyor.ama araciniz yuruyebilir cekicisiz.dogrusu cekici ile servise gidip tamir edip tekrar cekici ile tuvturk e girmeniz gerekiyor.

ozetle cezasi var.

Seven7
14-10-2023, 11:17
Aynı durum bir arkadaşımın başına geldi, polis de ‘ Gün içinde olsa aracının eksiğini yaptırmaya gidiyorsun diyeceğim de akşam vakti benden anlayış bekleme .’ demiş. Arkadaş hak verdim yapacak bir şey yok dedi ödedi öyle gitti muayeneye.

Verdikleri bir ay süre muayene tekrarına ücret ödememek için. Yoksa araç hala muayenesiz mi, muayenesiz.

ruudvan
14-10-2023, 11:18
2022mayıs trafıge cıkan kamyonetımle 2023 nisanda muayene yok cezası yedım. polıs muayenen yok dıyınce dalga mı gecıyosun arac daha 1 yasını doldurmadı demıstım. megersem fabrıkadan cıkıs tarıhını alıyolarmış.şubatta üretilmiş tecrübe ederek öğrendik.
1 ay iznin var muhabbetide . tüvtürkün 1 ay içinde muayeneye gelirsen ücretsiz uygulama alırsın. gelmezsen para verirsin şeklinde.,
trafiğe çıkarsın izinlisin gibi bir yetkileri yok.

arda35
14-10-2023, 11:42
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta kısaca belirttiğim üzere geçen hafta cuma muayeneye girdim ve aracım arka frenlerde sapma sonucu ağır kusur aldı ve muayeneden geçmedi. Bende bu hafta aracın eksiğini yaptırdım ve önümüzdeki salı gününe randevu aldım. Fakat dün akşam bir çevirmeye girdim ve muayenem olmadığı için 950 tl ceza yedim. Polis memuruna aynı şekil durumu izah ettim ve 4 gün sonraya yeni randevum olduğunu söyledim. Polis buna rağmen iltimas göstermedi ve cezayı kesti. TüvTürk 1 ay süre veriyor, bu elbette trafikte gezip tozacağımız anlamına gelmez ama bu süre zarfında hele ki benim gibi aracın eksiğini giderip yeni randevu almış birisine müsamaha göstermeleri gerekmez miydi ? Ben cezayı da bugün ödedim fakat bu cezaya itiraz etmeyi düşünüyorum. Sizce bir sonuç alabilir miyim ?

Hiçbir sonuç alamazsınız. Vakit ve de nakit harcadığınızla kalırsınız. Zira yeni randevu almış olmanız aracınızın muayene geçerlilik tarihini değiştirmiyor. Bu yüzden muayeneden geçeceğinden emin olunmayan araç için son güne bırakmamak gerek. Birkaç gün ya da bir hafta öncesinden randevu alıp o sürede eksikleri gidermek en mantıklı olan. Bazı memurlar müsaade ediyor ama hiçbiriyle muhatap olmaya değmez.
ruudvan
Ruhsata hiç mi bakmadınız :)
Motosikletten otomobile tüm araçlarda aynısı var. Ruhsatta yazıyor ilk muayene geçerlilik tarihi. Ben de ilk scooter aldığımda fark etmiştim. Sonra hepsinde dikkat etmeye başladım.

gokhankenar
14-10-2023, 12:39
Herkese çok teşekkürler kıymetli bilgileriniz için :) Ödedik cezamızı kafamız rahat muayene günümüzü bekliyoruz artık :)

207_TR
14-10-2023, 16:38
Muayane istasyonunda süre sıkıntısı varsa ne yapacağız, randevu veremiyor ve ben eksiğimi giderdim ?

DOHC
14-10-2023, 16:50
Muayane istasyonunda süre sıkıntısı varsa ne yapacağız, randevu veremiyor ve ben eksiğimi giderdim ?

Mantıken araban TUV'den geçer not alana kadar kullanmaman lazım :). Belki onarım yeterli olmadı, tekrar kalacaksın. Kim bilir :P.

denizhandinc
14-10-2023, 20:38
Bugün Haraççıda 5 cm Eibach spor yaylı aracımı çapraza aldılar 1 cm ile yırttım. Önümdeki Poloda coille basıktı o geçemedi davlumbaza sürtünce. Sözün özü basıklara bu ara fazla dikkat ediyolar sanırım yada Haraççıya özel bi muamele. Çatalda rahat geçiyoduk.

arda35
16-10-2023, 09:08

Bu yılbaşında bir benzerini yaşadık maalesef. Transporter'ın vizesi 10 ocak'ta bitiyordu. Aralık ayında zamdan etkilenmemek isteyenler yığılınca Tüv belli bir süre kalana kadar muayene vermemeye başladı (Yanlış hatırlamıyorsam iki üç haftaya kadar düşürmüşlerdi). Sonra ben 10 ocak için 1 ocak'ta randevu almaya çalıştım. Tüm istasyonlar doluydu.
Müşteri hizmetlerini arayıp hukuken başımı ağrıtmayacak derecede sövdüm. Ama haybeye ceza ödediğimizle kaldık tabii.

burcinkarabacak
17-10-2023, 07:33
benim de muayene 12 ekimde dolmuş en erken 20 ekime yer bulabildim. bakalım 3 gün daha sorun yaşamazsam ben de yaptıracağım.