PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayeneden "Neye Rağmen" Geçtiniz? Güncel Tecrübe Örnekleri

TarikS
10-02-2024, 20:20
Yine gerilimli bir muayene serüveninin ardından aklıma geldi, forumda böyle bir konu yoktu. Bomboş "kusursuz geçtim" tecrübelerinizden ziyade, inisiyatif kullanılmış veyahut görmezden gelinmiş durumları merak ediyorum.

Kim ne konuda esneklik görmüş görelim ki yeri geldi mi rica etme şansımız olabilsin

***** firma yetkilileri bu konuyu beğenmeyebilir tabii :D

Marka model vermeyelim, duruma göre yakıt tipi falan belirtilebilir. tek istasyonlu şehirleri de yazmayın ki kimsenin başına bela açma ihtimalimiz olmasın :) dijital çağdayız herkes herkesi 2 dk'da buluyor

Ben başlayayım

Aralık ayında bir aracımda sağ arka kemer kilitli olup hiç açılmadığı halde bir şey denmedi.

Evvelki gün de başka aracım arka orta kemerin kendisi var karşılığı yok yani takacak yeri yok ama ona rağmen geçti. Duyan herkes "olmaz öyle şey" diyor ama oluyormuş. ikisinde de ağzımı açmadım.

Herhangi bir sürtme problemi olmayacak ebatlarda lastikleri taktıktan sonra ST coilli aracımı çapraza bile almadılar. Baştan sona katsız ama sonda sağlı sollu el yapımı susturuculu (vana mana yok) egzoza da bir şey demediler. HAtta muayeneci beğendi içeride baya bi bağırtıp patırdattı ama geçtik : ) rica etmiştim bir de ezerek bas bi anda yüklenme diye ama dediklerimin tam tersini yapıp zevk de aldı, canı sağ olsun :D

İstanbul'da yaşanmadı tabii bunlar, bilmem etkisi var mıdır

drago
10-02-2024, 20:37
Sendeki şansın 10da 1ini sat bana Yiğit :)

E46 compact aracıma, küçük bir şehirde bu araç cabrio, ruhsatınız hatchback yanlış yazılmış mı demediler

Muayeneden 1 saat önce lastik değişmiştim, birinin yönünü ters takmışlar, şurada hemen stepneyi takarım bir daha gelmeyeyim dememe rağmen muayeneden mi bırakmadılar

Kanala sokmadan önce tüm lambalarını yaktığım arabanın, kanal çıkışından önce ampüllerinden biri mi patlamadı:)

Bir ara bindiğim arabaların muayenesi yaklaştığında ciddi indirim yapıp satıyordum, arkadaşlarda makara konusu olmuştu muayeneye sokmamak için araba satmam :D

TarikS
10-02-2024, 21:15

E46 compact aracıma, küçük bir şehirde bu araç cabrio, ruhsatınız hatchback yanlış yazılmış mı demediler

Muayeneden 1 saat önce lastik değişmiştim, birinin yönünü ters takmışlar, şurada hemen stepneyi takarım bir daha gelmeyeyim dememe rağmen muayeneden mi bırakmadılar

Kanala sokmadan önce tüm lambalarını yaktığım arabanın, kanal çıkışından önce ampüllerinden biri mi patlamadı:)

Bir ara bindiğim arabaların muayenesi yaklaştığında ciddi indirim yapıp satıyordum, arkadaşlarda makara konusu olmuştu muayeneye sokmamak için araba satmam :D

Ben Megane'ı muayeneye sokarken sol ön sinyal temassızlık yapıyordu tıklatınca düzeliyordu, çatlak vardı kazadan kalma sigortadan değişim talebini girmiştim zaten ama, tam kanal öncesi baktım düzelmiyor en son topuğumla vururken far camını kırdım ayağım içeri girdi :D :D :D far kırık diye de bırakmıştı. ama konuya dahil kısmı kemer olunca ondan bahsettim sadece : )

metin
10-02-2024, 21:25
Benim taktiğimrandevu alırken en son saat muayene genelde biran önce bitsin gidelim modunda oldukları için rahat oluyor

turboman
10-02-2024, 22:03
Ben yazsam roman olur ama en imkansızını yazayım :)
5 yıl önce 96 mustang 4.6 gt ile düz boru x pipe ile tek seferde geçtim muayneden ;) ilk başta herkes bu araba niye gelmiş bu sesle geçmez diye bakışları vardı herkeste ve çıkarken sevinç dolu bakışlarım herkese geçtiğini anlatırcasına anlamlıydı ;)

5500
11-02-2024, 01:14
Dpf iptal olmasına ragmen kusursuz gecmistim :)

enesy
11-02-2024, 04:29
Geçen haftalarda 126 Bis ile tekrar muayenesinin son gününde gittim.

Ağır kusurlar hep yürüyen aksamdı aks rotil vs.

Muayene sırası beklerken arabayı stop ettim tekrar marş yaptım kimse yok. Çıt yok marşta elektrik gelmiyor belli ki. Zar zor vurdurdum çalıştırdım içeri girdim araba çalışır halde kanal sırası beklerken birisi sohbet etmek için yanıma geldi neden çalıştırıyorsun sürekli vs. Anlattım durumu, ben 6 yıl bu firmada ( muayene istasyonu ) çalıştım. Senin kusurların elektriksel değil arabayı çalışır halde kanal başına teslim et ses etme hiç bir şey olmaz dedi inanmadım.

İçeriye aldılar kusurlarına baktılar fakat yukarı kaldırmak için stop etmek durumundalar. Stop ettiler, beklenen son. Beyefendi bir kanala gelin, gizli kontak vs var mı araç çalışmıyor dediler. Vallahi çalışıyordu siz kaldırıp indirirken marş fişi falan çıkmıştır dedim. Kanal çıkışına itelim dedi. Hazır itiyoruz 2 de vurdur sana zahmet öyle çalışır bırak dedim vurdurdular da. 5 dakika sonra muayeneniz onaylandı hayırlı olsun dedi gönderdi😂

immortalboss
11-02-2024, 12:16
Yanmayan sis farıyla geçtim. :D Sis farını ayarladım. İçine durmadan su vs. giriyordu. Kanala gelirken far kontrolü yapıldı. Çıkarken bir baktım sönmüş. Anlattım arada naz yapıyor diye. Aynısından bende de var abi sıkıntı yok dedi ve geçtim. :)

207_TR
12-02-2024, 07:58
Otomatik far seviye sensörü hatası veriyor ekranda. Bu problemden kalır diye tedirgin olarak girdim sorun olmadı,

Lastik ebatlarım orjinalin biraz dışında(spacer var gibi duruyor) 235/40/18

Muayeneden geçtikten sonra evrak teslimine gelen arkadaş ( yaşça küçük ) abi sinyal ampullerinin rengi yönetmeliğe uygun değil ama yazmadım dedi. Teşekkür ettim.

Evet sinyal ampullerinin turunculuğu bitmiş okeye dönmüş :)

aslan
12-02-2024, 08:04
Siz siz olun yinede böyle heryerde her mecrada bu tür durumları paylaşmayın derim.sonra vay efendim bilmem neyin çocuğu beni şu kusurdan bıraktı diye buraya konu açarsınız demedi demeyin.

Ormanci
12-02-2024, 08:58
İstanbul'da özellikle istasyonlar arası çifte standart sıkıntısı bariz.

Bir istasyonda bir şeye aşırı dikkat ediyorlarken diğerinde bakmıyorlar bile. Şundan kalırsın dedikleri şey ile diğer istasyonda kazasız belasız geçiyorsunuz.
Bunun yanında, "olmayan" şeyler için salak salak bahaneler üretip kaldığınız da oluyor. Özellikle bu tip aptallıklara gıcık oluyorum. Milleti uğraştırıyorlar, vakalar az da olsa...

Giulietta varken sonradan yapma D2S xenonları söküp, H7 ampulü bantlayıp öyle gidiyordum. Far ayarı bozuk deyip geçirip yolluyorlardı.
Yine aynı arabada downpipe vardı, eksoz muayenesini dışarıda yaptırıp geliyordum, hiç bakmadan (zaten baksa da koruyucu var göremez) zırt diye geçiriyorlardı. Ama mesela x istasyonunda çok dikkat ediyorlar, kata özellikle bakıyorlar falan diyorlardı.

Bir ara plakada delik saçmalığı vardı. Son verdiler herhalde millet isyan edince.

Yiğit G.
12-02-2024, 09:41
Yay var tüy var acaba geçecek mi, kalacak mı diye beklerken tek farı iptal, far yerinde kafam kadar hava filitresi olan bir Gsi gözümün önünde muayeneden geçti. Tuzla idi sanırım yer.

wolkanku
12-02-2024, 09:54

benden daha cenabeti de varmış, güldürdün valla :)) compact'a cabrio yorumsuz :D

ardicli2000
12-02-2024, 09:57
Arabada hiç müdahale yok. Hep geçtim sorunsuz... Büyükşehir hem de.

ardicli2000
12-02-2024, 10:00
Arabada hiç müdahale yok. Hep geçtim sorunsuz... Büyükşehir hem de.

Gelelim nizami olmayan kısımlara:

- Yangın tüpünün süresi geçmişti. Bakan olmadı.
- Keza ilk yardım çantasının içeriği de Allah'lık.
- LPG tüpüyle ilgili çok detay bakıyorlar. Hiçbir yeri okunmuyor. Takılalı da kaç yıl oldu bilmiyorum ama geçiyor :)
- Ön ve arka farın belli kısmı sağolsunlar çakmakla eritilmiş yerlere sahip. Ona rağmen sorun yaşamadım.
- Far açılarını elimlen bozduydum. Hafif kusur yazarak geçyik hep.

aykutsafakyaman
12-02-2024, 10:19
Geçtiğimiz mart ayında 89 Jetta ile değişik tecrübe yaşadım.
Girerken bi anda stoptaki park ampüllerinden biri kesti. Çıkışta ben ampüle dokundum düzeldi yanmaya başladı, gençten bir çocuk geldi. Dedim gördüm onu bak düzeldi şimdi. Abi içerde görmem lazım ama senin tabanda da delikler var onlardan ağır kusur dedi. Su tapaları onlar ben koydum onları diyince, e siz eklemişsiniz işte diye bir cevap geldi. En son dostum bak bu araba 34 yaşında o parçayı bulma şansım yok plastik tapa çürümüş ondan dolayı paslanmaz çelikle kapattım dedim. Amirine iletti durumu tekrar kanala aldılar. Sorun yok diyip yolladı. O sıra ampüle bakarken duy elimde kaldı. Eve geri dönüp duyu değiştirdim. Dualar eşliğinde geri yolladım. 3-5 hafif kusurla geçti.

individual
12-02-2024, 10:43
valla benim başıma gelmedi ama yanımda ilk muaynesine giren vw caddy hafif yağ kaçağı var diye kaldı.adam benim yanımda isyan ederken diğer kanaldan motor kaputu kapanmayan arka kapısı çürümüş dokunsan dökülecek o şekilde şahin geçmişti.adam çıldırmıştı.

KÖROĞLU
12-02-2024, 11:04
Aynı gün eşim ve ben 2 arabayı muayeneye götürdük 2 si de rottan kaldı.

Sonra yine aynı gün geri gittik geçtik. Ben genelde eksiksiz olmasına gayret ederim büyük gol yemedim açıkçası.

SLK nın muayene geliyor bakalım bir sorun yaşayacak mıyız. En son muayene de ıncık cıncık baktı görevli. Gerçekten bir şey olsa %100 kalırdık.

arda35
12-02-2024, 11:46
Otomobil ruhsatlı Jumpy aracımızın arkada 3'lü, önde 2+1 koltuğu vardı. (2003 yılında panelvandan dönüşüm imkanı varken alıp yaptırmıştık). Ruhsatta 6 yerine 5 kişilik yazılmış. Arkadaki 3'lü koltuğun bir emniyet kemerini ve orta kafalığı iptal etmek suretiyle geçiriyordum vizeden. 12-13 yıllık süreçte bir defa bırakmaya yeltendiler. O boşluğa oturulur mu kardeşim, kafalık yok kemer yok bi şey yok diye çıkışmıştım. Yine geçirdiler :)

mcemrek
12-02-2024, 11:53
ilkyardım çantasındaki yarabandını kullanmıştım. eksik var diye hafif kusur yedim.

kapı direkleri orjinalden siyah olan arabamda. kapı direkleri araç renginden farklı renge boyanmış diye hafif kusur da gördüm.

downpipe ile bakalım başımıza ne gelecek

denizhandinc
12-02-2024, 12:30
Araç 2013 benzinli F20
5 cm eibach yay mevcut lastik yanakları ön 235 arka 245. Haliyle boşluk yok gibi fakat sürtme vs. yok
İki defa muayene girdim. Bodrum-Konacıkta hiç bakmazlarken, İstanbul Haraççılarda çapraza alıp didik didik baktılar. Direkten dönerekte olsa geçtik ama bir standart yok. O günkü teknisyenin keyfine göre değişiyor kurallar.

onursumer
12-02-2024, 12:32
minide komple düz boru milltek son , sesli dv semi slick ile geçtim , hatta içerde bi gaza bastılar cufladı vs çok güzelmiş vs diyerek yolculadılar

polo gti da dp, komple krom duz boru sadece milltek ile gene aynı istasyonda hiç takılmadan geçtim hatta eksoz arkadan bir tık fazla çıkıkmış ona hafif kusur yazdı riskli bagaja eşya koyarken bacak vs değer diye

207_TR
12-02-2024, 13:00
minide komple düz boru milltek son , sesli dv semi slick ile geçtim , hatta içerde bi gaza bastılar cufladı vs çok güzelmiş vs diyerek yolculadılar

polo gti da dp, komple krom duz boru sadece milltek ile gene aynı istasyonda hiç takılmadan geçtim hatta eksoz arkadan bir tık fazla çıkıkmış ona hafif kusur yazdı riskli bagaja eşya koyarken bacak vs değer diye

Mini Countryman varken milltek son susturucu uçları eşimin bacağında 1 senelik geçici dövme hatırası bırakmıştı :) yarım ay şeklinde

sercanışık
12-02-2024, 14:48
cumartesı gunu seat leon 2.0 TDİ aracımı muayneye goturdum komple egzost kw coıll falan vardı aracta son duz boruyu sokup supersprınt ı taktım dısarda emısyonu falan aldım muayne ıstasyonuna goturdum frenden gectı alttan ınceleme sırasında mudurum bu arabada susturucu yok dıye cagırdı mudurde ındı asagıya arac sahıbı kım bu arabada susturucu yok dedım sonda duran ney dedım tuv onaylı ve 3 defadır bende bu sekılde gecıyo dedım eskısı benı ılgılendırmez arada susturucu olması gerekıyo falan dedı sonra stepneye kadar ıncık boncuk kontrol ettıler egzosttan bıraktılar sımdı susturucu takıp yenıden tekrar yaptırıcam bakalım gecıcekmı
t

Burak Mehmet
12-02-2024, 15:08
benim değilde eski çalıştığım yerde yaşanan bir olayı anlatayım
Adam servise geldi arabasız dedi ki "sizi dava ediyorum bana change araç satmışsınız"
aracın muayene istasyonunda Ruhsat ile araç üstündeki şase numarası tutmuyormuş. Bu arada adam haklı adamın kesilen fatura ve ruhsat tamam ama aracın üzerindeki şase numarası farklı..
Sonra arabanın üzerindeki şase numarasına göre araştırma yaptığımızda adamla aynı gün teslim edilmiş başka bir peugeot partnerde çıktı o şase numarasıda. yani bizim teslimatçılar plakaları yanlış arabalara takmışlar.
şimdi olayın bu postu ilgilendiren tarafı, diğer adam diğer arabayı bu olaydan 3 gün önce tüv muayenesinen sorunsuz geçirmiş

207_TR
12-02-2024, 16:25
benim değilde eski çalıştığım yerde yaşanan bir olayı anlatayım
Adam servise geldi arabasız dedi ki "sizi dava ediyorum bana change araç satmışsınız"
aracın muayene istasyonunda Ruhsat ile araç üstündeki şase numarası tutmuyormuş. Bu arada adam haklı adamın kesilen fatura ve ruhsat tamam ama aracın üzerindeki şase numarası farklı..
Sonra arabanın üzerindeki şase numarasına göre araştırma yaptığımızda adamla aynı gün teslim edilmiş başka bir peugeot partnerde çıktı o şase numarasıda. yani bizim teslimatçılar plakaları yanlış arabalara takmışlar.
şimdi olayın bu postu ilgilendiren tarafı, diğer adam diğer arabayı bu olaydan 3 gün önce tüv muayenesinen sorunsuz geçirmiş

Bayi işi sonrasında nasıl çözdü acaba :)

Burak Mehmet
12-02-2024, 16:29
Bayi işi sonrasında nasıl çözdü acaba :)
önce arabaları değiştirin dediler... muayeneden geçen araba çok temiz ve km siz diğeri sıkıntılı olunca sahipleri kabul etmedi.
evrak üzerinde satış yapılıp plakalar değiştirildi
arabasına el konan adamın arabası eline geçene kadar 2 ay kadar ikame araba verdiler

gökan
12-02-2024, 17:01
Lastiğin Outside inside yönünden kalmıştım 😀

Vuh
12-02-2024, 19:55
Rotilde ufak boşluk var diye kaldım da, arka torsiyon dağılmış tekerlerden biri resmen çapraz duruyor süspansiyon namına bir şey yok kimse ona bir şey demedi.

::ZaFeR::
12-02-2024, 22:15
İlk aracım 94 model honda civic'de komple düz boru + oem egzost vardı. hafif kusurla Batman'da çalışırken geçmiştim. Lancer genellikle hafif kusurdan geçti hep. Sadece bir kere ön takımdaki boşluktan kaldım. En son Colt'u muayene götürdüm. Frenler arasındaki fark %30dan fazla çıkmış.O sıra hanım aracın yanındaydı. Görevliye çocuğu kreşe götürüp getiriyorum diyince tekrar soktular muayeneye ve öyle böyle geçti.

Tayfun.O
13-02-2024, 15:40
Arka emniyet kemerim kopuk iğne iplikle diktim 2 seferdir geçiyor.

Doğu
14-02-2024, 06:29
fiberden yapılan replika porsche 356 aracımda,
okunamayan şase no, tutmayan motor no, sileceksiz, stop farsız, kadransız, emniyet kemersiz, kapı camı ve tentesiz geçti.
araba daha proje aşamasında tamamlanmadan, bir boşlukta kapağı bi atalım neler olacak bakalım dedik ve geçti. bizde inanamadık.

TarikS
14-02-2024, 09:32
okunamayan şase no, tutmayan motor no, sileceksiz, stop farsız, kadransız, emniyet kemersiz, kapı camı ve tentesiz geçti.
araba daha proje aşamasında tamamlanmadan, bir boşlukta kapağı bi atalım neler olacak bakalım dedik ve geçti. bizde inanamadık.

konunun en iyi mesajı olabilir, daha iyisi gelemez heralde :D

S-works
14-02-2024, 09:49

Stop-Far olmadan nasıl geçmiş. Personelin ilk günü falan mıydı ? Patlak ampulle kalıyor arabalar :) Çok iyiymiş.

FatihR.
14-02-2024, 11:38
civic VTİ varken çapraz takoza almışlardı. Biraz sürtüyor ama yine de geçirecem demişti eleman ve geçmişti.

safaks
14-02-2024, 14:49
İki muayenedir, arabayı yukarı kaldırıp indirdikten sonra far ayarı kanalında sinyalimin teki gidiyor ve kalıyorum. Kaputu ac kapa yapıp tekrar randevu alıp geciyorum. Artık iyice paranoyak oldum yine kalacam diye.

metin_1989
14-02-2024, 15:07
astra g aracım vardi editions paket silivri kavaklıda muayeneye girdim araba full dip basıktı muayenede eksiklerimizi görür yaptırırız diye girdim. Arabayı aldılar adam bu basıklıkla geçemezsin dedi havalı havalı ama bi bakalım dedı aracı aldı kapıdan bir metre gitti ilk fren testine girerken fiberden yaptırdığım opc tamponumu ve farlarımı kırdılar ben bir kıyamet koparttım müdür fln geldi arabayı getirdiler tampon ellerinde öderiz fln dediler sigorta giriş kağıtlarını verdiler gönderdiler benı eve gidince baktım arabayı muayeneden de geçirmişler ama sadece fren testine girmiştim :D dahada ileri gidememişti zaten :D

Grimlord
14-02-2024, 15:18
Clio 1-2 kullananlar bilir, hem sinyal kolunda hem de direksiyon üzerinde korna butonları var

Muayene günü geldi çattı, bakacak adam geldi bindi. Egzoz orjinal ama hava filtresi var, içerde arabaya vututu yaptırıyor çakal :D

Neyse ben geçeceğinden emin şekilde beklerken "abi araba kaldı, kornan çalışmıyor" dedi. Şaşırdım, sonra dedim "bak sinyaldeki çalışıyor", "yok abi hepsi çalışmak zorunda" dedi.

"Haydaaaa" falan derken "neyse abi gideyim müdüre danışayım" dedi, 2 dk sonra geri geldi. O da "ya bırak olm çalışıyormuş işte ne uğraştırıyorsun " demiş. Öylece geçtim. :D

Bir arkadaşımın yayları kesik, farları xenon, sislerin biri sarı biri beyaz, soba borusu gibi düz borulu otto egzozlu tek kapı ölüm paket 1.4 is vardı yıllar önce. ARabayla da hiç alakası yoktur, nereden bulduysa almış biniyor :D

Bu saftrik gitmiş bunla muayene randevusu almış, dEdim" bak geçmez bu, bırakırlar kesin"

Hesap kitap yaptı, dedi" bunları orjinallere çevirmeye çok para alırlar"

Atladık buradan taa Kırıkkale yakınındaki Irmak muayene istasyonuna gittik, hiç bişeye bakmadan geçirdiler :D Gelenlerin çoğu traktördü zaten, farı sileceği çalışana yallah diyorlardı :hahaha:

delta0o
14-02-2024, 16:22
golf 5 gti aracımda komple egzoz orjinale dönüp,amerikan parkları iptal edip ve bir kaç geçirmeyecekleri şeyleri düzelttim ama üşendiğim için methanol tankını sökmeden gittim ama görünmeyecek şekilde ıvır zıvırın olduğu halıfleks çantayla tankı örtmüştüm görünmüyordu.Bi şekilde onu farkedip bırakmışlardı.Geçirmek içinde motor tarafında gözüken borularına kadar sökülmesini istediler :)
Tekrara başka istasyona gidince genç arkadaşa denk geldik o varmı bu var mı stage kaç derken geçtik :)

sweap07
14-02-2024, 17:27
2 sene önce 1.6 tdi polo ile üzerinde dp,düzboru sonda warex, 17'' 40 yanak lastikler ile egzozu kapatıp şans eseri geçmiştim

cnzdmr
15-02-2024, 09:12
keşke varex egzozla geçme işi garanti olsa, kumandalı egzozu gördükleri zaman bırakıyorlar.

Geçen de oluyor sanırım tek tük ama, araçta kat orjinal orta susturucu var sonda varex var diye kalmak hiç mantık işi değil.

Doğu
15-02-2024, 19:24
Stop-Far olmadan nasıl geçmiş. Personelin ilk günü falan mıydı ? Patlak ampulle kalıyor arabalar :) Çok iyiymiş.

:D

https://i.hizliresim.com/hvihdy4.jpg (https://hizliresim.com/hvihdy4)

oGuZ555
15-02-2024, 23:18
spor direksiyon
coilover
51'lik düz boru

ile ikidir geçiyorum sıkıntı yok

huseyinturk
16-02-2024, 08:39
Bmw araçlarda ön arka ebat farklı olduğu zaman muaynede sorun oluyor mu?

cnzdmr
16-02-2024, 09:05

2 dir ön 225 arka 255 ölçülerle geçiyorum hiç sorun olmuyor ancak bu ölçüler fabrikasyon ölçüler zaten, kapı direğindeki etikette de 18 ve 19 inc için bu ölçüler yazılı.

Çok aşırı fark yaratacak bir jant lastik takılı değilse bence buna çok bakmazlar ama dikkat çeken bi kombinasyon varsa etiketten kontrol edebilirler sanki ama öyle bile olsa hafif kusur yazılır sanırım.

TarikS
16-02-2024, 09:38

Hayır. Aynı aks üzerindeki ebatlar birbiriyle aynı olması yeterli. Ben de en son E90'ı öyle soktum rastgele ön arka farklı 18 ebatlı jant lastikle, etikettekilerle birebir de değildi

huseyinturk
16-02-2024, 09:41
Sorun olur diye orjinalleri elimde tutsam mı diye düşünüyordum geçiyorsa iyiymiş :)

Hakan_Si
20-02-2024, 13:57
Tam muayene günü 3. stop lambasının patlayası tuttu. Ampulü söktüm duyu eritti eritecek kıvama gelmiş.
Muayeneye de 1 saat var tamiri mümkün değil. Arka bagaj cam içinde trim arasında olduğundan 3. stopu komple söktüm. :o Arka camda da film vardı. Ya Allah dedim girdim muayeneye, kesin kalır dedim. Kalmadı :D

Aliburakb
20-02-2024, 16:13
son 2 seferdir amerikan parklı şekilde geçiyorum octavia aracımla dörtlüler yanık halde teslim ediyorum :)