PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AirTag Hakkında

207_TR
15-03-2024, 11:52
Merhaba

Apple telefon kullanıyorum.
Hem motosiklet için hem araba için.

Ancak özellikle arabadaki Airtag çok güncel konum almıyor. Yanından hiç mi apple cihaz geçmiyor diyeceğim ama zaten okulda öğretmen. En azından öğretmenlerde, çocuklarda apple cihaz vardır.

Motor ile arabanın airtaglarini yer değiştirdim sonuç yine aynı.

Acaba bagajda çekim gücü mü düşüyor diye düşünmüyor değilim.

Kullanan yada benzer sorun yaşayan oldu mu ?

R-13239
15-03-2024, 12:08
Bende de durum aynı, 4’lü paket aldım, bizim telefonlar yakında olmadığı zamanlarda sinyal alamıyorum hiç.

207_TR
15-03-2024, 12:25
Bende de durum aynı, 4’lü paket aldım, bizim telefonlar yakında olmadığı zamanlarda sinyal alamıyorum hiç.

Motosiklet bana 50 metre ileride duruyor, hep yanımda gösteriyor, ama araba sabah son konum veriyor genelde.

R-13239
15-03-2024, 12:59
Ben açıkçası youtube'da izlediğim kargo paketi içine airtag atıp gezinme rotalarına bakma videolarından gaza gelip aldım, ama sanırım burada o verimlilikte çalışmıyor :)

makif84
15-03-2024, 14:32
Bu ürünü motor için tavsiye eder misiniz?

207_TR
15-03-2024, 14:57
https://ibb.co/Pr9phjz

207_TR
15-03-2024, 14:58
IMG-1556 hosted at ImgBB — ImgBB (https://ibb.co/Pr9phjz)

207_TR
15-03-2024, 14:58
Bu ürünü motor için tavsiye eder misiniz?

Fotoğraf yükleyemedim, bu şekilde görebilirsiniz.

CloudGrey
15-03-2024, 15:40
bir gariplik var sizinkilerde ?
etrafında iphonelu adam az geçiyor olabilir.

benim arabada aynada asılı , beşiktaşta çok ara sokaklara bırakıyorum , özellikle içtiğimin sabahında arabanın yerini hatırlayamadığım için arabaya aldım.

gayet net çalışıyor , bayada işimi yarıyor.
ama tabi beşiktaş çok kalabalık evler yollara çok yakın sürekli bir insan popülasyonu var.
tenhada hiç denemedim.

makif84
15-03-2024, 16:01

Fotoğraf yükleyemedim, bu şekilde görebilirsiniz.

kusura bakmayın konunuza daldım.Peki smart tag 2 mi 1 mi sizce tercih edilmeli?

individual
15-03-2024, 16:16
airtag ben el çantasında kullanıyorum.herhangi bir sorun yaşamadım.hatta unutunca bildirim geliyor (daha erken daha kısa mesafede verse daha iyi olur)birde ekstra macbook'da görebiliyorum apple saat falan.ama şöyle bir durum var macbook konumu evden işe gidiyorum arada sırada açıp bakıyorum macbook evde gözüküyor.pc açınca hemen düzeliyor.sizdeki sorun sanırım apple tag yanında o sıra telefon çok aktif olmuyor herharlde.ios yada android de olsa onlardan yardım alıp size konum gönderiyor.motorun yanından geçen bir telefon yok sanırım.

Ormanci
19-03-2024, 08:45
Ben de başka bir şey sorayım, hanım bundan bi tane alıp çocuğa verelim, bileklik, kolye falan gibi takalım istiyor.

Ancak bazı okuduğum mesajlarda, örneğin çocuk sınıfta otururken öğretmenin iPhone'una bildirim geliyor devamlı falan gibi şeyler var. Bu da rahatsızlık veriyor, bir süre sonra kullanmayı bıraktık falan tarzında şeyler okudum. Bu tip kullanımlara uygun değil denilmiş.

Bu şekilde deneyimleyen var mıdır? Verimli olur mu?

CloudGrey
19-03-2024, 09:15
Ben de başka bir şey sorayım, hanım bundan bi tane alıp çocuğa verelim, bileklik, kolye falan gibi takalım istiyor.

Ancak bazı okuduğum mesajlarda, örneğin çocuk sınıfta otururken öğretmenin iPhone'una bildirim geliyor devamlı falan gibi şeyler var. Bu da rahatsızlık veriyor, bir süre sonra kullanmayı bıraktık falan tarzında şeyler okudum. Bu tip kullanımlara uygun değil denilmiş.

olmaması lazım.
hatta cocugun koluna takmak için şöyle aparatlar var

Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/kilifist-apple-airtag-silikon-kordon-bileklik-yesil-p-HBCV00000DMGPE?magaza=K%C4%B1l%C4%B1fistan)

individual
19-03-2024, 09:38

benim deneyimim yok ama herhangir bir iphone yada android telefon yanında başkasının bir airtag'i varsa telefona bildirim geliyor.

hatta seçil erzan olayında bir çanta dolusu para veriyor iş adamı içine airtag koyuyor para nereye gidecek diye.para bankaya gitmiyor başka yere giderken arabanın içinden bir uyarı bildirim geliyor.parayı taşıyan kişi airtag buluyor.

mantık zaten farkında olmadan başkalarını takip edilmesini önlemek için yapılmış.kvkk olayı.

CloudGrey
19-03-2024, 10:00
doğru doğru.
belirli bir süre hep aynı cihaz üzerinden konum gönderince cihaza bildirim geliyor.
ama sürekli mobil olunca her seferinden farklı cihazlardan konum alınca bir şey yok.

yani okulda öğretmenle 4-5 saat vakit gecirip hep öğretmenin iphonunda konum alıp yollarsa , öğretmene bildirim gelmesi muhtemel

Ormanci
19-03-2024, 11:00
Eyvallah, sırt çantasına falan koyalım dedi ama o zaman da mantığı yok, üzerinde olacak ki takip edilebilsin, çantayı attı köşeye veya birileri attı çocuğu aldı gitti, işe yaramaz.

Zaten şimdilik biz alıp bırakıyoruz, airtag'lik durumu yok çocuğun aslında ama ileride lazım olabilirse falan diye akla gelmişti, bakalım, bu şekilde pek mantıklı değil gibi.

onre
20-03-2024, 08:55
Eyvallah, sırt çantasına falan koyalım dedi ama o zaman da mantığı yok, üzerinde olacak ki takip edilebilsin, çantayı attı köşeye veya birileri attı çocuğu aldı gitti, işe yaramaz.

Zaten şimdilik biz alıp bırakıyoruz, airtag'lik durumu yok çocuğun aslında ama ileride lazım olabilirse falan diye akla gelmişti, bakalım, bu şekilde pek mantıklı değil gibi.

Öğretmenine bildirim gitse bile yadırganacak bi durum olmaz bence zamanın durumu ortada yani. Bende bizim oğlanın(köpek) tasmasına taktım 6 aydır falan kullanıyoruz. Çevrede telefon yoğunluğu çok olduğu için gps gibi anlık konum veriyor.

punto_multijet
20-03-2024, 09:02
benim oğlanın bel çantasında duruyor. hatta kendiside alıştı kalabalık bir yere gidecek olursak bel çantasını bile kendisi alıyor baya da işe yarıyor. İzmir için konuşuyorum buarada

207_TR
20-03-2024, 09:04
Çocuklar için en iyisi Akıllı saat bence. Hatta klasik görüntüye sahip olanlar.
Airtag çocuğun ayakkabısına sığacak boyuta olsa gizle tabanına. Ama maalesef

Carmageddon
20-03-2024, 13:45
Ben motosiklet ve is makinalarımda kullaniyorum ve oldukça memnunum. Tenhalarda bile yaklaşık 20dk icinde bildirim geliyor cihaz goruldu diye. Bu arada AirTag fiyatı çok arttigi icin gecenlerde Onvec Smart Tag aldım. AirTag ile neredeyse ayni sekilde calisiyor. Find My uygulamasından kullanabiliyorsunuz. Precise Location özelliği yok bir tek. Tavsiye ederim.