PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir 2009 1. Time Trial 06.02.2009 Cuma

TaGo
05-02-2009, 11:41
Arkadaşlar 2 hafta önce yapılan tanıtım organizasyonunun paralelinde bu cuma ilk Time Trial yarışı yapılacaktır. Yarış 6 Şubat akşamı saat 8 de (aydınlatmalı pist) başlayarak takribi saat 11 gibi bitirilecektir. Klasmanlar Sadece dizel vede Benzinli olarak ayrılıyor (Küçük cc-büyük cc yada atmosferik-turbo ayrımı yapmadık. Nedenide gelince büyük ve küçük pizti bağladığımız şiganlı etpata murat 124 cuplar bile 400 hplik araçlardan ii zaman çıkarıyor). Türkiye'de kendi aracınızla diğer araçları kıyaslıyabileceğiniz en çekişmeli pist ve yarış organizasyonlarına sizleride bekliyoruz. Yarış İzmir Autodrom Yarış Pistindedir. Yarış puanlamalı şekilde yapılacağı için bundan sonraki yarışlar serisinede etkide bulunacaktır.

Öncelikle brifing yapılacak kurallar ve pist hakkıında bilgi verilecektir. Katılım ücreti ise 25 Tl komik bir rakam olarak belirlenmiştir.

Tugral
05-02-2009, 11:52
iyide ben aracımı diğer araçlara göre gidişini görmek istesem murat124 lerin 400hp lik araclardan iyi zaman cıkardığı bir pisti secmem acıkcası. Ama fiyatı uygun eğlenmek ve pistte aracını sürüp pilotajını geliştirmek isteyenler için güzel bir fırsat

TaGo
05-02-2009, 11:57
124 cup yarışçıları lisanslı vede hep o pisti kullanan insanlar. Geneli arkadaşların lisanslı değil. O yüzden normal buluyorum. Bu pist tam olarak direksyonunuzu geliştirebileceğiniz bol dönemece sahip bir pist. Orada 2 araç kıyas ederken şunu belirtmek istedim; işte yollardaki canavarlara kafa tutabileceğiniz bir fırsat.

Olumlu fikirlerin içinse teşekkür ederim

Mustafa Birsesli
05-02-2009, 11:58
arkadaşım o araçların 124 cupta yarışan pilotların sürdügü 550kg kuru şase 100hp 124 ler oldugunu yazmamış..

TaGo
05-02-2009, 15:39
Arabalar modlu, sürücüler lisanslı ok :D

bybmw(ss)
05-02-2009, 16:29
iyide ben aracımı diğer araçlara göre gidişini görmek istesem murat124 lerin 400hp lik araclardan iyi zaman cıkardığı bir pisti secmem acıkcası. Ama fiyatı uygun eğlenmek ve pistte aracını sürüp pilotajını geliştirmek isteyenler için güzel bir fırsat

hangi 400 hp aracdan iyi zman yapmış hacı muratlar merak ettim şimdi ? bu rivayetmi yoksa doğrusu varmı ? bi örnek varmı yane ?

TaGo
05-02-2009, 16:39
Rivayet yok. Yüklü subarudanda ii zaman yaptılar, manuel vites yüklü s14 dende ii zaman yapıolar. M3 lerdende ii yapıyorlar. Zaten açıkcası muratlardan ii dönende yok o pistte

TaGo
05-02-2009, 16:42
Hatta benim yarıştığım 9 hp lik honda motorlu gokarttanda ii zaman yapamaz büyük ihtimal o güçlü araçlar :D 30 sn ve altında dönebilio bu oyuncaklar orayı çünkü ;)

bybmw(ss)
05-02-2009, 20:13
yarın m3le bi deneme yapayım o zman ;)

TaGo
05-02-2009, 20:17
Olur hatta bende beeper ile zaman dönecem. Maksat şov olsun. Bakalım ne kdar yakın zaman yapacağız ;) Makara olur.

merttepe
05-02-2009, 20:23
ah egr gelmiş olsa bende gircektimde neyse :D

TaGo
05-02-2009, 20:27
Mert senin araba yürür halde değilmi şimdi

cem
05-02-2009, 20:28
yarın m3le bi deneme yapayım o zman ;)

racingle gir :))

hüsor
05-02-2009, 20:31
ordayımmm cok guzel bir gece geçeceğe benziyor... ;)

cem
ah egr gelmiş olsa bende gircektimde neyse :D

ben takcam o egryi :D aramadımı daha adam

chiefkadir
Bir pistimiz bile yok..
Varken kıymetini bilin :D

bybmw(ss)
05-02-2009, 20:34
racingle gir :))

kanka motorlamı gelsem coşduruyım milleti ama o ufak olan tarafda teker bile yapılmaz
en güzeli m3 drift spec:hahaha:

gorke
05-02-2009, 20:34
neden herşeyi sadece güç oranlı düşünüyosunuz? pist çok farklı bir olay.. ağırlık, lastik, ön-arka takım ayarı, süspansiyon, şanzıman oranları, fren...

gayet uygun fiatlı bir organizasyon, düşük bütçeli motor severler için iyi bir fırsat.

TaGo
05-02-2009, 20:35
Sizdede hipodrom var baba. Çevirin kukalarla gene aynı kapıy çıkar. Hatta kafaya göre pist bile yaparsın çok güzel olur :)

merttepe
05-02-2009, 20:37
Mert senin araba yürür halde değilmi şimdi

abi benim arabaların hiçbiri yürür değil :D

merttepe
05-02-2009, 20:37
ben takcam o egryi :D aramadımı daha adam

ben aradım artık, gelmemiş hala :ofk:

bybmw(ss)
05-02-2009, 20:38
bana o büyük olan yeri acarlarsa yarın sese boğarım orayı ;)

chiefkadir
05-02-2009, 20:39
Sizdede hipodrom var baba. Çevirin kukalarla gene aynı kapıy çıkar. Hatta kafaya göre pist bile yaparsın çok güzel olur :)Hipodrom özel kullanıma açık değil malesef;)

TaGo
05-02-2009, 20:41
Bu etkinliklerde özel değil Şef; al arkana organizasyon hakkı olan ankara otomobil kulubunu. Tosfed onaylı olarak sana etkinlik yapsınlar.

Yani niyet olsun şefim elimizden gelen varsa fazlasınla yaparız

LND
05-02-2009, 21:54
İ. melih gökcekte öyle diyodu:):)
akşam akşam sövmüyüm:D

ATA156
05-02-2009, 23:14
Keşke amortisörlerimin rodajı dolsaydı =((

Erk@n
06-02-2009, 00:22
güzel bir akşam olacak,herkesi bekliyoruz oraya

emr_
06-02-2009, 00:34
Son dakika farkla kacırdık :)

İyi eglenceler...

initial-D
06-02-2009, 01:21
arkadaş güçlü araçlar tarafından zayıf otomobillerle zaman olarak çok geride kalmayacığımız bir pist olduğunu belirtmek için örnek vermiş heralde

hacı muratlar süper stageda bitek chetramla,sıralı şanzımanlı clio cup aracını geçemediler:)

m3 evo subi gibi araçlarla ben görmedim onniçin bişey diyemeyeceğim.ama fiyat eğlence amaçlı pist organizasyonu için gayet uygun.

umarım ilerki günlerde büyük pisti veya o olmasada şuankinden büyük halini kullanıma açar ve gene süper satge+time trial+drag gibi yarışlar sıkça olur

ha birde autodrom gibi bir yarış psitinde 9 hp araçların kiralanamaması saçmalık.13 hp liklerin lafını bile etmiyorum

TaGo
06-02-2009, 07:19
arkadaş güçlü araçlar tarafından zayıf otomobillerle zaman olarak çok geride kalmayacığımız bir pist olduğunu belirtmek için örnek vermiş heralde

hacı muratlar süper stageda bitek chetramla,sıralı şanzımanlı clio cup aracını geçemediler:)

m3 evo subi gibi araçlarla ben görmedim onniçin bişey diyemeyeceğim.ama fiyat eğlence amaçlı pist organizasyonu için gayet uygun.

umarım ilerki günlerde büyük pisti veya o olmasada şuankinden büyük halini kullanıma açar ve gene süper satge+time trial+drag gibi yarışlar sıkça olur

ha birde autodrom gibi bir yarış psitinde 9 hp araçların kiralanamaması saçmalık.13 hp liklerin lafını bile etmiyorum

Ozaman sevgili arkadaşım 2 hafta önceki bilgilendirme toplantısında vermiş olduğumuz dataları sana ve diğer arkadaşlarımada aktarayım. Zaten büyük pistte time trail yapılacak, ancak malumunuz tehlike olasılığı daha yüksek olduğundan dolayı. Öncelikle sadece bu amaca yönelik teorik vede pratik eğitim şart koşulacak. Bu eğitiminde içeriği gayet yeterli ancak ücreti yine çok düşük olacak. Yani arkadaşlar biz bir adım attık motorsporları dünyada nasılsa Türkiyedede biraz gereksiz prosedürler kalksın, insanlar pistlere yeterki ısınsın istedik. Ücretlerdende anlaşılacağı gibi 100 kişi bile girse bir pistin yükünü taşıyacak rakamlar değil bunlar. Amaç tamamen motorsporlarını sevdirmek. 9 Hp gokart konsuuna gelince. Sizler takımınızı kurun gelin, organizasyon yapma isteğinizi bir formata dökün bizler her halukarda düzenli etkinliklere varız. Ama takdir edersiznizki yoldan geçen vede ben 9 hp lik karta binecem diyen herkese kiralama yapılamaz. Bu önlemler tamamen can sağlığı için yoksa 6.5 lukta kiralanmazdı.

efe-E
06-02-2009, 09:02
Teorik ve Pratik eğitimi kim vericek acaba?

TaGo
06-02-2009, 09:33
Yerine göre Ethem Genim, Haldun bey, Mustafa bey veyz bizler. Tabiki eğitim verenler zaten eğitim verebilme yetkisine sahip kişiler sadece. Kalkıpta caddeden birini çevirecek halimiz yok :D

efe-E
06-02-2009, 12:53
Yerine göre Ethem Genim, Haldun bey, Mustafa bey veyz bizler. Tabiki eğitim verenler zaten eğitim verebilme yetkisine sahip kişiler sadece. Kalkıpta caddeden birini çevirecek halimiz yok :D

Çok özür dileyerek soruyorum ama, yazdığınız isimler arasında öğretim sertifikasına sahip bir isim var mı? Bilmediğim için soruyorum... Umarım bir felaket olmaz, kendini Schumacher , Hamilton sanan arkadaşları pit duvarından toplamak zorunda kalmazsınız...

TaGo
06-02-2009, 13:10
O yüzden özellikle eğitici sertifikası diye üzerinde durdum ya. Tabiki kedni ileri sürücülük eğitimi almışa verdirilmesi yeterli değil bu eğitimlerin. Merak etme duvarları biz pistten baya geri çektik zaten :D

efe-E
06-02-2009, 13:34
Duvarları pistten geriye nasıl çektiniz yahu :confused:

Dragger
06-02-2009, 13:39
Valla 25 TL bildigin bedava gibi birsey olmus.

İzmirdeki arkadasların yerinde olsam kacırmam :D

TaGo
06-02-2009, 13:40
Sen gel yeterki biz pisti lastik izolasyonla bile kaplarız. Arkadaşım biz seni gel sokak yarışı yapacağız başımızdada bikaç abi var demiyoruzki. (Gerçe onuda yapıoz ama başka yer başka zaman tabi). Burası İzmir Yarış Pisti vede lisanslı kadrosunun bulunduğu yer. Senin başına ne kadar bişi gelmesini istemiyorsan, buradaki herkes dahada temkinli. Bak bikaç satır önce arkadaşın biri 9 hp lik gokarta binemiyor diye bile serzenişte bulunmuş, bizde güvenlik nedeniyle demişiz. Sence senin aracının vede senin başına bişi gelmesini isteyeck kimse varmıdır?

TaGo
06-02-2009, 13:43
Bu arada time trialde 1 boş tur, 3 zaman tutulan tur (toplam zaman esas alınıyor) ve tekraar finishe girilecek tek tur olmak üzere 5 tur olarak atıyorsunuz.

Bugün gokart yapmak bile 15 tl, siz kendi aracınzı denediğiniz 5 tura sadece 25 tl ödeyeceksiniz.

efe-E
06-02-2009, 13:49
Benim düşünceme göre, eğer bir organizasyon yapılıyorsa hakkıyla yapılmalı.

Allah yüzünüzü kara çıkarmasın, kolay gelsin.

TaGo
06-02-2009, 13:57
Hakkıyla olması için bu açılıma herkesin gelmesi gerek vede herkesin fikrinide belirtmesi gerek. 2 hafta önce yapılan toplantının başlığıda burada vardı vede 300 kişinin üzerinde bir katılımla cafede toplantı yapıldı. Buraya çağırılan insanlardan tüm kişisel bilgileri alındı, hatta fikirleride istendi. Olay sadece oradada kalmadı ve sürekli şekillenebilecek bi yapı oluşturuldu yeterki motorssporlaarında ne yapılmak istendiği belirlensin diye. Kimse için geç değil. Ancak uzaktan ne fikir belirtmek olur ne eleştiri nede beklenti ;)