PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : corsa b c20xe

setapxxx
03-03-2009, 10:07
arkadaşlar aklımda biproje var..hayata gecirmek üzere calışmalar yapıyorum ama yardımınız gerek..corsa b gsi alıp uygun rakamlara onu c20xe yapmak istiyorum..tr de varmı yapan gördünüzmü..performans nedir?işlem basit ama motor tesissat,beyin lazım bide ruhsat işlemleri nedir

yeni planım olan ürünün video sunu buldum buyrun

http://videos.streetfire.net/video/5...-14m_64332.htm

http://videos.streetfire.net/video/c...oise_66311.htm

http://videos.streetfire.net/video/D...ches_69876.htm

sizce nasıl olur...şimdilik proje aşamasında...aracı buldum corsa gsi...gsi olması abs olması acısından daha iyi olur diye düşündüm..tr de yapan varmı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..sonuc nasıl merak ettim

Onuralp
03-03-2009, 10:10
Güzel proje, TR'de ilkse bile önemli değil çünkü yapılmayacak bişey yok...

setapxxx
03-03-2009, 10:12
Güzel proje, TR'de ilkse bile önemli değil çünkü yapılmayacak bişey yok...

özellikle vauxhal olarak cok gördüm nette.gayet iyi yürüyor sağlıklı olursa ki bi opel servisi olaraka yapamazsak bırakalım bu işi :D

chiefkadir
03-03-2009, 10:39
vauxhall veya opel aynı her ikiside Corsa'ya C20XE swap güzel olur .tr.de yapan olmadı henüz ama çokta zor değil. Motoru iyi yüklediğin takdirde zevkli bir makine halini alır,haricinde uçmasını bekleme:)

setapxxx
03-03-2009, 11:10
vauxhall veya opel aynı her ikiside Corsa'ya C20XE swap güzel olur .tr.de yapan olmadı henüz ama çokta zor değil. Motoru iyi yüklediğin takdirde zevkli bir makine halini alır,haricinde uçmasını bekleme:)

bence bu adam kanat taksa ucar..sonuna kadar sayfalara bak derim..yorumun icinde teşekküler

http://www.migweb.co.uk/forums/projects-restorations/346862-another-corsa-turbo-ready-big-boooooooost.html

setapxxx
03-03-2009, 11:13
ayrıca komple motorun fiyatı nedir ankarada bilen varmı..faturalı olucak tesisat ve bayinle..olmadı kazalı bi astra gsi alcaz:D

chiefkadir
03-03-2009, 11:37
Araba al daha mantıklı:icon_tup:

ermaneray
03-03-2009, 11:57
araba al motoru çıkar iç döşeme kaporta vs ayrı ayrı sat derim

Emir_b16a
03-03-2009, 12:28
f20c okudum bi an şok oluyodum :D

inş istediğiniz gibi olur :)

elpadre
03-03-2009, 12:54
eger yaparsan fena bır sey olur ama benım bıldıgım kadarıyla ızmıtte bırı ugrasıyordu boyle bır projeyle

VeNoM_35
03-03-2009, 15:20
yurtdışında çook var, hazır kit olarak da satılıyor tüm parçaları. mesela:

2L 16v Conversion Kit

With this conversion kit you can mount the C20XE engine together with its matching F20 gearbox. Kit includes :-

- Set engine and gearbox mounts
- Set Motorsport driveshafts (for fitting 2.0L cv-joints at wheel- and transmission side)
- A pair of special wheel hubs
- New fastening for anti-roll bar
- Open sport air filter kit "Green"
- Manual complete with pictures and wiring diagram

BT1 = £540
BT2 = £615
Power Steering mounting kit = £75

Ahmetfikri
03-03-2009, 16:36
6-7ye astra gsi bulursun onu parçalarsan dah hesaplı olur öteki türlü motor-şanz-tesisatda 6-7yi bulur geçer belkide

e21turbo nickli mustafa abilik iş :)

FaBeRgE
03-03-2009, 16:40
bizde de corsa b 1.2 otomatik var. Eğer gsi motorunu şanzuman ile satarsanız görüşelim :)

BrakeHorsePower
03-03-2009, 16:58
güsel proje olur. let corsa b gsi da yakında biter gibi. Corsa hafif araç güsel sonuçlar çıkarır eminim. Kolay gelsin...

setapxxx
03-03-2009, 17:22
cevaplar icin herkeze cok teşekkür.niyetim c20ne komple blok almak üstünede 1.500 ytl komple kapak olduğunu duydum sfı ve takılan motorlar araştırdım alt blok c20ne ...vectra a blok daha ucuz ve daha cok bulunur eminim

M3CSL
03-03-2009, 17:22
aerodınamı olarak bıraz sıkıntılı ama hafıflıkle ısı goturur:D kolay gelsin..

M3CSL
03-03-2009, 22:57
performansa gelırsek evt, performans olarak cok ucmaz en fazla beyınlı ctr gecebılır:rolleyes:

Chatin
04-03-2009, 13:54
performansa gelırsek evt, performans olarak cok ucmaz en fazla beyınlı ctr gecebılır:rolleyes:

.........................

:)

Onuralp
04-03-2009, 15:21

Bence iyi bi sonuç oda ya, hafif bi üflenirse çoook fena olur işte... :D
Bi Dbilas turbo kit çözer. :D

Fır@t
04-03-2009, 15:38
guzel bı proje olur...ama ruhsata ısletmeyı unut... race car olarak(off road) yurutebılırsın...kolay gelsın...

ofli
04-03-2009, 16:34
izmirde kaan tigraya c20xe koydu 1 aya kalmaz herhalde goruruz caddelerde :D

Mustafa Birsesli
04-03-2009, 17:24
6-7ye astra gsi bulursun onu parçalarsan dah hesaplı olur öteki türlü motor-şanz-tesisatda 6-7yi bulur geçer belkide

e21turbo nickli mustafa abilik iş :)

saol kardeşim şu anda zaten 2,0 tigra yapıyoruz garajda yatıyor parca vs tedarik :) swap kulaklarını beklıyoruz

M3CSL
04-03-2009, 17:32
Bence iyi bi sonuç oda ya, hafif bi üflenirse çoook fena olur işte... :D
Bi Dbilas turbo kit çözer. :D

yk ztn motora atmosferık yuklenılırse saglam, ortada dedıgım arac kalmaz, mantıklı yuklenme ıcın demıstım:D
turboya hıc gerek yok yani, turbolarla yurur rahat..

izmirde kaan tigraya c20xe koydu 1 aya kalmaz herhalde goruruz caddelerde :D

bakalım o guzel olur ıste, c20 motorun karakterıstıgı ıle tıgranın muazzam aerodınamıgı bırlesınce tehlıkelı olur:rolleyes:

setapxxx
04-03-2009, 18:09
ruhsatı unut demişsiniz tıgraya nasıl işleniyo ruhsat..

setapxxx
04-03-2009, 18:11
saol kardeşim şu anda zaten 2,0 tigra yapıyoruz garajda yatıyor parca vs tedarik :) swap kulaklarını beklıyoruz

size parcaları yollayan almanyadan semih mi?bi sitede tanıştım kendisiyle o söyledi tıgraya yapıyoruz diye sizsiniz sanırım...ruhsat işini nasıl yaptınız peki..motoru koymak sorun değil dee ruhsat sorun

setapxxx
04-03-2009, 18:27
Motor değişimi işleminin iki türlüsü bulunmaktadır Birincisi numaralı hurda bir vostan çıkmış motorun ruhsata işlenmesi İkincisi sadece motor bloğu değişerek faturalı ama numarasız motorun ruhsata işlenmesi Birinci maddedeki işlemler için kısaca takip edilecek yol : Hurda belgesinin aslına istinaden ( tek tescil belgesi yani ruhsatın isim yazan kısmı ) bu belgenin üzerinde ismi olan şahısla noterlikçe yapılacak motor satış sözleşmesi Herhangi bir tamirhaneden alınacak meblağı önemli olmayan motor değişimi ile alakalı işçilik faturası ( 34.... plakalı araca ..... numaralı motor takılmıştır şeklinde ) Makine Mühendisleri tarafından çizilen proje ( noter satışı ve faturaya istinaden çizilir ) Trafik şubesinden alınacak iki adet Ek-1 formu ( bu foruma aracın bilgileri doldurulur tabi yeni motor numarası ile ) ve araç karayolları muayene istasyonuna götürülür yeni motor orada kontrol edilip projeye faturaya ve satışa göre onaylanıp tastik edilen forumlar ile aracınızın bağlı olduğu trafik şubesine giderek yeni motor numaralı trafik tescil belgeleriniz alınır ( ruhsat ) Aldığınız motor faturalı ama numarasız sa : Faturaya ve yine işçilik faturasına istinaden proje çizilir Araç muayene istasyonuna gider ve forumlar onaylanır ( boş numara ile ) Trafik şubesine gidilir araç için motor numarası alınır Trafik çe gösterilen yerde bu numara motora çakılır ve genelde aracın bağlı olduğu ilin trafik kodu ile başlar Mesela 34 . M . ( MOTOR ANLAMINA GELİR ) ...... ve bu numara mühürlenir tekrar muayene istasyonuna gidilir bu sefer numaralı hali tastik edilir Trafik şubesine gidilerek yeni tescil belgeleriniz alınır

alıntıdır....

tigrakaan
05-03-2009, 00:06
Motor değişimi işleminin iki türlüsü bulunmaktadır Birincisi numaralı hurda bir vostan çıkmış motorun ruhsata işlenmesi İkincisi sadece motor bloğu değişerek faturalı ama numarasız motorun ruhsata işlenmesi Birinci maddedeki işlemler için kısaca takip edilecek yol : Hurda belgesinin aslına istinaden ( tek tescil belgesi yani ruhsatın isim yazan kısmı ) bu belgenin üzerinde ismi olan şahısla noterlikçe yapılacak motor satış sözleşmesi Herhangi bir tamirhaneden alınacak meblağı önemli olmayan motor değişimi ile alakalı işçilik faturası ( 34.... plakalı araca ..... numaralı motor takılmıştır şeklinde ) Makine Mühendisleri tarafından çizilen proje ( noter satışı ve faturaya istinaden çizilir ) Trafik şubesinden alınacak iki adet Ek-1 formu ( bu foruma aracın bilgileri doldurulur tabi yeni motor numarası ile ) ve araç karayolları muayene istasyonuna götürülür yeni motor orada kontrol edilip projeye faturaya ve satışa göre onaylanıp tastik edilen forumlar ile aracınızın bağlı olduğu trafik şubesine giderek yeni motor numaralı trafik tescil belgeleriniz alınır ( ruhsat ) Aldığınız motor faturalı ama numarasız sa : Faturaya ve yine işçilik faturasına istinaden proje çizilir Araç muayene istasyonuna gider ve forumlar onaylanır ( boş numara ile ) Trafik şubesine gidilir araç için motor numarası alınır Trafik çe gösterilen yerde bu numara motora çakılır ve genelde aracın bağlı olduğu ilin trafik kodu ile başlar Mesela 34 . M . ( MOTOR ANLAMINA GELİR ) ...... ve bu numara mühürlenir tekrar muayene istasyonuna gidilir bu sefer numaralı hali tastik edilir Trafik şubesine gidilerek yeni tescil belgeleriniz alınır

alıntıdır....

çok kolaymış :)

bende bu konuyu çok araştırdım , işlenmiyor diil işleniyor ama gerçekten uğraşmak gerekiyor .. benim aldığım motor hurda bi araçtan çıkma ,noterden satışına kadar da aldım yani bi sorunum yok ..

benim elimde suan iki tane c20xe motor var birisi fatura ve satış belgeli , dieri nin hiçbir belgesi yok , birisinin beyni+ tesisatı+sensörleri yok birisi komple .. ben ikisinden bir motor yapıcam inşallah ama parçalarımın çoğu almanyada ve 2 aydır getirebilmek için uğraşıyorum .. hatta okadar bıktım ki vazgeçmek için gün sayıyorum , çünkü almanyadan buraya bir türlü getiremedim ..
vazgeçersem görüşürüz kardeşim

setapxxx
05-03-2009, 11:04
inşllah vazgecmesin de tr de bi ilk olursun allah kolaylık versin..peki kendinmi yapıcan bi usta mı var omu yapıcak..

Fır@t
05-03-2009, 11:22
ruhsatı unut demişsiniz tıgraya nasıl işleniyo ruhsat..

usta hacım degısımı olmaması durumunda bu dedıklerın gecerlı...
ben Ankara'dan Ruhsatı Hurdacının kendı uzerıne kayıtlı ve Hurdaya ayrılmıs motoru aldım...Hurda arac fırma sahıbının uzerıne oldugu ıcın Fatura kesme yetkısı mevcut...En nıhayetınde faturasıyla aldım...Yetkili firmadan almadıgından (atıyorum Yetkili Opel Servisi) buna baglı olarakda Uygunluk Belgesi(SAnayi Bakanlığından) olmadığından proje cizdirip Mimarlar mühendisler odasına onaylatman gerekiyo... Onuda yapıp Trafik Şube Müdürlüğüne mür ettim... Herşey hazır Yeni ruhsatlar dosya vs arac vizeye girecek bıtecek... Trafik; Hurdaya ayrılmıs ruhsatın aslını da ıstedı prosudur boyleymıs...Hurdacıyla yaklasık 3 hafta suren kavga netıcesınde Hurdaya ayrılmıs Ruhsatın aslını alamadım...Gondermedı gavat...Bütün işlemler iptal :( Maıs'den sıfır blok aldık f4r uzerınde numara yok...
Butun ıslemler sıl bastan...bu defa proje vs yok...Cunku uretıcı fırmadan aldıgın ıcın Fatura ıle bırlıkte Tıp onayı ve Uygunluk belgesı mevcut...Arac numarasız olarak vızeye gırdı...Vıze sorumlusu dosyaya Arac Motor numarası mevcut degıldır dıe şer dustu...Emnıyet yenı motor no belırledı verdı anlasmalı yerde yenı numarayı vurdurduk...falan fılan...Mevcut 2.0 F4R motorun aynı motorla degısımı bıle bu denlı zor...
Senın mevzuda Hacim değişimi söz konusu ve benım bıldıgım kadarıyla '' Mimarlar ve Makina Müh odası Hacim değişimini onaylamıyo''...

Amma uzun yazmısım be! :)

setapxxx
05-03-2009, 16:44
anladım kardeşim teşekkürler..çetrefilli iş yani..ben yarın bi araştırayım resmi olrak

tigrakaan
06-03-2009, 15:21
peki merak ettiğim bişey var , mesela benim tigramın bloğu patladı , ve perte ayrılmış bi tigradan bütün evrakları bulunan motoru komple aldım (satışı ,eski ruhsat aslını falan) pert tigranın bloğunu kendi aracıma taktım .. peki böyle olduğunda nasıl işleniyor ? bilen arkadaş yardımcı olursa sevinirm

opeldostlar
06-03-2009, 16:28
arkadaşım anahtar teslimi yaparım sen istediğin ps den bahset
tesisatı beyni komple sistemi herşeyi mevcut istersen hazır makinede verebilirim c20 let faturalı sadece ruhsata işleriz yasal ok

Fır@t
06-03-2009, 17:39
peki merak ettiğim bişey var , mesela benim tigramın bloğu patladı , ve perte ayrılmış bi tigradan bütün evrakları bulunan motoru komple aldım (satışı ,eski ruhsat aslını falan) pert tigranın bloğunu kendi aracıma taktım .. peki böyle olduğunda nasıl işleniyor ? bilen arkadaş yardımcı olursa sevinirm
dostum yukarıda da belırttıgım uzere aynı sılındır hacmıne sahıp ıse sıkıntı yok...hurdacı fatura keser,hurdaya ayrılmıs ruhsatın aslı(Hurdacı fırma adına olacak)proje cızdırıyosun prosudur geregı...makına muh bı kac bısey yazıyı cızıyo onaylatıyo(100-150 TL. arası ucrete)Trafık sube mudurlugune muracat etmen yeterlı...Arac yenıden vızeye gırıyo...ruhsatlar degısıyo sıgorta degısıyo vs vs...Tanıdıgın bı Trafık takıpcısı varsa gerısı corap sokugu...Kolay gelsın sımdıden...

tesisatı beyni komple sistemi herşeyi mevcut istersen hazır makinede verebilirim c20 let faturalı sadece ruhsata işleriz yasal ok
abı hazıran 2008'den sonra kı yasal prosuduru bı daha bı arastır derım...deveyi akdenız olımpıyatlarına sokmaktan bahsedıyosun...
Illegal yollardan cozerım dıosan ayrı tabı...

Saygılar...
Fırat...

setapxxx
06-03-2009, 18:05
teşekkürlerde senin cıkardığın maliyetle benim cıkarıcam malitey arasında cok fark olucak

elpadre
06-03-2009, 21:13
teşekkürlerde senin cıkardığın maliyetle benim cıkarıcam malitey arasında cok fark olucak

hersey mevcut elımızde komple let makına tesısatııı opel dostlar yaparım derse yapar ben bu kadar tıtız calısan usta gormedım

setapxxx
07-03-2009, 09:36
hersey mevcut elımızde komple let makına tesısatııı opel dostlar yaparım derse yapar ben bu kadar tıtız calısan usta gormedım

gene teşekkürderim anladım zaten yapamaz demedim.bende opel servisiyim.dmek istedğim yanlış anlaşılmasın,ben kendim yapıcam işcilik vs vermicem

elpadre
07-03-2009, 09:41
gene teşekkürderim anladım zaten yapamaz demedim.bende opel servisiyim.dmek istedğim yanlış anlaşılmasın,ben kendim yapıcam işcilik vs vermicem

sana katılıyurm :) bol sans dıyelımm allah utandırmasın yaptıgın projenın resılerını koyarsan guzel olur herkez bılgılenır ugraslarını emeklerını gormek ıster :)

TaGo
07-03-2009, 10:02
Arkadaşlar araç bizim garajda yatıyor :D Şimdi komik olan. Biz yapamıyormuyuzki siz 2 garaj kendi aranızda anlaşamıyorsunuz ?? Biz eksik parça beklioruz dedik. Beklenilen parçalarda standart değil tuning malzeme zaten :D Yani bizimde motor görmüşlüğümüz var. Kolay gelsin.

elpadre
07-03-2009, 10:04
Arkadaşlar araç bizim garajda yatıyor :D Şimdi komik olan. Biz yapamıyormuyuzki siz 2 garaj kendi aranızda anlaşamıyorsunuz ?? Biz eksik parça beklioruz dedik. Beklenilen parçalarda standart değil tuning malzeme zaten :D Yani bizimde motor görmüşlüğümüz var. Kolay gelsin.

kolay gelsın ne dıyelımm :D

tigrakaan
07-03-2009, 14:16

tarkan abim senin haberin yok sanırım arabayı evelki akşam swap centerden çıkardık , geçici bi süreliğine dışarı almıştık ama benim tarafımdan kaynaklanan sorunlardan dolayı (parça,maddiyat) projeyi şuan askıya aldım .. araba şuanda benim evin önünde kendi motorumu kullanıcam bi süre daha şuan onunla uğraşıorum ..

setapxxx
07-03-2009, 15:47

ustam senin garaj sahibi olduğunu bilmiyodum kusura bakma ama arac senden cıkmış baksana :D kıriz arkadaşı teyet gecmemiş hamdolsun :D

setapxxx
07-03-2009, 15:47
sana katılıyurm :) bol sans dıyelımm allah utandırmasın yaptıgın projenın resılerını koyarsan guzel olur herkez bılgılenır ugraslarını emeklerını gormek ıster :)

herşey ok ama ruhsat sorunu cözebilirsem sorun yok..tabiki burdan foto paylaşımı yapıcam

tigrakaan
07-03-2009, 17:50
kriz keşke teğet geçebilseydi , deldi geçti kardeşim :su:

elpadre
07-03-2009, 18:06
bı kastır bakalım ne cıkıcak ruhsat olayında :) ınsallah olur yanı

senolyonten
30-06-2009, 15:54
Bende satılık c20xe motor ve şanzıman var tesisatıda veririm ast gsi den aldık satıyorum.

semihx
13-09-2009, 11:41
isallah olur, yurtdisinda herkez uyguluyor, hatta motor degistirmek zoruda kalan ( tamiri pahali arizalarda ) corsa ve tigra icin orjinaline en uygun alternatif.

c20xe li corsa b yi 1 kez sürmek nasip oldu, bakimsiz olmasina ragmen cok tehlikeli kaciyordu... bence bu projenin üzerine düsmek lazim.

elpadre
13-09-2009, 17:10
bı bulgarıstan yolu gorunur artık :)