PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : work & travel hakkında

tequila818
10-03-2009, 20:39
arkadaşlar bu dönem okulum bitiyor ve haziranın sonu gibi work and travel'la amerikaya gitmek istiyorum. Bir kaç arkadaşımla konuştum san diegoyu tercih etmemi ve pedicab işini yapmamı tavsiye ettiler. Bu işi yapan aracı şirketler 1400 dolar civarında bir para karşılığında orada kalacak yerimizi ve yapacağımız işi ayarlıyorlar. Bu parayı vermeden işlerimizi kendimiz ayarlamaya çalışsak oradan bir arkadaş yardımcı olsa ne gibi zorluklarla karşılaşabiliriz acaba? Daha önceden work & travella amerikaya giden arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Serencebey
10-03-2009, 20:53
pedicab'te kurus kazanamazsınız. Rus kızlarda aynı işi yapıor ve emın ol bızden daha cekıcıler :D

Ayrıca son donem okulu bıten ogrencıler cok zor amerıka vizesi alır demedi deme ;)

tequila818
10-03-2009, 20:59
pedicab'te kurus kazanamazsınız. Rus kızlarda aynı işi yapıor ve emın ol bızden daha cekıcıler :D

Ayrıca son donem okulu bıten ogrencıler cok zor amerıka vizesi alır demedi deme ;)
şu an internette de araştırıyorum pedicab de son zamanlarda acayip bir talep patlaması olmuş dolayısıyla rekabet artmış. Sanırım farklı işlere yöneleceğim :) bugün bir aracı şirketle görüştüm yeni mezun olan öğrencilerin diğerlerine göre daha zor vize alacağını fakat büyük ihtimal sorun çıkmayacağını söyledi. Türkiyeye geri döneceğini bir şekilde kanıtlaman gerekiyormuş.

Serencebey
10-03-2009, 21:10
Senın kanıtlaman degıl vızedekı bankodakı kadının ınanması gerekıor :)

ayrıca aracı fırma sana bunu tabıkı soyleyecek ılk etapta aldıkları 500$ gıbı bı parayı sen gidemezsen gerı odemıolar cunku ;)

tequila818
10-03-2009, 21:13
Senın kanıtlaman degıl vızedekı bankodakı kadının ınanması gerekıor :)

ayrıca aracı fırma sana bunu tabıkı soyleyecek ılk etapta aldıkları 500$ gıbı bı parayı sen gidemezsen gerı odemıolar cunku ;)
evet 500 doları geri vermiyorlarmış. Ya bir şekilde pratik yapmam lazım. valla işin içinden çıkamadım ingilizce konusunda :)

Serencebey
10-03-2009, 21:21
dıl okullarına gıt yazıl daha mantıklı :)

CasabLanca
10-03-2009, 21:53
dil dile değmeden dil öğrenilmez :D:D

_cAgdAsH_
10-03-2009, 21:55
son sene yazında gidemiosun ya :S o konsolosluk mülakatı acaip stress bi iş ayrıca kolay gelsin :)

Rockford
10-03-2009, 22:50
son yıl work&travel a vize vermezler arkadasların dedigi gibi dil okuluna yazılmak daha mantıklı. geri dönecegini kanıtlayacak elle tutulur bilgiler istiyolar daha cok vize vermek için. dil okulu için dahi gitmek isteyipte vize izni alamayan arkadasım var. türkiyede yüksek lisansa kayıt olup dondurmak filan cok işe yarıyo vize konusunda bilgin olsun :) work&travel düşünen arkadaslarda 4yıllık bölümler için 1.ve 2.sınıfda gayet sorunsuz vize alınabiliyo.

initial-D
10-03-2009, 22:55
ev arkadaşım gitti washingtona.yurt gibi biyere yerleştirmişlr.hiç güzel değilmiş sonra eve çıktılar 11 kişi 2500 dolar kira ile.

saati 8 dolara fotoğrafçılık yaptı six flags parkında.haftada 35 saat çalıştı.saati 13-15 dolara işler buldu şirket ama sonradan onları tanıdıklarına ayarlayıp,senin iş olmadı başka yer bakalım kardeş dediler

gorke
10-03-2009, 23:07
şu süreçte amerika vizesi alman çok zor gözüküyor. çok sağlam bir zincir şirkette çalışırsan ve kişisel hatan olmazsa anca o zmn 10sene veriyorlar turist vizesi onun haricinde de biraz zor. bu arada usa vize ret alırsan herşey sarpa sarar. başvurup ret alan arkadaşım var daha sonraki birçok vize başvurusunda ret cevabı aldı.

elpadre
10-03-2009, 23:09
once bı gıt orda karar verırısn yeterkı calısma ıznın olsun yanıı 1400 dolar hıc bır sey deyıl yanıı calısma ıznın olduktan sonra butun ısler sneındır mantıklı dusun derım

Eriador
10-03-2009, 23:13
ahanda benm konum :D

bidefa kendin iş bulma şansın yok .. iş veren bi yer olucak sana petition gönderiyorlar şirket ayarlıyor onlarla vize görüşmesine gidiyorsun ... petition olmadan iş izni alman imkansız öyle birşey var diyen yalan söyler ...

son senelere work & travel yok malesef ...

son sene olmasaydında bu sefer notlarına bakıyorlardı ama zaten son seneymişn gerek yok ...

dil okuluan gelince .. öğrenci vizesinde çalışma izni yok ... anca kaçak çalışırsın onda da saati max 6-7 dolar arası birşey alırsn .. 1 sene sonra yasal olarak çalışma izni veriyorlar oda haftada max. 20 saat ...

hem okuyup ( dil kursu veya uni fark etmez ) hemde çalışcam diyorsan kanada ve avusturalya çok daha iyi bi tercih

tequila818
10-03-2009, 23:33
http://www.workandtravelturkey.com/haber_oku.asp?haber=26

arkadaşlar bakın böyle bir yazı buldum sanırım yeni bir uygulama olduğu için bir çok kişinin haberi yok. Mezun olduğumuz için tabiki ara sınıflara göre daha zor oluyor görüşme ancak son sınıflar gidemiyor diye bir şey yokmuş. Şimdi bir arkadaşımla görüştüm geçen sene gitmiş mezun olmasına rağmen. Hemde yükseklisansa başvurup dondurma gibi olayları yapmamış. Yani tek sorun oradan bir işverenin bana ds2019 formu yollaması lazım. O da şimdilik çok zor veya imkansız gözüküyor. Yani seve seve biz o parayı aracı şirkete bayılacağız sanırım :)

aliyo
11-03-2009, 00:01
artık deişti o sistem son senesinde olanlar gidemiyo diye bişey yok.. bizim burdan son senesinde giden arkadaşlar oldu geçen sene. iyi araştır derim anıl bende düşünüyordum ama 2dersten kaldım yaz okuluna onları halletmem gerek. alaskayıda düşünebilirsin ama nekadar geç kayıt yaptırırsan iyi iş bulma imkanın okadar azalıyo. bide ingilizce seviyene göre iş veriyolar ingilizcen ii deilse sıçtın:D

Rockford
11-03-2009, 00:20
abi ingilizce kötüyse 2ay balıkla konuşuon anca :D
arkadas son donemde zor bela office e kendini attıda 3-5bi işine yaradı. son hafta erken cıkıp usa ye geçip iice gezip tozdular tek karı o oldu alaskanın.

tunch
11-03-2009, 00:42
imkanin warsa work and travel yerine santa barbarada ucsb yada community college in yaz okuluna gel.Yer sahibi bircok turk mevcut is bulma konusunda sorunun cok olmaz.Hadi orda bulamadin okuldan is ararsin direk bulursun sorunun olmaz.para biriktirmen santa barbara gibi yerde imkansiz ama eglence konusunda ogrenci olarak cali'de tek gecilecek yer benim icin.gunduz part time calisirsin aksam zaten kazandigin direk gider.
21in altindaysan turkiyeden mutlaka yanlis dogum tarihi yazan bi yazili bisey cikar kart biciminde(okul karti vs. kafana gore).yoksa cok ah cekersin gider fake id lere dunyanin parasini bayilirsin :D

slave
11-03-2009, 01:33
arkadaşım miamiye gitti mc donalds da çalıştı bu sistemler gitti toplam gidişi bilet filan 1000 küsü dolara geldi . orda çalıştığı gezdiğini yedi karahibler filan heryeri gezdi geldi 3 ay bu para .orda kazandığı ise orada kaldı .diyebilceğim bunlar ama değer mi dersen senin fikrine kalmış ben aegee tavsiye ederim bir araştır itü gümüşsuyu kampüsünde ofisi var oraya bi görüş hem daha ucuz hem çok çok daha ii .

tequila818
11-03-2009, 10:58
imkanin warsa work and travel yerine santa barbarada ucsb yada community college in yaz okuluna gel.Yer sahibi bircok turk mevcut is bulma konusunda sorunun cok olmaz.Hadi orda bulamadin okuldan is ararsin direk bulursun sorunun olmaz.para biriktirmen santa barbara gibi yerde imkansiz ama eglence konusunda ogrenci olarak cali'de tek gecilecek yer benim icin.gunduz part time calisirsin aksam zaten kazandigin direk gider.
21in altindaysan turkiyeden mutlaka yanlis dogum tarihi yazan bi yazili bisey cikar kart biciminde(okul karti vs. kafana gore).yoksa cok ah cekersin gider fake id lere dunyanin parasini bayilirsin :D
benim için ne kadar ucuz olursa o kadar iyi ancak daha ucuz bir program varsa onu düşünebilirim :)

tequila818
11-03-2009, 11:00
arkadaşım miamiye gitti mc donalds da çalıştı bu sistemler gitti toplam gidişi bilet filan 1000 küsü dolara geldi . orda çalıştığı gezdiğini yedi karahibler filan heryeri gezdi geldi 3 ay bu para .orda kazandığı ise orada kaldı .diyebilceğim bunlar ama değer mi dersen senin fikrine kalmış ben aegee tavsiye ederim bir araştır itü gümüşsuyu kampüsünde ofisi var oraya bi görüş hem daha ucuz hem çok çok daha ii .
nasıl toplamda bin dolara mal etti anlayamadım sadece uçak bileti gidiş dönüş o kadar tutuyor, emin misin?

tequila818
11-03-2009, 11:01
artık deişti o sistem son senesinde olanlar gidemiyo diye bişey yok.. bizim burdan son senesinde giden arkadaşlar oldu geçen sene. iyi araştır derim anıl bende düşünüyordum ama 2dersten kaldım yaz okuluna onları halletmem gerek. alaskayıda düşünebilirsin ama nekadar geç kayıt yaptırırsan iyi iş bulma imkanın okadar azalıyo. bide ingilizce seviyene göre iş veriyolar ingilizcen ii deilse sıçtın:D
olm ingilizcem iyi allahtan ted koleji mezunuyumda işte üniversitede köreldik konuşmaya konuşmaya, biraz pratik yapmak istiyorum. Son senede vize çıkması biraz daha zor olsada yüksek ihtimalle çıkıyormuş. Gel beraber gidelim işte 2 dersinide eylülde tek ders sınavına girip geçersin :) bin dolara falan araba alırız ordan amerikan :)

aliyo
11-03-2009, 23:29
bu yaz bide ingilzice muafiyet sınavım var benim 6 senedir okuldayım daha 3deyim bitirmem lazım:D benim bölümden bi arkadaşım global wat izmir ofisini açtı istersen telini verebilirim bilgi alabilirsin. benim aldığım fiyat 1150 dolar + gidiş dönüş uçak bileti. eğer imkanın varsa kesinlikle git giden pişman olmuyo:)

tequila818
12-03-2009, 15:30
bu yaz bide ingilzice muafiyet sınavım var benim 6 senedir okuldayım daha 3deyim bitirmem lazım:D benim bölümden bi arkadaşım global wat izmir ofisini açtı istersen telini verebilirim bilgi alabilirsin. benim aldığım fiyat 1150 dolar + gidiş dönüş uçak bileti. eğer imkanın varsa kesinlikle git giden pişman olmuyo:)

1150 dolar self paket mi yoksa standart paketmi? yani bu fiyatın içinde bize çalışacağımız işi de ayarlıyor mu? sen bana telefonunu ve mailini verirsen ben irtibata geçeyim ali. Bursadaki şirket çok reklam yapıyor ve burada tek gibi bir şey, o yüzden fiyatları sanırım yüksek. Belki izmirden daha uygun bir şeyler ayarlayabiliriz.

aliyo
12-03-2009, 16:29
özelden attm bilgileri anıl

Tuner
15-03-2009, 03:27
ahanda benm konum :D

bidefa kendin iş bulma şansın yok .. iş veren bi yer olucak sana petition gönderiyorlar şirket ayarlıyor onlarla vize görüşmesine gidiyorsun ... petition olmadan iş izni alman imkansız öyle birşey var diyen yalan söyler ...

son senelere work & travel yok malesef ...

son sene olmasaydında bu sefer notlarına bakıyorlardı ama zaten son seneymişn gerek yok ...

dil okuluan gelince .. öğrenci vizesinde çalışma izni yok ... anca kaçak çalışırsın onda da saati max 6-7 dolar arası birşey alırsn .. 1 sene sonra yasal olarak çalışma izni veriyorlar oda haftada max. 20 saat ...

hem okuyup ( dil kursu veya uni fark etmez ) hemde çalışcam diyorsan kanada ve avusturalya çok daha iyi bi tercih

eğer kafaya koyulduysa en ideal yol senin aldığı H2B vizesi yoksa onun harici USA gidilen yollarla bir şekilde gidip yasal olarak hayat sürdürmek zor hatta imkansız.

Eriador
15-03-2009, 04:12
eyw. bro

H2B gerçekten güzel ... 3 seneye kadar uzatma hakkı verilen yasal oturma ve çalışma izni ...

eğer iyi bi uni bitirdiyseniz yurt dışında sözü geçen .. H2A alın o işte esas efsane ... abd de mühendislik yapıyporusnuz saati min. 20-25 dolar veriyorlar bizim otel de ...

bu arada anlaşıcağınız şirket i iyi araştırın ... buraya gelip 3 hafta sonra işsizlikten dönen çok var ... faso ya gelmeyin ...

tequila818
21-03-2009, 13:02
arkadaşlar ben san diegoya gitmeyi düşünüyordum ama bir arkadaşımda virginia beach e gidelim diyor çok kararsız kaldım? Virginia beach otelde çalışmak mı kat görevlisi olarak? yoksa san diego pedicab mi sizce_?

honour35
21-03-2009, 21:49
vallahi arkadaşlar ne olursa olsun sizi orda iyi bir işe yerleştirmedikten sonra bana wat pek aklıl karı iş gibi gelmiyor.buzamana kadar çok çok iyi ingilizceyle yada cebinde sağlam parayla döneninini görmedim ben.tequila818 arkadaşım ingilizcem az çok iyi diyosun bence h2byi dene,biliyosundur belki job fair falan düzenliyorlar orda kendini beğendirdinmi yırttın demektir..cebinde paraylada döersin yani on numarada ingilizcen oluır.ama yer olarak tavsiye veremem acıkcası genelde amerikanın güneyine gönderiyorlar işte..

tunch
22-03-2009, 06:52
vallahi arkadaşlar ne olursa olsun sizi orda iyi bir işe yerleştirmedikten sonra bana wat pek aklıl karı iş gibi gelmiyor.buzamana kadar çok çok iyi ingilizceyle yada cebinde sağlam parayla döneninini görmedim ben.tequila818 arkadaşım ingilizcem az çok iyi diyosun bence h2byi dene,biliyosundur belki job fair falan düzenliyorlar orda kendini beğendirdinmi yırttın demektir..cebinde paraylada döersin yani on numarada ingilizcen oluır.ama yer olarak tavsiye veremem acıkcası genelde amerikanın güneyine gönderiyorlar işte..

iyide millet burda issizlikten yakiniyor..burada buyumus-okumus-vatandasi olan kisiler bile zor is bulurken dunyanin obur ucundan super bi diploman yoksa gelipte nasil is bulucaksinki?job fair'e gelmek icin ne vizesi alicaksin birde?keske bahsettigin gibi kolay olsa kendini begendirip yirtma olayi ama maalesef degil.
bugun bi restorana gittim garson kizlardan bitanesi ucla mezunu ve is bulamadigi icin garsonluk yapiyor.
okullardan-hastanelerden personel cikartiyorlar bolca.
oturdugum caddedeki evlerden 6 tanesi bosaltildi mortgageini odeyemiyorlar diye.
is merkezleri-dukkanlar teker teker kapaniyor.

kisacasi buraya gelipte para yapip geri donme olayini biraz hayal gibi goruyorum ben..

honour35
22-03-2009, 10:05
iyide millet burda issizlikten yakiniyor..burada buyumus-okumus-vatandasi olan kisiler bile zor is bulurken dunyanin obur ucundan super bi diploman yoksa gelipte nasil is bulucaksinki?job fair'e gelmek icin ne vizesi alicaksin birde?keske bahsettigin gibi kolay olsa kendini begendirip yirtma olayi ama maalesef degil.
bugun bi restorana gittim garson kizlardan bitanesi ucla mezunu ve is bulamadigi icin garsonluk yapiyor.
okullardan-hastanelerden personel cikartiyorlar bolca.
oturdugum caddedeki evlerden 6 tanesi bosaltildi mortgageini odeyemiyorlar diye.
is merkezleri-dukkanlar teker teker kapaniyor.

kisacasi buraya gelipte para yapip geri donme olayini biraz hayal gibi goruyorum ben..

tunç arkadaşım tabiki hiçbirşey gözüktüğü kadar kolay değil fakat bildiğim kadarıyla orada turizm sektöründe çalışmak isteyen fazla kişi yok,bu açığıda bu şekilde yurtdışından kapatıyor amerika.başımdan geçen bir olayı anlatayım sana..geçen sene bir sirketle anlastık h2b ile amerikaya gitmek için.sirkete 50 dolar ödedik job faıre girmek için.job fair'dede amerikadaki otellerin yetkili kişileri katıldı hepsi senle ingilizce konuşuyor gram türkçe yok.misal adam barmen arıyor adam barmenden 2-3 şişe çevirmesini ve birkaç kokteyl'in yapılışını sordu çocuk cevap verdi ve geçti.mesela mutfak personeli arıyor yemek tarifi sordu çocuk anlattı ve testten geçti yani kendini beğendirmiş oldu..kendini beğendirmekten kastım buydu..tabiiki ben konuşamadım ve geçemedim...tabiiki ben oranın cazibe merkezi olduğunu söylemiyorum sonuçta krizin başlangıç yeride orası fakat yaşadığım olaylar bu olduğu için o şekilde söyledim.ama gidenler geri döndümü buzamana kadar keyifleri iyimi yaşam şartları nasıl bişey diyemem...

tequila818
22-03-2009, 13:21

h2b nin tam olarak açılımı nedir? açıkçası pek bir bilgim yok. Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olmuş olacağım, orada mühendislere çok para verdiklerini duydum. Fakat şu an para sıkıntısı var, ve en önemlisi öyle senelerce yurt dışında kalma şansım yok çünkü kız arkadaşım bursada. :S yoksa bende çok isterdim farklı yollar araştırırdım ancak dediğim gibi amacım sadece yazın orada güzel vakit geçirmek ve birazda olsun pratik yapmak. Onun dışında herhangi bir imkanım yok malesef.

SinanTT
22-03-2009, 14:54
pedicab ne iş yapıor?

honour35
22-03-2009, 15:17
h2b nin tam olarak açılımı nedir? açıkçası pek bir bilgim yok. Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olmuş olacağım, orada mühendislere çok para verdiklerini duydum. Fakat şu an para sıkıntısı var, ve en önemlisi öyle senelerce yurt dışında kalma şansım yok çünkü kız arkadaşım bursada. :S yoksa bende çok isterdim farklı yollar araştırırdım ancak dediğim gibi amacım sadece yazın orada güzel vakit geçirmek ve birazda olsun pratik yapmak. Onun dışında herhangi bir imkanım yok malesef.

h2b tam olarak sezonluk çalışma vizesidir.ortalama gidildiğüi zaman 6-8 ay kalınıyor fakat bu süreyi 3 yıla kadar uzatmak mümkün.3 yıldan daha uzun süre kalamazsınız yalnız.şirketler aracılığıyla belli iş fuarlarına katılıp işte işverenlerle anlaşırsan daha doğrusu işveren seni beğenirse istek yapıyorlar senin için yasal çalışma formun geliyor konsolosluğa başvurup vize çıkarıyosun işte.vize verirlerse gidip çalışıyosun.genelde turizm sektöründe çalışan olmadığı için amerıkada bu tür mesleği olan insanlara öncelik veriyorlar.sen makime müh.yim demişşin(keşke bende okuyabilseydim makine) biraz zor gibi ama çesitli şirketler var bilgi alabilirsin yada netten yeterli bilgiye ulaşırsın..ama uzun kalmak istemiyorum demişsin ozaman sana gelmez pek bu.

tunch
22-03-2009, 19:56
tunç arkadaşım tabiki hiçbirşey gözüktüğü kadar kolay değil fakat bildiğim kadarıyla orada turizm sektöründe çalışmak isteyen fazla kişi yok,bu açığıda bu şekilde yurtdışından kapatıyor amerika.başımdan geçen bir olayı anlatayım sana..geçen sene bir sirketle anlastık h2b ile amerikaya gitmek için.sirkete 50 dolar ödedik job faıre girmek için.job fair'dede amerikadaki otellerin yetkili kişileri katıldı hepsi senle ingilizce konuşuyor gram türkçe yok.misal adam barmen arıyor adam barmenden 2-3 şişe çevirmesini ve birkaç kokteyl'in yapılışını sordu çocuk cevap verdi ve geçti.mesela mutfak personeli arıyor yemek tarifi sordu çocuk anlattı ve testten geçti yani kendini beğendirmiş oldu..kendini beğendirmekten kastım buydu..tabiiki ben konuşamadım ve geçemedim...tabiiki ben oranın cazibe merkezi olduğunu söylemiyorum sonuçta krizin başlangıç yeride orası fakat yaşadığım olaylar bu olduğu için o şekilde söyledim.ama gidenler geri döndümü buzamana kadar keyifleri iyimi yaşam şartları nasıl bişey diyemem...

su job fair'i biraz arasitiricam tesekkurler bilgi icin :)

tequila818
23-03-2009, 00:03
pedicab ne iş yapıor?
bisiklet taksiciliği, insanları biryerden bir yere bisikletinizin arkasında götürüyorsun. Ama baya tercih edilen bir iş olduğu için, minibüsçülük falan gibi rekabet oluyormuş. :) neyse çıktık bir maceraya hayırlısı neyse o olsun en fazla para kazanamaz geri döneriz yinede tecrübe olur yaşananlar.

BaDCaT
23-03-2009, 00:07
Kaparsın levyeyi yandan vay sen mı alırsın benim müşteriyi :D orayada minibüs hattı yaparız biz Türkler :D inşallah herşey gönlünce olur tequila

Ally
23-03-2009, 00:08
gıttıgın yer cok onemlı bence heryer farklı bazen cebınde goturdugun paradan eksıler olarak donuorsun kazancların ve harcamaların bazende fazlasını kazanıp donebılırsın ;)

Eriador
23-03-2009, 01:58

h2b nin açılımı yapmışlar zati ... onu geçelim

2. bi konu hayallerini suya düşürmek gibi olmasın ama abd de hiç bi yer uludağ uni. sinn diplomasını kabul etmez .. üzgünüm ..

dediklerine bakılırsa work & travel senn içn en mantıklısı ...

jetlag
23-03-2009, 04:30
kimim neyi nasil kabul edecegi belli olmaz

tequila818
23-03-2009, 17:58
h2b nin açılımı yapmışlar zati ... onu geçelim

2. bi konu hayallerini suya düşürmek gibi olmasın ama abd de hiç bi yer uludağ uni. sinn diplomasını kabul etmez .. üzgünüm ..

dediklerine bakılırsa work & travel senn içn en mantıklısı ...
aynen work&travel bana en uygunu bakalım, iş sözleşmesini bulmaya çalışıyoruz, bir tek eksik o kaldı. onuda halledince vize görüşmesi için işlemlere başlayacağız. Bakalım uyum süreci falan nasıl olacak hiç arkadaşımda yok yalnız gidiyorum. Hayırlısı :)

Tuner
24-03-2009, 11:13
kimim neyi nasil kabul edecegi belli olmaz

özellikle USA ise arkadaş doğru söylüyor onların ne yapıcağı belli olmaz ama herşeyin sağlam gitmelisinki sana inansınlar.

Eriador
25-03-2009, 12:48
bu arada aklında olsun vize görüşmesine mümkün olduğunca erken gir

es kaza soruşturmaya bırakırlarsa kötü olur çünkü

bağzen vize vermeden önce yeşil sayfa verip soruşturmaya bırakıyorlar..

bu soruşturma süresi 4-6 hafta arası veya daha fazla sürebiliyor.

maıs ın son haftasında görüşmeye gitsen soruşturmaya kalsan 6 hafta kaybın olsa çok kötü olur böyle bi durumda zararı minimum a indirmek içn biran önce vize görüşmesine git derim ...

şahsen ben buraya gelmeden önce6 hafta soruşturmaya kalmıştım çok kötü olmuştu :) ama apache meetin dedi arkadaşlar saolsunlar her hafta boş bırakmadılar beni :)

utku_speed
25-03-2009, 12:53
san diego da türk çok orası iyi birde aak işi de yapmamazlık etme mesela bisikletle tekerlekli adam taşıma var 2000 dolar akzanıyon