PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bridgestone Adrenalin Hakkında Bilgi verebilecek?

VtecDream
02-05-2009, 18:09
Selamlar :) Forumda daha yeniyim duymuşlugumda olsa bu sitede yorum yapan ilgilenen ustaların çogunu tanıyorum yaptıgı işleri falan biliyorum... bende güvenilir bilgi alabilmek için sizleri seçtim Bende Wv Jetta Var ama buraların yolları biraz bozuk... Acaba Potenza çokmu sert gelir bu yollar için ??

ERkut 205
03-05-2009, 10:30
Ben kullanıyorum,gayette memnunum.Yanaklar oldukça destekli ve sert yatırmıyor arabayı.Yüzey ise bilakis bir okadar yumuşak hamurlu.kalkışlarda frenlerde oldukça öpüyor yeri ve güzel tutunuyor.Başarılı bir lastik özellikle spor arabalarda daha etki eder diye düşünüyorum.Yalnız kışın kullanırsanız özelliğini yitiricek ve yüzey sertleşicektir uzun süre kullanma olsaılığınız pek kalmaz.
Bir lastikçi arkadaşımın tavisyesini aynen aktarıyorum lastik almaya gittiğimde dediği ilk şey desenmi istiyorsun yolmu tutsun istiyorsun demişti şimdi daha net anlıyorum.Kendim goodyear F1 eagle kullanmış biri olarak özellikle Brıdgestone bu işi biliyor.

mcy
03-05-2009, 10:31
adrenalin ile ilgili güzel bir konu vardı. forumda arama yaparsan o konuda çok açıklayıcı şeyler var.

Day Walker
03-05-2009, 11:24
XOR nickli arkadaşla görüş o anlatır sana :)

Arda
03-05-2009, 11:33
bende kullanıyorum mini cok saran bi araba olmasına ragmen yarı yarıya dusurdu diyebilirim tavsiye ederim ıslakda da fena diil

VteC_MaNiaC
03-05-2009, 11:35
bende aktif olarak kullanıyorum arabanın yol tutuş karakterini değiştirdi..

VtecDream
03-05-2009, 12:32
Biraz aradım forumda ama yoruldum aramaktan okadar güncel bir forumki :S beynim döndü :D Aktif olarak kullanabilecegim bir lastik yani bozuk yoldada problem çıkarmaz çok teşekkürler :)

XoR
03-05-2009, 14:31
Biraz aradım forumda ama yoruldum aramaktan okadar güncel bir forumki :S beynim döndü :D Aktif olarak kullanabilecegim bir lastik yani bozuk yoldada problem çıkarmaz çok teşekkürler :)

45 yanak lastikle 5cm yay ve koni amortisörle kullanıyorum,problem sıkıntı çıkartmaz.Kuru havada her lastik bir şekilde tutar.Önemli olan konu yağmur oranının yüksek olduğu ülkemizde ıslak zeminde yol tutuşu.Şöyle söyliyim ıslak havada kurudan daha iyi tutuyo sanki :D o derece iyi yani ;)

Day Walker
03-05-2009, 14:40
45 yanak lastikle 5cm yay ve koni amortisörle kullanıyorum,problem sıkıntı çıkartmaz.Kuru havada her lastik bir şekilde tutar.Önemli olan konu yağmur oranının yüksek olduğu ülkemizde ıslak zeminde yol tutuşu.Şöyle söyliyim ıslak havada kurudan daha iyi tutuyo sanki :D o derece iyi yani ;)

kullanılmış test edilmiştir :D

Yekta
03-05-2009, 14:59
gayet güzel bi lastik yanakları filan gayet sert ve balon yapma ihtimali çok çok düşük.. tutuşu baya başarılı ıslakta da kuruda da.. bi tek kızaklama da çok başarılı gelmedi bana.. bir de yumuşak hamurundan dolayı biraz kısa sürede bittiler 14k km oldu alalı :)

XoR
03-05-2009, 15:10
gayet güzel bi lastik yanakları filan gayet sert ve balon yapma ihtimali çok çok düşük.. tutuşu baya başarılı ıslakta da kuruda da.. bi tek kızaklama da çok başarılı gelmedi bana.. bir de yumuşak hamurundan dolayı biraz kısa sürede bittiler 14k km oldu alalı :)

Erel'de aynısını söyledi :D nasıl bitirdiniz siz böyle kısa sürede :D

Ben arabayı aldığımda hemen değiştirmiştim.1sene oldu yaklaşık 9000km yaptım hala sanki ilk aldığım gibiler :)

Yekta
03-05-2009, 15:32
ben bide piste çıktım abi onun da etkisi var tabi :D hamur çok sertleşmedi ama dişler baya azaldı :)

Cem.B
03-05-2009, 15:41
adrenalin kullanmadım ama potenza s03 pp kullandım güzel tutuo ama böle bi yol sesi ve konforsuzluk yok bridgesotne takmam daha arabama

continental ve michelinden şaşmamk lazım bence lastikte

XoR
03-05-2009, 16:17
ben bide piste çıktım abi onun da etkisi var tabi :D hamur çok sertleşmedi ama dişler baya azaldı :)

Tamam sebebi anlaşıldı :D

XoR
03-05-2009, 16:18
adrenalin kullanmadım ama potenza s03 pp kullandım güzel tutuo ama böle bi yol sesi ve konforsuzluk yok bridgesotne takmam daha arabama

continental ve michelinden şaşmamk lazım bence lastikte

Kanka Adrenalin diğer Potenza serileri gibi sert bi lastik değil.Yol sesi benim arabada bile gelmiyo düşün yani :)

Yekta
03-05-2009, 16:21
adrenaln de çok fazla yol sesi yok abi.. ya da ben runflat lerden sonra bunları taktığım için yokmuş gibi geliyor :p

coolvtec
03-05-2009, 17:54
G3 den sonra çok ama çok sessizleşti araba.

VtecDream
03-05-2009, 18:45
Michelin energy var bende böyle dandik bir lastik böyle içeri ses veren ses yapan bir lastik daha yok...

Cem.B
03-05-2009, 19:57
Michelin energy var bende böyle dandik bir lastik böyle içeri ses veren ses yapan bir lastik daha yok...

michelin energy içeri sesmi verio ? 3-5 farklı arabada stndarttan geldiği için devamlı kullandık ben o kdar güzel sessiz ve normal araba lastiği olsada o kdar yol tutan lastik görmemiştim

bence o sana sesli gleiosa bridgestone hiç koyma derim

dragstar
03-05-2009, 22:36
michelin energy içeri sesmi verio ? 3-5 farklı arabada stndarttan geldiği için devamlı kullandık ben o kdar güzel sessiz ve normal araba lastiği olsada o kdar yol tutan lastik görmemiştim

bence o sana sesli gleiosa bridgestone hiç koyma derim

saxoya lastik alıcamda bilindik paalı ve güzel markalar o ölçüye performans lastiği üretmiyor energyi vts için tavsiye edermisin

Schumi
03-05-2009, 22:40
Michelin Energy mi yol tutuyo cem ? Geçen bir dergide Enery Saver felan filan isimleri olup az yakıt tükettirdiğini söyleyen lastikleri test etmişlerdi. Frenaj ve yol tutuş oldukça başarısızdı.

Cem.B
03-05-2009, 22:42
ya enerji yüksek performans lastiği deilki t yada h serisi dir

takıldığı araçlara göre çok güzel tutuyor bence

dragstar
03-05-2009, 22:51
yani vts ye tavsiye etmiyorsun energyi

Cem.B
03-05-2009, 22:54
valla imkanın varsa continental al seneler önce bende ilk saxom varken continental eco contact vardı 185-55-14

ben öle tutan lastik görmedim toyo,bridgestone,good year f1

bunlar kadar güzel bi lastikti,hatta o yol tutuşı dierlerinden hiç alamadım ama o zmnlar psikopattık tabi ondanda olabilir tam bilmiorum :)

dragstar
03-05-2009, 23:00
continental premium contact var :D

goodyear f1 185 55 14 e lastik üretmiyor daha doğrusu bridgestone michelin üretmyor dunlopın var bakalım bi bütçe belli olsun alıcaz güzel bişiler

Cem.B
03-05-2009, 23:06
heh işte premium bence direk al:)

dragstar
03-05-2009, 23:16
heh işte premium bence direk al:)

tamam :D 1. sıraya yerleştirdim;)

Mechanix
04-05-2009, 10:35
Adrenalin de kullanılan yarı slick hamur direksiyon hakimiyetinde ve tepkilerin sürücüye aktarılmasında büyük fark yaratıyor.Omuzların oldukça sert olması istanbul gibi her an önünüze çıkabilecek bir çukurda , balon yapma şansını azaltıyor.
Kuruda ve ıslakta çok başarılı.Kullananlar zaten izlenimlerini aktarıyor.

YavuzNaz
04-05-2009, 10:48
ıslak asfaltta kuru havadan daha iyi yol tutuyor bana göre o kadar iyi yani 12,000km oldu maaşallahı var..

VtecTuna
04-05-2009, 17:01
normal kullanımda nekadar gider

VtecDream
04-05-2009, 17:24
Continenal yolmu tutuyo ?? Veya Energy kusura bakmayın ama benim corsada kumho vardı o bile çok daha iyi yol tutuyodu araba kayıyo dersenizki senin pilotaj hatan diyecekler gelsin buyursun sürsün :)

VtecTuna
09-05-2009, 23:19
bende corsa vardı 70km hızla 25 firen izi bırakıp kaza yaptık.b330 enerji serisinden çokdaha iyidir 4 sukanalı var yere basan dişleri daha geniş bridgestone çok daha iyi... f1den mıchelin atıldı lastikleri parçalanıyordiye şuanda hiçbir f1 arabası mıchelin kullanmıyo

Chatin
10-05-2009, 03:47
adrenaline bugun yakından baktım.. hamurundan belli ediyor kendini. ve yanaklar ve omuzlar evet gayet iyi. tamam buraya kadar denilenleri herkes demiş.. ama

fiyat olarak bir bilgi vereyim ki 210 50 15 yada 16 idi.. 205 tl civarıydı.. bilmem sen kaça buldun. bugün anladım ki fiyatlar feci düşmüş.. git çatır çatır pazarlık yap. hem peşin paranı çıkar. hemde git nerede ise bütün lastikçileri gez.

EMG
10-05-2009, 11:33
Nokian v serisi öneririm.

Schumi
11-05-2009, 01:01
Adrenalin yumuşaksa benim lastiklerimi kim sertleştirdi. :D

Ranthor
11-05-2009, 08:26
continental eco contact-sp dünyanın en kötü en rezil en beş para etmez lastiğidir naaptınız arkadaşlar? Körfeze bile çıkma gafletinde bulundum onlarla lastik gibi tutmadı strafor gibi dağıldı. Toplam iki takım kullanmak "zorunda" kaldım" (fabrika lastiği).

Ses yapmaz ama yere tükürdün mü kayar.

Bir de lastikleri 50bin km yaptıktan sonra değerlendirmemek lazım. Mişlen enerji kötü yol tutuyor ama acaip konforlu bir lastik 40 bin boyunca..

Continental sport contact2 ve 3 , bunlar adrenalinden çok daha iyi bence.
Bakınız M3, AMG serisi,porşeler....

Chatin
13-05-2009, 01:10
Mişlen enerji kötü yol tutuyor ama acaip konforlu bir lastik 40 bin boyunca..

o lastiğin yanaklarını bükeyim bakalım nasıl dedim.. play doh daha sert afedersin. yanak yapmak için 1 e 1 .. ki benden önce lastikçi yanak yapıyor abi bakma bile dedi .