PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TECRÜBE: İzmir'de TUVTürk

KVC S3
14-05-2009, 08:55
Arkadaşlar,

Bundan bir hafta kadar önce güzel bir İzmir sabahında erken saatlerde kuşlar cik cik öterken uyandım ve yola koyuldum. İşyerime yakın olduğundan İzmir Bornova'da 4.Sanayi Sitesi içerisinde bulunan TUVTürk BORNOVA istasyonunu tercih ederek makinemi muayeneye götürdüm. Randevusuz gitmeme rağmen erken vakit olduğundan sadece 1 saat bekledim ve para yatırma desklerinde işlemim yapılmaya başlandı. Derken mazbut bayanın bana "ARACINIZ MUAYENE EDİLEMEZ" demesi ile irkildim ve "NASIL OLUR LAN HEM O ARAÇ DEĞİL MAKİNEEE" demek yerine "NEDEN HANIMEFENDİ" gibi cümleler kurdum. Makinemın 1,2TL.borcu olduğundan (rakamı doğru yazdım) muayenesi yapılamadı. Aptal bi gecikme zammının sonradan sisteme yansıltılmasından kaynaklanan durum sebebi ile içimden küfrederek dışımdan peki diyerek oradan ayrıldım. Akşam www.gelirler.gov.tr adresinin artık bu tip vergileri direk kredi kartı ile ödeten sisteminden faydalanarak ödeme yaptım ve ertesi gün kuşların cik cik sesleri ile tekrar uyanıp aynı saatte aynı istasyona gittim. Bir de ne göreyim 5926359285632958632 araba sırada. Yuh diyerek ve hem içimden hem dışımdan küfrederek oradan ayrıldım. Küfürlerin bazısını kendime ettim çünkü bir önceki gün öğrenmeme ve bütün gece internet başında olmama rağmen muayene için randevu almayı unuttum...

Bugün sabah tam 3 gün öncesinden muayene randevusu alarak tekrar aynı TUVTURK istasyonuna gittim. Sabah 07:50.de giriş yaptım ve randevulu makineler kısmından numaramı aldım,hemen sıra geldi ve czt.yi içeri aldılar...İlk etapta fren testi silindirlerine yeterince basık makinemi indirirken dizlerimi yere koyup sürtüo mu diye bakmama rağmen çevreden gelen bakışlardan biraz çekinerek tekrar ayağa kalktım. Malesef muayenenin olduğu alana giriş yapılamadığından TUVTürk çalışanının yaptığı işlemleri uzaktan keserek beklemeye devam ettim. 30-35dakika süren muayenenin ardından TUVTURK çalışanının dudaklarını bükmüş surat ifadesi beni derinden üzdü. Makinemin yanında "aracınızda ağır kusurlar mevcut serkan bey" diyerek hem beni hem de czt.yi üzdü...lanet olasıca stabel kornam daha dün roll anında 3 korna yaparken 3.kornada bozuldu:D bu açıdan birinci ağır kusurum bu oldu,ikinciside komple 60.lık düz boru olarak sona gelen ve normalde fena sesler çıkararak çatara patara gazladığım son susturucumun yerine taktığım orji susturucumun DB değerinin yüksek çıkması...

Bu ağır(!) kusurları halledip, sadece bu kusurlardan tekrar muayeneye giricem,zaten 304 krom komple 60.lık ve GREDDY son planım vardı,bu da bahane oldu napalım:D

mcy
14-05-2009, 09:02
eziyet ile başlayıp sonunda eğlenceye dönen bir deneyim olmuş :D allah kazadan beladan korusun..

teggy
14-05-2009, 09:06
:). O zaman bir ipucu vereyim sana da bir daha gidip yine ağır kusurlu olarak sinir krizi geçirmeyesin :D . Stebel kornayla falan girme muayneye. Havalı kornayı kabul etmiyorlar. Orjinal kornasını geri bağla onunla gir.

KVC S3
14-05-2009, 09:10
:). O zaman bir ipucu vereyim sana da bir daha gidip yine ağır kusurlu olarak sinir krizi geçirmeyesin :D . Stebel kornayla falan girme muayneye. Havalı kornayı kabul etmiyorlar. Orjinal kornasını geri bağla onunla gir.

Yook zaten stabel filan hikaye bi daa takmıcam,benim minik kornamı garajda bi yerlere attım ammaaa,nereye attım araştırmak lazım..6 tane hella mı taksam dolmuş spec acaba...:D

Serencebey
14-05-2009, 09:10

ben Stebelle gectım dodo

tunceR
14-05-2009, 09:28
çiğlidekıne gitseydin fazla takmıyolar onlar oyle şeyi geçiriyolar.. Ben 3,5 yaylar,logo iptali ile felan geçtim orta susturcuyuda emanet taktık orda biyerde küçücük bişeydi .. :)

serhat306
14-05-2009, 11:09
anlatım şahane olmus cik cik:D

SONE-R
14-05-2009, 11:16

ben Stebelle gectım dodo

ben de Stebelle geçtim.. kornaya hiç basmadılar sanırsam...

baretta
14-05-2009, 11:17
Stabel kornayla beni de geçirmediler , bir de farlarımdaki ledleri park lambası olarak saymadılar ve park ampulüm yokmuş diye ağır kusur yazdılar bana da .... :)

BAHADIR24
14-05-2009, 12:11
geçmiş olsun çoğu gitmiş azı kalmış...
yarın bende gideceğim bakalım son susturucu haricinde standart araçla geçebilecekmiyiz?

KVC S3
14-05-2009, 12:41
Son susturucu üzerinde gideceksen,bence umutlanma...Muhakkak randevu alın,kapısından girmenizle çıkmanız dahil 1 saatiniz gidiyor...

year_one
14-05-2009, 16:08
tüvtürk izmirde eskiden daha fazla kıllatıyodu şimdi biraz esnettiler diye duymuştum 3 kere gidip dönen arkadaşım var...

Alican
14-05-2009, 17:11
Babamın aracı ile benimki aynı anda muayneye girdi iki araçtada stabel korna var babamın araç kusursuz geçti benim araç kornadan kaldı :D bakan kişinin insifiyatine kalan bir durum :)

CnR CAN
15-05-2009, 10:35
Artık sinirler bozulduğundan gülmeye veriyor insan kendini ya ..serkanım uğrucam yanına görüşemiyoruz ne zamandır özledim kardeşim bende beklerm ;) tüv macerası 3 spec yakında sanırım :D

G60
15-05-2009, 11:44
Stabel kornayla beni de geçirmediler , bir de farlarımdaki ledleri park lambası olarak saymadılar ve park ampulüm yokmuş diye ağır kusur yazdılar bana da .... :)

Ledler dediğin Audi gibi mi?

Ben de far içindeki parkları söktüm, ön sinyallerde çift duylu ampül var. Park tesisatını ona bağladım. Bunda bir sorun olur mu acaba fikri olan?

gökh@n_gr
15-05-2009, 18:14
Bende bugün çiğlide girdim tüve.giderken çok tırstık ama insaflı birine denk geldim zenciydi bide:) arabamda angel,coilover,jant,egsoz falan var herşeyden yırttım en sonunda stobel kornaya laf etti geçemez böyle dedi yalvardık yakardık insaflı biriymiş 4 hafif kusurla geçtim:D

SkY
15-05-2009, 18:17
nedir bu kornaların tuvturkten çektiği:D

punto_multijet
15-05-2009, 23:25
sarnıc tuvturkte xenon, kat iptali, 5.5cm yaylar, stebal korna, marka amblemi olmayan panjurla gectim. sadece kapı kolları olmamasındna dolayı kaldım snra onlarıda taktırınca sorunsuz gectim. yani eskisi gibi deil yada denk geldigin kişisine baglı oluyo Serkanım

KVC S3
16-05-2009, 08:18
nedir bu kornaların tuvturkten çektiği:D

sarnıc tuvturkte xenon, kat iptali, 5.5cm yaylar, stebal korna, marka amblemi olmayan panjurla gectim. sadece kapı kolları olmamasındna dolayı kaldım snra onlarıda taktırınca sorunsuz gectim. yani eskisi gibi deil yada denk geldigin kişisine baglı oluyo Serkanım

Vay be arkadaş,o kadar da kibar davranmıştı,herşey çok güzel başlamıştı yaaa:D ondan sonra kusur filan kelimelerini kullandı,ters bana böyle şeyler:) Lanet olsun dedim az evvel sanayiye geldiğimde 2.kat ile boru tipi orj minik susturucumu da taktırdım,şimdi de bipppppppppppppppp diyen orj kornamı taktırıyorum komşuda, yanıma jilet alıp gidicem,yine ağırmış kusurmuş kelimelerine girerse de kendimi kescemm diyerek tehdit etmeyi planlıyorum...:D

KVC S3
16-05-2009, 09:37
Şimdi işyerine döndüm,vizemi yaptım,sorun çıkmadı,yaşasın TÜVTürk:P:D

SkY
16-05-2009, 09:40
eh hadi geçmiş olsun:D

RCpower
16-05-2009, 09:52
cam filmine birşey deniyo mu?

SkY
16-05-2009, 10:01
cam filmine birşey deniyo mu?

cam filmleri hafif kusur olarak geçiyor muayeneden..

BAHADIR24
17-05-2009, 11:04
silencer+kat iptal le sorunsuz geçtim randevusuzda 2 saatte bitti işim darısı bütün tüvtürk yolcularına:D