PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynaları karbonla kaplamak

SekoLive
18-06-2009, 14:18
Arkadaşlar aynalarımın rengi aldıgımdan beri çok solukdu kimi arkadaşlar boyat kimileri değiştir dedi benimde aklımdan karbon folyo ile kaplamak geçti. ve geçen aksaraydan karbon folyo aldım yaklasık 40 cm kadar(keşke daha fazla alsaymısım) bununla aynaları kaplamak istiyorm bu işi daha önceden yapmış yada görmüş kişiler illaki vardır nasıl yapıcağm hakkında bilgisi olan varsa bekliyorum... Ayna Şahin aynası oval oldugundan baloncuk v.s. olacağını sölediler.... tavsiyelerinizi tecrübelerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.....:heyoo:

Enes-x
18-06-2009, 14:24
Anladığım kadarıyla carbon folyo almışsın..Fön makinasıyla ısıtarak yapmalısın..

SekoLive
18-06-2009, 14:26
Anladığım kadarıyla carbon folyo almışsın..Fön makinasıyla ısıtarak yapmalısın..

evet folyo aldım eksik yazmısım düzelttim..
nasıl ısıtılır inceliği nedir bu işin onu bi çözemedim sölenilenlerde böyleydi ısıt yapıstır demişlerdi.

SULTANOGLU
18-06-2009, 14:32
ilk olarak aynadan biraz büyük ebatta bir parça kes, onu aynanın bir tarafına yapıştır ve sonra fön makinesiyle ısıtaraktan çekiştire çekiştire hava kabarcığı kalmıyacağı şekilde yavaş yavaş kapla. burdan yazarak daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum bende yapmıştım zamanında, biraz sabırlı olmak gerekiyor. kolay gelsin

Enes-x
18-06-2009, 14:32
Aynanın üzerine bi kısmını yapıştır sonra kıvrım vermek için fön makinasıyla iyice ısıt zaten poşet gibi uzuyo o ısınınca çekip çekip yapıştırıp potlukları yok etceksin..

SekoLive
18-06-2009, 14:33
Dediklerinizi denicem fotosunu çekip sizlerle paylaşıcam olsada olmasada :)

by_hayali
18-06-2009, 14:53
aynayı iyice temizle sonra cam sil sık ve ıslak bırak folyoyuda ac onunda yapışkan tarafın cam sil sık sonra yapıştır ve fön makinesi ve cisimle baloncukları al bir köşesinden başlayarak

SekoLive
18-06-2009, 15:47
aynayı iyice temizle sonra cam sil sık ve ıslak bırak folyoyuda ac onunda yapışkan tarafın cam sil sık sonra yapıştır ve fön makinesi ve cisimle baloncukları al bir köşesinden başlayarak

bunu ilkkez duydum cam filmi çeker gibi uygulayacaz yani.

by_hayali
18-06-2009, 15:52
bunu ilkkez duydum cam filmi çeker gibi uygulayacaz yani.

Aynen öyle benim tavanı öyle kapladık :)

SekoLive
18-06-2009, 15:53
Aynen öyle benim tavanı öyle kapladık :)

tavanıda yapmak istiyorm ama bilmiyorm boyaya zararı olurmu polis abiler kızarmı ve biz yapabilirmiyiz :)