PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo araç hazır almak mı yapmak mı?

tunceR
20-06-2009, 09:22
sizce bi aracı turbo yapmak mı daha mantıklı yoksa yapılı olanları sonra uygun fiyata almak mı??
misal turbo civic .

:soru:

Boost Up
20-06-2009, 09:23
Ben olsam yapardım:)

XoR
20-06-2009, 09:26
Bu tamamen kişinin kendi zevkine kalmış.Zaman ayırabilecek olsam kendim yapmayı tercih ederim.

seko
20-06-2009, 09:26
Al istedigin aracı anlaş profesyonel bir garaj ile anahtar teslim alırsın aracını .
forum sponsoru miniks yapıyordur hrld boyel uygulamalar benim bol vaktim ve yolacak saçım var diyorsan kendin yap :)

tunceR
20-06-2009, 09:27
bazen duyuyorum arabayı aldıktan sonra 15-20 bin doları gözden çıkar diyolar hem araba hem parçalar 40 bin tl ye denk gelıyo nerdeyse.. ama arasıra görüyorum 28 bine 30 bine turbo civicler satılıyor..

XoR
20-06-2009, 09:31
bazen duyuyorum arabayı aldıktan sonra 15-20 bin doları gözden çıkar diyolar hem araba hem parçalar 40 bin tl ye denk gelıyo nerdeyse.. ama arasıra görüyorum 28 bine 30 bine turbo civicler satılıyor..

Her inşaatın Çimentosu aynı değildir :) kullanılan Malzeme kalitesi ile alakalı fiyat aralıkları.

Diyadin
20-06-2009, 09:40
Bence işin zevki kendin yapmak ve bilmek .

Ben olsam civatasına kadar kendim yapardım..

Piyasaya baktığımızda hard tune araçlar genelde yapan emek veren sahiplerinin isimleriyle anılırlar. Kısacası para verip aldığınız zaman herhangi bir forumda ve araç topluluğunda aldığınız otomobilin hep eski sahibiyle ilgili sözleri duyarsınız.

Sizi bilmem ama bu bana kız arkadaşımın eski sevgilisini duymak kadar sinir bozucu gelir heralde :D

Orhan
20-06-2009, 09:49
kendin yapmak zamanın ve paran varsa daha keyifli ama aracına bağlı sti istiyorsan turbosuzu yok mesela :D

SOMEONESPECIAL
20-06-2009, 09:57
Ben her zaman orjinalciydim...
Fabrikasyon turboyu tercih ederdim.
Sonradan yapılan turboyu parçaların kalitesi ve yapacak kişinin işinin
uzmanı olması gerekir ki sorun yaşamayasın. Uzun vadeli düşünülerek yapılan
sonradan sağlıklı, sorunsuz turbo bir elin parmaklarını geçmez.
Gördüğüm, duyduğum, bildiğim sonradan yapılan turboların
sağlıklı olmadığı, sorunsuz binilemediği.
Tekrar ediyorum üzerine basa basa çünkü tepki gelebilir bu yazdıklarımdan sonra;
Kullanılacak parçaların kalitesi ve işçilik çok önemli sonradan yapılan turboda

Çok genel olarak yaklaştım, detaylara girmedim.
Mutlaka ve mutlaka sorunsuz, sağlıklı sonradan turbolar vardır.

SOMEONESPECIAL
20-06-2009, 10:01

Yani şu yazdığını bir irdelemek lazım :beuj:
40 milyara mal edilen bir arabayı neden 10-15 milyar zararına satıyorlar ?

stlegal
20-06-2009, 10:07
sonradan turbo yapıpta problem çıkmadan bindim diyen adam zaten yok bu işi giricek olan adamın bu problemleri aşılıcak olan ufak eğlenceli problemler gözüyle baklmalı ben 40 milyar harcadım problem çıkmaz diye bir şley yok bu işin eğlencesi problemi zaten ..

ERDEMM
20-06-2009, 10:10
sonradan yapılan olmasına gerek yokki

bakınız stock 2007 2008 2009 sti lara

orjinal turbolu bir aracın masraf acmıyacagını kim garanti ediyor :)

ahmetakgunf3s
20-06-2009, 10:21
fabrıka çıkışı turbo tabıkıde cok daha mantıklı

Onuralp
20-06-2009, 10:52
Ben kendim yapardım, uğraşması ayrı bir zevkli. Şu an da çok deli bir projem olmamasına rağmen ufak tefek şeyler çok zevk veriyor. En azından iyi kafa dağıtıyor. Kısaca kendin yapmalısın diyorum :D

Oldschool
20-06-2009, 11:14
zaman+para +bilgi ve beceri geriye kalan o zevki yaşamaktır kendin yaptıgın bişeyden gurur duyman kadr güzel bir duygu olamaz :)

DogukanB
20-06-2009, 11:28
Kendin yapmanın zevki tabi ki farklıdır ama, bilinen, kaliteli hazırlanmış bir araçda alınır. Maliyette bayağa düşer.

Diyadin
20-06-2009, 11:32
turbo olunmaz turbo doğulur.
diyebiliriz :D

Emre D.
20-06-2009, 11:39
zaman+para +bilgi ve beceri geriye kalan o zevki yaşamaktır kendin yaptıgın bişeyden gurur duyman kadr güzel bir duygu olamaz :)

:icon_tup::icon_tup:

MeRtCaN
20-06-2009, 12:20
fabrıka çıkışı turbo tabıkıde cok daha mantıklı

fabrıka cıksıı turbo arabaları sonra dan turbo yapılan bır araba ıle geçmete cok zevki :)

senna
20-06-2009, 12:21
ikiside işi bildikten sonra birbirinden pek farkı yok aslında yeterki doğru parçaları doğru güç seviyelerinde kullanın:)

Schumi
20-06-2009, 12:24
Fark etmez. Toplam maliyete alıcağım toplam zevk ve performans önemli.

dragon07
20-06-2009, 12:31
bildigimiz bi arabaysa yapıldıgı yeri biliyorsak neden yapılmış olanını almayım

misal:kskVTEc-NIF-vth gibi vs vs... ;)

boosted_pug
20-06-2009, 13:38
bildigimiz bi arabaysa yapıldıgı yeri biliyorsak neden yapılmış olanını almayım

bu plakalarını saydığın arabalar kaç kere kırıldı toplandı? ben kendim toplarım hem kendi bütceme uygun parçaları alırım hemde neyin ne olduğunu bilirim piyasada bisürü arabasındaki parçaları sır gibi saklayan insanlar war sen forget kol war die yada itr yağ pompası war die açarsın basıncını çevirirsin devrini bi bakarsın arabanda bilmemne san. malzeme war sonra alırsın eline bir iki malzemeyi sonradan turbo yapılan araçlar daha zevkli oluyo herzaman

B.Aktepe
20-06-2009, 13:53
bu plakalarını saydığın arabalar kaç kere kırıldı toplandı? ben kendim toplarım hem kendi bütceme uygun parçaları alırım hemde neyin ne olduğunu bilirim piyasada bisürü arabasındaki parçaları sır gibi saklayan insanlar war sen forget kol war die yada itr yağ pompası war die açarsın basıncını çevirirsin devrini bi bakarsın arabanda bilmemne san. malzeme war sonra alırsın eline bir iki malzemeyi sonradan turbo yapılan araçlar daha zevkli oluyo herzaman

sen biliyorsun herhalde kaç kere kırılıp toplandığını? yorumunu yap fakat çamur atmaya çalışma.

sen biliyorsun herhalde kaç kere kırılıp toplandığını? yorumunu yap fakat çamur atmaya çalışma.

TünayK
20-06-2009, 14:01
tork garaj yada pasaoglunun yaptıgı arabayı alırım...

senna
20-06-2009, 14:04

kötü bir yorum olmuş sanırım o otomobillerin sahipleri gerekli bilgi ve tecrübe birikimine sahip insanlar zaten kırma toplama elbet olabilir mekanik kul yapısı sonuçta fakat o otomobillerin kırma gibi sorunları olmadı öyle

bu yorumundan sahipleri alınabilir, bir düzeltme yap istersen

Göki,ZD
20-06-2009, 14:11

sen kaç kere motor kırdın ? yada kasdettiğin araçlara yaklaşabildin mi onların aldıgı güçleri alabildin mi? o araçları gördüğünden de şüpheliyim ya.

miniks
20-06-2009, 14:14
Bir arabanın motoru atmosferik saglıklı ise stock turbo yaptıgın zaman kırılmaması lazım ama abartırsan ozaman kırarsın

motor aynı şekilde çalışıyor krank aynı dönüyor kollar pistonlar aynı şekilde aynı devirde inip cıkıyor ne farkı var sadece artık devri daha hızlı cevirip bitiriyorsun

ben herzaman şuna inanıyorum bir arabanın motoru saglıklı ise veyahut motor yapılmış bir aracın motoru düzgün ellerde usta ellerde düzgün kaliteli malzemeler ile toplanmışsa o arabanın sorun çıkartması kısmettir yapacak bişi yok

ben bu tip sorunların içine conta yakma falan filan katmıyorum onlar tabikide olur ve olabilir az bişi hararet görse motor zaten sorun cıkar normaldir

miniks
20-06-2009, 14:16

ilk cümlen çok saçma olmuş kırılsa bile seni ilgilendirmez

geri yazdıklarına katılıyorum

arabayı alırsın sahibinden de yazan parcalara cıkmayabilir dogrudur

ozaman nabıcaksın cin olucaksın araştırcaksın

DaRkNeSs-
20-06-2009, 14:16
nif de vth da ksk vtec de problem yaşamış olabilirler ama kırmadılar,aldıkları güçler de ortada :)
max. 2.0 hacimden 500 bg ve üstü alıyorsan zaten o araca günlük binmeyeceksin illa ki sorun çıkar normaldir.
aslında bu 3 arabanın dergiye çıktığı sayıda vth ın giriş paragrafı güzel bi örnek

- Bazı makineler de efsanedir,sahneye çıkar görevini yerine getirir ve evine döner,bir sonraki görevine kadar... :icon_tup:

böyle bi araca sahipsen her dakka o arabayı çıkarmayacaksın ki hem efsane olasın :D hem de aracını üzmeyesin :)

RCkid
20-06-2009, 14:21
kendi yapıp uğraşmanın zevki başka. ufak tefek problemler de çıkıyor, çok sıkıldığın anlar da oluyor ama çoğu kez iyiki yapmışım diyorsun. şu ana kadar 15000km oldu ben yapalı günlük de biniyorum çıkıp gazlıyorum da ufak tefek problemler dışında üzmedi Allah'a çok şükür. eksiklerim var tamamlamaya da çalışıyorum. en önemli nokta bence kaliteli mal seçilip, eldekilere göre fazla abartılmaması

M3CSL
20-06-2009, 14:31
soradan turbo yapılıp gercı orjınaldende olanlarda olabılıo 7 24 gazlananı gormedım mutlaka ufak tefeksorunlar cıkıp 1*2 gun yatabılıo arac:)

Oz`
20-06-2009, 14:35

HATTTTTTTTT TAATTATATATAA aman dikkkat Silah sıkıo sen nie söktün öle vthı neden kırııldı VTh ? VTH nedir ? NEDEn kırılır ? herkesin kafasındaki 2 soru :)

sen bana *** atıcağına kaç kere kırdıığını yaz istyersen :) insanları tanımadan *** atmamayı öğren heekrese herseye *** atabilirsin ama arabama ASLA

40 bin km kullandım stock gömlek turbo şeklinde hayatımdailk yaptığım arabaydı Tune ETTtiğim arabaydı 2003 SENESİ
AEM EMS neydi biliyormusunuz acep ozamanlar TR de 2 arabay alınmıştı biri turuncu suprada saten ona sorup almıştım

Ne kimse gösterdi nede kimse bişey öğretttti NEDE KİMSEYE BİŞEY sordum
Honda techte sordukca dalga geçerlerdi

AMAAAAA 40 BİN KM SONRA 1.9 stroker ve manifolddu turboydu hepsini değiştirmek için söküldü İSTERSEN BAK Bi, KIRILMIŞMI

http://drecu.com/ozioz/VTH/100_0920.jpg
http://drecu.com/ozioz/VTH/100_0922.jpg
http://drecu.com/ozioz/VTH/100_0916.jpg
http://drecu.com/ozioz/VTH/100_0917.jpg
http://drecu.com/ozioz/VTH/100_0918.jpg
http://drecu.com/ozioz/VTH/100_0919.jpg

SOKULDU TOPLANIYOR İSTERSEN Bİ BAK
http://drecu.com/ozioz/VTH/Image(440).jpg
http://drecu.com/ozioz/VTH/Image(456).jpg

TURBOSU MANİFOLDU DEĞİŞMEK İÇİN YENİDEN GETİRDİM BU ARADA KESİNLİKLE SÖKÜLMEDİ DÜKKANA GİRMEDİ
hahaha bi bak bakalım PİSMİ MOTORU 10 bin km geçti aradan
http://drecu.com/ozioz/VTH/DSC01293.jpg

Suanda VTH söküldü yeni bloğa geçiyor 2.2 ye Gt 4508 Ve noslanccak istersen izmirde ozan diğe bir çocuk var stroker ı aldı ona sorup ara bakalım kırıkmıymış pistonları :) yatakları bacakları

bir cümle vardır Herkes işini yapsın usta ustalığını yıkamacı yıkamacılığını ahçı ahçılığını bunların hiçbirni yapamıyoruz diğe türkiye ilerlemio neyse

insanlara *** atmadan biraz düşün istersen

boosted_pug
20-06-2009, 14:39
bir arabanın a yerinde yapılmış olması yada b yerinde yapılmış olması onun alınabilir olduğu anlamına gelmez o plakalı araç sahiplerinide tanımam arabalarında neler olduğunuda detayı detayına bilmem daha önceki yorumum eksik kalmış demek istediğim illa plakasının duyulmuş olması yada o arabanın nerde yapıldığını bilmek yeterli değil arabanın başından nelerin geçtiğini (kırıldımı çatladımı erittimi turbosumu revize edildi şanzımanımı kırıldı vs. vs.) arabanın sahibi, ustası ve bir iki yakın arkadaşından başka kimse bilmez sonuçta parçaları araç sahibi alır usta arabayı toplar heeee ben o kapıdan çıkan her arabayı alırım diyen olursa o kişinin bileceği iştir hepsi iyi sapa sağlam olsa aralarında fark olmazdı hepsi aynı marka ürünleri kullanıyo olurdu

kimseye çamur at izi kalsın gibi biri olmadığımı beni tanıyan herkes bilir onların kırılıp kırılmaması dediğiniz gibi ne beni nede başkasını ilgilendirmez hernekadar bugüne kadar motor KIRMAMIŞ olmsamda bundan sonra kırılıp kırılmamasıda başka birini ilgilendirmez konuyu sapıttırmaya çalışmayın

Dragger
20-06-2009, 14:45
Bazen maliyetinden daha uyguna satılabiliyor turbo otomobiller...

Pasaoglu gibi biryerde hazırlanmıssa, referanslar iyiyse tabiki de alınabilir ;)

TünayK
20-06-2009, 14:45
soradan turbo yapılıp gercı orjınaldende olanlarda olabılıo 7 24 gazlananı gormedım mutlaka ufak tefeksorunlar cıkıp 1*2 gun yatabılıo arac:)

ben gordum bındım zamanın turbo type r kursad abının bolt on turboydu ve aklının alamayacagı kadar basılıyordu arabaya gunluk olarakta kulllanıyordu en ufak bır sıkıntı cıkarmamıstı... artı bır cok gt35 lı 40 lı araba sayarım gunluk kullanılırak 2 2.5 bar cıvarlarında 30 40k km yol yapan...

Oz`
20-06-2009, 14:46
:) evet baya söküldü hep söküktür YAĞmur var dışarşşda bizim kinin motoru Pİs yağ kir içinde Bi boka benzemez

http://drecu.com/ozioz/VTH/_MG_0239.jpg
http://drecu.com/ozioz/VTH/DSC08940.jpg

Maxiboost
20-06-2009, 14:48
Yapılışından beri bildiğim, sahibini tanıdığım araçları alırım ancak. Diğer türlü kendim yapmayı tercih ederim birde bir çok arkadaşımda söylemiş seçilen parçalarla doğru güç seviyelerinde kalınırsa fabrikasyon turbo bir araçtan hiçbir farkı olmaz sonuçta alacağınız bir çok parça fabrikasyon turbo araçlarınkinden daha kaliteli ve dayanıklı.

ayrıca şu kapağın rengine tapıyorum yaa :D

TünayK
20-06-2009, 14:49
bir arabanın a yerinde yapılmış olması yada b yerinde yapılmış olması onun alınabilir olduğu anlamına gelmez o plakalı araç sahiplerinide tanımam arabalarında neler olduğunuda detayı detayına bilmem daha önceki yorumum eksik kalmış demek istediğim illa plakasının duyulmuş olması yada o arabanın nerde yapıldığını bilmek yeterli değil arabanın başından nelerin geçtiğini (kırıldımı çatladımı erittimi turbosumu revize edildi şanzımanımı kırıldı vs. vs.) arabanın sahibi, ustası ve bir iki yakın arkadaşından başka kimse bilmez sonuçta parçaları araç sahibi alır usta arabayı toplar heeee ben o kapıdan çıkan her arabayı alırım diyen olursa o kişinin bileceği iştir hepsi iyi sapa sağlam olsa aralarında fark olmazdı hepsi aynı marka ürünleri kullanıyo olurdu

kimseye çamur at izi kalsın gibi biri olmadığımı beni tanıyan herkes bilir onların kırılıp kırılmaması dediğiniz gibi ne beni nede başkasını ilgilendirmez hernekadar bugüne kadar motor KIRMAMIŞ olmsamda bundan sonra kırılıp kırılmamasıda başka birini ilgilendirmez konuyu sapıttırmaya çalışmayın

bahsettıgım garajlarda neler oldugu hakkında bı fıkrın olmadıgı bellı....oralarda cakma cukma ıs yok turbo revızyonu fln yok herseyın en kalıtelısı kullanılıyor...cıkma parca denen bı olay yok...o yuzden de yapılan arabalarda sıkıntı yok...

B.Aktepe
20-06-2009, 14:51
bildigimiz bi arabaysa, yapıldıgı yeri biliyorsak neden yapılmış olanını almayım

bu yazıya verdiğin cevap;

bu plakalarını saydığın arabalar kaç kere kırıldı toplandı?

bildiğim arabaysa, iyi toplanmışsa, tanıyorsam alırım diye yapılan yoruma, bu arabalar kaç kere kırıldı toplandı diye yazarsan; bu araba sahipleri olarakta bizler üzerimize alınırız bundan daha normal birşey yoktur. çünkü bu otomobilleri yaparken hepimiz emek para zaman harcamışız, seninde şu an yaptığın gibi.

Anlatmak istediğin ile yazdığın birbirini tutmuyor. Arabaları bilmiyorsan, tanımıyorsan, ne olduğunu bilmeden yorum yapma.Üstüne tepki çekme.

Maxiboost
20-06-2009, 14:54
http://drecu.com/ozioz/VTH/100_0920.jpg

ahah işin sırrı yoğurtta diye saldırmasınlar şimdi :D

TünayK
20-06-2009, 14:55
ayrıca kırma olayına gelırsek bundan dolgal bır sey olamaz...herkesın bayıldıgı ve beım su ana kadar yapılmıs en basarılı araclar zamanın cok buyuk sıkıntılar cekmıstır cok motor yada baska yerlerını kırmıstır...ancak sonuca bakmak gerekır...bır msupra yapabılırmısın? yada 4 sn lık supra???

Schumi
20-06-2009, 15:00
Sonradan turbo yapılan araçlarda genelde sıkıştırma oranları orjinal turbolardan daha yüksek oluyor. Yani 11 lerden genelde 9.5 yada 9 lara çekiliyo. Yada bi kalın conta devam et. E buda alt devirleri daha atik düşük basınçta yüksek güç alabilen ama sonucunda kırılma ihtimali biraz daha yüksek olan zevkli araçlara sebep oluyo. O yüzden sonradan yapılan turbo araçlar daha zevkli. Birde o aracın atmosferik halini bildiğin için turbo hali insanı ayrı bir mutlu ediyo. Ama gidip STI alınca araba zaten turbo gidiyo ediyo. Daha iyi setup yapınca atmosferikten turboya geçmiş olmanın verdiği zevki yansıtması zor. Belki orjinalin 2-3 katı bir hale gelince bu zevk yaşanır.

Erol
20-06-2009, 15:04
hahah konu iyi olmuş vth ın sırları döküldü :) çaglardan laf almak zor pense dayasak agzına boş :) nuh der peygamber demez vayy alçak çaglar...:D

grkm
20-06-2009, 15:07
:) evet baya söküldü hep söküktür YAĞmur var dışarşşda bizim kinin motoru Pİs yağ kir içinde Bi boka benzemez

http://drecu.com/ozioz/VTH/_MG_0239.jpg
http://drecu.com/ozioz/VTH/DSC08940.jpg

ya şu resimlere bakıyorumda ; savaş usta hakikaten arabayı çok güzel topluyor. Çiçek , çiçek maşallah !! :icon_tup:

boosted_pug
20-06-2009, 15:10
Yapılışından beri bildiğim, sahibini tanıdığım araçları alırım ancak. Diğer türlü kendim yapmayı tercih ederim birde bir çok arkadaşımda söylemiş seçilen parçalarla doğru güç seviyelerinde kalınırsa fabrikasyon turbo bir araçtan hiçbir farkı olmaz sonuçta alacağınız bir çok parça fabrikasyon turbo araçlarınkinden daha kaliteli ve dayanıklı.

ayrıca şu kapağın rengine tapıyorum yaa :D

demek istediğimde tam olarak buydu ama net olarak ifade edemedim kendimi

grkm
20-06-2009, 15:14
demek istediğimde tam olarak buydu ama net olarak ifade edemedim kendimi

ifade edememek ?

kac kere kırdınız diye bir cümleyle başlamak , üstelik gerçeği yansıtmayan şekilde bir iftira üzerine çok masumane bir bahane geldi bana ...

Rstmania
20-06-2009, 15:36
2005 senesinden bu yana orjinal turbo araca sahibim. Bir çok sorun yaşadım toplarken ve hala yaşıyorum. Çünkü hem aracımı %100 tanıyaan bir usta yada parçalarını %100 bulabileceğim bir parça stoğu mevcut değil. Bundan dolayı sanki sonradan turbolu bir araç gibi problemler yaşanıyor. o yüzden arabanın aftemarket yada stock turbo olması pek önemli dğil. Önemli olan kim hazırladı ve hangi parçalar kullanıldı. Bunları sonuna kadar öğrendikten ve emin olduktan sonra nasıl turbo olduğunun pek önemi yok.

Kendin hazırlamaya gelirsek; Yaklaşık 3 senedir bir fiil kendim uğraşıyorum arabanın üzerinde. O yüzden 3 sene sürdü belki. Ancak pişman mısın dediklerinde hayır derim. Pişman değilim. Çünkü en azından benim kendi emeğim geçiyor ve her bir parçamı kendim biliyorum. O yüzden de gidip bir ustaya araba verip al sana para diyip araba hazırlatma taraftarı bir insan değilim. Bana o iş daha çok opsiyonları ekletilmiş sıfır araba almak gibi geliyor. Yanlış anlaşılmasın benim dediğim sadece ustaya gidip araba bu, para bu, ne takarsan tak turbola ver arabayı bana deiyip 1 hafta sonra gidip aracını alma durumundan bahsediyorum.

Bence bu işte en son yapılacak olan şey; turbo aracım var, bu kadar beygir sahibi havası atmak. O yüzden turbolanmış bir araç almaktansa, en azından 1 kere o işi kendin yapıp çekilen zorlukları bilmen lazım ki o işin tadına erişebilesin ve bindiğin aracın değerini bilesin.

MiaMi
20-06-2009, 15:38
Demekki doğru yoldayız devam bende tam standart gömlekle .8 1 bar arası dolaşırsam ne oluru araştırıyordum.

Seviyoruz sonradan turboyu :) Hilmi,Ahmet ve Drift Ahmet haklıydı çak 9 sıkıştırmayı hafif bi turbo zevkine bak.

miniks
20-06-2009, 15:44
Demekki doğru yoldayız devam bende tam standart gömlekle .8 1 bar arası dolaşırsam ne oluru araştırıyordum.

Seviyoruz sonradan turboyu :) Hilmi,Ahmet ve Drift Ahmet haklıydı çak 9 sıkıştırmayı hafif bi turbo zevkine bak.

tabi yaa en güseli

abartıya kaçınca zaten zevki kaçıyo abartmassan da sen zevken 4 köşe oluosun

MiaMi
20-06-2009, 15:49
tabi yaa en güseli

abartıya kaçınca zaten zevki kaçıyo abartmassan da sen zevken 4 köşe oluosun

Desteğiniz ile güzel bi turbo vtec çıkartacağız inşallah.

Ve arkadaşlar artık dünyada devir turbo devri atmosferik bitiyor. 3 4 sene sonra daha net anlayacağız tr deki gelişmeler sayesinde.

TEQUILA
20-06-2009, 15:49
Eski 1.4 'üm varken çok niyetlendim fakat cesaret edemedim.
İlerki zaman için aklında 2. bir araba ve kafamda bu arabaya 2 proje var.
Ya EK kasaya eğer alınabiliyorsa B16 sıfır sandık motor , yada 1.4 çıtır turbo.

Sonradan yaptırmak her aşamasında olayın içinde olmak ve o heyecanı tadmak için daha cazip ve riskli. Sorunsuz, tanıdığınız, bildiğiniz, güvendiğiniz bir turbo uygulanmış aracı almak daha az riskli ve ekonomik olacaktır.

MiaMi
20-06-2009, 15:51
Birde şu konu var çıtır turbo dandik markaların birleşimi gibi algılanmasın. Safe olarak alınabilecek dünyaca para gömmeden yapılacak en güzel turbo uygulaması benim gözümde.

Oz`
20-06-2009, 16:24
Ewomu satın göstericem size :) sıkıştırmayı pistonu :)

STP
20-06-2009, 16:29
atmosferık devrı hıc bızaman bıtmez bu dunyada. turbo devrı dıye bırsey yok. unutulmamalıdırkı atmosferık setuplar herzaman daha karısık olmustur...

Dragger
20-06-2009, 16:33
ahah işin sırrı yoğurtta diye saldırmasınlar şimdi :D

Ahahahaha :D

Maxiboost
20-06-2009, 16:39
atmosferık devrı hıc bızaman bıtmez bu dunyada. turbo devrı dıye bırsey yok. unutulmamalıdırkı atmosferık setuplar herzaman daha karısık olmustur...

ortaya karışık setup :D atmosferiğin yanında turbo çok avantajlı kalıyor bence. Harcayacağın para neredeyse denk birinden 100 150hp çıkartabiliyorsun max ve günlük kullanımın dışına çıkıyor öbüründe + 300hp çıkartıp gayet safe gezebiliyorsun. Kaç sene önce facebook zamanlarında bi gruba yazmıştım devir turbo devri diye :D

Oz`
20-06-2009, 16:39
karışık değil sadece pahalı

STP
20-06-2009, 16:42
ortaya karışık setup :D atmosferiğin yanında turbo çok avantajlı kalıyor bence. Harcayacağın para neredeyse denk birinden 100 150hp çıkartabiliyorsun max ve günlük kullanımın dışına çıkıyor öbüründe + 300hp çıkartıp gayet safe gezebiliyorsun. Kaç sene önce facebook zamanlarında bi gruba yazmıştım devir turbo devri diye :D
harcadıgın parayı esgec, deneyecek araba bulamıyosun turboyla bırde. benım turbo setupımda denemeye cagırdıgım kımse gelmıyordu. sımdı erdemde ondan sıkayetcı mesela deneyecek kımse yok keske atmosferık olsam yıne dıye. atmosferık guclu bı araba yapınca kendı grunbun dısındakılerede go modelı ımkanında cok oluyor.yoksa suan harcadıgım paraya yıne turbo yaparım ama bana atmosferık daha mantıklı gelıyor artık.

dragon07
20-06-2009, 16:44
tamam kendin yap ed diyor herkez..kendin yaparsan maliyet 50k ya kadar çıkıyor ;)ayriyeetten 1-2 yıl boyunca parça toplayan sıkıntıya strese giren insanlar biliyorum...kendin yapmanın zevki ayrı streside ayrı...

35 milyara 10numara toplanmış vti alırım ne sinir ne stres direk gaz :D alayına goooo çekerim bu kadar basit...

kaç aydır sizin project CAR'ın bitmesini beklioz nası yapıldıgınada biliyoruz.maliyeti 20milyar olmuştur belki toplamda 35-40k desek sen 30k ya satsan almak isteyen olurmu sence 30k ya yada alan olurmu 30a :d...kaç kere kırıldıgı kimin umrunda suanki durumu önemli bnm için evveliyatı degil...

ibooo
20-06-2009, 16:49
Ewomu satın göstericem size :) sıkıştırmayı pistonu :)

satcam ben satcam :D

Rstmania
20-06-2009, 16:50
tamam kendin yap ed diyor herkez..kendin yaparsan maliyet 50k ya kadar çıkıyor ;)ayriyeetten 1-2 yıl boyunca parça toplayan sıkıntıya strese giren insanlar biliyorum...kendin yapmanın zevki ayrı streside ayrı...

35 milyara 10numara toplanmış vti alırım ne sinir ne stres direk gaz :D alayına goooo çekerim bu kadar basit...

kaç aydır sizin project CAR'ın bitmesini beklioz nası yapıldıgınada biliyoruz.maliyeti 20milyar olmuştur belki toplamda 35-40k desek sen 30k ya satsan almak isteyen olurmu sence 30k ya yada alan olurmu 30a :d...kaç kere kırıldıgı kimin umrunda suanki durumu önemli bnm için evveliyatı degil...

Alayına gooo ise işin mantığı o zaman niye buradaki araçlarla uğraşıyorsunuz ki.. 35 liralara eski ama alayına gooo diyecek çok araba var piyasada gidip birini alın bitsin olay.

dragon07
20-06-2009, 16:54
Alayına gooo ise işin mantığı o zaman niye buradaki araçlarla uğraşıyorsunuz ki.. 35 liralara eski ama alayına gooo diyecek çok araba var piyasada gidip birini alın bitsin olay.

neymiş o araçlar eski ama herkezi geçicek olan araçlar bilmek isterim aklımda olsun 1-2 örnek verirseniz eger aynı dildemi konuşuyoruz çözmüş olurum...

35 milyar verip 400hp lik bilmedigim arabayı alıcagıma
35 verip 350 hp olan arabayı alırım...

Rstmania
20-06-2009, 17:02
neymiş o araçlar eski ama herkezi geçicek olan araçlar bilmek isterim aklımda olsun 1-2 örnek verirseniz eger aynı dildemi konuşuyoruz çözmüş olurum...

35 milyar verip 400hp lik bilmedigim arabayı alıcagıma
35 verip 350 hp olan arabayı alırım...

http://www.sahibinden.com/search.php?a=4&&b[detay_2320][0]=74353&b[detay_2320][1]=74354&b[detay_2320][2]=74355&b[detay_2320][3]=74356&b[detay_2320][4]=74357&b[detay_2320][5]=74358&b[detay_2320][6]=74359&b[detay_2320][7]=74360&b[detay_2320][8]=74361&b[detay_2320][9]=74362&b[detay_2320][10]=74363&b[detay_2320][11]=74364&b[detay_2320][12]=74365&b[minprice]=30.000&b[maxprice]=40.000&b[pricecurr]=1&b[lrt]=1&b[country_id]=1&b[city_id]=0&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[whole_word]=1&b[date_type]=date_first_activated&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=desc&b[page]=1&c2=3530&c=3530&sKlasik=1&c=3530&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=asc&b[page]=1

Şu link bir incele istersen. Elbet benim dediğim gibi 1-2 araba bulursun. Ama unutma daha yüzlerce de dışarıda var bunlar gibi..

Emir_b16a
20-06-2009, 17:03
money talks bu kdr basit :D

Maxiboost
20-06-2009, 17:11
harcadıgın parayı esgec, deneyecek araba bulamıyosun turboyla bırde. benım turbo setupımda denemeye cagırdıgım kımse gelmıyordu. sımdı erdemde ondan sıkayetcı mesela deneyecek kımse yok keske atmosferık olsam yıne dıye. atmosferık guclu bı araba yapınca kendı grunbun dısındakılerede go modelı ımkanında cok oluyor.yoksa suan harcadıgım paraya yıne turbo yaparım ama bana atmosferık daha mantıklı gelıyor artık.

denemek için araç hazırlıosan ayrı mesele o zaman gidip f430 vs gibi araçlara sarıcaksın :D yolda denk getireceklerinde cabası :D

grkm
20-06-2009, 17:16

aksilikler yaşamasaydın bence böyle düşünmezdin
:)

Evrenoz
20-06-2009, 17:27
Kesinlikle sonradan turbolanmış bir aracı almam.

Şöyle bir örnek vereyim. Özgün canım ciğerimdir yazdıklarımı yanlış anlamayacağını bildiğimden bu örneği veriyorum. vth'ında en iyi parçaların, en iyi işçiliğin kullanıldığından, arabasına tapar gibi baktığından zerre şüphem yoktur. Sibop kapağından son susturucusuna kadar aracın en ufak noktasında *** atılacak bir yer yoktur, atmamda. Hatta araca bakma olayında benim kendi aracıma baktığımdan, ilgilendiğimden kat be kat fazla bakar aracına, ilgilenir. Ama alırmıyım? Almam.

Sebebi ise, birincisi bu tarz extrem araçlar sahipleriyle bilinir. Her ne kadar parayı bastırıp alsamda ya da şuan olduğu gibi vth başkasında olsa da biri vth dediğinde benim aklıma anında özgün gelir.

İkinci sebep ise ne kadar iyi olursa olsun bu tarz araçların yorulmuş olduğuna inanıyorum, dezavantajı vardır yoktur bu ayrı bir dava ama böyle bir işe girecek isem o aracın benle yorulmasını isterim. Bu sadece sonradan turbolanan araçlar için geçerli bir düşünce değil, 2. el bir araba alacak olduğumda asla modifiye edilmiş ve bu işin içinde olan bir gencin elinden çıkmış bir aracı almam.

STP
20-06-2009, 17:32
aksilikler yaşamasaydın bence böyle düşünmezdin
:)

ben aksılıklerı cozdukten (dusuk blok gozunu hallettıkten)arabamı sorunsuz hale getırdıkten sonra soktum bunu bılıyormusunda yazıyorsun? arabam yururkende aynı sey gecerlı kac kısıyı cagırdıgım halde denemeye gelmıyodu cem sahıttır. bu arada gorkem benı baska doneklerle karıstırma sozu ve yaptıgı degısık olanlarmıs gıbı yok araban ole olmasaydı boyle olmazdın vs dıye...

M3CSL
20-06-2009, 17:45
bende n/a cıyım, hem sorunsuz hemde kullanım zevkı bence daha yuksek,
devır turbo devrı o ayrı ama kullanılabılırlık yonunden kısıtlı sarma olayları lag durumları vs.. devamlı gostegelere bakıosun falan fılan, na ıyıdır denıcek arabaların cesıtlı olmasıda cabası, sonucta abdde yasamıoz ayda 1 araba denıcegıme her hafta farklı araclarla gazlarım, tabıkı sahsı dusuncem..

STP
20-06-2009, 17:50
ahaha serkanla bı konuda aynı fıkırız sasırdım :D

MiaMi
20-06-2009, 17:50
Serkan ben mesela arabayı denemek için yapmıyorum. Yapmışken turbo yapayım diyorum onuda yapayım 400 500 hp değil niyetim. 250 hp olsun güzel olsun sorun yaşamayayım yeter.

Maxiboost
20-06-2009, 17:53
bende n/a cıyım, hem sorunsuz hemde kullanım zevkı bence daha yuksek,
devır turbo devrı o ayrı ama kullanılabılırlık yonunden kısıtlı sarma olayları lag durumları vs.. devamlı gostegelere bakıosun falan fılan, na ıyıdır denıcek arabaların cesıtlı olmasıda cabası, sonucta abdde yasamıoz ayda 1 araba denıcegıme her hafta farklı araclarla gazlarım, tabıkı sahsı dusuncem..

eğer atmosferik olarak yüklü bir araçtan bahsediyorsan yani stoker a kadar girilmiş bir araçtan bahsediyorsan egzantrikleri vs yüzünden günlük trafikte kullanamazsın turboların sarmasının sebebi yüksek güçte olmasından kaynaklanıyor atıyorum 20.000 dolar gömüp atmosferik yapıp 300hp yapacağın bir araç yerine aynı parayı turbo yapmak için harcayıp 300 veya 400hp gibi güçlerde bırakıp binersen bence atmosferik bir araçtan daha problemsiz olur ve çok daha rahat kullanırsın. Her araçta göstergeleri takip etmek gerek orası ayrı mevzu. Atmosferiğin bana göre tek avantajı gaz tepkisi (ki twinscroll bir sistemle lag olayı inanılmaz kayboldu) o insanın içini titreten sesi onun haricinde her disiplinde turbo önde ki yukarıda yazdıklarımda zevk meselesi :)

Rstmania
20-06-2009, 18:08
Ya herkes denemk için mi araba yapıyor.. Denemek bence 2 . sıradadır. Önce sürüş zevki önemlidir. Ben onun için yapıyorum mesela. Tabi denenmesi gerekiyorsa denerim. Ama en önemlisi ben içindeyken aracımın bana verdiği sürüş zevki..

M3CSL
20-06-2009, 18:25
Serkan ben mesela arabayı denemek için yapmıyorum. Yapmışken turbo yapayım diyorum onuda yapayım 400 500 hp değil niyetim. 250 hp olsun güzel olsun sorun yaşamayayım yeter.

bılmıorm bana dusuk gucte olsa bile sorunlu olucagı aklıma kazınmıs:D
deneme 2. plan olabılır ztn deneme ıcın araba yapılmaz aldıgın zevk onemli.. n/a sevkı ayrı

eğer atmosferik olarak yüklü bir araçtan bahsediyorsan yani stoker a kadar girilmiş bir araçtan bahsediyorsan egzantrikleri vs yüzünden günlük trafikte kullanamazsın turboların sarmasının sebebi yüksek güçte olmasından kaynaklanıyor atıyorum 20.000 dolar gömüp atmosferik yapıp 300hp yapacağın bir araç yerine aynı parayı turbo yapmak için harcayıp 300 veya 400hp gibi güçlerde bırakıp binersen bence atmosferik bir araçtan daha problemsiz olur ve çok daha rahat kullanırsın. Her araçta göstergeleri takip etmek gerek orası ayrı mevzu. Atmosferiğin bana göre tek avantajı gaz tepkisi (ki twinscroll bir sistemle lag olayı inanılmaz kayboldu) o insanın içini titreten sesi onun haricinde her disiplinde turbo önde ki yukarıda yazdıklarımda zevk meselesi :)

yok cok abartı 300 ustu egzantrıklerden bahsetmıorum normal egzantrıklı bı araba rolantı 2000 olanlardan deıl,:) nada takıp etmem o kdr gosterge.. turboda tork bı anda gelınce sarıyor yaw fwd turbo 200 ustu ztn fızık kurallarına aykırı:) na sesı gibi yok abı su son s2k turbo vıdeosunda koydugun harıc:) devırlendıkce ses artıcak gucde artıcak:rolleyes: baaaap bap gaza geldım:p o gaz tepkısı dedıgın gibi ayrı bişiy..

stlegal
20-06-2009, 18:37
Ya herkes denemk için mi araba yapıyor.. Denemek bence 2 . sıradadır. Önce sürüş zevki önemlidir. Ben onun için yapıyorum mesela. Tabi denenmesi gerekiyorsa denerim. Ama en önemlisi ben içindeyken aracımın bana verdiği sürüş zevki..

artık denemek için araba yapılıor :) benim için sabah 6 da arabamın marşına basıp edirne yolunda basıp geliyorsam en mutlu benim :) en önemlisi bu her zaman daha hızlı olan çıkıcaktır önemli olan sen o arabanla mutlumusun keyif veriyomu benim hastalığım pazar günleri sabah erkenden edirne yoluna çıkmak tek başıma güneşin doğuşunu bol bosstlu geçirmek :D yoksa eğer o daha hızlı bir şey yapıyım hüseyin daha hızlı bizde sökelim şunu yapalım sonu gelmez kararını bilmek lazım :) bide sökülen arabalar için söyliyceğim şey bahis geçen arabalar bende dahil türkiyede ilk ciddi yapılan arabalar o zamanlar birilerinin ağzından bilgi almak ne kelime her şeyi kendi imkanlarımızla zor yoldan öğrendik yaptık elbet hatalarımız olmuştur daha iyisini bulmak için söküp daha farklı malzemeler almışızdır ama böle kabaca kırdılar ettiler olmamış bahsi geçen arabaların hiç biri ciiidi sebeplerden sökülmedi hepsi daha iiyisi yapmak için sökülüp daha iileri yapılmışdır ...

STP
20-06-2009, 18:41
St.Legal +1 demek lazım

levent
devırlendıkce ses artıcak gucde artıcak:rolleyes: baaaap bap gaza geldım:p o gaz tepkısı dedıgın gibi ayrı bişiy..

işte bu yüzden sc seviyorum :D hemde daha günlük kullanılabilir ve sorunsuz olucak gibi geliyor atmo gibi :icon_tup:

dixi
bence orjinal hazır turbalu alcan sonradan yapılan orjinali gibi olmuyo

M3CSL
20-06-2009, 18:45
işte bu yüzden sc seviyorum :D hemde daha günlük kullanılabilir ve sorunsuz olucak gibi geliyor atmo gibi :icon_tup:

tarzı uyuyoda sesı bozuo:D gunluk kullanım artı sorunsuzluga artı 1..

levent
20-06-2009, 18:48
tarzı uyuyoda sesı bozuo:D gunluk kullanım artı sorunsuzluga artı 1..

güzel kombinasyonlarla güzel ses alınıyo :D

Maxiboost
20-06-2009, 19:54
bılmıorm bana dusuk gucte olsa bile sorunlu olucagı aklıma kazınmıs:D
deneme 2. plan olabılır ztn deneme ıcın araba yapılmaz aldıgın zevk onemli.. n/a sevkı ayrı

yok cok abartı 300 ustu egzantrıklerden bahsetmıorum normal egzantrıklı bı araba rolantı 2000 olanlardan deıl,:) nada takıp etmem o kdr gosterge.. turboda tork bı anda gelınce sarıyor yaw fwd turbo 200 ustu ztn fızık kurallarına aykırı:) na sesı gibi yok abı su son s2k turbo vıdeosunda koydugun harıc:) devırlendıkce ses artıcak gucde artıcak:rolleyes: baaaap bap gaza geldım:p o gaz tepkısı dedıgın gibi ayrı bişiy..

kurala aykırı diye bişi yok bro :) bahsettiğin soft tune bir araç ne seni keser ne beni :D sesine ve gaz tepkisine söyleyecek lafım yok :D madem öle bi n/a video koyayım yeni keşfettiğim :D

Murat
20-06-2009, 19:59
Bence işin zevki kendin yapmak ve bilmek .

Ben olsam civatasına kadar kendim yapardım..

Piyasaya baktığımızda hard tune araçlar genelde yapan emek veren sahiplerinin isimleriyle anılırlar. Kısacası para verip aldığınız zaman herhangi bir forumda ve araç topluluğunda aldığınız otomobilin hep eski sahibiyle ilgili sözleri duyarsınız.

Sizi bilmem ama bu bana kız arkadaşımın eski sevgilisini duymak kadar sinir bozucu gelir heralde :D

bencu bu mesaj olayı noktalıyor :D:D:D:D

Oz`
20-06-2009, 21:22
HAHAHA sizatmosferik kolay sandınız ben anlamadım o işi Atmosferik sorun çıkarmazmı diyorsunuz şimdi ben anlayamadım :)

baksanıza herkes araba yapmış gidiyor beyler baqin büyük turboda olsa 1 bar 1.5 bar gibi basınclarda arabaya zarar vermek zordur varsa ..... basın 2 leri 2.7 leri 3 leri 50 psi larınızı görelim :) ben bilgimi satmam kimsede sattıramaz ama arabasını yapanı yönlendiririm şunla bunla mutlu oolursun derim ki saolsunlar birçok söylediğim insan beni dinler

araba yapma konusuna gelince ben turbo yaptığımda kimsede turbo yoktu eylenceli oluyordu ama araba yapıpyorsan deniceksin eskiden denemek pek umrumda olmazdı ama insanlar öyle serefsizdirki :) aradık açmıyor derler aramazlar 50 kere aradık kaçıyor derler geri ararsn Getirde mali görelim dersiniz IKMIK derler kaçar lar AMa böle ip... lere inat olsun diye YAPIP ....................... :) anladınız :)

bladerk
20-06-2009, 22:33
konu başlığı
hazır almak mı

yapmak mı demiş

bence kavramlara bakış açısı biraz farklı olmalı

yapmak =

emek vermek inşa etmek yani taklit etmeyip kendin üretmek D I Y lerle bişeyler geliştirmek bazen yanılmak bazen de başarmak bazen bakıp bu ülkede bunu yapan oldu mu hiç diyip gururlanmak gözünüze uyku girmemesi soracak adam bile bulamayıp denemek sonuçlara ulaşmak yapacak kapasitedeki ustayı aramak tornacıyı bulup mön mön bakarken anlamasını beklemek çağresiz kalmak sonra yine kendin yapmak bi de bunlar yetmeyip *** atan bi sürü göz lalesini çekmek
-araban bitti mi
- sanane
-o yapılmaz şunun yaptığını yap sen beni dinle
-niye bi tane yürüttüğün araba mı var senin denedin de olmadı boşver mi diyosun

böylelerini çek bi de

hazır almak =

usta bana bu arabayı kaça yaparsın diyip para harcamak ne önerirsin diyip dediklerini direk olarak uygulatmak şu arabasına şunu takmış ben de yapıyım demek ne kadara yaparsın şu kadara tamam tak demek aracı alana da yapanın verdiği kadar bilgi verebilmek

-usta turbo istiyoz kaça olur 300hp en az :)
-anahtar teslimi 10000 e bu araba biter
-iyi usta kaç gün sürer
-20
-tamam usta bu para bu araba 20 gün sonra görüşelim
bu muhabbetdeki kendin yapmak bana komik geliyo işte :heyoo:

şu araba şu hpymiş sahibi ucuza bırakıyo alırsan herkesi geçersin demek bi arkadaş da yazmış eski sahipleriyle anılacaklar ;)

bu arada basit setuplardan bile inaılmaz keyif alınıp gurur duyulabiliyo 1.5ex nonvtec N/A 133 hp yi gördüğümde ne kadar mutlu oldum anlatamam oysa onu geçecek araba mı yok

hırs için geçmiş olmak için yapmak almak farkı kapasiteni elindeki parayla ortaya koymak farklı şeyler

çok yazdım ama bu yapmak ve emek kavramı artık çok farklı bişeye dönüştü

Schumi
20-06-2009, 23:11

Turbo olunca insana bi süre sonra yetmiyo doyumsuz oluyo. Hedef gücün 250 hp ise misal bu gücü atmosferik alsan daha çok zevk alırsın bence.

CGTY
20-06-2009, 23:49
Bu işin sonu yok.

O kadar para döküyosun,zaman harcıyosun,emek veriyosun.Sonra bir gün biri geliyor,senin harcadığın paranın yarısına bir araba yapmış,gelip sana saplıyor.

Bu doğal olarak bi hırs oluşturuyor insanda,hiç bitmeyecek bi hırs,hep daha fazlası,hep daha fazlası...

MertS
20-06-2009, 23:51
Bu işin sonu yok.

O kadar para döküyosun,zaman harcıyosun,emek veriyosun.Sonra bir gün biri geliyor,senin harcadığın paranın yarısına bir araba yapmış,gelip sana saplıyor.

Bu doğal olarak bi hırs oluşturuyor insanda,hiç bitmeyecek bi hırs,hep daha fazlası,hep daha fazlası...

sonrada biyere patlıyorsun,ya başkasının canına ediyorsun yada kendi hayatına..

Emir_b16a
20-06-2009, 23:54
Bu işin sonu yok.

eyer biri o şekilde sna saplıyosa ya bi yerde yanlış yapmışsındır yada eksiktir yaptıkların :)

akın
21-06-2009, 00:15
Selam, Mehemet ali biraz yanlış aksatmışın ama senin ne demek istediğini anladım.Soradan yapılan aracın geçmişi onemli ama parlaksa neden olmasın:)Fakat şöyle bir durum var.Azbuçukda olsa teçrübelerimiz oldu ama zarar verek ama mutluluk duyduğumuz tecrübeler:) Açık konuşmak gerekirse ciddi para harcamadıktan sora,arac bugun var yarın yok.Bügün boy boy ayırırsın ama yarın oyle bir araba piyasada olmaz. Bana kalırsa fabrikasyon bir turbo araba alıp onunla oynamak daha mantıklı. Yani nekadar iyi bile olsa ne kadar para bile harcansa, sol şeridi kapatıp dakikalarca gidemiyorsun yada gözün sürekli göstergelerde. Ama fabrikasyon turbolu bir arac gaz pedalın üstünde dans et sadece kafanı koltuğa yasla yeter. Sordan turbo yapılan bir araca cok ciddi paralar harcanırsa ancak güzel ve sürekli piyasada olan bir araç oluyor. Yoksa bugun var yarın yok:) yani fabrikasyon turbolu bir araç derim:)

MeRtCaN
21-06-2009, 00:30
bence orjinal hazır turbalu alcan sonradan yapılan orjinali gibi olmuyo

hayatında kaç kere sonradan turbolanmis bir arbaaya bindin
yaklasık 4000 km dir kullanıyorum Allah ıma ve Savaş ustama bin şükür bi prblem yaşamadım ve eski halindende daha güzel :)

Ozgunn bak 4000 oldu :D

boosted_pug
21-06-2009, 01:42
eyer biri o şekilde sna saplıyosa ya bi yerde yanlış yapmışsındır yada eksiktir yaptıkların :)

daha çok para harcamış olmak illa herkesi geçiceğin anlamına gelmez bence

EMG
21-06-2009, 01:43
Turbo iyidir:):rolleyes:

CKN
21-06-2009, 08:48
hazır olanı alıp, üzerinde değişiklikler yapma düşüncesindeyim.. bir aracı hazırlamak kimisi için zevkli olabilir.. ama bu zevk sahibinin de peygamber sabrına ulaşmış olması gereklidir.. bazı şeyler vardır paranla yaptıramazsın..
kırıldı kırılmadı kırdılar kıracaklar konusuna gelince.. bir insanın 50 kg taşıma kapasitesi varsa, sen onun sırtına 100 kg vuruyorsan, çöker.. Turbo otomobil kullanan insanlar biraz doyumsuz oluyor.. 0.8 e map yapılan arac, bi zaman sonra yetmiyor biraz daha acayım, biraz daha, az daha derken üzücü sonuclar olusuyor..

dragon07
21-06-2009, 09:06
niye boşuna para stres zaman harcayım arkadasım bunu kimse anlamıyor
işime nasıl geliyorsa onu alıcam tabiiki
bi yöndende ticarettir bu
millet 1-2 yıl zaman harcıyor zamanın ve paran az ise gider yapılmış olanı alırsın...
yoksa bizde kendin yapmanın zevkli olucagını biliyoruz
60milyara mal olmuş bi araba 30-40 a satılıorsa tabiikide onu alırım
bekara karı boşamak kolaymış derler...;)

stlegal
21-06-2009, 09:36
kendiniz yapmadıkça hazır olanı almak ..18 yaşından sonra çocuğun babasını yeni tanıması gibi olur aranızda her zaman kopukluk olucaktır.:)

MiaMi
21-06-2009, 10:15
Turbo olunca insana bi süre sonra yetmiyo doyumsuz oluyo. Hedef gücün 250 hp ise misal bu gücü atmosferik alsan daha çok zevk alırsın bence.

Ben arabayı atmosferik 250 yapmak için turbo setup'ının 3 katı para harcamalıyım ayrıca bi süre sonra oda kesmez ise ne yapacağım.

En azından standart hondanın gömlekleri 350 hp ye kadar rahat çalışıyor daha yüksek güç alanlarda var. Biraz basınç açıp 250 değilde 300 hp gezerim.

dragon07
21-06-2009, 10:22
kendiniz yapmadıkça hazır olanı almak ..18 yaşından sonra çocuğun babasını yeni tanıması gibi olur aranızda her zaman kopukluk olucaktır.:)

tmm cem abi siz almayın ben alırım :hahaha:

varsın üvey olsun varsın ... olsun :D

gambit49
21-06-2009, 12:31
fabrikasyon olan daha az problemli olarak dusunulebilir isin aslı ama sınradn yapmanın tadi ve o yaparken cekilen cile :D daha fazla haz verir

CGTY
21-06-2009, 12:37

Bkz.Turbo Şahin´ler.

Chatin
21-06-2009, 12:59
1- paşaoğlu
2- orjinal turbo. en azından çıkan en ufak sorunda hemen servise götürebilirsin.

M3CSL
21-06-2009, 15:02
konu başlığı

yapmak =

emek vermek inşa etmek yani taklit etmeyip kendin üretmek D I Y lerle bişeyler geliştirmek bazen yanılmak bazen de başarmak bazen bakıp bu ülkede bunu yapan oldu mu hiç diyip gururlanmak gözünüze uyku girmemesi soracak adam bile bulamayıp denemek sonuçlara ulaşmak yapacak kapasitedeki ustayı aramak tornacıyı bulup mön mön bakarken anlamasını beklemek çağresiz kalmak sonra yine kendin yapmak bi de bunlar yetmeyip *** atan bi sürü göz lalesini çekmek
-araban bitti mi
- sanane
-o yapılmaz şunun yaptığını yap sen beni dinle
-niye bi tane yürüttüğün araba mı var senin denedin de olmadı boşver mi diyosun

böylelerini çek bi de

:icon_tup::icon_tup:
kesınlıkle katılıyorum, modıfıye arastırmak ugrasmak, daha once hazırlananların benzerını yapmak deıldır bana gore.. bu tarz ıslerle ugrasınca cok daha keyıf alıosun.. dedıgın gibi saçma salak adamları çekmekde ısın baska boyutu:rolleyes:

dR.selim
21-06-2009, 18:47
hazır arac almak daha dogru bence sebebi de aracı aldın parcalarıda aldın taktın illaki guzel gitcek diye bi garantisi yok.

feRRo
22-06-2009, 11:34
müdür bencede kendin yapmalısın aracın ne durumda oldugunu nelerin kullanıldıgını kendin görmelisin

-bide söle gazladık yoq şu araba önceden sundayken şöyleydi sende şöle böle diye gereksiz konuşmalara yer wermemek adına bence kişi kendisi ugrasmalı;)nacizane:)