PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Usta Kaporta Boyacı Arıyorum..

Enes-x
22-06-2009, 01:38
Arka çamurluğum düzeltilecek ve tamponum boyanıcak (lokal)...

Kime sorsam benim ustam süper diyorda..Gerçekten kaporta düzeltmede kendini aşmış boyanın tonunu tutturma konusunda 1 numara bi boyacı varmıdır acaba..Sigortadan yapılcağı için İstanbul il sınırları içinde herhangi bi yer olabilir..Tek istediğim kaliteli işçilik..Referansda olursa iyi olur..

Yetkili servise filan gitmek istemedim..Direk değişim isteyecekler yada baştan salma yapcaklar diye düşünüorum.

Yarın halletmem lazım..Var mı bildiğiniz güzel bi usta?

Jem89
22-06-2009, 01:41
Onur toros derim..Referansıda iyidir..Tanıyan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Dookan
22-06-2009, 01:46
ankara auto king bu işi gusel yapıyo istanbulda varmıdır guselmıdır bılmıyorum ama bu isim altında oldugu surece ıyı olcagını umuyorum

Mr.K
22-06-2009, 01:51
enes onurtorosla irtibata gec,boyayi onur halleder kaportayida hallettirir referans gosterir merak etme .

grkm
22-06-2009, 01:52
temelli maslak .. biraz pahalidir ama yapar yani

Enes-x
22-06-2009, 01:55
Görkem sigorta olcağı için fiyat konusunda beni ilgilendiren bi durum yok..Ama daha önce yapılmış edilmiş bi araba varmı yani önemli olan o..

ankara auto king bu işi gusel yapıyo istanbulda varmıdır guselmıdır bılmıyorum ama bu isim altında oldugu surece ıyı olcagını umuyorum

Burda varda pek iyi yorumlar duymadım bi kaç yerden o yüzden sıcak bakmıyorum..

sülüman
22-06-2009, 07:31
ekenler topkapı

x5 yaptırdık 2 kapı boyandı satarkn alan adam bil farketmedi.zten kapısında duran en dandik araba x5

gkhunk
22-06-2009, 08:51
Autoking gayet güzel iş yapıyor ve bir çok sigorta ile de anlaşmalı bildiğim kadarı ile.

MUGENPOWE®
22-06-2009, 12:58
murat eken bence işçiligi cok kalıtelı enescım tawsıye ederım memnun kalırsın

B.Aktepe
22-06-2009, 13:07
bostancı sanayi sitesi ikiler honda özel servisi. şiddetle tavsiye edilir. hem kaporta-boya kısmı hemde motor kısmı.

ibooo
22-06-2009, 13:10
enes resmi koyarsan yardımcı oalbilirm kasımpaşada bi adam var küçücük bi dükkanı var adamın yaptıgı işleri görsen şaşırırsın.bi arabayı tgavanı için götürdüm ezikler vardı ve çok dalgalıydı sac ince oldugu için.almaya gittiğimde tanıyamadım o derece bi işçilik:)

yiit
22-06-2009, 13:23
temelli mehmet usta enes

Enes-x
22-06-2009, 16:08
Bugün saat 10 dan 1 e kadar karşıya geçmeye uğraştım 2 köprüyüde denedim baktım hiç gidemioruz geri dönmek zorunda kaldım son olarak harem feribotunda şansımı denedim ama köprülerden daha içler acısıydı orasıda..Karşıya geçemedim o yüzden..

bostancı sanayi sitesi ikiler honda özel servisi. şiddetle tavsiye edilir. hem kaporta-boya kısmı hemde motor kısmı.

İkiler hondayla görüştüm bugün.Ağzına kadar dolular ancak p.tesi arabaya başlayabiliriz dedi..Çamurluğuda boyamamız şart illaki boyası dökülcek düzeltince vs bi çok neden saydı.İleri bi tarihe ertelemesi hoşuma gitmedi o yüzden başka bi yerle daha görüştüm bostancıda daha önce 2-3 typer çamurluğuna işlem yapmış tecrübeli yani. boya yapmadan düzeltebilceğini söyledi zaten benimde istediğim boyasız işi halletmek.

Enes-x
22-06-2009, 16:12
murat eken bence işçiligi cok kalıtelı enescım tawsıye ederım memnun kalırsın

telefonla görüştüm ekenle..İşçiliklerinin çok güzel olduğunu söyledi..

Yalnız fiyat ve prensipleri yüzünden anlaşamadım..Experin belirlediği tutarın 2 katından fazla bi ücret talep etceklerini söyledi aşağı yukarı.Ayrıca nakit ödedikten sonra biz sigortadan para bekliycekmişiz..Zaten bana çok uzaktı :)

R-13239
22-06-2009, 16:31
Maslak'ta Aziz usta var , arka çamurluğumda benimde bi sıkıntı var orada yaptıracağım.

kanat ve ön lipimi o boyadı , net üstü :)

Schumi
22-06-2009, 16:39
telefonla görüştüm ekenle..İşçiliklerinin çok güzel olduğunu söyledi..

Yalnız fiyat ve prensipleri yüzünden anlaşamadım..Experin belirlediği tutarın 2 katından fazla bi ücret talep etceklerini söyledi aşağı yukarı.Ayrıca nakit ödedikten sonra biz sigortadan para bekliycekmişiz..Zaten bana çok uzaktı :)

Çünkü Exper'ler parça başına sabit ücretler belirliyo. Adam ekstra bir emek ile özel bir işçilik yapıcaksa eksperi bağlamıyo.

Enes-x
22-06-2009, 16:58
Maslak'ta Aziz usta var , arka çamurluğumda benimde bi sıkıntı var orada yaptıracağım.

kanat ve ön lipimi o boyadı , net üstü :)

Kaan iyice kafam karman çorman oldu ya :) Kesinlikle tavsiye ediyorsan gidebilirim dediğin yere..Boyadan ziyade çamurluğun iyi bi işçiliğe ihtiyacı var..

Bu arada bilmiyorum haberi geldi mi , arabama vuran senin lise arkadaşın çıktı :)

B.Aktepe
22-06-2009, 17:02
Bugün saat 10 dan 1 e kadar karşıya geçmeye uğraştım 2 köprüyüde denedim baktım hiç gidemioruz geri dönmek zorunda kaldım son olarak harem feribotunda şansımı denedim ama köprülerden daha içler acısıydı orasıda..Karşıya geçemedim o yüzden..

İkiler hondayla görüştüm bugün.Ağzına kadar dolular ancak p.tesi arabaya başlayabiliriz dedi..Çamurluğuda boyamamız şart illaki boyası dökülcek düzeltince vs bi çok neden saydı.İleri bi tarihe ertelemesi hoşuma gitmedi o yüzden başka bi yerle daha görüştüm bostancıda daha önce 2-3 typer çamurluğuna işlem yapmış tecrübeli yani. boya yapmadan düzeltebilceğini söyledi zaten benimde istediğim boyasız işi halletmek.

Bostancı sanayi girişinde soldan 2. sokak, aydın amortisörün karşısı nurol yada nural kaporta dükkanın ismi. boyasız hallederler sanırım işlerini onlarında işçiliği kusursuz gerçekten. düşün derim.

Enes-x
22-06-2009, 17:06
Çünkü Exper'ler parça başına sabit ücretler belirliyo. Adam ekstra bir emek ile özel bir işçilik yapıcaksa eksperi bağlamıyo.

Tabi ki bunların bende farkındayım..Esnaf sonuçta işçiliği iyiyse fazla para almakta hakkıdır..Bunlar sigortanın deli saçması prosedürleri..

Schumi
22-06-2009, 17:09
Hasarın fotoğrafı olsa daha iyi yorum yapabiliriz aslında. Maslakta önerebileceğim çok iyi bir boyacı var ama boyasız yapıcağını sanmam. Zaten boyasız düzeltme işlerini sevmiyor. :)

Enes-x
22-06-2009, 17:11

Bostancı sanayi girişinde soldan 2. sokak, aydın amortisörün karşısı nurol yada nural kaporta dükkanın ismi. boyasız hallederler sanırım işlerini onlarında işçiliği kusursuz gerçekten. düşün derim.

Bahsettiğim yer nurol kaportaydı..En cazip teklifide onlar yaptı zaten.Sigortadan herşeyi hallederiz istediğin gibi yaparım çamurluğuda boyamamak için elimden geleni yaparım dedi..Yaşlı eski toprak bi usta en çok güven veren yerde orasıydı araştırmalarımdan sonra..Evimede yakın mantık olarak en iyisi orası sanırım.

Dragger
22-06-2009, 17:13
Lokal boya ile cözülür dün gördügüm kadarıyla komple camurlugu boyatmaya gerek yok :)

Enes-x
22-06-2009, 17:25
Hasarın fotoğrafı olsa daha iyi yorum yapabiliriz aslında. Maslakta önerebileceğim çok iyi bir boyacı var ama boyasız yapıcağını sanmam. Zaten boyasız düzeltme işlerini sevmiyor. :)

Çoğu usta boyasız düzeltmeyi sevmiyor :) Zaten rutuş izi filande olcak düzeltilince ama en azından orjinalliği bozulmamış olcak diye düşünüyorum..

Fotoğrafta var arkadaşımın makinasında aktaramadım pcye..Çok kıl bi yer hasar görmüş..

Hasar sadece beyaz çizginin içindeki alanda var..tampon çizik çamurluğun köşesi ezik ve çamurluğun tam ortasında hafif bombeleşme var..

http://img198.imageshack.us/img198/1594/hasar.jpg (http://img198.imageshack.us/i/hasar.jpg/)

Schumi
22-06-2009, 23:08
Çoğu usta boyasız düzeltmeyi sevmiyor :) Zaten rutuş izi filande olcak düzeltilince ama en azından orjinalliği bozulmamış olcak diye düşünüyorum..

Fotoğrafta var arkadaşımın makinasında aktaramadım pcye..Çok kıl bi yer hasar görmüş..

Hasar sadece beyaz çizginin içindeki alanda var..tampon çizik çamurluğun köşesi ezik ve çamurluğun tam ortasında hafif bombeleşme var..

Arabayı boyatacağım zaman kaportacıma gittim. Boyatmamdaki en büyük etken olan arka çamurluktaki cam altında 1 karış kadar yeri gösterdi. Bu ne dedi AutoKing'mi dedi. Evet dedim. Peki bu dedi. Orayı fark etmemiştim arabayı alırken. Sanırım evet dedim :). Boyasız vakumla çektik orjinal oldu öylemi. Nasıl içlerine siniyor bu çirkinlik dedi. :D

Enes-x
22-06-2009, 23:20
Arabayı boyatacağım zaman kaportacıma gittim. Boyatmamdaki en büyük etken olan arka çamurluktaki cam altında 1 karış kadar yeri gösterdi. Bu ne dedi AutoKing'mi dedi. Evet dedim. Peki bu dedi. Orayı fark etmemiştim arabayı alırken. Sanırım evet dedim :). Boyasız vakumla çektik orjinal oldu öylemi. Nasıl içlerine siniyor bu çirkinlik dedi. :D

Bende rezalet durcaksa boyasız düzeltme istemem tabi ki..Artık bakıcaz düzeltildiğinde çok bi problem yoksa kalır öyle..En kötü ihtimal boyarlar..

Benim getzin 3-5 parçada boya var..Araba resmen gökkuşağı gibi o yüzden şu boyadan korkuyorum :)

ramo si
22-06-2009, 23:39
murat eken /topkapı

FaBeRgE
23-06-2009, 00:12
hayırdır enes geçmiş olsun, kötü birşey değildir işallah.

TarikS
19-10-2009, 15:39
-benzer konu altından yazayım derdimi-

bugun marşpiyelimdeki hasarı yaptırmak için bostancı sanayide 5-6 yere uğradım.. ikizler honda 1 hafta sonraya süre verdi, onun dışında hepsi hemen başlayabileceğini ama 4-5 günde ancak bitirebileceğini söyledi.. bazıları marşpiyeli kesip değiştirerek yaparım dedi bazıları da sadece düzelterek boyayla hallederim dedi ama kapı çıtasının altından boyarım dedi hepsi..

nurol kaportayı baya tavsiye eden oldu, onlar da yarın bırakırsam haftasonuna yetiştirebileceğini söyledi.. marşpiyeli değiştirmeden düzeltmeyle yapacaklar..kaskodan karşılanacak..

nurol'a bırakmaya karar verdim gibi ama boyacılarını bilmiyorum, bi sıkıntı olmaz inşallah..

yarın bir de maslak'a uğramayı düşünüyorum..aziz'e ve dikici'ye uğrayacağım, benden para istemezlerde onlara yaptırmak istiyorum.. başka tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı maslak'ta ?

yiit
19-10-2009, 16:17
aziz e yada temelli mehmet ustaya git tarık bence marşpiyeldeki vuruk derin çünkü yoksa herkes yapar.

TarikS
19-10-2009, 16:19
kaskodan marşpiyel ve sol kapı parası alsınlar diye söylesem ama hiç değişen olmasa olur mu acaba öyle bi olay? :D aziz ve temelli ustalar normal paralara yapmaz heralde.. nurol da masrafı çok göstermeye çalışıyodu uğraştığımıza değsin kaskodan alacağımız para diye..

Mr.K
19-10-2009, 16:20
Birsey dicem ne kadar tutuyo ? (benim arabadada sag tarafta olmasi lazim garaja girerken bi ezilme soz konusuda:) )

TarikS
19-10-2009, 16:21
700 lira falan telaffuz eden bir kaç yer oldu.. fotoğrafını çekerim birazdan akşama koyarım eve dönünce..

ama benimki öyle ufak bi ezilme değil :D

Mr.K
19-10-2009, 16:25
700 lira falan telaffuz eden bir kaç yer oldu.. fotoğrafını çekerim birazdan akşama koyarım eve dönünce..

ama benimki öyle ufak bi ezilme değil :D

700liraya burda araba varlan:D ahahhaha yaptirmicam vazgectim haahah

http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/S6/Image202.jpg

ahada burda gozukuyo bide o plastik marspiye liplerini boyatmam lazim her 2 taraftada ayni.. bole iste..

TarikS
19-10-2009, 16:26
seninki çok ufakmış hiçbir şey, benim marşpiyemin o kapının boyu kadar bi kısmı komple içerde :D kapının da 1-2 cm kısmı ezilmiş..

Mr.K
19-10-2009, 16:27
seninki çok ufakmış hiçbir şey, benim marşpiyemin o kapının boyu kadar bi kısmı komple içerde :D kapının da 1-2 cm kısmı ezilmiş..

Anladim sorununu:D tmm yuzumuze vurma kucuk diye(muhauhauhauhuhauhaauhuahuhauhauhauhauhauha)

yiit
19-10-2009, 16:32
200 alırlar ortalama tarık

by_hayali
19-10-2009, 16:34
200 alırlar ortalama tarık

200 çok iyimser oldu Yiğit :)

MeJo
19-10-2009, 16:47
konuyu açmakta sonuna kadar haklısın artk kmseye güvenilmiyor..
servis baştan sağma yapıyor..
geçenlerde ank da kırmızı 05 type-r gördüm arka çamurluğu sanki fırçayla boyamışlar rezalet

8.000rpm
19-10-2009, 16:48
enes
maslak sanayide benim vti'ı tavan dahil komple boyatmıştım , kaporta düzeltme konusunda gerçekten ruh hastası bir ustadır kendisi, düzeltecek bir sürü yer buldu ,
hatta benim arabanın boyanma konusu da vardı ama silinmiş...
istersen irtibat bilgilerini geçebilirim...
elinde iş varsa da yoksa da araya girebiliriz...
geçmiş olsun bu arada...

Schumi
19-10-2009, 20:04
Bende boyacı olaylarından acaip canım sıkıldı artık. Çok iyi bir kaportacım var ama paragöz olmayıp işinide iyi yapan bir boyacı bulamadım henüz.

egdeniz
20-10-2009, 01:24
pendik sanayi sitesindeyim gelirsen yardımcı olurum pm yoluyla ulaşabilirsinn

_muhaRRem
20-10-2009, 01:33
konu kitlenebilir bence..enes o işi halledeli 2-3 ay oldu :)

MeJo
20-10-2009, 01:34
konu kitlenebilir bence..enes o işi halledeli 2-3 ay oldu :)

harby muhaRRem konu haziranda açılmış ehuehue :D

_muhaRRem
20-10-2009, 01:40
-benzer konu altından yazayım derdimi-

bugun marşpiyelimdeki hasarı yaptırmak için bostancı sanayide 5-6 yere uğradım.. ikizler honda 1 hafta sonraya süre verdi, onun dışında hepsi hemen başlayabileceğini ama 4-5 günde ancak bitirebileceğini söyledi.. bazıları marşpiyeli kesip değiştirerek yaparım dedi bazıları da sadece düzelterek boyayla hallederim dedi ama kapı çıtasının altından boyarım dedi hepsi..

nurol kaportayı baya tavsiye eden oldu, onlar da yarın bırakırsam haftasonuna yetiştirebileceğini söyledi.. marşpiyeli değiştirmeden düzeltmeyle yapacaklar..kaskodan karşılanacak..

nurol'a bırakmaya karar verdim gibi ama boyacılarını bilmiyorum, bi sıkıntı olmaz inşallah..

yarın bir de maslak'a uğramayı düşünüyorum..aziz'e ve dikici'ye uğrayacağım, benden para istemezlerde onlara yaptırmak istiyorum.. başka tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı maslak'ta ?

senin yazdıklarını okumadım..biraz tembelim k.bakma :)

YUSUF
14-12-2011, 15:14
nurol kaportanın telefon numarasını bilen varmı :)

RIDVAN
14-12-2011, 15:17
Şaka Gibi :D :D

OmeR-FE
14-12-2011, 15:21
editttt...

c20let
14-12-2011, 15:28
Şaka Gibi :D :D

şaka gibi olan ne yeni konu açmaktansa buradan sormuş bi telefon için yeni konu açmaktansa hortlatması daha iyi değil mi ?

Ers
14-12-2011, 15:34
nurol kaportanın telefon numarasını bilen varmı :)

NURAL KARDEŞLER OTO KAPORTA SERVİSİ

Adres : Bostancı Oto Sanayi Sitesi D Blok No.8 İçerenköy-İSTANBUL
Tel : 0.216. 575 27 11

YUSUF
14-12-2011, 15:34
numarayı bilen yokmu arkadaşlar

YUSUF
14-12-2011, 15:35
NURAL KARDEŞLER OTO KAPORTA SERVİSİ

Adres : Bostancı Oto Sanayi Sitesi D Blok No.8 İçerenköy-İSTANBUL
Tel : 0.216. 575 27 11

eyvallah saol kardeşim

Göki,ZD
14-12-2011, 15:36
şaka gibi olan ne yeni konu açmaktansa buradan sormuş bi telefon için yeni konu açmaktansa hortlatması daha iyi değil mi ?

ilk yorumu yazdıya çok mutlu bozma heyecanı..

Tunç
14-12-2011, 15:46
maslak 2. kısım selen oto boya murat usta

lamborghini ferrari vb. araçları komple rengini değiştiren bi usta bende kendı aracımı boyattım 3 parca onun kadar memnun kaldıgım bı boyacı olmadı daha

b.arica
14-12-2011, 15:54
Babam otoboyacı :) 9 yaşında başlamış mesleğe şuan 49 yaşında :)

c20let
14-12-2011, 15:55
ilk yorumu yazdıya çok mutlu bozma heyecanı..

peki hocam :D

madem sorulan soruların cevabı bulunmuş bende yeni konu açmak yerine buradan sorayım

yetkili serviste sol ön kapıyı boyattık ama renk farkı var yıkadıktan sonra arabaya bakınca midesi bulanıyor insanın bu durumu diğer taraflara pasta atıp o kapıyı ellemeden giderebilir miyim ?

ibooo
14-12-2011, 15:56
Babam otoboyacı :) 9 yaşında başlamış mesleğe şuan 49 yaşında :)

Allah uzun ömürler versin

SekoLive
14-12-2011, 16:01

iboo kasımpaşadaki yer kimin? tam olarak nerde.

b.arica
14-12-2011, 16:01
peki hocam :D

madem sorulan soruların cevabı bulunmuş bende yeni konu açmak yerine buradan sorayım

yetkili serviste sol ön kapıyı boyattık ama renk farkı var yıkadıktan sonra arabaya bakınca midesi bulanıyor insanın bunu durumu diğer taraflara pasta atıp o kapıyı ellemeden giderebilir miyim ?

Renk uyumsuzluklarında pasta pekte etkili bir yöntem değil. istersen babamın numarasını vereyim bizzat kendin sor ne yapılabilir diye.

b.arica
14-12-2011, 16:02

teşekkürler cümlemize..

c20let
14-12-2011, 16:10
Renk uyumsuzluklarında pasta pekte etkili bir yöntem değil. istersen babamın numarasını vereyim bizzat kendin sor ne yapılabilir diye.

sorduğum boyacılar etkili olmaz pasta-cila yapan yerler etkili olur diyor :D geneli para kazanma peşinde zaten havalar düzelsin yaza doğru dip köşe girişeceğim arabaya bu sene annemde zaten iyice kirlenmiş ve ufak tefek çizikler oluşmuştur sorunu gideremezsem babanı öyle rahatsız ederim şimdilik gerek yok teşekkürler