PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LENOVO Y530 59-020664 NOTEBOOK Görüşleriniz.

barutçu
24-06-2009, 21:55
Daha öncedende bir konu açmıştım hangi laptop almalıyım die.
Dediğim gibi Acer ve HP almak istemiyorum.
Bu bilg. kullanan var mı? Daha önceden lenovo bilgisayar kullandım çok memnundum.
Daha çok oyun amaçlı kullanılacak bir dizüstü. Özellikle sims3 çalıştırması ve Vista'da problem çıkarmamsı önemli benim için.
Özellikleri burada:
http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030948&CS_Category=_SBA_63_1662_444_2010&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

yardımlarınız için teşekkürler.

said_
24-06-2009, 22:00
arkadaşımda var yakından inceledim ben hayatımda böyle performanslı bir laptop görmedim vista yüklü ve herhangi bir problem duymadım

barutçu
24-06-2009, 22:08
arkadaşımda var yakından inceledim ben hayatımda böyle performanslı bir laptop görmedim vista yüklü ve herhangi bir problem duymadım

Teşekkürler, bende laptop için ayırdığım bütçeyi biraz geçerek bunu almayı düşündüm.
Özellikle Intel Core 2 Duo P7450 işlemcesi ve lenovo olması biraz daha yakınlaştırdı beni.

Oyun olarak neler oynuyor arkadaşın? Ekran kartı vs. memnunun mu? Full HD TV HDMI ile bağlamışmı acaba hiç?
:soru:

TEQUILA
24-06-2009, 22:57
Çift çekirdekli makinalrda 3 GB Ram'n sıkıntı yaratabileceğini duymuştum. Bu konuda bir araştırma yapmanı öneririm. Eğer imkan var 2 x 2GB olmasını tercih edebilirsin.

Evrenoz
24-06-2009, 23:00
Şirkette ibm kullanıyoruz. IT olduğum için elimden 100'lerce laptop geçiyor. Genel olarak memnuniyet yüksek.

barutçu
24-06-2009, 23:12
Çift çekirdekli makinalrda 3 GB Ram'n sıkıntı yaratabileceğini duymuştum. Bu konuda bir araştırma yapmanı öneririm. Eğer imkan var 2 x 2GB olmasını tercih edebilirsin.

Çok teşekkürler, evet sizin msjı okuduktan sonra işlemci + 3gb arasında bir sıkıntı olduğunu okudum netten.

4gblik modeline baktım fark nerdeyse 400tl. Onun yerine 2gb bırakıp 2 gb daha almak daha mantıklı geldi bana. muhtemelen çift slotdur.

Şirkette ibm kullanıyoruz. IT olduğum için elimden 100'lerce laptop geçiyor. Genel olarak memnuniyet yüksek.

Çok teşekkürler, 2 adet lenovo kullandım R40 R51 çok memnundum cidden ama şimdi teknoloji epey gelişti onlara göre :)
Gerçi R40 daha eski modeldi sonra R51 kullandım R40 daha iyidi :) Bu seferde öyle birşey olmasın die ince eleyip sık dokuyoruz :)
Umarım gene yüzümüzü kara çıkarmaz lenovo :)

said_
24-06-2009, 23:14
Teşekkürler, bende laptop için ayırdığım bütçeyi biraz geçerek bunu almayı düşündüm.
Özellikle Intel Core 2 Duo P7450 işlemcesi ve lenovo olması biraz daha yakınlaştırdı beni.

Oyun olarak neler oynuyor arkadaşın? Ekran kartı vs. memnunun mu? Full HD TV HDMI ile bağlamışmı acaba hiç?
:soru:

valla abi hangi birini saysam oynamadığı oyun yok ve gayet iyi çalışıyo hiç bi problem görmedim ama bi araştırsan ii olur yani bilmediğim bişi olabilir

Tugral
24-06-2009, 23:17
sl500 kullanıyorum bundan bile memnunum

Schumi
24-06-2009, 23:19
Lenovo IdeaPad Y530 dizüstü incelemesi (http://www.pclabs.com.tr/2009/06/01/lenovo-ideapad-y530-dizustu-incelemesi/)

Aynı cihazdan 2 tane sattım 1 tane tavsiye ile aldırttım. Gerçekten güzel bir cihaz.

barutçu
24-06-2009, 23:28
valla abi hangi birini saysam oynamadığı oyun yok ve gayet iyi çalışıyo hiç bi problem görmedim ama bi araştırsan ii olur yani bilmediğim bişi olabilir

Valla techturkey'de araştırma konusunda çok güveniyorum :)
Nette gördüğüm kötü bir yorum olmadı açıkcası (hp gibi) :)

sl500 kullanıyorum bundan bile memnunum

:) Lenovo-IBM :)

Lenovo IdeaPad Y530 dizüstü incelemesi (http://www.pclabs.com.tr/2009/06/01/lenovo-ideapad-y530-dizustu-incelemesi/)

Aynı cihazdan 2 tane sattım 1 tane tavsiye ile aldırttım. Gerçekten güzel bir cihaz.

Fiyat olarak ne kadara sattınız? (link bende açılmıyor, herhalde bende problem :( )

Axess kart ile (2 ay erteleme vs...) bu fiyat iyimidir?

onursumer
24-06-2009, 23:53
urun çok güzel ram olayı zaten sorun değil değiştirilir bi şekilde

ben 8aydır msi pr200 kullanıyorm 12inclik hdmi ile sürekli bağlantı yapıyorum 106 ekrana ki ekran kartı x3100 on board olmasına rağmen sorunsuz ;)

pişman etmeyecek bir makine fiyatı çok uygun ;)

barutçu
25-06-2009, 00:37
urun çok güzel ram olayı zaten sorun değil değiştirilir bi şekilde

ben 8aydır msi pr200 kullanıyorm 12inclik hdmi ile sürekli bağlantı yapıyorum 106 ekrana ki ekran kartı x3100 on board olmasına rağmen sorunsuz ;)

pişman etmeyecek bir makine fiyatı çok uygun ;)

İnşallah bundada aynı ya da daha iyi kalite alırız TV bağlantısında, teşekkürler yorum için dostum.

Schumi
25-06-2009, 00:48
Valla techturkey'de araştırma konusunda çok güveniyorum :)
Nette gördüğüm kötü bir yorum olmadı açıkcası (hp gibi) :)

:) Lenovo-IBM :)

Fiyat olarak ne kadara sattınız? (link bende açılmıyor, herhalde bende problem :( )

Axess kart ile (2 ay erteleme vs...) bu fiyat iyimidir?

Teknosadan felan daha pahalı bir fiyata verdim. :) O yüzden fiyat verip terbiyesizlik yapmiyim. :D

barutçu
25-06-2009, 00:50
Teknosadan felan daha pahalı bir fiyata verdim. :) O yüzden fiyat verip terbiyesizlik yapmiyim. :D

:D ozman yarın ilk iş alayım ben bu lenovoyu :)