PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kasko iptal bilgisi

maxpower
04-07-2009, 16:33
Bugün aracımızı sattık. 2 ay kadar önce kasko yaptırmıştık. Merak ettiğim iki mevzu var:

1) Kaskoyu iptal ettirince paramızın bir kısmını geri alabilirmiyiz? (trafik sigortasında olduğu gibi)

2) Bu iki ay içinde kaskodan hasar ödemesi alıp almadığımız paranın ödenmesinde veya ödenecek para miktarında bir önem taşır mı?

barutçu
04-07-2009, 16:53
Bugün aracımızı sattık. 2 ay kadar önce kasko yaptırmıştık. Merak ettiğim iki mevzu var:

1) Kaskoyu iptal ettirince paramızın bir kısmını geri alabilirmiyiz? (trafik sigortasında olduğu gibi)

2) Bu iki ay içinde kaskodan hasar ödemesi alıp almadığımız paranın ödenmesinde veya ödenecek para miktarında bir önem taşır mı?

1)Evet geri alabiliyorsunuz. Geri kalan gün sayısı olarak hesaplanır. Ancak yeni araç aldıysan hasarsızlık vs... den yararlanmak için (ruhsat kişileri aynı olmak üzere) yeni araca geçirebilirsiniz.

2)Ödeme kaskonun değeri üzerinden yaplıyor. O yüzden önem taşımaz. Hasarsızlık ve diğer indirimler bundan sonra yaptıracağın poliçelerinde önemli olur.

Hesaplaması kolay olsun die atıyorum 365YTL kasko yaptırdın. 60gün kullandın. 365-60-(dosya kapatma ücreti vs... alıyorlar)= 250-300TL arası bir ödeme yaparlar sana ;)

TolgaEsentepe
04-07-2009, 18:13
ben sattığımda aracı kasko kalan günlerin parasını ödedi.
Kabul etmedim yeni aldığım araca üstüne fark verip kaskolatmış oldum :) min. 1.500 TL kasko fiyatı biçilen arabayı 700 ytl ye maletmiş oldum :P

maxpower
05-07-2009, 11:39
çok fark çıkarmazlarsa devredelim o zaman kaskoyu

teşekkürler

mgnPower
05-07-2009, 12:14
bazi kasko sirketlerinin iptal olarak odeyecegi prim hesabinda satis sozlemesindeki tarih yerine iptal icin verdigin beyaz tarihini gecerli sayiyorlar. bende cok fazla arac degistirmemden dolayi karsilastigim bu durumdan bihaberdim basima gelene kadar. mesela aracinizi sattiniz bir ay sonra bildirim yaptiniz satipda kullanmamis oldugunuz bir aylik sureyide kullanilmis sayip eksik prim odeyen sigorta sirketinin adi ise koc allianzdi. hala ayni uygulamayi yapiyorlar. baska acentalarda karsilasmadim ama bu durumla.