PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone getirebilecek olan ?????

nightkids_han
07-07-2009, 20:17
arkadaşlar 750 TL'ye kadar mütçe ayırdım , warmı aramızda yurt dışı amerika felan yapıp TR'ye dönücek olan beklemem gerekirse beklerimde acelem yok :D
tech kardeşliği diyorum :D :D :D

Chatin
07-07-2009, 20:19
afganistandan haber bekliyorum.. taliban a dedim yollayacak :P

kuzen e mail attım bakacak dubai falan civarlarından kaç derse cevap yazarım

nightkids_han
07-07-2009, 20:20
ya warya bana bu işi yapana çok dua edicem arkadaşlar yaw dediğim gibi 750ye kadar yani inanın siyah we 8 Gb olsun 3G olsun tamamdır :D :D :D

tunch
07-07-2009, 20:22
ebayden bakiyorum,kafada soru isareti birakmayan ilanlara bakiyorum agustosun 2.haftasinda getirtebilirim belki eger alanlardan vazgecen olursa...ama simdiden soyleyeyim kafayi yedirten ve bir o kadarda sorunlu bir cihaz,ben sattim mesela direk,tavsiye etmem pek biraz daha bekle

Brs_eg
07-07-2009, 20:23
2.el istemiosun sanirim ?

nightkids_han
07-07-2009, 20:24
2.el istemiosun sanirim ?

ya garantili çiziksiz felansa o da olur

nightkids_han
07-07-2009, 20:24
ebayden bakiyorum,kafada soru isareti birakmayan ilanlara bakiyorum agustosun 2.haftasinda getirtebilirim belki eger alanlardan vazgecen olursa...ama simdiden soyleyeyim kafayi yedirten ve bir o kadarda sorunlu bir cihaz,ben sattim mesela direk,tavsiye etmem pek biraz daha bekle

ben sorunlarına razıyım yaw getirebilirsen dediğim özelliklerde çok güsel olur ....

onursumer
07-07-2009, 20:30
750 civarına 3g jailbreaklı alırsın çok rahat

bende arkadaşıma aldırıyorum ikinci el istedim camı kırı vs de olur o yüzden 100-200dolardan fazla vermem :)

mgnPower
07-07-2009, 20:37
hazir konusu varken rahatsiz etmezsem su ayfon hakkinda bi iki bilgi rica edebilirmiyim ? kimileri diyor sorunlu sakin yaklasma kimileri diyor cok guzel cok memnunum sorunsuz kullaniyorum celiskiler icerisinde kaldim bende. nedir ne degildir kullananlar ne dusunuyor ?

Kaan
07-07-2009, 20:42
ben 3g kullancısıydım geçen ay sattım yenisi geliceği için 900 tl gibi bir rakkama okuttum.
Sadece söyleyeceğim şudur iphone gibi bi telefon kullanmadım ben şuana kadar.Tüm isteklerime cevap veren bir cihazdı. :) :icon_tup:

tunch
07-07-2009, 20:43
hazir konusu varken rahatsiz etmezsem su ayfon hakkinda bi iki bilgi rica edebilirmiyim ? kimileri diyor sorunlu sakin yaklasma kimileri diyor cok guzel cok memnunum sorunsuz kullaniyorum celiskiler icerisinde kaldim bende. nedir ne degildir kullananlar ne dusunuyor ?

bence kullaniciya gore degisir

ben telefonu telefon olarak kullanip resim cekip,muzik dinleyip,internete baglanip oyunlar oynamasamda olur yeterki hizli olsun telefonun basit beklentisini sorunsuz karsilasin diyorum,ki iphone da bunu hic bulamadim zaten almam basinda hataydi.ama teknolojiye cok merakli hergun takip edip biseyler indiren vs. bi insansan yavasliga katlanip alirsin ama apple urunleri guzel hos fakat omru her zaman kisadir ;)

tunch
07-07-2009, 20:45
ben sorunlarına razıyım yaw getirebilirsen dediğim özelliklerde çok güsel olur ....

tamam eger getirttiklerimde anlasmazlik cikarsa pm atarim fiyat konusunuda o zaman konusuruz

mgnPower
07-07-2009, 20:54

ben telefonu telefon olarak kullanip resim cekip,muzik dinleyip,internete baglanip oyunlar oynamasamda olur yeterki hizli olsun telefonun basit beklentisini sorunsuz karsilasin diyorum,ki iphone da bunu hic bulamadim zaten almam basinda hataydi.ama teknolojiye cok merakli hergun takip edip biseyler indiren vs. bi insansan yavasliga katlanip alirsin ama apple urunleri guzel hos fakat omru her zaman kisadir ;)

ben telefonu telefon olmasindan baska bi sekilde kullanmiyorum uzun zamandir ama artik bunaldim resim bile cekmeyen yes ve no tuslarinin fonksiyonundan baska hic bir ise yaramayan iki telefon kullaniyorum su an. ve bazen bazen durtmeye basladi seytan. Turkcell'dede guzel bi kampanya var su ara ve buda cezbedici gelmeye basladi bana bi yandan. zaten odemekde oldugum faturalarimin yaninda ayfon bedavaya geliyor gibi bisiii oldugundan durtuyor belkide seytan....

YEY®
07-07-2009, 20:57
Çok sık telefon değiştiren biri olarak söyleyebilirimki iphone bambaşka bir cihaz ;) Nokianın veya blackberry'nin dokunmatiği yanına bile gelemez..Ayrıca hız olarakta müthiş..Özellikle nokialar kağnı kalıyor..Tek dezavantajı şarjı..1 gün gidiyor sadece..Ama oda 7-24 mail kontrolü,wi-fi oyun müzik derken gayet normal zaten.

nightkids_han
07-07-2009, 21:22
tamam eger getirttiklerimde anlasmazlik cikarsa pm atarim fiyat konusunuda o zaman konusuruz

harikasın , haber bekliyorum
msn'mi eklersen sewinirim
alemdar_oguzhan@hotmail.com

Cimmeria
07-07-2009, 21:58

apple fanatiği değilim ama apple ürünleri her zaman diğer ürünlerden daha uzun ömürlü olurlar :)

tunch
08-07-2009, 01:09
apple fanatiği değilim ama apple ürünleri her zaman diğer ürünlerden daha uzun ömürlü olurlar :)

o zaman nazik diyelim,arkadasimla beraber almistik o creative aldi ben ipod,su anda 4. ipodum ve o benden cok daha hor kullaniyor hala takir takir calisiyor,istanbulda olmadigim ve 200dolar para wermek istemedigim icin tamirine apple'ada yollamiyorum.

onursumer
08-07-2009, 10:02
o zaman nazik diyelim,arkadasimla beraber almistik o creative aldi ben ipod,su anda 4. ipodum ve o benden cok daha hor kullaniyor hala takir takir calisiyor,istanbulda olmadigim ve 200dolar para wermek istemedigim icin tamirine apple'ada yollamiyorum.

evet bencede çok nazik

en son creative zen aldım maşallah diyim hiçbirşey olmuyor ya alete :)

rodya
08-07-2009, 10:57
amerikadan gelenler sağlıklı çaışıyor mu acaba?yani ek bişeyler yapılması gerekiyor falan deniyordu yanlış anımsamıyorsam

onursumer
08-07-2009, 10:58
amerikadan gelenler sağlıklı çaışıyor mu acaba?yani ek bişeyler yapılması gerekiyor falan deniyordu yanlış anımsamıyorsam

unlocked olarak gelirse sadece imei kayıt yaptırman yeterli

eğer normal gelirse unlocked ettirmen gerekli burdaki şebekelerle çalışması için veya turbo sim kullanabilirsn

2g lerde direk kendinde unlocked yapabiliyorsun ama 3g ler daha yeni :)

rodya
08-07-2009, 11:20
Öncelikle bilgi için teşekkür ederim
Burada unlocked yaptırmak zahmetli mi?ayrıca ücret olarak ne kadardır acaba bi bilginiz var mı?

kayhan
08-07-2009, 11:25
temmuz 24 de 2 adet 3gs 32gb getircek kız arkdaşım, parasını gönderdim. aletler sıfır ama sim kilidinin kırılması ve türkçe yükletilmesi gerekiyo. Bi firma cihaz başı 40liraya hallederim garantili dedi.
500€ ya maal ettim birisi bana birisi kardeşime eger istersen irtibata geçelim tabii oda 3. cihazı getirebilirim derse.

Yiğit Ş.
08-07-2009, 11:39
acıyorum telefona verdiğim okadar paraya. alo desin yeter artık benim için :)

bundan snra alacağım tek telefon blackberry'dir. kesinlikle tavsiye ederim. çok dha kullanışlı iphone'dan.

nightkids_han
08-07-2009, 11:40
temmuz 24 de 2 adet 3gs 32gb getircek kız arkdaşım, parasını gönderdim. aletler sıfır ama sim kilidinin kırılması ve türkçe yükletilmesi gerekiyo. Bi firma cihaz başı 40liraya hallederim garantili dedi.
500€ ya maal ettim birisi bana birisi kardeşime eger istersen irtibata geçelim tabii oda 3. cihazı getirebilirim derse.

çok sağol ama bende pasaport yok , kaydettirecek birini bulamayabilirim :D
o konuyu napcaz?

Mr.K
08-07-2009, 11:45
çok sağol ama bende pasaport yok , kaydettirecek birini bulamayabilirim :D
o konuyu napcaz?

passport`un olsada ztn son giris tarihine bakipta tr`ye kayit aliyolar bisey farketmezdi yani :) Tr`ye yakin zmanda giris yapmis birini bulcaksin gitceksin trkcel bayine kayitt ettirceksin o kadar.

Yiğit Ş.
08-07-2009, 11:49
dha önce o kişinin kayıt yaptırmamış olması gerekiyor ama bildiğim kadarıyla.

ugurbora
08-07-2009, 11:57

sözlesme olayını nasıl hallettınız bu kırdırma muhabbetı sozlesme ıcınmı gecerlı nasıl oluyor bu olay bıraz acıklarmısın?

nightkids_han
08-07-2009, 12:10
unlocked olarak gelirse yurtdşından cihaz sorun yok
ama öyle gelmezse turbosim mine öyle 1 şeyle kullanıyorsun sorun olmuyor
sözleşme olayı nedir ?

misyak
08-07-2009, 12:15
Elimde 1 aylık 2.ci el ı phone var 3g 16 gb garantisi var kutusu var 1,600 tl almıştım isteyene satarım uygun rakama özelden pm atın ok

kayhan
08-07-2009, 12:50
Benim düşüncem aslında iphone almamaktı garantisi yeni bitmiş 8800siroccom var çokta memnunum ama fiyatı tr için uygun olunca aldım. Trcell şuanda hala 750€ ya 16gb ını satıyor. benım aldıgım hem speed modeli hemde 32gb :D

dha önce o kişinin kayıt yaptırmamış olması gerekiyor ama bildiğim kadarıyla.
evet 2 yılda 1 kez hakkı var ve ülkeye giriş tarihinden itibaren 30 gün içinde yaptırmalı.
daha önceden kayıt yaptımadıklarından bizimkinde problem yok

sözlesme olayını nasıl hallettınız bu kırdırma muhabbetı sozlesme ıcınmı gecerlı nasıl oluyor bu olay bıraz acıklarmısın?
şimdi orda kontratlı alanlar telefonu açmadan satıyorlar, kontratlı telefonda simlock var onu burada açtırmak gerekiyo program atarak hallediyolarmış görüştügüm firma.

unlocked olarak gelirse yurtdşından cihaz sorun yok
ama öyle gelmezse turbosim mine öyle 1 şeyle kullanıyorsun sorun olmuyor
sözleşme olayı nedir ?
turbosima baktım simkartla takılıyo gibi bişey, ama program atarak çözmeye başlamışlar uzun zamandır. dedigim gibi turkçe ve sim unlock yapabildiklerini söyledi servisin sahibi.

ugurbora
08-07-2009, 15:17
yani şimdi 199 dolara 3g yi alıyoruz sozlesmelı sekılde hıcbıseyı ıptal ettırmeden getırıyoruz burda unlocked yapıp kullanabılıyoruz olay bu sekıldemıdır tam olarak ? ozaman orda sozlesmeyı yapıp alan kısı gereklı taksıtlerı odemek zorunda kalıcak pek anlayamadım ben bu mevzuyu 500 dolara 2 tane 3gs baska turlu nasıl alınır sozlesmesız ?

YEY®
08-07-2009, 16:05
Amerikada sözleşmeli almak kolay değil arkadaşlar.Öyle kimse kafasına göre sözleşmeli cihaz alamıyor.Operatörler seçkin müşterilerine öncelik tanıyorlar.

daha fazla bilgi için :)

http://forum.donanimhaber.com/m_32418369/tm.htm

M_PROJECT
08-07-2009, 16:09
sozlesmeli telefon alabilmek icin daha dogrusu faturali bir hat ( aylik belirli bir ucret karsiligi belirli bir dakika konusma suresi ) alabilmek icin kredi skorunuzun iyi olmasi gerekiyor . suan 3g 99+37$ 3gs ise 199+37 dolar . 37 yeni kullanicilar icin att musterisi degilseniz . aldiniz diyelim o sozlesmeyi iptal etmezseniz her ay evinize yapptiginiz anlasma miktari faturayi gonderirler. iptal etmek isterseniz de cezasi var. yani oyle alim gelim die bisi soz konusu degil :D

ugurbora
08-07-2009, 16:24
bende o konudan bahsedıyorum bıkac yerde okudum sozlesmeyı ıptal etmek 170 dolarmıs yani 236 + 170 yapıo eger soylenenler dogruysa tabı

M_PROJECT
08-07-2009, 16:26
sozlesmeyi iptal edicek adami bulman mesele . iptal edersin birsey degil ama amerikada hersey kendi kredi skorunla yuruyo , yani birisine telefon alicam diye ben hat alip snra onu iptal ettirip kredi skorumu zedelemem . sistem donup dolasip yine sana geliyor . en makulu kesin donus yapacak birileri varsa okul icin felan gelmis onlara aldirin iptal de etmesinler trye gelince att kartini atin gitsin , bir muddet sonra zaten kendileri kapatacaktir.

ugurbora
08-07-2009, 16:28
oda ayrı bı rısk sonucta bı sozlesme ımzalamıs ve odemezse problem olabılır cıdden karısık ısmıs bu ya neyse en guzelı burdan temin etmek hıc ugrasmaya degmez gıbı gorunuyor

M_PROJECT
08-07-2009, 16:31
ebyade satiliyor sanirim sonucta alip ikinci el olarak stan insanlarda var . oralardan arastirabilirsin .

VeNoM_35
08-07-2009, 16:41
en güzeli iphone ile uğraşmamak:p formaliteleri cidden can sıkıyor, sırf bunun için samsung jet alıcam sanırım.

CTG
08-07-2009, 18:16
ne formalitesi abicim alin gecin ya telefon kavraminiz degissin :D

M_PROJECT
08-07-2009, 18:26
ne formalitesi abicim alin gecin ya telefon kavraminiz degissin :D

ayiptir solemesi gecen yatagin icinde uyuyamadim aldim elime kiraladim bi film itunes dan izledim sona uyuya klamisim zaten yarisinda ahhaha :D telefonmu oda ne :D

tool
08-07-2009, 18:32
en güzeli iphone ile uğraşmamak:p formaliteleri cidden can sıkıyor, sırf bunun için samsung jet alıcam sanırım.

omnia hd cikti; onada bakin bence ;)

YEY®
08-07-2009, 18:41
Turkcell ile kontratlı alın mini paket gayet makul..Hem zaten internet paketsiz iphone kullanmak saçmalık.Cihaz her an internete bağlı olmak istiyor.Mini paket ile 1 gb internet + haftasonu konuşma mesaj bedava ayda 69 lira..Ben öyle aldım.

kayhan
08-07-2009, 18:48
yani şimdi 199 dolara 3g yi alıyoruz sozlesmelı sekılde hıcbıseyı ıptal ettırmeden getırıyoruz burda unlocked yapıp kullanabılıyoruz olay bu sekıldemıdır tam olarak ? ozaman orda sozlesmeyı yapıp alan kısı gereklı taksıtlerı odemek zorunda kalıcak pek anlayamadım ben bu mevzuyu 500 dolara 2 tane 3gs baska turlu nasıl alınır sozlesmesız ?

1000€ ya 2 aldım 2 tanesını 500dolar degil ;)
299$ ı verip alan kişiler 500€ ya satıyorlar ve kalan dakika ve paketleri kullanıyorlar ;) burada k.kartı ile tel alıp yarı parasına bozduranlar oldugnu gibi..

ef186
08-07-2009, 20:47
usada en uygun şartlara sahip sözleşme hangi firmada 3gs için bu arada ?

M_PROJECT
09-07-2009, 04:42
usada en uygun şartlara sahip sözleşme hangi firmada 3gs için bu arada ?

iphone at&t disinda baska bi telefon sirketinde calismiyo . uygunluk dersen ben 1400 dakika ve 250 mesaj paketi sectim 218$ geliyor her ay . family plan bendeki .

planlarin linkleri assagida .

http://www.wireless.att.com/cell-phone-service/cell-phone-plans/individual-cell-phone-plans.jsp?_requestid=214563

http://www.wireless.att.com/cell-phone-service/cell-phone-plans/family-cell-phone-plans.jsp

turbo&quattro
09-07-2009, 06:13
Yardimci olabilirim...Pm den goruselim.

turbo&quattro
09-07-2009, 06:14
Amerikada sözleşmeli almak kolay değil arkadaşlar.Öyle kimse kafasına göre sözleşmeli cihaz alamıyor.Operatörler seçkin müşterilerine öncelik tanıyorlar.

daha fazla bilgi için :)

http://forum.donanimhaber.com/m_32418369/tm.htm
Daha birkac gun once Apple store ve at&t ye ugradim.Yok oyle birsey:)

ef186
09-07-2009, 09:06
Bu ıphone un ny daki mağzada kontratsız satış fiyatı mevcut değilmi ?
yahı hatıım var bana cihaz satın dediniz vermiyorlarmı yaw ?

tunch
09-07-2009, 14:07
Turkcell ile kontratlı alın mini paket gayet makul..Hem zaten internet paketsiz iphone kullanmak saçmalık.Cihaz her an internete bağlı olmak istiyor.Mini paket ile 1 gb internet + haftasonu konuşma mesaj bedava ayda 69 lira..Ben öyle aldım.

bende hat alicam simdi aveada 67ytlye sinirsiz konusma gibi birsey var ayda o aklimi cok kurcaliyor ama ;

iphone icinde extra para oduyormusunuz aldiginizda yoksa trkcell cihazi veriyormu ucretsiz?

YEY®
09-07-2009, 14:15
sozlesmeli telefon alabilmek icin daha dogrusu faturali bir hat ( aylik belirli bir ucret karsiligi belirli bir dakika konusma suresi ) alabilmek icin kredi skorunuzun iyi olmasi gerekiyor . suan 3g 99+37$ 3gs ise 199+37 dolar . 37 yeni kullanicilar icin att musterisi degilseniz . aldiniz diyelim o sozlesmeyi iptal etmezseniz her ay evinize yapptiginiz anlasma miktari faturayi gonderirler. iptal etmek isterseniz de cezasi var. yani oyle alim gelim die bisi soz konusu degil :D

Daha birkac gun once Apple store ve at&t ye ugradim.Yok oyle birsey:)

İkinizde Newyorktasınız di mi :) Ayrı kaynaklardan duyduğuma görede 3gs ilk satışa sunulacağı esnada eski ve ödemeleri düzenli müşterilere özel teklifler yapılmış ve onlara öncelik tanınmış..Ki turkcell'de aynı şeyi yaptı..Daha resmi iphone piyasaya düşmeden annemi arayıp iphone istermisiniz diye sormuşlardı :)

bende hat alicam simdi aveada 67ytlye sinirsiz konusma gibi birsey var ayda o aklimi cok kurcaliyor ama ;

iphone icinde extra para oduyormusunuz aldiginizda yoksa trkcell cihazi veriyormu ucretsiz?
400 lira peşinat + 1 gb net + haftasonu turkcell'e bedava konuşma sms = 69 x 24 ay

Bu ıphone un ny daki mağzada kontratsız satış fiyatı mevcut değilmi ?
yahı hatıım var bana cihaz satın dediniz vermiyorlarmı yaw ?

Durum öyle olunca fiyatlar tr fiyatlarıyla pek farklı olmuyor.Yani 100-150 ekstra veriyoruz tr şartlarında fakat garanti ve taksit olayları olunca kompanse oluyor o farkta..

tool
09-07-2009, 14:26
Mini paketle hattınıza tüm Turkcell’lilerle yurtiçi kullanılmak üzere aylık 64 saat ve 1000 SMS tanımlanır.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/iphone3G/iPhonepaketleri

Kaan
09-07-2009, 14:31
turkcell de çakal mini paket i eklemiş 3gs i getiricekler ya TR ye eldeki stock 3gleri satıp millete kazıklamaya çalışıyor sözleşmeden cayma paraları fahiş derecede yüksek benim pedere aylık 600dk paketi satmışlar satarlarkende cayma bedelini söylememişler şimdi 400 lira istiolar.
Aklınız varsa sözleşmeli felan almayın.Bende gidip turkcell den almıstım iphonumu ama sözlesmeli almadım.

M_PROJECT
09-07-2009, 15:57
İkinizde Newyorktasınız di mi :) Ayrı kaynaklardan duyduğuma görede 3gs ilk satışa sunulacağı esnada eski ve ödemeleri düzenli müşterilere özel teklifler yapılmış ve onlara öncelik tanınmış..Ki turkcell'de aynı şeyi yaptı..Daha resmi iphone piyasaya düşmeden annemi arayıp iphone istermisiniz diye sormuşlardı :)

evet dedigin dogru , appledan mail geldi bana isterseniz sira beklemeden eve teslim seklinde . ilk ciktigindan beri kullaniyorum ben ituneslada icli disliyim oyle bi oncelik hakki vardi aslinda jest gibi bisi sira bekleme diye .

VeNoM_35
09-07-2009, 19:56
omnia hd cikti; onada bakin bence ;)

arada baya fiyat farkı var:) jet 340euro, omnia hd 500euro, iphone 3G(8gb) 530 euro

tek sorun jet, samsungun kendi işletim sistemiyle çalışıyor ve artı yön olarak çok hızlı ama ekstra özellik (program indirerek) win. veya symbian kadar bol seçenekli değil.

buarada karşılaştırma:

http://www.phonearena.com/htmls/compare_advresults.php?phones%5B%5D=3649&phones%5B%5D=3460&phones%5B%5D=2962&phones%5B%5D=3774

tool
09-07-2009, 20:02
arada baya fiyat farkı var:) jet 340euro, omnia hd 500euro, iphone 3G(8gb) 530 euro

tek sorun jet, samsungun kendi işletim sistemiyle çalışıyor ve artı yön olarak çok hızlı ama ekstra özellik (program indirerek) win. veya symbian kadar bol seçenekli değil.

buarada karşılaştırma:

http://www.phonearena.com/htmls/compare_advresults.php?phones%5B%5D=3649&phones%5B%5D=3460&phones%5B%5D=2962&phones%5B%5D=3774

ozaman browser olarak opera mobile kullanicaksiniz :)

umut01
13-07-2009, 20:59
turkcellin kampanyası biraz uçuk fiyatlı olmuyor mu?

mgnPower
13-07-2009, 21:03

secenekler cok aldigin kampanya ile odeme tutarlarin ve kullanacagin dakikalae farkli opsiyonlarda sunuluyor. turkcell resmi sitesinde her sey mevcut.

nightkids_han
14-07-2009, 13:43
kıbrıs rum kesiminde uygun diyorlar iphone fiyatları için doğrumudur?

tunch
14-07-2009, 17:17
kıbrıs rum kesiminde uygun diyorlar iphone fiyatları için doğrumudur?

benim bildigim en iyi yer dubai iphone icin ;)