PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell'den 10.000 TL ödül

onurdemir
08-07-2009, 09:05
Bu sabah annemi biri aradı. Telefondaki kişi doğu şivesiyle "Hanımefendi biz Turkcell'den arıyoruz. Çekilişle 10.000 TL ödül kazandınız. İş bankasında adınıza hesap açacağız bunun için bir kaç soruma cevap vermeniz gerekli" demiş. Sonra da sormuş "Annenizin kızlık soyadı, doğum tarihiniz, yaşadığınız yer, tam isim soyadınız vs." gibi sorular... Annemde daha telefonu ilk açtığından beri şüphelendiği için hiç bir bilgi vermemiş. Sonra da adama bir saniye siz kapatın ben turkcell müşteri hizmetlerini arayim böyle bir ödül varsa bilgilerimi oraya verim demiş. Adam da telefonu kapatırsanız hakkınız yanar demiş. Annemde bilgi vermeyeceğini ve ödülü istemediğini söyleyince adam da küfür edip kapatmış. Sonrasında annem turkcell'i aramış. Telefondaki Turkcell yetkilisine durumu anlatmış ve neler yapacaklarını sormuş. Burda ismi kötülenen bir firma var fakat hiç bir şekilde ellerini kollarını kıpırdatmıyorlar. Telefondaki yetkili aynı şikayet telefonlarını neredeyse 1 haftadır sürekli aldıklarını söylemiş. Annem de "Eeee sizin firmanızın ismini kullanarak insanların bilgilerini çalıyorlar. Hiç mi şikayette bulunmayacaksınız?" demiş. Telefondaki kişi de savcılığa başvurmamızı önermiş. Sadece bizim girişimde bulunmamız bir şey değiştirmeyecek ki! Kaldı ki bu adamlarla hiç yoktan uğraşmak da can sıkacağı için şahısların değil kurumun girişimde bulunması doğru değil mi? Yakınlarınızı böyle bir telefon alabilecekleri konusunda uyarın. Son 1 haftadır yüzlerce kişiyi aramışlar.

Saro-Ş
08-07-2009, 09:07
Anneme Geçen bir MEsaj Gelmiş 1000 kontör kazandınız arayın bizi hemen hattınıza yüklensin gibi böyle konular çok gündemde buaralar insanlar işsizlikten sanırım ne yapcaklarını şaşırdılar

mannerboy
08-07-2009, 09:10
pazar günü bana 30 tane mesaj geldi 10.000 tl ödül açıklamalı ben siliyorum o geliyorum delirdim artık aradım turkcelin müşteri hizmetlerini kafiyeli cümlelerle bi 2 sövdüm gerek yok ama sinirlendim bi kere sonra beyfendi 1 haftadır bu şekilde durumlar var felan diye.demekki biri turkceli hackledi :D

nakayama
08-07-2009, 09:11
Ne yapacaklarını şaşırdılar...

MyDream
08-07-2009, 09:15
Karakoldan arıyoruz mevzuğu var bide a iyce suyu çıktı hakkaten turkcelde pişkin pişkin savcılığa basvurun bizlik bişey yok diyor her aradığımızda.

EfeTopcu
08-07-2009, 09:16
evet türkcell in de hatası var emre abi ...

trgy
08-07-2009, 09:20
milletin işi gücü yok nelerle uğraşıyorlar.gecende benim başıma farklı bir olay geldi kadının biri arayıp sözde onu tacizde bulunduğumu söyledi ve telefonu yüzüme kapadı.bende o sırada araba kullanıyordum tekrar aramadım.arasam belkide haklı duruma gelcek ve beni savcılığa vercek.cok sinir oldum turkcell i arayıp durumu bildirdim sizi bir daha ararlarsa numarayı onlara iletmemi istediler kayıtlardan arayıp aramadığıma bakıcaklarını söylediller.böyle olaylarla çok şikayet geldiğini söyledi müşteri hizmetleri.gerekli önlemi almalı turkcell.

Saro-Ş
08-07-2009, 09:21
Trkcll Senelerden beri Sadece bir isim yapmış okadar Trkcllde platinum müşteri denilen seviyedeyim fakat tek farkım telefonum bozuldumu geliyolar mini ile alıp gidiyolar:) bazen birşey diyorum sinirleniyorum tabi beyfendi öneme alıyoruz bildiriyoruz falan hep laf

8.000rpm
08-07-2009, 09:23
bu tongalara düşen o kadar çok insan var ki , işin ucunda gayet güzel vurgun yapıyorlar...
inşallah hiçbir sevdiğimizin boş bir anına denk gelmez böyle şeyler.. bi an dalarsın olup biter herşey ...
:(:(:(

mgnPower
08-07-2009, 09:34
bi cinnet herseyi halleder aslindada iste cok sabirli milletiz vesselam

tool
08-07-2009, 09:36
ayni olay basima 1ay once geldi ama cepten mesaj atmislar;

bende tebrikler kazandiniz diye geri aradim bebeyi :D

gkhunk
08-07-2009, 09:38
daha 2 gün önce bizim işyerinden bir işçi bu telefon benzeri bir tuzağa düşerek kredi kart bilgilerini vermiş.

sonuç, 4500tl kart full.

onursumer
08-07-2009, 09:56
yazık ya turkcell neden uğraşmak istemiyor anlamıyorum gerçi herşey sahte kimlikle alınmıştır savcılık vs ulaşılsada kolay kolay bir sonuca ulaşılamaz diye düşünüyorum

uzun sure once benide aramışlardı sozde arayan polis benim hattım da pkk goruşmelerinde kullanılmış vs :)

xcel
08-07-2009, 09:56
oo komiser kemal daha aramadı mı sizi? sözde ben savcının karısına küfür etmişim kontör yüklemem gerekirmiş:hahaha::hahaha::hahaha:

said_
08-07-2009, 10:05
oo komiser kemal daha aramadı mı sizi? sözde ben savcının karısına küfür etmişim kontör yüklemem gerekirmiş:hahaha::hahaha::hahaha:

bu en çok yapılan şey :D
yok gizli örgütlerle bağlantınız tespit edildi 5 tane 100 kontör yüklemniz gerekmetedir :D

bozbirik
08-07-2009, 10:11
Avea rulezz :)

onurdemir
08-07-2009, 10:20
Avea rulezz :)

Konuyla alakasını sorabilir miyim?

said_
08-07-2009, 10:22
avea veya turkcell olması farketmez bi gün arar turkcell der öbür gün arar avea der :)

ibooo
08-07-2009, 10:22
dün de beni aradılar garanti bankası bi kaç bilgi eksik dedi dur kapat arıyorum seni dedim :)

ahk
08-07-2009, 10:34
dolandırıcılık her zaman vardı sadece yöntemler değişiyor

Vtec-SEDAN
08-07-2009, 10:38
Ülkenin en büyük 8. kurumsal firması olan Turkcell üzerinden bunu yapmaları ve onların buna tepkisiz kalmalarıda rezillik..

SkY
08-07-2009, 10:56

hehe bizi de aramışlardı bunun için:D

Burak İ
08-07-2009, 10:59
Tukcell doymuş firma ... Önüne geçmeleri lazım firmanın adı kullanılıyor sonuçta.İlk çıktığında aldığım 32 li hat faturalı senelerce Kazıkyedik . Şimdi aveaya sınırsıza geçirdim .

illegal
08-07-2009, 11:04
değil yüzlerce kişi 1 tek kişi bile arasa turkcell adlı firmanın ortalığı ayağa kaldırması lazım ama nerde adamlar bizi sövüşlüyor resmen o yüzden turkcell hattım var onu aramalarda kulanmıyorum vodafone aldım çok çok memnunum tavsiye ederim inanın ay sonu gelecek faturayı ay başından biliyorsunuz vodafone da ekstre yok cebinize fatura parası ayırıp koysanız yanılmazsınız o denli sağlam çalışıyorlar...

tuner faruk
08-07-2009, 11:26
Geçenlerde yine böyle durumlar vardı azmışlardı sonra Emniyetten mesaj gelmişti sizi arayıp kendisini komiser olarak tanıtan kişilere kesinlikle itibar etmeyin gibisinden

MertS
08-07-2009, 12:05
aynı şey 23 Nisan tuning show'un ilk günü başıma geldi telefonla arayıp miktarını hatırlamıyorum ödül kazandınız teyid etmek için telefonu açık tutun sorularımıza cevap verin falan demişlerdi.. sonra samsung saolsun hemen müziklerden polis telsizini açınca adam kapatmıstı :D

Yigit S.
08-07-2009, 12:30
Yazin baslarinda beni aradilar kredi karti bilginiz bir terorist tarafindan calindi ayni bilgilerle o kart aldi vs. diye ben polisim yaka numarami verim istiyosan dedi yermiyim yaka numarasindan girdim sulalesinden ciktim :D

KaanKY
08-07-2009, 13:43
banada mesaj gelıyo ara ara ama mesajı okuyunc dusmuyosun

ef186
08-07-2009, 14:54
kafayı yemiş bu eşşoğlueşşekler .

Day Walker
08-07-2009, 15:11
turkcellin artık yavaş yavaş devri kapanıyor bence vodafone iii gelmeye başladı

M.A.D
10-07-2009, 08:39
Geçenlerde yine böyle durumlar vardı azmışlardı sonra Emniyetten mesaj gelmişti sizi arayıp kendisini komiser olarak tanıtan kişilere kesinlikle itibar etmeyin gibisinden

:icon_tup: evet hatırlıyorum, yine böyle bi msj çekseler herkese , bilinçsizce açıp cevaplayanlar o hatayı yapmaz die düşünüorum, önüne geçemiosak , kendimizi kollayacağız başka çaresi yok..

dragonflydesing
10-07-2009, 10:13
evet bu olay benimde başıma geldi dayımla gezerken aramışlardı dayım bana döndü böyle böyle bi durum var dedi ben aldım telefonu aynen senin dediğin gibi anadolu şivesiyle bi herif 10.000tl kazandınız fln dedi.Bende ''böyle bi durum olsaydı turkcell gizli kapaklı 10.000tl dağıtmazdı herhalde,numaranızı polise vericem'' fln dedim birazda adamları tehtid ettim.Tabi gittik numarayı polise verdik ertesi gün numarayı aradığımda hattı kapatmışlar ... korkusundan :)