PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ares çiler yardım

toonch
17-07-2009, 09:12
200sx imi üzülerekte olsa sattım. Güzel günlerdi.
Satmadan öncede kafamda yeni araba için model oluşturmaya başlamıştım. Alternatifleri incelerken günlük kullanım rahatlığı, güvenlik, yakıt, fiyat/performans oranı ,kullananların profili vs... vs... gibi inceledim. Clio rs için aha budur dedim:D Arkadan itiş ve turbonun zevkinden sonra nasıl olacak bilmiyorum ama.

Sorular şunlar:
1- Yeni bir araba daha alana kadar hanımda kullanacak arabayı (200sx için kapalı alanlar dışında böyle bir imkan yoktu). Ortalama bir bayan Aresi güvenle kullabilir mi?

2- Bütçemi sonuna kadar zorlarınca 15,000 tl sınır çıkıyor bu paraya temizini bulabilir miyiz?

3- Tavsiye edebileceğiniz araç varmıdır?

4- Aresten ve güçlü atmosferik arabalardan anlamıyorum. İzmirde ve istanbulda bana yardımcı olacak birileri çıkar mı?Sonuçta prensipler aynı ama inceliklerini bilmiyorum. Her arabanın belirli incelikleri var sonuçta.

5- Sırayla bu arabalar hoşuma gitti bilgisi olan var mı?

1- http://www.sahibinden.com/2001_clio_rs_2_0_sport_198_hp_fransiz_orjinal-14WQQaXQQ15139692WQQpXQQdisplayitem

Ön çamurluk değiştidemin 198hp demiş ama en azından yakında izmirde bakmak kolay.

2- http://www.sahibinden.com/masrafsiz_clio_rs_fiyat_dustu_acilll_-87WQQaXQQ11864904WQQpXQQdisplayitem

chip ve devir yükseltilmesi dışında aklıma yattı.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

3rk4n
17-07-2009, 09:19
İstanbuldaki vtec sedan ercan abinin eski rs i. Bence 2 side yaramaz.

Göki,ZD
17-07-2009, 10:16
198 hp rs iyiymiş:)

3rk4n
17-07-2009, 10:25
198 hp rs iyiymiş:)

Hp deil hb hb :)

BoraRS
17-07-2009, 10:25
İlk ilanda hernekadar herşey normal gözükse de RS lerde dereceli egzantrik, yazılım, cai, egzoz olmadan 198hp görmek zor. Eğer bunlar var ise, ne tür bir dereceli var arabada? Kent Cams var ise sorun. Colombo & Bariani var ise derecesi nedir? Normalde 286 emme 280 egzoz ise yaysız şapkasız sadece egzantrik ile çok kısa zamanda ya pistonları ya da krankı yersin. Dereceli egzantrik, ona göre yay ve şapka olmadan RS lerde problem yaratır. Dolayısı ile ilk ilandaki araba için çok dikkat et. Eğer gerçekten de araç 198hp ise bence 2 kere düşün. Netice itibarı ile motoru açtırıp içine bakamayacağına göre sahibi ne derse ona inanmak zorundasın. Ama dynoda ölçüp 170 - 180 ler arası bir güç görüyorsan o zaman kasnak ve iticilerini kontrol ettir ve al.

İkinci ilandaki normale benziyor ama bakmak lazım. Çip ve devir yükseltme yapmayan satılık RS sayısı çok az. RS lerde 8000 dönmenin en büyük dezavantajı kasnağın sürekli 8000 döndürmeye dayanamaması ve zamanla bozulması. Fiyatı 600 lira. Çok da aham şaham birşey değil. İkinci ilanda gözüme çarpan tek sorun, sunroof. Ben şahsen sonradan tavanı ve tavandaki çelik barları keserek yaptırılan sunrooflara karşıyım. Nedense bir şekilde arabanın aerodinamiğini bozduğunu düşünüyorum.

Eşin aracı rahatlıkla kullanabilir. Deri ve nubuk koltuklu, CD Changerlı, 4 airbagli, direksiyondan kumandalı radyo ve CD Changer, ABS, Klima, çok iyi tutan frenleri vs vs ile hem konfor hem güvenlik açısından ayırdığın bütçeye en iyi fit eden arabadır. Gönül rahatlığı ile binebilirsin.

Göki,ZD
17-07-2009, 10:27
Hp deil hb hb :)
ya bi git yaw sıcak beynime vurmuş 4 gündür sanayide yatıp kalkıyorum gelmiş bi harfin lafını yapıyosun pis cobcobcu :)

3rk4n
17-07-2009, 10:44
ya bi git yaw sıcak beynime vurmuş 4 gündür sanayide yatıp kalkıyorum gelmiş bi harfin lafını yapıyosun pis cobcobcu :)

Vurma 2de1 yüzüme şunu. Sako ben rüyamda bile senle araba deneyim sen bana bunu yap :)

toonch
17-07-2009, 11:35
izmirdeki aracın sahibiyle konuştum. Plakası: 35 KTS 81 olarak söyledi. Adı Erol. Eşinin hamile olduğunu ve bu sebeble sattığını söyledi. 198hp olayına gelince bilgisayardan motor kodunu girerseniz 198 hp çıkıyor herşey orijinal gibi acayip birşey dedi. Muhtemelen yeni F4R la karıştırıyor. Ama beni rahatsız eden tarafik sorgulamasında çıkan durum. Arabayı üzerine alalı bir ay olmuş. Karısı hızlı hamilelik yaşamadıyda :icon_wack biraz acayip geldi açıkçası.

Plakası: 35KTS81
Markası: RENAULT
Modeli: 2001
Sahip Belge Tarihi: 11.06.2009
Tescil Birimi: KARŞIYAKA
Renk 1: GRİ (Platin)
Renk 2: -
Cinsi: OTOMOBİL
Çalıntı Mı: HAYIR
Hak Mahrumiyeti: YOK

Sunroof alayı benimde hoşuma gitmedi pek.

Bir sorum daha F4R ve clio rs için Service manual varmı? Japonlardan alışığım olmadan sanki eksik geliyor. Birde Aresin diğer clio larla parça uyumlulu nasıldır. Yürür, klima, şase vs... vs... Diğer 2.0 lt motorlarla parça paylaşımı nasıldır? Çok sordum gene :D

tool
17-07-2009, 11:45
tavani kesilmis arabayi tavsiye etmem ;)

Berkan
17-07-2009, 13:55
ercanın eski aracı sunroofu soradan yapılmıstı gelince söyler arka bagajkapagıda komple siyahtır eşin kullancaksa dısardan sıkıntı olabilir...

BoraRS
17-07-2009, 15:06
izmirdeki aracın sahibiyle konuştum. Plakası: 35 KTS 81 olarak söyledi. Adı Erol. Eşinin hamile olduğunu ve bu sebeble sattığını söyledi. 198hp olayına gelince bilgisayardan motor kodunu girerseniz 198 hp çıkıyor herşey orijinal gibi acayip birşey dedi. Muhtemelen yeni F4R la karıştırıyor. Ama beni rahatsız eden tarafik sorgulamasında çıkan durum. Arabayı üzerine alalı bir ay olmuş. Karısı hızlı hamilelik yaşamadıyda :icon_wack biraz acayip geldi açıkçası.

Plakası: 35KTS81
Markası: RENAULT
Modeli: 2001
Sahip Belge Tarihi: 11.06.2009
Tescil Birimi: KARŞIYAKA
Renk 1: GRİ (Platin)
Renk 2: -
Cinsi: OTOMOBİL
Çalıntı Mı: HAYIR
Hak Mahrumiyeti: YOK

Sunroof alayı benimde hoşuma gitmedi pek.

Bir sorum daha F4R ve clio rs için Service manual varmı? Japonlardan alışığım olmadan sanki eksik geliyor. Birde Aresin diğer clio larla parça uyumlulu nasıldır. Yürür, klima, şase vs... vs... Diğer 2.0 lt motorlarla parça paylaşımı nasıldır? Çok sordum gene :D

Hangi parçayı sorduğuna bağlı. Koltukları, Jantları, karoseri, tamponları, motor parçaları hep özeldir.

Service Manual dan kastın nedir tam olarak anlayamadım. Ama aracı detaylı tanıtan dokümantasyonu aldığın arabada olması gerekir. En azından benimkinde vardı.

Motor olayına gelince 198 p yeni kasalarının beygir gücü. Muhtemelen yanlış yazılmıştır. O zaman arabaya git bak. Borcu harcı yoksa ve temizse al. Gerçi borcu olsa alamazsın :D

toonch
17-07-2009, 16:23
Bahsettiğim servisler için hazırlanan katalog. Mesela şanzıman nasıl dağıtılır, kopresyon nasıl ölçülür arıza kodları nelerdir, sağ çamurluk nasıl sokulür vs... vs....

VeNoM_35
17-07-2009, 17:11
bence daha iyi araçlar bulunur, tavsiyeler gelir rs sahiplerinden..

Vtec-SEDAN
17-07-2009, 17:35
2. araç benim eski arabam. ben binerken ve satarken hiçbir sorunu yoktu, gönül rahatlığı ile bindim ve sattım. ama en son hali olarak tavsiye etmiyorum, eleyebilirsin ;)

CLIORS
17-07-2009, 21:51
Selamlar,

Bora zaten guzelce yazmıs, sadece yay ve sapka mevzusuna C&B ıcın katılmıyorum, C&B ler liftle degil durationla yuruten kamlardır. O yuzden ne yaya ne de subab sapkalarına gerek var. Egerki redline 8000 uzerine almazsan zaten 8000 uzerine cıkarırsan subaplardan once baska bolgelerden su koymaya baslar (krank saplamaları pıston gudgeon pin vs gibi.)

İlanların 2 sini de ele, boranın aracı cok cok temizdi sanırım satısını yaptı satmamıssa onun aracını alabilirsin.

İlk ilanda hernekadar herşey normal gözükse de RS lerde dereceli egzantrik, yazılım, cai, egzoz olmadan 198hp görmek zor. Eğer bunlar var ise, ne tür bir dereceli var arabada? Kent Cams var ise sorun. Colombo & Bariani var ise derecesi nedir? Normalde 286 emme 280 egzoz ise yaysız şapkasız sadece egzantrik ile çok kısa zamanda ya pistonları ya da krankı yersin. Dereceli egzantrik, ona göre yay ve şapka olmadan RS lerde problem yaratır. Dolayısı ile ilk ilandaki araba için çok dikkat et. Eğer gerçekten de araç 198hp ise bence 2 kere düşün. Netice itibarı ile motoru açtırıp içine bakamayacağına göre sahibi ne derse ona inanmak zorundasın. Ama dynoda ölçüp 170 - 180 ler arası bir güç görüyorsan o zaman kasnak ve iticilerini kontrol ettir ve al.

İkinci ilandaki normale benziyor ama bakmak lazım. Çip ve devir yükseltme yapmayan satılık RS sayısı çok az. RS lerde 8000 dönmenin en büyük dezavantajı kasnağın sürekli 8000 döndürmeye dayanamaması ve zamanla bozulması. Fiyatı 600 lira. Çok da aham şaham birşey değil. İkinci ilanda gözüme çarpan tek sorun, sunroof. Ben şahsen sonradan tavanı ve tavandaki çelik barları keserek yaptırılan sunrooflara karşıyım. Nedense bir şekilde arabanın aerodinamiğini bozduğunu düşünüyorum.

Eşin aracı rahatlıkla kullanabilir. Deri ve nubuk koltuklu, CD Changerlı, 4 airbagli, direksiyondan kumandalı radyo ve CD Changer, ABS, Klima, çok iyi tutan frenleri vs vs ile hem konfor hem güvenlik açısından ayırdığın bütçeye en iyi fit eden arabadır. Gönül rahatlığı ile binebilirsin.

SONE-R
17-07-2009, 22:17
sonradan yapılan sunroof, tabanı güneş gördüğü için yapılmıştır belkide.. uzak dur ondan...