PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kira kontratı hakkında yardım lütfen

vtecburhan
28-07-2009, 15:52
merhaba arkadaslar bi sorunum ve sıkıntım var belki bana burdan yardımcı olabilecek biri cıkar
kısaca özetleyeyim

bundan 5 ay önce edirne merkezden içi eşyalı kıralık ev tuttum emlakcı aracılıgı ile ve kıra kontratı doldurduk ama senet yapmadık ve 400 tl depozito verdım
şimdi evı boşaltmadan 15 gun once aradım evı boşaltacam dedım okey dedı
gectıgımız c.tesı gunu evı boşalttım akşam ev sahıbıne anahtarı teslım etcem gır eve bak eksık gedıgın varmı dıye dedım eve gırmedı yok sız gıdın ben yarın bakarım degınce kıllandım neyse dedım ozman hesap yapalım dedık hesap yaptık 230 tl alcaklı cıktım ıyı ozman parayı ver dedım sızı gıdın ben p.tesı yollarım parayı deyınce ıyıce ayar oldum herıfe ufak tefek agız dalaşına gırmeye basladık derken herıf yok 5 aydır aıdat vermemısınız deyınce fılm koptu hepsının elımde dekontları vardı yuzune carpıp herıfe tekme tokat dalmaya basladım derken herıf arabaya bındı gazladı kactı gıttı arkasından aradım acmıyor şerefsız telefonu elımde anahtarlar kaldı seytan durrtu evı yak yık oyle basgel konyaya dedım allahından bulsun şerefsız dedım evı kıtledım para mara almadan cıktım geldım konyaya

şimdi sorum şu olcak bu herıfın elinde haliyle kıra kontratı ve benım nufus cuzdan fotokopım var ama kesınlıkle senet falan yok bu herıf bı halt yıye bılırmı yada benım yapacagım bı sey varmı bana akıl verırsenız YARDIM EDERSENIZ sevinirim

MuratB
28-07-2009, 15:54
kontrat süresi nedir yardımcı olmaya çalışayım

vtecburhan
28-07-2009, 15:55
1 yıl subatta evı tutmuştum

MuratB
28-07-2009, 15:59
Çıkarken kontratı karşılıklı fes edip ibralaşmanız gerekmekteydi.Kontrat iptal edilmediğine göre mal sahibinin mahkemeye giderek (kontratınız 1 yılsa) geriye kalan 7 ay kirayı talep etme hakkı doğar

TolgaEsentepe
28-07-2009, 16:00
1 yıllık kontrat yapmıştım bende. 9. ayda cıkmak istediğimi belirtince ev sahibi kirayı vermek zorundasın yoksa mahkemeye giderim gibisinden laflar etmişti. daha sonra tatlı dille :) olayı çözüp sadece 3 ayın aidatını ödemiş ve kontrat vs. yırtmıştım.. Yasal işlem yapabilirmi bilmiyorum. garip bir durum alacağını alamaman da kötü olmuş..

vtecburhan
28-07-2009, 16:02
şimdi bu herıf bu hafta olmassa haftaya kesın oraya bı kıracı oturdur
pekı bu herıf benı mahkemeye verırse ee evde baskası oturyor halen alehimemi olur ?

Swift
28-07-2009, 16:05
adama dalmasaydın işini adli yoldan halledebilirdin

MuratB
28-07-2009, 16:06
Evi kiraya verirse öyle bir talepte bulundugunda sizin paranızı alamaz.Ancak kiracı bulmazsa yada bulamazsa sizden geriye kalan 7 ayın parasını yasal yolla alır

MuratB
28-07-2009, 16:07
adama dalmasaydın işini adli yoldan halledebilirdin

Adamla kavga etmeseydide karşılıklı fes etmedikten sonra yine o parayı ödemekten kurtulamaz

SekoLive
28-07-2009, 16:08
adama dalma olayın hoş deil.... MuratB nin dediklerini daha önce duymustum muhtemelen böyle olacakdır adam darp raporu alırsa bu olay dahada farklı yöne kayabilir..

KaanKY
28-07-2009, 16:12
merhaba arkadaslar bi sorunum ve sıkıntım var belki bana burdan yardımcı olabilecek biri cıkar
kısaca özetleyeyim

bundan 5 ay önce edirne merkezden içi eşyalı kıralık ev tuttum emlakcı aracılıgı ile ve kıra kontratı doldurduk ama senet yapmadık ve 400 tl depozito verdım
şimdi evı boşaltmadan 15 gun once aradım evı boşaltacam dedım okey dedı
gectıgımız c.tesı gunu evı boşalttım akşam ev sahıbıne anahtarı teslım etcem gır eve bak eksık gedıgın varmı dıye dedım eve gırmedı yok sız gıdın ben yarın bakarım degınce kıllandım neyse dedım ozman hesap yapalım dedık hesap yaptık 230 tl alcaklı cıktım ıyı ozman parayı ver dedım sızı gıdın ben p.tesı yollarım parayı deyınce ıyıce ayar oldum herıfe ufak tefek agız dalaşına gırmeye basladık derken herıf yok 5 aydır aıdat vermemısınız deyınce fılm koptu hepsının elımde dekontları vardı yuzune carpıp herıfe tekme tokat dalmaya basladım derken herıf arabaya bındı gazladı kactı gıttı arkasından aradım acmıyor şerefsız telefonu elımde anahtarlar kaldı seytan durrtu evı yak yık oyle basgel konyaya dedım allahından bulsun şerefsız dedım evı kıtledım para mara almadan cıktım geldım konyaya

şimdi sorum şu olcak bu herıfın elinde haliyle kıra kontratı ve benım nufus cuzdan fotokopım var ama kesınlıkle senet falan yok bu herıf bı halt yıye bılırmı yada benım yapacagım bı sey varmı bana akıl verırsenız YARDIM EDERSENIZ sevinirim

Abi oncelikle bır yıllıksa kıra kontratın evı erken boşaltıyosan bunu 15 gun onceden değilde yaklaşık 1 ay oncesınde bıldırmen gerekırdı bu standart kıra kont. maddesidir. erken çıkmanla ılgılı olarak erken çıktıgın işin kont. fesh olması lazımdı adama bağlı eğer bişi yapmak isterse yapabılırı yukarıda dendiği gibi senden kalan ayların parasını ısteyebilir. dalman kotu olmus gerçi istemese dalmazdın ama neyse sen adama ulaşıp konusmaya calış paran falan kalsın sorun etme ama dediğim gibi adama ulaşıp kağıt ustunde bu işi halledin emlakçı buyuk ıhtımalle tanıdıgıdır onuda ara fakat guvenme

bu emlakçılara guven olmaz :D:D:D

vtecburhan
28-07-2009, 16:12
Evi kiraya verirse öyle bir talepte bulundugunda sizin paranızı alamaz.Ancak kiracı bulmazsa yada bulamazsa sizden geriye kalan 7 ayın parasını yasal yolla alır

hıı anladım tamamdır
inş kıraya verir ozaman :D

herif hem suclu hem güclü yaa ınsan oglu bukadar karaktersiz olmuş gıtmiş allah sonumuzu hayır etsın

MuratB
28-07-2009, 16:15
bu emlakçılara guven olmaz :D:D:D

ahahhahahahha:)

KaanKY
28-07-2009, 16:15
ahahhahahahha:)

sende mi :D

vtecburhan
28-07-2009, 16:19
tamamdır abilerim kardesşlerim hepinize ayrı ayrı teşekkur ederım bılgınınz ıcın sagolun

kansu_ilhan
28-07-2009, 17:42
tamamdır abilerim kardesşlerim hepinize ayrı ayrı teşekkur ederım bılgınınz ıcın sagolun

kanka gel sen beni dinle ben o adamdan alırım o parayı :D:D:D:D

vtecburhan
28-07-2009, 17:48
kanka gel sen beni dinle ben o adamdan alırım o parayı :D:D:D:D

biliyom kanka kesin alın sen o parayı :D:D

ama allahından bulsun zatenn eden herzaman bulur buluyorda

tender06
28-07-2009, 17:51
sen ewden çıktın die hiçbirşey olmaz önceden çıkıyorum die haber verdiğinin kanıtı warsa hele hele hiçbirşey olmaz en en fazla verdiğin depozitoyu alamazsın çünkü verdiğine dair bi kanıtın yok sanırım ayrıca aidat paralarını senden kesemez onlar daire sahibine aittir sen kiracısın binaya yapılan şeyden sanane yani

flexamin
28-07-2009, 17:52
sen gidip elindeki dekontları ibraz ederek ve kontratı ibraz ederek suç duyurusunda bulun. dilekçende de durumu aynen anlat. ondan sonra uğraşsın dursun.

kansu_ilhan
28-07-2009, 17:53
biliyom kanka kesin alın sen o parayı :D:D

ama allahından bulsun zatenn eden herzaman bulur buluyorda

seslenme o zaman boşver ama inat yaparsan ben alıvirem ordan paranı:D

initial-D
28-07-2009, 22:28
kontrat daha çok kiracıyı korumak için.

ben eve doğalgaz bağlatmazsa kaloriferli diye tuttuğum evde ya 600 tl kira vermem yada çıkarım dedim.tınlamadı bizi.çıktık evden ve biz çıktık dedim kalan kiralarıda verin nereye isterseniz gidin dedi kadın.evi yıkarım dökerim dedim.oda elimde kontrat var mahkemeye gider kalan 8 -9 ayı çatır çatır alırım dedi.git al lan dedim ne arayan oldu ne soran ve 1,5 sene geçti üstünden.

yeni evde yaptığımız kira kontratı haziran ayında biticek 2010 senesinin ama o bittiğinde dahi evden çıkmamazlık etme gibi bi durumumuz olmasın diye ayrıca birer kağıt imzaladık ev sahibiyle haziranda çıkıcağımızı taahhüt eden.

yani diyiceğim senin başın anca dayaktan ağrır.onun yanında kontrat ile ilgili çokta bi olay yok.mahkemeye versin.40 gün önce çıkıcağımı+evin bütün fatura ve aidatlarını ödediğini+evi aldığın gibi bıraktığını fakat olası yıpranmaların zaten depozitodan düşülmesinde bi problem olmadığını söyledim dersin mahkemede.adam aksini iddia etsede kanıtlayamaz.okadar uğraşana kadar ben olsam eve yeni kiracı bulurum:)

PimPCaR
28-07-2009, 22:40
kimse mahkemelerle uğraşıp durmaz bence üstelikte çok uzun zaman alıyor senden alacağı bi kaç ay için o sürede evine zaten kiracı bulur.. bence o senin depozitonun üstüne yatmak için öyle bişey yaptı ve amacınada ulaştı.. Gerisi gelmez için rahat olsun.. Artık güzellikle olmazsa başka bi güzellikle gider işini görürsün.. :)