PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Programcı ve Grafiker arkadaşlardan yardım istiyorum

baretta
31-07-2009, 18:09
Aslında kendimde grafikerdim fakat uzun zamandır ilgilenmiyordum okul,araba vs. den dolayı ...

Geçen gün (freehand mx)programı açıp biraz uğraşayım dedim ama çıldırmak üzereyim , sol taraftaki ve üst taraftaki araç çubukları (tools) çıkmıyor üstelik işaretli olmasına rağmen. 30 kere programı silip yükledim ama yok yine olmuyor , nette biraz araştırdım users>application data içerisindeki macromedia klasörünü silerek yeniden yükleyin diyorlardı onu da yaptım yine olmuyor.

Ne yapacağım ben var mı bir fikri olan ?

yiit
31-07-2009, 19:27
valla bende freehand kullanıodum ama illustrator a döndüm macromedia yalan oldu Adobe ile devam google dan tutorial lara bakarsan resimli bulursun.

Göki,ZD
31-07-2009, 19:28
yiit bırak bu işleri onu kullanıyodum ayaklarını ahahaha gördüm geçende bi resimi export edemedin :hehe:

baretta
31-07-2009, 19:34
valla bende freehand kullanıodum ama illustrator a döndüm macromedia yalan oldu Adobe ile devam google dan tutorial lara bakarsan resimli bulursun.

Hadi kendimi geçtim Yiğit de , eski çalıştığım matbaanın pcsine format attım sonra freehand i kurdum bahsettiğim sorun onda da var yani benim için önemli olan o pc aslında kendim pcmde illustratoru yukleyip kurcalarım :)

Bir de varsa illustrator serialı rica etsem özelden :soru:

yiit
31-07-2009, 19:37
Hadi kendimi geçtim Yiğit de , eski çalıştığım matbaanın pcsine format attım sonra freehand i kurdum bahsettiğim sorun onda da var yani benim için önemli olan o pc aslında kendim pcmde illustratoru yukleyip kurcalarım :)

ben bizim ünide yükletmiştim malesef cd crack vs yok bu arada bence illustrator kurcala biraz iyidir

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2009, 19:39
söylediğin programı bilmiyorum ama benzer bi sorun benimde başıma 3dmax te gelmişti ,, program ve eklentilerini defalarca silip tekrar kurmama ramen bi deişiklik olmamıştı.Sonradan forumlarda araştırtıımda üstteki kaybolmayan çubukta costumize /costumize user interface /,,açılan menuden toolbar , ordanda reset tıkladım halloldu.işe yararmı bilmem ama en azından fikir verir

dgn
31-07-2009, 19:48

illustrator kaç cs3 se yollum ama biraz mb olarak büyük bende hala freehande yapıom işleri ama yavaştan in design'a geçiyorum.

baretta
31-07-2009, 19:52
söylediğin programı bilmiyorum ama benzer bi sorun benimde başıma 3dmax te gelmişti ,, program ve eklentilerini defalarca silip tekrar kurmama ramen bi deişiklik olmamıştı.Sonradan forumlarda araştırtıımda üstteki kaybolmayan çubukta costumize /costumize user interface /,,açılan menuden toolbar , ordanda reset tıkladım halloldu.işe yararmı bilmem ama en azından fikir verir

Bilgisayarımda 3dmax ve Autoca de yüklü onlarda bir problem yaşamıyorum hatta photoshop,fireworks,dreamweaver,flash da yüklü hiçbirinde bir problem yok sadece freehande de var . Dediğiniz custom seçeneği mevcut onda reset de denedim yine olmuyor... :Deli:

illustrator kaç cs3 se yollum ama biraz mb olarak büyük bende hala freehande yapıom işleri ama yavaştan in design'a geçiyorum.
indesign ve illustrator cs2 var elimde :)

sabri_si
31-07-2009, 19:56
nasıl yani windows menüsünden toolu tıklayınca çıkmıyormu macintosh da:elma f2 pc de büyük ihtimalle ctrl-f2 dir

baretta
31-07-2009, 20:11
nasıl yani windows menüsünden toolu tıklayınca çıkmıyormu macintosh da:elma f2 pc de büyük ihtimalle ctrl-f2 dir

Çıkmıyor işte maalesef :Deli: Deli etti 2 gündür...

BLuEBoY
31-07-2009, 20:19

aynen 3dmax dede sıkça oluyo bu problem meü seçeneklerden aktif edebılıyosun senin prog. içinde illaki öle bi yol olması lazım nette araştırdınmı hiç ?

orc
02-08-2009, 12:57
indesign varsa onu kullan bence anıl.. ne yapmak istediğini bilmiyorum ama corel'de işini gorebilir belki ?