PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uydu Receiver Tavsiyesi

Serencebey
02-08-2009, 19:27
Evimizde uydu sisteme gecicez bu sebepten uydu receiver almayı dusunuyoruz. Ne tavsiye edersiniz bır baktım mılyarlarca cesit var :)

KSK-VTEC
02-08-2009, 19:29
Lcd kullanıyorsan ve HD yayın izlemek istiyorsan dreambox hd 800 almanı tavsiye ederim, Sd yayınlardada çok iyidir. Ben dreambox alana kadar tv izlemediğimi farkettim:D

senna
02-08-2009, 19:30
humax/hyundai/nokia :D

yada linux işletim sistemi olan neydi ismi unuttum dreamlı bişiydi ona bakabilirsin 3 tane var ikisi hyundai boardları aynı humax ve nokiayla güzel makineydi ama eski artık 4 5 yıllık makineler yni makine sanki daha hızlı çalışıyor gibi geliyor bana çok kasmıcaksan al orta yollu yazılım desteği olan bişey devam et sunny var bide ucuz cihaz vs diyoduk ama çok hızlı ve güzel çalışıyor yazılım desteğide iyi

edit: evet dreambox güzel alettir

Serencebey
02-08-2009, 19:34
haha fiyatından anladım baya guzelmıs :D

3 tunerlı olması ıyı bısey hakkatten ama onu sevdım

gfb01
02-08-2009, 19:39
dreambox bı çok arkadaşım kullanıyor tum şifreleri çözuyor dsmart fln ızlıyorlardı yılda 1 defa ip değişiyor onun parasını weryon yenı ıp werıyorlar aşırı hızlı ve guzel çalişiyor alırken sahte olmamasına dıkkat et
http://www.uydukurdu.com/forum/showthread.php/orjinal_ve_kopya_dreambox_500s_arasindaki_farklar-121750.html

Serencebey
02-08-2009, 19:41
IP parasını nereye verıyoruz anlamadım orasını :)

Bıraz geri kafalıyımda bu konuda :)

gfb01
02-08-2009, 19:42
dsmartı çözdugu için onunda şifresi war ıp parası dedıgım update ederken mac şifresi giriyorlar çözmek için kanalları

Serencebey
02-08-2009, 19:45
dsmartı çözdugu için onunda şifresi war ıp parası dedıgım update ederken mac şifresi giriyorlar çözmek için kanalları

Kendımızmı update edıyoruz yoksa goturupmu ettırıoruz :)

gfb01
02-08-2009, 19:51
şifre bulabılırsen sen edersın yoksa adama goturuyorsun ama şifreyi wereceklerını sanmıyorum cunku o işten para kazanıyorlar fıyatta werım ben sana 1 hafta olmadı takılalı 450 lıra 2 çanaklı fıyatı tum şifreler açık lıgtv olsun dsmart salonları olsun hepsı açık

Serencebey
02-08-2009, 19:51
şifre bulabılırsen sen edersın yoksa adama goturuyorsun ama şifreyi wereceklerını sanmıyorum cunku o işten para kazanıyorlar fıyatta werım ben sana 1 hafta olmadı takılalı 450 lıra 2 çanaklı fıyatı tum şifreler açık lıgtv olsun dsmart salonları olsun hepsı açık

ee senede 1 450mı verıorsun yanı :)

gfb01
02-08-2009, 19:53
hayır komple 450 werdık aldık adam 150 lıraya şifre değiştiriyoruz dedı yenı cıkan urun fln dedı ama daha çok war bulunur o şifrenınde bi çaresi halledılır ılerde forumlara düşer bi şekılde formulu

YavuzNaz
02-08-2009, 19:55
hayır o sıfre olayı bıraz daha ucuz bısı :)

gfb01
02-08-2009, 19:57
adam ole fıyat istedide kımsenın o fıyatı werecegınız zannetmıyorum

senna
02-08-2009, 20:05
ip işini işi bildikten sonra kullanıcı kendi yapar muhtemelen çok zor şey değil diye biliyorum ama uğraşmak lasım tabi

KSK-VTEC
02-08-2009, 20:25
olay ip olayı değil kart paylaşımı bu işi yapanlar var şifreli kanalları hepsini ücretli satın alıyor ondan sonra paylaşıma açıyor sana bi adres veriyor onu uyduya giriyorsun bendeki dreambox direk net üzerinden çalışıyor yani ileride şifreler değişsse bile paylaşım yapan arkadaşda değişiyor ve sen hep şifresiz izliyorsun

senna
02-08-2009, 20:54
yok yok çalışma şeklini biliyorumda illa birine yaptırmaya gerek yok nette kendi yapanlarda var ama uğraşmak lazım işte

Kaan
02-08-2009, 21:12
al dreambox kraL bende kullanıorum walla cayır cayır her kanalı izliorem :D

Schumi
02-08-2009, 21:39
AZBOX

büyük nokta :)

chiefkadir
02-08-2009, 21:44
ee senede 1 450mı verıorsun yanı :)Bende dreambox kullanıyorum :)

mrtcn
03-08-2009, 16:16
Kart paylaşımı yapan çok yakın bir arkadaşımın başına gelen olay:
http://www.webhocam.net/Konuizle.asp?t=20466

"Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı olarak 4 ayrı adreste yapılan bir operasyonda DbSat.org adı altında faaliyet gösteren Cardsharing çetesi çökertildi."

arkadaşımı çete olarak lanse ettiler. evini, iş yerini, ankara'da bilinen bir datacenter'ı ve istanbulda bizim datacenter'ımızı eşzamanlı polis bastı.

Yiğit Ş.
04-08-2009, 10:53
Zorunlu kalmadıktan snra. Tek çare uydu değilse tavsiye etmem. Kötü hava şartlatında anında pert görüntü :) Şiddetli yagmurda bile. Bunun dha karı, kışı var.

Eworen
04-08-2009, 11:40
Kart paylaşımı yapan çok yakın bir arkadaşımın başına gelen olay:
http://www.webhocam.net/Konuizle.asp?t=20466

"Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı olarak 4 ayrı adreste yapılan bir operasyonda DbSat.org adı altında faaliyet gösteren Cardsharing çetesi çökertildi."

arkadaşımı çete olarak lanse ettiler. evini, iş yerini, ankara'da bilinen bir datacenter'ı ve istanbulda bizim datacenter'ımızı eşzamanlı polis bastı.

valla kimse kusura bakmasında yani digiturk haklı değilmi ?
ben her ay 100 tl den fazla para veriyorum ben haklı değilmiyim ?

normaldir yasadışı bir iş söz konusu gereken yapılmış..

onursumer
04-08-2009, 12:10
bende dreambox almak istiyorum digiturk plus a geçmeyi düşünüyordumki hersene boşuna para veriyormuşum :)

dreambox kullananlardan tavsiyeler alsam super olur nelere dikkat etmek gerekli ?

gurcell
04-08-2009, 12:39
Al bir dreambox dm500-s , bir de sana söyleyeceğim yerde card sharing yüklet, tüm kanallar emrine amade :)

Dreambox media streaming bile destekliyor, ben ofisten eve bağlanıp kanalları izliyorum :)

Ha ben card sharing kullanmıyorum, sadece aletin özelliklerini kullanıyorum.

mrtcn
04-08-2009, 12:49
valla kimse kusura bakmasında yani digiturk haklı değilmi ?
ben her ay 100 tl den fazla para veriyorum ben haklı değilmiyim ?

normaldir yasadışı bir iş söz konusu gereken yapılmış..

ben haksız demedim şeker kardeşim :) hakikaten digiturk'ü paylaştırsalardı haklılar ama bu pazarı gördükten sonra uzlaşma adı altında pay istemelerine ne demeli :) ek olarak arkadaşım digiturk paylaşımını bırakalı 6 ay olmuştu, yurtdışındaki kartları Türkiye'ye paylaştırıyordu, bu sebeple digiturk haksız. üstüne gelip "pay" isterse tamamen haksız.

DOHC
04-05-2014, 20:22
Yeni konu açmayalım şimdi.

TV'ye bağlanmak üzere uydu alıcısı hangi marka-model önerirsiniz?
Kutu gibi olanlar var, avuç içi kadar olup TV'nin arkasında görülmeyenler var.
HD olanlar varmış.....
Maç vb şifre kırabilenler varmış ama yıllık şifre kırdırma aidatı falan varmış....
Hiç istemiyorum ama almak zorundayım (TV'ye 2 kumanda cihazından hoşlanmıyorum)
Kullanan var mı? Konuya hakim olmayan birine öneriler nelerdir?

DOHC
05-05-2014, 14:20
Soruyu biraz daraltayım o zaman. Biraz inceleme yaptım.
Neta 6400 HD gibi giriş seviyesi bir cihaz ile Dreambox 800 HD SE gibi bir modeli kıyaslarsak, bana ileride ne gibi faydası olur?
Aralarında 200-250 TL fark var ama 1 kere vereceğim için düşünebilirim.......

maskman
05-05-2014, 14:34
Bende orjinal dreambox var istersen satabilirim ip tv ve ccam yüklü yani her türlü kanal izleyebilirsin seri numarasından otjinal olup olmadığınıfa araştırabilirsn 800 hd pvr modeli

darkmoon
05-05-2014, 14:55
benimde kafamda inceden bu tip bir proje yazlığa var ..
android li 1tb falan hafızalı receiver varsa öyle bir şey alıp tivibuya aylık 5 tl maxi paketi var sırf national discovery için alabilirim.

gerisini android oldumu bir ton zaten sinema film app leri var kurulur izlenir..

Schumi
05-05-2014, 15:04
pandora diye bir cihaz var android li. Next üretimi. Kullanmadım ama.

darkmoon
05-05-2014, 17:35
android li olsunda gerisi kolay.. :) markette tonla app var film izlemek için tv izlemek için belgesel çizgili film izlemek için falan.. birde 1tb 2 tb hafızası olsa yeterli izleyemediğini kayıt et sonra izle falan . :)

tivibu bile keyfi sadece national ve discovery için yoksa ona bile gerek yok.

Kahn23
19-05-2014, 16:25
Bende bu cihazdan var. İlk zamanlarda özellikle Alman kanalları (rtl-rtl2-dw) vardı. Sanırım bu kanallardan uydudan çıktı dijital yayına geçti. Cihazı servise götürüp güncelleme yaptırsam da tekrar o kanallar gelmedi. ( Kıbrıs'ta bu kanallar hala var :) ) Kanalları tekrar güncelleme yaparak getirme şansımız var mıdır ?

FILTERBOX (http://www.yumatu.com.tr/detay.asp?id=622)

Kahn23
30-06-2014, 09:12
HD uydu alıcı tavsiye edebilecek birisi var mı acaba?

Aslında isteğim dreambox ( hatta arkadaşım toptan-perakende ) almak ama + İnternet'e de para vermek istemiyorum. Yoksa herşey bunun içinde :D

KSK-VTEC
30-06-2014, 10:24
elimde dm800 hd var klon değildir orjinal dir. Kutusu ile eksiksiz teslim edebilirim.

Kahn23
01-07-2014, 10:13
Bu arada bilmeyenler için bi hatırlatma yapayım.

Bu ay itibariyle normal uydu alıcı kullananlar yayınlarını tam alamayacak. Geçen ay uzaya fırlatılan yeni uydu ile yayınlar artık HD olarak verilecekmiş. O yüzden eski nesil cihazlarınızda kanal azalması olacaktır.

Dün ben Full HD olan cihaz aldım. Digi ve Dsmart'tan paralı aldığımız yayını artık ücretsiz alıyorum :D

HaKo
01-07-2014, 10:37
bende evdeki iki digitürkü kapattırıcam , çünkü sürekli sorun çıkartıyor tv izleyemiyoruz.

Bu dreamboxtan iki tane alsam ekstra çanak mı almamız lazım yoksa yine binanın kendi çanaklarından mı alıyor yayını ?

Kahn23
01-07-2014, 10:51
bende evdeki iki digitürkü kapattırıcam , çünkü sürekli sorun çıkartıyor tv izleyemiyoruz.

Bu dreamboxtan iki tane alsam ekstra çanak mı almamız lazım yoksa yine binanın kendi çanaklarından mı alıyor yayını ?

Bildiğim kadarıyla ek çanak almaya gerek yok.
Apartmanda illaki turksat hotbird çanak vardır.. Boşuna kurma, çoklu lnb tak yeterli.

pasha34
01-07-2014, 13:51
Uydu kablosuna paralel cekemezsiniz... cekerseniz eger sadece bir cihazda izlenebilir.. iki cihazda paralel kabloyla sadece ayni frekansadan gelen kanallari izlersiniz (band 4 e ayriliyor, o banddaki yayin sadece izlenir tek cihazda)

Berkan
01-07-2014, 14:32
digitürk bir bendemi deli ediyor acaba baska olan varmı yeri gelmişken yazıyım bazen kanallar git gel yapıyor ben bıktım kolay kurulum yapmaktan :)

ayrıca 2tane kanal serediyordum biri gitti history chanel oldumu ya :Deli: yada bendemi sorun var baska yeremi gitti kanal :D

Kahn23
01-07-2014, 14:41
digitürk bir bendemi deli ediyor acaba baska olan varmı yeri gelmişken yazıyım bazen kanallar git gel yapıyor ben bıktım kolay kurulum yapmaktan :)

ayrıca 2tane kanal serediyordum biri gitti history chanel oldumu ya :Deli: yada bendemi sorun var baska yeremi gitti kanal :D

Makinenin miadı dolmuş :)
History bende var. Zaten adamakıllı kanal bi o var.
Kont'un arabaları, Amerikan Restorasyoncuları,Pawn stars :D

Berkan
01-07-2014, 14:57
Makinenin miadı dolmuş :)
History bende var. Zaten adamakıllı kanal bi o var.
Kont'un arabaları, Amerikan Restorasyoncuları,Pawn stars :D

daha yeni gelip taktılar 3-4 ay oldu olmadı hd hikayesine :ofk: ama kartı cıkarp inceledimde 1-2 kere o pek yeni durmuyor ondanmıdır acaba.

Kahn23
01-07-2014, 15:05
daha yeni gelip taktılar 3-4 ay oldu olmadı hd hikayesine :ofk: ama kartı cıkarp inceledimde 1-2 kere o pek yeni durmuyor ondanmıdır acaba.

Digiturk kadar berbat bi kurum daha yok. Mahkemelik olduk. Ben haklı çıktım.
Ara yeni cihaz iste ama onun için de servis ücreti talep ederler olmadı sana senin herzaman yaptığın kolay kurulumu yap der :D