PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilkent artık görünmez

Onuralp
03-08-2009, 22:27
http://www.nethaber.com/Yasam/110574/BILKENTTE-%E2%80%98Gorunmezlik-pelerini-uretildi

:) Bilkent yani :D

cem
03-08-2009, 22:28
tam görünmezlik imkansız :)

Onuralp
03-08-2009, 22:29

Ben anlamam böyle şeylerden ama :D

FaBeRgE
03-08-2009, 22:31

Einstein'ın teorileri var kanka ama nedir tambilemiycem :)

cem
03-08-2009, 22:33
Einstein'ın teorileri var kanka ama nedir tambilemiycem :)

philadelphia deneyi ?:)

Jem89
03-08-2009, 22:33
Sivillerin eline geçmemesi lazım..Özellikle bu siviller Türkse.

OmerRS
03-08-2009, 22:34

neden? merak ettim var mı bi açıklaması falan:confused:

FaBeRgE
03-08-2009, 22:39

o ve beyinin belirli bir yüzdesini kullanabilme ile alakalı :beuj:

cem
03-08-2009, 22:45
neden? merak ettim var mı bi açıklaması falan:confused:

"Tertium Organum"

Jem89
03-08-2009, 22:46
"Tertium Organum"

Hakkaten çok açıklayıcı oldu.. :D

Türkçesini kısaca anlatsana bende merak ettim.

said_
03-08-2009, 22:46
"Tertium Organum"

Türkçe meali nedir acaba bunun :o

fatiii
03-08-2009, 22:48
Türkçe meali nedir acaba bunun :o

evet merak ettik valla :D

CallMeInsane
03-08-2009, 22:51
cok hayri pıtır filmi izlemiş bunlar ozaman banada görünmez kaput yapsınlar bide bagajj

OmerRS
03-08-2009, 22:55
"Tertium Organum"

bakıyorum da pek bişi anlamadım:) sağol.

Onuralp
03-08-2009, 22:58
cok hayri pıtır filmi izlemiş bunlar ozaman banada görünmez kaput yapsınlar bide bagajj

Daha çok küçük bir parça yaptılar ama paran varsa yaparlar heralde.

dragonflydesing
03-08-2009, 23:00
ne güzel işte trafikte daha rahat gezebiliriz :D,gişelerden kaçak geçeriz :D

FaBeRgE
03-08-2009, 23:01
einstanın teorisine göre beynini %5 kullanan görünmez %6sını kullanan aynı anda 2yerde olabilirmişşşşş :)

said_
03-08-2009, 23:02
einstanın teorisine göre beynini %5 kullanan görünmez %6sını kullanan aynı anda 2yerde olabilirmişşşşş :)

Normal insan % kaç kullanıyodu ?

suprolla
03-08-2009, 23:34
%1-2 olması lazım....hatta %100 olursa doğal olaylara hükmedebilirmiş gibi bişeyde var...uçmak gibi(uçan adam sabri yapıyor ama olsun :D) extralarıda olması lazım

Antalyalogy
03-08-2009, 23:35

Cem sağolasın bu kadar ilginç bir deneyden hiç haberim yoktu...
İnsanlar doğar, sadece doğar diyemem aslında. Von Neumann’ın araştırmaların dan da bulduğu üzere insanlar kendi “zaman kilitleri”’yle doğar. Anlaması biraz zor olacağı için matematiği bir tarafa bırakıp basite indirmeye çalışacağım. Bizler üç boyutlu bir evrende yaşamıyoruz. 5 boyutlu bir evrende yaşıyoruz. 4. ve 5. boyutlar ise “zaman”dır. 4. boyut Einstein ve diğerlerinin bahsettikleri zamandır. 5. boyut için
1931’e P.D. Aspinski’nin “Tertium Organum” adlı kitabına gitmek gerekir. İngilizce olan kitap yeni evren modelinden bahseder. Bulunduğumuz durumun veya ortamın 5 boyutundan bahseder. 4. boyutu zaman olarak adlandırsa da 5. boyutun adından bahsetmez. Fakat Von Neuman, günümüz fizikçilerinin de bahsettiği gibi 5. boyut da zaman’dır. ; eğrilik, vektör, ilk ana vektörün dönüşüyle zamanın yönünü ve akışını göstermesi...vb. bu akış tinsel bir akıştır. Diyebiliriz ki zamanda ileriye doğru gidiyo ruz. Çünkü kaynağımız ve görünüşümüz o şekilde ilerliyor. Zamandan etkilenmiyoruz fakat zaman oldukça durağan bir şekilde ilerliyor. Ve bu diğer vektör bize dokunmadan ve etkilemeden normal bir vaziyette zamanın çevresinde dönüyor.

Arkadaşlar sıkılmazsanız iki siteyide sona kadar okuyun..BAşından kalkamıyacaksınız!!
http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/Phil1.htm

http://www.islamforum.net/oku-dusun-anla/21504-zamanda-yolculuk-post131557.html

mrtcn
03-08-2009, 23:35
havada durdum, şahitlerim var!

suprolla
03-08-2009, 23:38
"Tertium Organum"

gugıl bile bulamadı :D

said_
03-08-2009, 23:42

bana bi hal geldi :D

R.I.P
03-08-2009, 23:42

lost?
dizi için çıkan teorilerden birisiydi :)

FaBeRgE
03-08-2009, 23:44
lost?
dizi için çıkan teorilerden birisiydi :)

Losttaki tüm teoriler gerçektir ;)

Serencebey
03-08-2009, 23:48
Bunlar hakkında bır cok calısma zaten yapılıyor. Hatta bizde Hacettepe Universitesi olarak Bilkentte calısıyoruz. Turkiyenın en buyuk Nano teknoloji laboratuarı Bılkentte.

Olayın özü; bır cismi gorebilmeniz icin bu cismin uzerinden size ısık yansıması gerekır. Yansıyan ısıklar sayesınde bu cısmı gorursunuz. Her ısık dalgası manyetık bır dalga boyunda bulunur. Yanı işin özu herkes ışıma yapar. Amac bu ışımaları engellemek. Calışma farklı dalga boylarını egale edıyor :)

Gelelım philadelphia deneyine. Bunun gercek olup olmadıgı konusunda bır suru tartısma var belgeselı falanda cekıldı torrentten aratıp bulabılırsınız. Bu deneyde 1240 tonluk tam murettabatlı bır gemı bır kac dakıka ıcerısınde 600km uzak bır menzıle gıdıp gelmıstı. Bu deneyde butun murettabatın tahrıbat gordugu acıklandı. Ölüm ve akıllarını yitirmeleri sonucu goruldu. Amerıkan donanması bunu hep yalanladı ama bana gorede boyle bır deney var :) kısaca bana gore philadelphia deneyı ıle bu konu cokta alakalı degil :)

Tunç
03-08-2009, 23:49
bende aksam haberlerde gördümde cok sacma geldi evde göremeyi istemedigimiz seyleri yok edebilcekmişiz mesela :D misafir gelince nolcak peki bam diye vurcak kafayı :D

R.I.P
03-08-2009, 23:49
torrentte tam olarak ne diye aratmalıyım peki?

Serencebey
03-08-2009, 23:51
Philadelphia Experiment

mrtcn
03-08-2009, 23:53
Philedelphia deneyindan sonra sokakta yürürken kendi kendine kaybolup dokununca geri gelen askerler gözlemlenmiş.

Onuralp
04-08-2009, 00:01

2.kez tutar belki;):D

fatiii
04-08-2009, 00:02
Bunlar hakkında bır cok calısma zaten yapılıyor. Hatta bizde Hacettepe Universitesi olarak Bilkentte calısıyoruz. Turkiyenın en buyuk Nano teknoloji laboratuarı Bılkentte.

Olayın özü; bır cismi gorebilmeniz icin bu cismin uzerinden size ısık yansıması gerekır. Yansıyan ısıklar sayesınde bu cısmı gorursunuz. Her ısık dalgası manyetık bır dalga boyunda bulunur. Yanı işin özu herkes ışıma yapar. Amac bu ışımaları engellemek. Calışma farklı dalga boylarını egale edıyor :)

Gelelım philadelphia deneyine. Bunun gercek olup olmadıgı konusunda bır suru tartısma var belgeselı falanda cekıldı torrentten aratıp bulabılırsınız. Bu deneyde 1240 tonluk tam murettabatlı bır gemı bır kac dakıka ıcerısınde 600km uzak bır menzıle gıdıp gelmıstı. Bu deneyde butun murettabatın tahrıbat gordugu acıklandı. Ölüm ve akıllarını yitirmeleri sonucu goruldu. Amerıkan donanması bunu hep yalanladı ama bana gorede boyle bır deney var :) kısaca bana gore philadelphia deneyı ıle bu konu cokta alakalı degil :)

ben o gemi deneyini adolf hitlerin yaptıgını okumustum:soru:

Onuralp

Ezeriz olm biz de lab'lar :D

mrtcn
Haplanmış emperyalist amerikan askerlerinin uydurduğu bir yalanda olabilir.

Serencebey
04-08-2009, 00:04
Ezeriz olm biz de lab'lar :D

Sizde lab var bizde Muhendis işte idare edioruz :)

mrtcn
04-08-2009, 00:04
Birde B binasında en üst kattaki open lab'de geceleri görünüp kaybolan kıvırcık saçlı bir çocuk vardı. Tuvalete girmek için kapıyı açtığımda karşımda bana bakıyordu ama lab'den çıkmadan önce orada oturduğunu görmüştüm. Sonradan anladımki bunlar ikizmiş, akılları sıra dalga geçiyorlarmış.

Onuralp
04-08-2009, 00:05
Sizde lab var bizde Muhendis işte idare edioruz :)

:D:D:D:D:D
Bizdeki burslular yeter
:D

Serencebey
04-08-2009, 00:09
:D:D:D:D:D
Bizdeki burslular yeter
:D

şu tırnaklarının arası pislik dolu olanlar demi :D bilirim, bilirimm :D

Tuner
04-08-2009, 00:10
Haplanmış emperyalist amerikan askerlerinin uydurduğu bir yalanda olabilir.

hapla alakalı birşey olamaz yok artık

cnzdmr
04-08-2009, 00:23
olay dırek lost la alakalı lost dısızı bu olayları konu edınmıs anlasılan
cok dıkkatımı cektı bastan asagıya okumaya calıstım ancak gecenın bu saatınden mumkum degıl ama adamın anlattıkları sey lost dızısının senaryosuyla bırebır aynı...

Onuralp
04-08-2009, 00:31
şu tırnaklarının arası pislik dolu olanlar demi :D bilirim, bilirimm :D

Geleceğin bilim adamı olm onlar, yalnız onların hepsi de namazında niyazında. Hepsi temiz olm onların. :D

BlackEmperor
04-08-2009, 00:55
İnsanlar doğar, sadece doğar diyemem aslında. Von Neumann’ın araştırmaların dan da bulduğu üzere insanlar kendi “zaman kilitleri”’yle doğar. Anlaması biraz zor olacağı için matematiği bir tarafa bırakıp basite indirmeye çalışacağım. Bizler üç boyutlu bir evrende yaşamıyoruz. 5 boyutlu bir evrende yaşıyoruz. 4. ve 5. boyutlar ise “zaman”dır. 4. boyut Einstein ve diğerlerinin bahsettikleri zamandır. 5. boyut için
1931’e P.D. Aspinski’nin “Tertium Organum” adlı kitabına gitmek gerekir. İngilizce olan kitap yeni evren modelinden bahseder. Bulunduğumuz durumun veya ortamın 5 boyutundan bahseder. 4. boyutu zaman olarak adlandırsa da 5. boyutun adından bahsetmez. Fakat Von Neuman, günümüz fizikçilerinin de bahsettiği gibi 5. boyut da zaman’dır. ; eğrilik, vektör, ilk ana vektörün dönüşüyle zamanın yönünü ve akışını göstermesi...vb. bu akış tinsel bir akıştır. Diyebiliriz ki zamanda ileriye doğru gidiyo ruz. Çünkü kaynağımız ve görünüşümüz o şekilde ilerliyor. Zamandan etkilenmiyoruz fakat zaman oldukça durağan bir şekilde ilerliyor. Ve bu diğer vektör bize dokunmadan ve etkilemeden normal bir vaziyette zamanın çevresinde dönüyor.

Arkadaşlar sıkılmazsanız iki siteyide sona kadar okuyun..BAşından kalkamıyacaksınız!!

+rep vay anasını dedirten bi makale mutlaka okuyun

said_
04-08-2009, 00:59
+rep vay anasını dedirten bi makale mutlaka okuyun

katılıyorum çok ilginç ama bazı belgeler varmış mesela o gemi hiç Philadelphia limanına yanaşmamış gibi

cem
04-08-2009, 02:16

ne demek onemli degil , araştırıp hazıra konmadan bulup okuman güzel olmuş :)
manyak gibi okuyodum bi aralar :)

CallMeInsane
04-08-2009, 03:05

kayseri otobüsümüydü tv de bi deyı da anlatıyodu havada durdum die anı otobüstemiydiniz

team_k20
04-08-2009, 03:18
allahhhhhhhhhhhhh allahhhhhhhhhhhhhhh :D

toonch
04-08-2009, 08:38

Bana pek mantıklı gelmiyor. Günümüz miti sadece. Şimdi siz ışınlama gibi bir teknoloji üzerinde çalışıyorsunuz ve deney yapmanız gerekli. İlk yapacağınız, bulabildiğiniz en büyük gemiyi mürettebatıyla birlikte göndermekmi olur yoksa 10gr demiri mi gönderirsiniz? Elbette ilk başta cansız ve boyutça küçük bir obje ile başlar ve canlılara, büyük nesneler doğru gider.Deney kötü sonuçlandı vazgeçer misiniz? elbette gene hayır uğraştığınız şey ışınlama. Ülkenize ve cebinize getireceği faydanın sınırı yok. saçma bence

M.A.D
04-08-2009, 08:50

uhazhuzhau :D biliodum bu bombanın biri tarafından patlayacağını :D :hahaha:

mrtcn
04-08-2009, 09:06
Bana pek mantıklı gelmiyor. Günümüz miti sadece. Şimdi siz ışınlama gibi bir teknoloji üzerinde çalışıyorsunuz ve deney yapmanız gerekli. İlk yapacağınız, bulabildiğiniz en büyük gemiyi mürettebatıyla birlikte göndermekmi olur yoksa 10gr demiri mi gönderirsiniz? Elbette ilk başta cansız ve boyutça küçük bir obje ile başlar ve canlılara, büyük nesneler doğru gider.Deney kötü sonuçlandı vazgeçer misiniz? elbette gene hayır uğraştığınız şey ışınlama. Ülkenize ve cebinize getireceği faydanın sınırı yok. saçma bence

Amerikanın 1945-1992 arası ne tarz deneyler yaptığını bilsen emin ol böyle konuşmazdın. Eniştemde babasıda amerikan ordusunda çalışıyorlardı, babasının anlattıkları, gösterdiği resimler hakkaten sinir bozucu. 1992'ye kadar nevada başta olmak üzere bir çok yerde nükleer deney yaptılar, bir çok ufak kasabanın üzerinde nükleer deneyler yaptılar, haritadan sildiler. Kasabaların üzerinde yapılan deneyler 1970 senesi civarında sona ermiş, birkaç belgeden ötesi kanıt bulunmamakta. Aynısını Sovyetler Birliği'de 1991 senesine kadar yaptı, Kazakistan'da düzenli olarak bir köydeki tüm nüfusu radyasyona marus bırakıp kontrollü deney yaptıklarını itiraf etmişlerdi.

Daha neler yapmışlardır kim bilir.

Amerikanın gerçekleştirdiği official test'ler: http://nuclearweaponarchive.org/Usa/Tests/
Rusyanın gerçekleştirdiği official test'ler: http://nuclearweaponarchive.org/Russia/Sovtestsum.html

Burak İ
04-08-2009, 10:02
Geçende de bir bikini çıktı . Suya girdikten 2 dakika sonra eriyp kayboluyormuş. bu ve bunun gibi şeyler Bizim insanımıza sakat :D

Boost Up
04-08-2009, 11:18
Geçende de bir bikini çıktı . Suya girdikten 2 dakika sonra eriyp kayboluyormuş. bu ve bunun gibi şeyler Bizim insanımıza sakat :D

Deniz gözlükleri satışında patlama yaşanır:D

toonch
04-08-2009, 11:33
Amerikanın 1945-1992 arası ne tarz deneyler yaptığını bilsen emin ol böyle konuşmazdın. Eniştemde babasıda amerikan ordusunda çalışıyorlardı, babasının anlattıkları, gösterdiği resimler hakkaten sinir bozucu. 1992'ye kadar nevada başta olmak üzere bir çok yerde nükleer deney yaptılar, bir çok ufak kasabanın üzerinde nükleer deneyler yaptılar, haritadan sildiler. Kasabaların üzerinde yapılan deneyler 1970 senesi civarında sona ermiş, birkaç belgeden ötesi kanıt bulunmamakta. Aynısını Sovyetler Birliği'de 1991 senesine kadar yaptı, Kazakistan'da düzenli olarak bir köydeki tüm nüfusu radyasyona marus bırakıp kontrollü deney yaptıklarını itiraf etmişlerdi.

Amerikanın gerçekleştirdiği official test'ler: http://nuclearweaponarchive.org/Usa/Tests/
Rusyanın gerçekleştirdiği official test'ler: http://nuclearweaponarchive.org/Russia/Sovtestsum.html

Nükleer patlama deneylerini Kuzey Korede, Pakistan, Hindistan, Rusya, Fransa vs... vs... yaptı. Ama bunun benim anlattıklarımla ne alakası var. O hikayede anlatılan adamlar ışınlamayı başarmış fakat sonuçta insanlar delirmiş ölmüş vs.. vs... Uzay mekiklerini ışınlasınlar insansız.

Antalyalogy
04-08-2009, 12:00

Aynen ya çok sardı bu konu beni..Araştırmaya devam..Teşekkürler...;)

sportinger
04-08-2009, 12:08

bizde de hali hazırda 90 tane başlık var. acaba neden hala duruyolar kazakistan coktan imha etti enbüyük nükleer rezerv onlardaydı.

elpadre
04-08-2009, 12:20
araba kullanırken gıyıceksın pelerınıı yandakı aracların aklı cıkar puhahaha ne ayak bu dıyeee puahahhahaha :D

cem
04-08-2009, 12:26
Aynen ya çok sardı bu konu beni..Araştırmaya devam..Teşekkürler...;)

Saygı duydugum Japon bi bilim adamı var ,adı Susumu Tachi , onuda araştırabilirsin :) ;

şöyle bi videosu falan var,
o bunlardan çok daha farklı bi yol izliyor ama :) ;

HA8A1df5DEU

http://www.sdamy.com/images/Susumu-Tachi.jpg

http://i28.tinypic.com/245yi54.jpg

http://www.kreativrauschen.de/blog/bilder/ars-electronica-2008/20080906-834.jpg

Ahmetfikri
04-08-2009, 12:36

linklerde bi sorunmu var benmi açamıyorum

mrtcn
04-08-2009, 12:44
Nükleer patlama deneylerini Kuzey Korede, Pakistan, Hindistan, Rusya, Fransa vs... vs... yaptı. Ama bunun benim anlattıklarımla ne alakası var. O hikayede anlatılan adamlar ışınlamayı başarmış fakat sonuçta insanlar delirmiş ölmüş vs.. vs... Uzay mekiklerini ışınlasınlar insansız.

Anlattıklarımı bile gizleyen adamlar emin ol bunları kimseye açıklamaz şeker kardeşim, bu alakası var.

cem
04-08-2009, 12:47
linklerde bi sorunmu var benmi açamıyorum

linkler çalışıyor.

GökhanO
04-08-2009, 12:49

sana kufur ederdimde yerim dar :D

mehzent
04-08-2009, 12:52
Cem iş başında valla helal olsun :)

MeMo
04-08-2009, 12:56

Philadelphia deneyi zamanlar arasındaki boşlukla alakalı diye biliyorum ben :soru: