PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : avea heryöne sınırsız kullananlar

gfb01
08-08-2009, 12:04
aveanın sözleşmesınde tarife değiştirme yetkisi oldugu için sınırsız hat kullanan musterılerının hattını yavaş yavaş değiştiriyor bılgınız olsun sureklı tlfla konusan kıişilerin hattını heryone 1000dk tarıfesıne geçiriyor bızım arkadaşın tarifesini değiştirmişler sizlerde dıkkat edın ara sıra musterı hızmetlerını arayın tarıfenızı kontrol edın egerkı buna dıkkat etmeyıp konusmaya devam edersenız hattınızda heryone 1000dk ıse çok buyuk faturalar gelebılır avea bayılerınde gunde yuzlerce kişi geliyormus kavga etmeye haberınız olsun

onursumer
08-08-2009, 12:07
tarifede değişiklik yapma hakkına sahipler ama bunu haber vermeden yapamazlarki ?

Onuralp
08-08-2009, 12:08
Hemen kontrol edelim, sağolasın.

gökan
babam sınırsız kullanıyor ve 7o yerıne 95 gelıyor neden acaba

nakayama
265 tl geldi babama bu ay :S

gfb01
08-08-2009, 12:09
tarifede değişiklik yapma hakkına sahipler ama bunu haber vermeden yapamazlarki ?
yapmişlar işte dikkatlı olun tarıfe değiştirrirlersede hattı kapattırın yenı bı sınırsız alarak devam edın her 4 5 ayda bı hattı yenılersınız bunlar başa çıkamayıp değiştirecekler cunku

tunceR
08-08-2009, 12:10
tşkler dostum paylaşımın için...

onursumer
08-08-2009, 12:11
çok garip ya şikayet etmek gerekli

gereken cezayı anında keserler aveaya ;)

turkcell i bu yüzden seviyorum herturlu geçirdiğinden faturam hep aynı geliyor :D

eeyore
08-08-2009, 12:12
yasak öyle birşey yapmaları ama mahkemelik olurlar...

akucukdogan
08-08-2009, 12:12
Bende bunu kullanıyorum da öyle saçmalık mı olur yahu ?

Şimdi 10000 dakika olan sınır 1000 dakikaya mı düşücek ?

gfb01
08-08-2009, 12:18
çok garip ya şikayet etmek gerekli

gereken cezayı anında keserler aveaya ;)

turkcell i bu yüzden seviyorum herturlu geçirdiğinden faturam hep aynı geliyor :D

Bende bunu kullanıyorum da öyle saçmalık mı olur yahu ?

Şimdi 10000 dakika olan sınır 1000 dakikaya mı düşücek ?

avea bayılerını gıdın bı bakın gunde kaç musterı kavga etmeye gelıyor adamların yetkısı var mahkemeye veremezsınızkı imzaladıgınız sözleşmede uyarmadan değiştirebiliyor

http://www.sikayet.name/?q=node/6064 şikeyetler başlamiş

-Aylık 10.000 dakika sınırı aşıldığında, Avea, hattın sunulan hizmet dışı kullanılmış olacağını belirtiyor ve tarife değiştirme-kapatma hakkına sahip.
- Sınır aşıldığında aboneye dakika maliyeti 48.4 Kr (1 Nisan öncesinde tarifeye geçenler) veya 80 Kr (1 Nisan sonrası) oluyor.
- İlgili hattı santralda (FCT) kullananlara 300/1.500 lira arasında ceza bedeli yansıtılıyor. alıntıdır

akucukdogan
08-08-2009, 12:47
Bu aralar banada fatura yüksek geliyor ama ben dışarıya falan çok kontör gönderdiğimden dolayı sanırım..

tool
08-08-2009, 13:19
http://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full-avea-0-0-0--461146-.html

_sinan_
08-08-2009, 13:26
bende bu tariye kullanıyorum , daha bu ay geçtim , fatura gelmedi hemen arayıp kontrol edicem , fakat şu var , babamın çalıştığı yerde patronuna inanılmaz bi fatura gelmiş acea sınırsızdan , sonra aveda kuralları okuyunca 'kampanyayı kötüye kullanmak' gibi bi madde var onun için ayrı bi ceza ücreti var , belki onunla alakalı olabilir , hemen arayıp kontrol edicem şuan , teşekkür ederim..

ef186
08-08-2009, 14:21
az once aradım bende nedir bu olaylar diye .
Benim hattımda sınırsız ama bi sıkıntı olmadığı sölendi .
Dedimki 10 bin dakika sınırı var ve ben istersem 30 bin dakika konuşur artı konuştuğum bölümüde öderim fazla konuşma ve çeşitli cihazlarda kullanım söz konusu değil ise nasıl benim hattımı böle bir kampanyaya dönüştürebilirsiniz ?

Kadında dediki
böyle bir durum olması için sizin uzun süre diğer abonelin görüşmelerini aksatacak biçimde konuşmadan telefonu açık bırakmanız durumu gibi durumlar için geçerlidir böle bir tarife değişikliği ve size böle bir durum olur ise sms ile bildirilir .

Bende dedimki bu kayıt altına alındı değilmi ?

oda evet dedi
bölece kayıtlı ses kaydımla habersiz faturam şişse dahi kazanıcağım bir dava hakkını elime almış oldum :D

STeaM
08-08-2009, 14:54
konuştum şimdi.
sözleşmenizde imzanız var değiştirebiliriz diyorlar.
bnmki değişmemiş, fazla konuşanları alıyorlarmış.

Berkan
08-08-2009, 14:57
millet fazla konusma icin sınırsız diye alıyo fazla konusunca 1000dk ya indir elalem uyanık olmuş vaybe

SONE-R
08-08-2009, 14:59
abicim avea doğru dürüst çekmez, mesaj atarsın 1 saatte iletilmez.. ben kullandım pişman oldum vodafone'a taşıdım.. 250dk her yöne beleş, 35 kntra 3000 sms her yöne beleş... avea sucks....

gfb01
08-08-2009, 15:05
Kadında dediki
konuşmadan telefonu açık bırakmanız durumu gibi durumlar için geçerlidir
konuşmadan açık bırakanlar kontur satan kişiler 10 lıraya 350 kntur sayırolar tlf açık bırakıyorlkar karşi taraf aran kazandan kazanıyor bunlar b yolla geçimini saglıyor hepsınde 5 er tane hat var bunlar yuzunden dıger abonelerı etkılıyor

STeaM
08-08-2009, 15:42
aveaya geçtim turkcellden msj geldi
vergiler dahil ayda 56.-TL ye şebeke içi 10.000 dışı 5000dk.

geçmiş ola diye cevapladım :D

EfeTopcu
08-08-2009, 16:23
bende onu kullanıyorum , eğerki benden habersiz öyle bi değişiklik yaparlarsa , atlar gelirim , gerisini düşünemiyorum ... !!!

STeaM
08-08-2009, 16:54
ben işkillendim aradım sordum ekstra biyere abone yaptınızmı diye, bişey yapmamışlar :D

ucuz etin yahnisi...

eeyore
08-08-2009, 17:47
o zmn en başta her yöne sınırsız demesinler...

elpadre
08-08-2009, 17:53
turkcell derımm en ıyı ceken o yanıı :)

serhatgüzelsoy
08-08-2009, 17:56
millet fazla konusma icin sınırsız diye alıyo fazla konusunca 1000dk ya indir elalem uyanık olmuş vaybe

Bence de saçmalık. Çok konuşmama karışacaksan niye böyle bir kampanya yapıyorsun. Ya da böyle uyanıklar için bir önlem al !

desibel
08-08-2009, 18:00
ben tam geçicektim avea sınırsıza elemen 1000 dk diyince yok arkadaş ben almıyım dedim:)

brk19
08-08-2009, 18:05
yıllardır turkcelll kullnırdım ama bı gold paketini aldım turkcellın su kadar dedıler ıkı katı gelmeye baslıyınca faturalar avea sınırsıza gectımm suan cok memnunumda . bugun daha turkcelllden musterı hızmetlerınden aradılar baktı kullnmıom faturalar az gelıoo :) musterılerı kaybedıyo bugun aradı neden kullnmıyosunuz dıye kazıklıosunz nıe kullnım dedım avea kullnıom cokda memnunum dedım sımdık aveada bı yamuk yapmasın bıze :)) bunların hepsı aynı aslında takii musterıyıı kapana kadar kaptıkdan sonra baslıolar cart cart gecırmyeye :))

sımdık daha ıy oldu umarım duzelttım .

ef186
08-08-2009, 18:09
yıllrdr turkclll kullnrdım ama bı gold paket aldım su kadar dedıler ıkı katı gelmeye baslıyınca ave sınırsza gctımm suan cok memnunumda . bugun daha turkcl baktı kullnmıom ftralr az gelıoo :) mstılerı kaybedıo bugun aradı neden kullnmıon dıe kazıklıosunz nıe kullnım dedım avea kullnıom cokda memnunum dedım sımdık aveada bı yamuk yapmasın bıze :)) bunların hepsı aynı aslında takii mustrıyıı kapna kadar kaptıkdan sonra baslıolar cart cart gcrmyeye :))

Birde bunun Türkçe'sini yazarsan anlamamız çok daha kolay olacak .

senna
08-08-2009, 18:11
yıllrdr turkclll kullnrdım ama bı gold paket aldım su kadar dedıler ıkı katı gelmeye baslıyınca ave sınırsza gctımm suan cok memnunumda . bugun daha turkcl baktı kullnmıom ftralr az gelıoo :) mstılerı kaybedıo bugun aradı neden kullnmıon dıe kazıklıosunz nıe kullnım dedım avea kullnıom cokda memnunum dedım sımdık aveada bı yamuk yapmasın bıze :)) bunların hepsı aynı aslında takii mustrıyıı kapna kadar kaptıkdan sonra baslıolar cart cart gcrmyeye :))

harbi bu ne ya enigma çözemez şunu

tcell iyidir

Göki,ZD
08-08-2009, 18:12

Senin Türkçe Öğretmenin kim?

brk19
08-08-2009, 18:23
bu kadar tepkı bı yazıya :) arkdaslar nerde anlamsz bıse yazmısımkı herkes ksltmalar yapıo ve bende kısaltrk yazmısım yanns bıse yazmıssm syleyn duzltıyım . :(

senna
08-08-2009, 18:24
bu kadar tepkı bı yazıya :) arkdaslar nerde anlamsz bıse yazmısımkı herkes ksltmalar yapıo ve bende kısaltrk yazmısım yanns bıse yazmıssm syleyn duzltıyım . :(

kISALTARAK YAZmA O ZAMAN ÇOKMU ZOR BU ŞEKİLDE YAZMAK

ef186
08-08-2009, 18:25

söyledik ama yukardakine bakılırsa baya zor senin için ??

Tamam hiçbirimiz Türkçe uzmanı değiliz ama bu yazdığın hatayla yazılmış türkçe değil resmen başka birşey ...

Göki,ZD
08-08-2009, 18:26
semih çok şükür :)

brk19
08-08-2009, 18:26
pekı arkdaslar ozur dıledıım . bıdaha bıse yazarken kısaltma yapmam .

ef186
08-08-2009, 18:28
pekı arkdaslar ozur dıledıım . bıdaha bıse yazarken kısaltma yapmam .

evet bıse yazarken kısatma lütfen

brk19
08-08-2009, 18:31
olmusmu sımdık arkadaslar. ama bu arada sankıı herkess bı kızgınn bu kadar anıden bı tepkı herkes tarafından taamam soledınız bende duzelttım . ;)

fatiii
08-08-2009, 18:33
olmusmu sımdık arkadaslar. ama bu arada sankıı herkess bı kızgınn bu kadar anıden bı tepkı herkes tarafından taamam soledınız bende duzelttım . ;)

benzinden benzinden:icon_tup:

ef186
08-08-2009, 18:33

sana karşı değil
Türkiye'de yaşayıp Türkçe konuşup bu dilin nasıl yazıldığını öğrenememiş herkese tepkimiz net .

Yazarken hata olur bunu hepimiz yaparız ama yozlaşmışça yazı yazan herkes benzer tepkiler alır.

Bir bak istersen :

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=14451

brk19
08-08-2009, 18:39
tamam anladım arkdaslar tskler . bıdaha olmaz . dıkkat ederım artık . sadece hep kısaltarak yazılar yazarız hepımızde ınternet ortamında . ama buna dıkkat edıcem tekrar . . duzelttım zaten sımdı . yazdıgım yazıyı .

baretta
08-08-2009, 18:43
.....

ahaha :D :D +1000

DogukanB
08-08-2009, 21:37
Turkcell kazıklıyo felan diyoruz ama yine ne varsa turkcell' de var. 35 liraya 20 saat, 60 yada 70 liraya da sınırsız. Heleki bu yıl mersin/taşucunda aveanın çekme sorunun gördükten sonra al bedava konuş mesaj at deseler almam.:)

SONE-R
08-08-2009, 21:41
Avedan cacık olmaz. Bir numara Turkcell, iki Vodafone... Vodafone son aylardaki ataklarıyla baya bi üye toplamıştır...

likedead
09-08-2009, 00:36
bugün aynısı bi arkadaşımın başına geldi ...mesaj göndermişler her yöne 1000 dk tarifesine geçtiniz diye..sözlüm aveada çalıştığı için direk beni aradı arkadaş bi sor bakalım diye...arkadaş hattından ya çok yada az konuşmuş o yüzden tarife değişikliğine gitmiş avea dedi...ama yapcağı tek şey var oda hattı hemen kapatsın daha fazla fatura şişmeden dedi..avea kadar dolandırıcı bir şirket görmedim...en iyisi turkcell valla...

Buğra A.
09-08-2009, 03:54

Sözleşme de maddesi var.Yapabilirler.

Burak İ
09-08-2009, 11:07
SMS geldi diye hatırlıyorum bilgilendirme için.

daunte
09-08-2009, 12:29
Turkcell kazıklıyo felan diyoruz ama yine ne varsa turkcell' de var. 35 liraya 20 saat, 60 yada 70 liraya da sınırsız. Heleki bu yıl mersin/taşucunda aveanın çekme sorunun gördükten sonra al bedava konuş mesaj at deseler almam.:)

taşucu silifke tarsus..bu sahil şeridinde avea dan nefret eden 100.000 kişi bulabilirim :D:D:D gerçekten insanı sinir ediyo mesaj atarsın gitmez konuşmalar kesik kesik.. turkcell aldım kendime bu yüzden aveamda duruyo ama çünkü konuştuğum insanlar vazgeçemiyo aveadan :D en güzeli çift hatlı tel alıcaksın istediğin zaman istediğini kullanıcaksın ben öyle yaptım gayette memnunum :)

tunch
10-08-2009, 01:06
benim daha gelmedi ay sonunda gelicek ilk defa bakalim heyecanla bekliyorum :D

tarantino
10-08-2009, 02:35
şimdi konuyu okudum hemen bu saatte yani 03.30 aradım müşteri hizmetlerini sizde öle bişey yok dedi
siz devam konuşmaya dedi ama fatura dedim geçen ay 69 ytl bu ay 71 ytl ne iş dedim o geçen ay dedi açılmaydı dedi ii dedim bu saatte beni korkuttunuz beee

Alican
10-08-2009, 08:16
Bende bu ay Avea sınırsız tarifeye geçmeyi düşünüyordum ama bu yazılanları okudukdan sonra ne yapıcağma karar veremedim .

Tek seferde görüşme bitene kadar günde 1-2 sefer konuşma yapıyorum ve diğer aramalarım gelen ve giden en düşüğü 3-5 dakika oluyor. Sizce nasıl bir tarife kullanmam lazım?

serkan demir
10-08-2009, 08:42
avea iyice suyunu çıkartmaya başladı. ilk bir hat aldık abime kullandı bir ay, kampanyanın ilk çıktığı zamanlar.sonra bir tane ben aldım bir tane babam aldı bırer ay arayla.Geçtiğimiz hafta sonu abimin kullandığı hattı 1000dk. tarıfesıne geçirdiklerini belirten bi mesaj geldi haliyle insan sinir oluyor yedikleri küfürleri hakediyorlar. Bakalım bekliyoruz birer ay arayla aldıgımız hatlar aynı sekılde tarıfe değiştirecekmi kendiliğinden.

birde hiç 69 lira geldiği olmadı bize nedense :S

YavuzNaz
10-08-2009, 08:43
10,000 dk günde ortalama 5,3 saate tekabül ediyor bir insanın günde 5 saat konuşması biraz zor bişey konuşanlarımız mutlaka vardır bende zamanında konuşuyordum fakat buna rağmen milleti böyle kazıklamaya çalışıcaklarsa büyük olay çıkar ben kullanıyorum gecen ay 66,65 gelmesi gereken fatura için aradım müşteri hizmetlerini 85 lira faturam oldugunu söyledi sebebini sordugumda herhangi bir müşteri hizmetleri banka vs 444 ile başlayan destek hatlarının başına alan kodu ile aramak gerektiğini aksi takdirde ekstra ücrete tabi olacağını belirtti şimdi telefonu çekinerek kullanıyorum açıkcası bakalım ilerleyen günlerde ne olacak..?

cıvıc si
10-08-2009, 13:46
ben bugun baya bı gorustum musterı hızmetlerıyle eger haberlesmek maksadından cıkar ıse abone haber verılerek baska bı tarıfeye atabılıyoruz dıyor, buna neler dahıl mesela aranarak kontor kazanan bı aboneyı haddınden fazla aramak her zaman konferans yapıp coklu gorusme bunlara cok dıkkat edıyorlar ve baska bı tarıfeye gecırecek ıse abonesını daha evvelınden sms sayesınde abonesıne bılgı verıyor. Sohbet hatları, sms ve 500 yapıp musterı hızmetlerını ararsan ayrı ucretlendırılıyorsun, ama 212 444 1 500 ıle ulasırsan tarıfendekı dakıkalardan gıdıyor suan ıcın mantıklı geldı ama tabıkı fatura gelmeden tam bısey soyleyemıyorum suan ıcın sıkıntı yok gıbı ;)