PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radar Hakkında

kv661
09-08-2009, 15:56
Arkadaşlar bu akşam tatile gideceğim için; Konya yolu ve Eskişehir yolunda ki radarlar açık mı kapalı mı? Açık ise nerede gibi bilgileri foruma yazarım.

Ayrıca; Ankara'dan Marmaris'e kadar olan sabit ve gezici radarların yerini de gittikten sonra size bildiririm.

Öncelik tabi ki Eskişehir ve Konya yolunda :D

Chatin
09-08-2009, 16:04
terazine tıklıyorum .. emeğine sağlık :)

egb@lo
09-08-2009, 23:16
100 ü geçme sorun yok biliosun her sene gidip geliorum o yolu..saçma sapan yerlrde büssürü radar war saat sabah 4 de çıkarsan denizli çıkışına kadar radara denk gelmiosun

izo
09-08-2009, 23:19
kıvanc kopru altlarında benzıncı cıkıslarında paso radar var afyona kadar....bordo veya gumus corolla..

yavuz364
09-08-2009, 23:26
ben geçen ay geçtiğimde afyondaki radarlar polis aracıydı, sivil değillerdi (hatta dedim artık radarlar sivil olamaz gibi bi yasa mı çıktı acaba :) )

shuttle
09-08-2009, 23:52
Sende radar algılayıcı cihaz yokmuydu? Onu kullansana.

Okan ben :D

ALPER-VNS
09-08-2009, 23:58
ben izmire gittim geldim konyaya gittim geldim hiç radar görmedim.. bastım da yani.. şanslıyım heralde :)

Yiğit Ş.
09-08-2009, 23:59
saat 6dan snra asıl :D mesai sorası kafan raat olur :D

AhmetH
10-08-2009, 00:17
gece radarı var aklınızda bulunsun ama ciddi ışıklandırılmış yererde oluyor ışık lazım

ola ki dedektörünüz varsa ve ötmeden çevirdilerse boş muhabbet oluyor.. durdurup hızlı gittiniz kaçla gidiyorsunuz falan laf almaya çalışıyorlar ağzınızdan

ceza için plakanın okunduğu görüntü lazım.. görüntü izleyecem kaçla gittiğimi sen söyle tarzı birşey söylerseniz bir sürü stres ondan sonrası
ya ceza için bişey buluyorlar yada yürü git falan noktasına geliyor olay..

ama dedektör ötmediğinden görüntü yok hızla ilgili suçlama kabul etmeyin :D

ve ayrıca uzun düzlüklerde hızlı gelen araç olduğunda radarı açıyorlar dedektör ötmüyor yarıp gideyim dediğiniz anda uyarı geliyor.

o anda panik fren yaparsanız dedektörüm var diye pankart asmakla aynı hesap :D
aracı aramaya kadar gider.

dip not: dedektörüm yok ama tecrübe evrenseldir :D

baretta
10-08-2009, 00:21
Ciddi ciddi dedektör mü takıyorsunuz aracınıza ?

shuttle
10-08-2009, 00:24
Peli Ahmet kardeşim , bu trafikçilerin arabayı araba yetkisi var mı? Hani radar dedektörü oldugunu şüphelendiği araçlarda felan gibi... :S

AhmetH
10-08-2009, 00:29
Dedektörü olan tandığım var ve dedektörle yolculuk yaptım.

şüphe çekmezseniz arama yapılmaz ama jandarma için iyi şeyler söylemiyorlar :)

said_
10-08-2009, 00:57
Dedektörü olan tandığım var ve dedektörle yolculuk yaptım.

şüphe çekmezseniz arama yapılmaz ama jandarma için iyi şeyler söylemiyorlar :)

Jandarma çevirise arama yapıyo bi kaç kere dek geldik hep arama yaptılar

JenGoO
10-08-2009, 21:32
2 hafta önce Kemere gelirken 120 Km hızla ifademi aldılar :D 120 küsür TL Eskişehir yolunda Polatlıyı geçtikten yaklaşık 20 30 km sonra çeviriyolar Limit 110 a kadar Binek Araçlarda Afyon yol ayrımına kadar Tatile çıkacaklara duyrulur.

YavuzNaz
10-08-2009, 22:20
bu dedektörü nerden temin edebilirim _?

TarikS
10-08-2009, 22:24
Ulkemizde satisi yasaktir.. Boyle bilgilerin paylasimi da dogru degil bence..

Ingiltere'de de yasak olmasi lazim ama acik acik satiyor adamlar :)

http://www.speedtraps.co.uk/cheetah-radar.htm

Yiğit Ş.
10-08-2009, 22:29
yakalanırsan kötü muamele yersin :)

YavuzNaz
10-08-2009, 22:32
Ülkemizde İnternet üzerinden satış yapan bikaç sitede mevcut bi yarın olsunda ellerinde varmı yokmu öğreniriz kullandıgım sirket aracı 1.9 berlingo max sürat rampa aşşağı 150 kısa bir süreliğine ortalama 100-110 km hızla radardan ceza yemek gülünç bir durum şahsi fikrim

yavuz364
11-08-2009, 08:19
yurtdışında bu cihazların satışı yasak değil ancak kullanımı yasak, amerikada marketlerde bile bulabilirsiniz, türkiyede de satışı serbest die biliyorm ama şuan net hatırlamıyorm..
ilginç bir durum :)

Ulkemizde satisi yasaktir.. Boyle bilgilerin paylasimi da dogru degil bence..

Ingiltere'de de yasak olmasi lazim ama acik acik satiyor adamlar :)

http://www.speedtraps.co.uk/cheetah-radar.htm

TarikS
11-08-2009, 08:27
yurtdışında bu cihazların satışı yasak değil ancak kullanımı yasak, amerikada marketlerde bile bulabilirsiniz, türkiyede de satışı serbest die biliyorm ama şuan net hatırlamıyorm..
ilginç bir durum :)

bir kac yerde kacak yollarla TR'ye sokuldugunu okudum..

karsiyakaliozi
11-08-2009, 08:55
bu tür cihazlarda tarama alanı polis radarından daha güçlü olanlardan edinmek gerekli bence mesala polis 2km menzilde yakalıyorsa sizinki 3 km menzilde polisi görmeli ki önlen alınabilsin öbür türlü yavaşlayınca anında uyanıyorlar

ahk
11-08-2009, 09:00
yavaşlayınca kim uyuzlanıyo merak ettim radar dedektör olarak gözlerimi ve hislerimi kullanıyorum. radarı gördüğüm an freni yapıştırırım ve daha hiç hızlı fren yaptın diye durduran olmadı hatta 70'lik yerde 150-160'la giderken fren yapıp 90'la yakalanınca iyi bari 2 katı cezadan yırttık muhabbeti yapıyorum polislerle :D

elpadre
11-08-2009, 09:07
artık hemen hemen her yolda sehırler arası yollarda radar koyuyorlar sonra pıstı oluyorsun

yavuz364
11-08-2009, 09:25
evet ya bencede kimse nie fren yaptın diyemez..
hatta ben radarı gördüğüm zaman en yakın yoldan sapıyorm, yol yoksa U dönüşü, eğer o da yoksa tarlaya dalarım yani :D ceza kesmese bile polisle uğraşması yeter..

yavaşlayınca kim uyuzlanıyo merak ettim radar dedektör olarak gözlerimi ve hislerimi kullanıyorum. radarı gördüğüm an freni yapıştırırım ve daha hiç hızlı fren yaptın diye durduran olmadı hatta 70'lik yerde 150-160'la giderken fren yapıp 90'la yakalanınca iyi bari 2 katı cezadan yırttık muhabbeti yapıyorum polislerle :D

Flonky
11-08-2009, 15:10
Dostum sana tek tavsiyem işe yarıyor karşıdan gelen araçlara sellektör yap özellikle kamyonculara mutlaka birisi cvp veriyor ya 4 lü yakıyorlar yada uzun uzun sellektör yapıyorlar :) buda benim önerim :) ama sen yinede 140 geçme sağlık açışından :)

CKN
12-08-2009, 23:01
şehir merkezlerinin 15 km giris ve cıkıslarında.. sultandagı ladik ılgın ın çıkışı konya girişine 50km kala radar mevcut.. ılgında corolla ve beyaz şahin seyyar radar.

CKN
12-08-2009, 23:26

radar sizin gözlerinizin göremeyeceği menzilden, suratinizi ölcebilir =)

kv661
13-08-2009, 09:36
Arkadaşlar ancak internet cafe bulma olasılıgım oldu. Gece çıktığım için öyle cok fazla radara rastlamadım.

Konya yolunda bir radarımız mevcut. Tam yerini çözemedim, ancak kepekli yokuşunun bitimine yakın yerde alet çıldırdı :D Tam yerini dönünce pro. bir çalışma sonrasında kordinatları ile vericem :D

Eskişehir yolunda ki kapalı idi. Onu da dönünce gündüz bir çalışma yapıcaz :D

Uzun yolda ise Polatlı çıkışı ya da Temelli girişi, Afyon'a 10 km kala ile afyon sandıklı arası herhangi b,r yerde mevcut. Ve de şu an Afyon sandıklı arası yol çalışması sebebi ile yol yaklaşık 5.5 metre genişliğinde. Bu yolda seyretmek gerçekten adamı yoruyor bir o kadar da bozuk yol.

Bunun dışında Denizli giriş çıkışında hiç rastlamadım sadece 2 tane sabit radar var. Şu hızını şöyle YAVAŞ yaszan varya ondan var 2 tane.

Denizliden Kale'ye kadar 2 tane virajlar başlamadan hemen önce ve Muğla'ya 12 km'e kala sola viraj dönerken hafif bir tepecik var. O teğeyi aştığında kabak gibi yakalanıyorsunuz Kaçmanıza imkan ihtimak yok. Limit ise 110 km/h.111km/h ceza yiyorsunuz.

Muğla çıkışında bir adet de mevcut. Bunun dışında Muğla'dan, Marmaris sapağına kadar Radarımız yok :D

Ancak Marmaris sapağından sonra yaklaşık 4 km sonra bir tane radar var düzlükte bir söğütün altına gizlenmiş. Sıcaklık yüksek olduğundan dolayı NEM çok ve ufukta pus olduğundan gözükmüyor namussuz :D

bir tane de Marmaris'e 13 km kala Çetibeli denen ufacık bir ilçenin girişinde bir radar mevcut zaten akabininde de Jandarma çevirme yapıyor.

Gece rastladıklarım bunlardır. Gündüz dönüşümde ki güncel yerler ve Ankara'da ki yeni yerleri sizlere en kısa zamanda ulaştırırım :D:D:D:D

İyi tatiller herkese

by_BuRoCk
13-08-2009, 09:52
ya arkadaşlar dün sabah işe geç kalmıştım
evden alel acele çıktım çevre yolundan gitmek işime geldi hızı giderim die
190 - 200 arası gidiyorum hurdacılar sitesi dönüşünün orda ters istikamette bi polis aracı
duruyordu arabada biri varmıydı bilmiyorum ama dışarda 1 polis memuru duruyordu
ben son gaz bide açık egzos 200 le falan ordan geçtim :S dışardaki memur arkamdan ii bi baktı
radarmıydı degilmiydi bilmiyorum bi bilgisi olan varmı ? artık otobana radar atıolarmı ?

cahit
13-08-2009, 14:35
kv661 arkadaşıma çok teşekkür edrim verdiği bilgiler için bende çarşamba sabah 7de istanbuldan çıkıp manisaya gittim kardeşimi askerliğe teslim etmek için giderkan 150km nin altına zorunlu kalmadıkça düşmedim hiç çeviren olmadı:) dönerkende susurluktan sonra sabit 140km yine çeviren olmadı ya ben şanslıydım :) yada radar yoktu:)

korki
13-08-2009, 18:50
sabah veya gündüz gündüz 12 gibi gördüm ankara çevre yolunda hurdacılar sitesini geçtikten sonra gölbaşı yönüne doğru gelirken radar var

Chatin
13-08-2009, 22:01
bugün günlerdir görmeyip özlediğim gri toyota bilkent köprü altında yine duruyordu. sakin kullanıma devam..

onun çalışma saati sanırım 14-16 arası aklınızda olsun.

CKN
13-08-2009, 22:07
Uzun yolda ise Polatlı çıkışı ya da Temelli girişi, Afyon'a 10 km kala ile afyon sandıklı arası herhangi b,r yerde mevcut. Ve de şu an Afyon sandıklı arası yol çalışması sebebi ile yol yaklaşık 5.5 metre genişliğinde. Bu yolda seyretmek gerçekten adamı yoruyor bir o kadar da bozuk yol.

+ afyon burdur karayolu üzeri Keçiborlu girişi senelerdir değişmez yeri =)
antalya kemer yolu üzerinde de mevcut..

gurcell
13-08-2009, 22:39
Radar cihazı kullanmayın, ama gidin kendinize yaesu vr500 universal receiver alın, bu alet telsiz gibidir ama transmit özelliği yoktur, yani telsiz olarak çalışmaz. 1 mhz ile 700 mhz arası çalışır, genellikle bölge trafik telsizleri 420 ile 500 mhz arasında çalışırlar, bu telsiz alıcısını 420-500 mhz arasını sürekli taramaya ayarlayarak yola çıkın, telsiz konuşmasını yaklaşık 10 km öteden yakalarsınız, tın tın gidersiniz.

Bunda kanuni bir durum da yok, telsiz mevzuatına göre , lisansınız yoksa telsiz sinyali göndermek yasal değil ama dinlemek yasal :)

Bu yaesu receiver de 100-150 euro bişey, dedektörden ucuz. Hem işiniz bitti mi FM dalgasına ayarlar radyo olarak kullanırsınız :)

http://www.universal-radio.com/catalog/widerxvr/0500.html

Chatin
13-08-2009, 22:49
Radar cihazı kullanmayın, ama gidin kendinize yaesu vr500 universal receiver alın, bu alet telsiz gibidir ama transmit özelliği yoktur, yani telsiz olarak çalışmaz. 1 mhz ile 700 mhz arası çalışır, genellikle bölge trafik telsizleri 420 ile 500 mhz arasında çalışırlar, bu telsiz alıcısını 420-500 mhz arasını sürekli taramaya ayarlayarak yola çıkın, telsiz konuşmasını yaklaşık 10 km öteden yakalarsınız, tın tın gidersiniz.

Bunda kanuni bir durum da yok, telsiz mevzuatına göre , lisansınız yoksa telsiz sinyali göndermek yasal değil ama dinlemek yasal :)

Bu yaesu receiver de 100-150 euro bişey, dedektörden ucuz. Hem işiniz bitti mi FM dalgasına ayarlar radyo olarak kullanırsınız :)

http://www.universal-radio.com/catalog/widerxvr/0500.html

bingo ! ;)

tunch
14-08-2009, 18:38
yakalanırsan kötü muamele yersin :)

yaninda kiz arkadasin veya bi bayan varsa ona verirsin,arayamazlar uzerini ;)

metin
14-08-2009, 18:54
radar cıhazlarını tespıt edıyorlar bılgınıze bir abimiz mahkemelik olmuştu zamanında

korki
14-08-2009, 19:24
300 dolarlık filan alırsan tespit edemezler heralde