PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko bilinmezi !

baretta
12-08-2009, 12:36
Arkadaşlar geçen sene yapmış olduğum bir kaza sonrası aracımın sağ kapısı değişmişti. Bu turkcellin uygulamaya soktugu kaza raporlarını ögrenme servisinden plakamı yazıp yolladım ve kusurun %100 karşı tarafta olduğunu öğrendim. Ama aracımın kapısını değiştiren servis benim geçen sene ki kaskomu bozarak yapmıştı. Hatanın karşı tarafta oldupuna göre kaskomun bozulmaması gerekmiyor muydu ?

punto_multijet
12-08-2009, 12:38
eger kusur %100 karsı taraftaysa servis senin kaskondan alır aracını yapar fakat senin kasko sirketinde karsı taraftan bunu tahsil eder. sonuc olarak senin kaskon bozulmamıs olur. prosedur bildigim kadarıyla boyle.

KA®ANLIK
12-08-2009, 12:38
eğer kaskonuz varsa ilk etapta kaskonuz tarafından yapılır aracınız kaskonuz karşı tarafın sigortasından veya direk kendinden parayı alır. yani araç sizin kaskonuzla yapılır ancak kasko indiriminiz bozulmaz kusur karşı tarafta olduğu için.

kasko şirketiniz de parasını çatır çatır alır karşıdan.
yani kaza raporunda %100 karşı taraf suçlu ise kaskonuz bozulmaz, eğer bozulmuşsa kaza raporu ile sigorta acentenize bildirimde bulunun. Mutlaka yardımcı olacaklardır ;)

KA®ANLIK
12-08-2009, 12:39
eger kusur %100 karsı taraftaysa servis senin kaskondan alır aracını yapar fakat senin kasko sirketinde karsı taraftan bunu tahsil eder. sonuc olarak senin kaskon bozulmamıs olur. prosedur bildigim kadarıyla boyle.

aynı anda yazmışız, bende aynı şekilde biliyorum evet ;)

mgnPower
12-08-2009, 12:41
punto_multijet + KA®ANLIK

+REP :D

imhotep
12-08-2009, 12:42
kaskonla aç konus onlar sana detaylı bilgi verir anıl..

Fbc
12-08-2009, 12:43
Kazalarda hemen söylememek lazım kaskom var diye

baretta
12-08-2009, 12:43
Yani tam düşündüğüm gibi ve kasko şirketim bunu benden gizleyerek kazasızlık indirimi yapmamıştı. Şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim , bir de şu an kaskomu yaptılar bu sene için yine aynı yer tanıdık diye henüz kartımdan çekmediler , pislik yapıp aynı şekilde kartımdan çekmemelerini mi sağlasam ? Çünkü 800 gibi birşey ödemem gerekirken 1200 gibi birşey ödedim geçen sene.

mgnPower
12-08-2009, 12:47
illa hasarsizligini bozacaz derlerse ve elindede %100 karsi tarafin suclu oldugunu gosterir belgede varsa bes kurus odemeden iptal et policeni. genel mudurlukten yetkili birileri ile gorus ve durumun derhal duzeltilip tarafina yeni police kesilmesini talep et.

mrtngn
12-08-2009, 12:51
Bence kendi kasko şirketini değilde,başka bi kasko şirketini ara herseyi tam olarak öğren ondan sonra kndi kasko şirketini arayıp gerekeni sölersin...

Konuyu tam olarak bilmeden kendi kaskona sordugunda bi sekilde inkar edip bisey yapabilirler..;)

Geçmiş olsun

KA®ANLIK
12-08-2009, 12:52
illa hasarsizligini bozacaz derlerse ve elindede %100 karsi tarafin suclu oldugunu gosterir belgede varsa bes kurus odemeden iptal et policeni. genel mudurlukten yetkili birileri ile gorus ve durumun derhal duzeltilip tarafina yeni police kesilmesini talep et.

+mgnPOWER
+REP

:D

Elinde kaza raporu varsa önce sigortacınla görüş tanıdık zaten diyorsun direk halleder işini , çok kolay...

kaza raporun olmasa bile arkadaşın o raporu çıkartır zaten istedikten sonra çok rahat halleder yani ;)

baretta
12-08-2009, 13:03
Sanırım çözdüm ben olayı :D Fevri davranmamak gerekiyormuş , firmayı aramadım ama kasko poliçelerime ve kaza tarihlerine baktıgımda kapımın değiştiği değilde ondan önce tampondan bir Megane'a vurmuştum bende 100 karşı tarafta 500 tl lik bir hasar olmuştu ve orda 8/8 ben hatalı bulunmuştum , yani iki kaza aynı yıl içerisindeki kaskodan karşılanmış kapıyı karşı taraftan almışlardır ama Megane'dan dolayı kaskom bozulmuş muhtemelen :D :D

KA®ANLIK
12-08-2009, 13:04
Sanırım çözdüm ben olayı :D Fevri davranmamak gerekiyormuş , firmayı aramadım ama kasko poliçelerime ve kaza tarihlerine baktıgımda kapımın değiştiği değilde ondan önce tampondan bir Megane'a vurmuştum bende 100 karşı tarafta 500 tl lik bir hasar olmuştu ve orda 8/8 ben hatalı bulunmuştum , yani iki kaza aynı yıl içerisindeki kaskodan karşılanmış kapıyı karşı taraftan almışlardır ama Megane'dan dolayı kaskom bozulmuş muhtemelen :D :D

o da güzel :D

EfeTopcu
12-08-2009, 13:10
Eğer Karşı Taraf %100 Suçluysa Sizin Kaskonuza Hiç Ellenmeden Karşı Tarafın Trafik Sigortası Tarafından Sizin Aracınızın Yapılması ZORUNLUDUR , Yaptırmak Zorunda .

baretta
12-08-2009, 13:12
Hatta kaza fotoğralarını bile buldum :D

Bu Megane kazası :)

http://img441.imageshack.us/img441/4337/spa0135.jpg (http://img441.imageshack.us/i/spa0135.jpg/)

Bu da kapımın değiştiği kaza :)

http://img30.imageshack.us/img30/636/26072008.jpg (http://img30.imageshack.us/i/26072008.jpg/)

Selman
12-08-2009, 13:24
Kaskonuzun ücretinin pahalı olduğunu düşünüyorsanız size tavsiyem her yıl farklı sigorta şirketinden fiyat alın.Sigorta şirketleri rekabet ortamında oldukarı için farklı şirketlerden gelen poliçere inanılmaz ucuz fiyat vermekteler aklınızda bulunsun;)