PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 3g S 2009 modeli hakkında

s.alican
13-08-2009, 15:53
arkadaşlar abiler 2 haftadır iphone almayı düşünüyordum araştırdım ve bekle dediler bu ayın içinde gelicekmiş ama hakkında kimse doğru düzgün birşey bilmiyor.bayilere soruyorum görüntülü konuşma varmı diye ? birisi var birisi yok diyor.anlayamadım fiyatlarda aynı olucak deniliyor.merak ettim bir kaç şey var.
-Görüntülü konuşma olucakmı?
-bluetooth aktarımı olucakmı?
-fiyatı nedir? bilen varmı acaba?

said_
13-08-2009, 15:55
evet bende merak ediyorum özellikle fiyatı :)

teggy
13-08-2009, 16:42
bluetooth var. görüntülü konuşma yok çünkü önünde kamera yok...

Ama şöyle bir çözümü var :D

http://www.2dayblog.com/images/2009/june/iphone_vidcallkit_2.jpg

Yiğit Ş.
13-08-2009, 16:43
blackbarry al. boşwer iphone u

Alican
13-08-2009, 16:49

Bi aralar nette ıphone için ufak ayna aparatı görmüştüm :)

MKaya
13-08-2009, 17:05
blackberry hıc kullanıslı degıl arkadasım kullanıyo keske almasaydım diyo iphone kesinlikle daha iyi ama önde camera yok işte :D:D

YALIM
13-08-2009, 17:17
3G'ye göre baya fazla ısınıyor diyorlar..
Daha hızlıymış ama öyle ahım şahım bir fark yok..
Bluetooth standart 3G'de de var son version update'ten sonra..

4G'yi bekliyoruz sabırsızlıkla.. :)

Yiğit Ş.
13-08-2009, 17:27
blackbarry gbi basit bi telefonu kullanışsız yapan zihniyeti kınıyorum :D bikere q klavye var üstünde abi :D kimi modelinde wireless yok fakat internet paketi aldığınız zaman hiç ihtiyacınıda hissetmiyorsunuz zaten :)

Serencebey
13-08-2009, 17:31
Bi aralar nette ıphone için ufak ayna aparatı görmüştüm :)

http://cellphones.techfresh.net/wp-content/uploads/2007/08/hand2.jpg

http://www.techgadgets.in/images/iphone-video-conferencing.jpg

http://cellphones.techfresh.net/wp-content/uploads/2007/08/twotable.jpg

egeturbo
13-08-2009, 17:36
arkadaşlar abiler 2 haftadır iphone almayı düşünüyordum araştırdım ve bekle dediler bu ayın içinde gelicekmiş ama hakkında kimse doğru düzgün birşey bilmiyor.bayilere soruyorum görüntülü konuşma varmı diye ? birisi var birisi yok diyor.anlayamadım fiyatlarda aynı olucak deniliyor.merak ettim bir kaç şey var.
-Görüntülü konuşma olucakmı?
-bluetooth aktarımı olucakmı?
-fiyatı nedir? bilen varmı acaba?

kana ben sana 8 gblık sataım uygundan vereim sıfır kutusunda orjinalini

Eriador
13-08-2009, 17:47
iphone u bende araştırdm alıcaktım ...

şahsen adı dışında hiç birşeyi olmayan boş bi telefon muş ... özellikleri kötü ( mesela kamerası 2 mp )

yeni program yüklemek istiyorsan onlarda ücretli ... Apple burada microsoft u aratmamış ...

o paraya nokia veya samsung gibi markalarda çok çok daha iyi telefonlar var.

s.alican
13-08-2009, 18:14
iphone u bende araştırdm alıcaktım ...

şahsen adı dışında hiç birşeyi olmayan boş bi telefon muş ... özellikleri kötü ( mesela kamerası 2 mp )

yeni program yüklemek istiyorsan onlarda ücretli ... Apple burada microsoft u aratmamış ...

o paraya nokia veya samsung gibi markalarda çok çok daha iyi telefonlar var.

çok haklısın aslında :) ama takıntı oldu:D

Evrenoz
13-08-2009, 18:20
Blackberry, iphone ve omnia arasında kararsız kaldım. Çevreden aldığım duyumlarla blackbery'yi direk olarak eledim.

İphone kullanım rahatlığı, dokunmatik ekran hassaslığı ve işletim sisteminin user friendly olması ile öne çıkıyor. Lakin +'ları bu kadar.

Omnia ise iphone dan farklı olarak mobil tv ve görüntülü arama gibi işlevleri sunuyor. Ayrıca kamerası, hafızası da iphone'dan daha iyi bir seviyede. Dokunmatik ekran konusunda iphone'la asla başedemez lâkin 2 haftadan sonra alışıyorsunuz. İşletim sistemi ise oldukça komplike. Alıştıktan sonra bu komplikelik epey bir avantaj sunuyor. Extra programları ise internetten rahatlıkla bulup kurabiliyorsunuz.

Omniadan pişmanmıyım? Hayır değilim, ama aklımın bir köşesinde o kusursuz dokunmatik ekranı ile iphone da kalmadı değil. Ancak şunu biliyorum ki iphone alsa idim omniada olan bu özellikleri arayacak ve bulamadığımda pişman olacaktım. 1000 TL'nin üzerinde para ödedikten sonra donanım olarak full bir alet isterim ben.

mgnPower
13-08-2009, 18:25
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=33191

Killah
13-08-2009, 21:01

Yalnız şöyle bir sorun daha var, atıyorum N95'in var bende de iPhone, sen beni Videolu arama seçeneğinden ararsan sistem bende önde kamera olmadığını anlayıp error veriyor ve mecburen kapatıyorsun telefonu :)

Eworen
13-08-2009, 21:21
iphone da 2.99$ alacağınız nettv programı ile yerli yabancı 200 adet (28 adeti türk kanalı) tv niz oluyor..
gitar veya piyano olarak kullanbilirsiniz..
terazi veya metre olarak kullanabilirsiniz..
sayısız oyunla PSP niyetine kullanabilirsiniz..
skype da görüntülü konuşabilirsiniz...
GPS olaraka kullanabilirsiniz...
aklıma gelmeyene daha bir sürü garip gerip şeyler..
app store başka dünya yani..
3GS i bekleyin ve direkt alın..

onursumer
13-08-2009, 21:27
iphone 3gs almanın bi anlamı yok bence

16 ve 32gb lık modelleri var aslında iphone 3g de olması gereken ve olmayan ozellikleri yazılımsal olarak ekleyip piyasaya surmuşler tek + işlemciden dolayı 2 kat hızlı

tr fiyatı tahminimce 2000tl civarı olur 32gb lığın :) kesinlikle almaya gerek yok 3g ler indirime girince 3g alınır :D

WRX_STI
13-08-2009, 21:40
Şirketteki müdürlere teslim etmeden turkcellden gelen bitane blackberry boldu kendime alıp test ettim ve 1 hafta kadar daha edeceğim hemen söyleyeyim GPS olayı harika ve yeterince kullanışlı :D
Ve mail bis olayı çok kullanışlı ama bana dense blackberrymi iphonemi diye kesinlikle İphone derim.Ama ikisi ayrı kulvarlarda yarışıyor desek daha iyi olur :)

Evrenoz
13-08-2009, 22:01
iphone da 2.99$ alacağınız nettv programı ile yerli yabancı 200 adet (28 adeti türk kanalı) tv niz oluyor..
gitar veya piyano olarak kullanbilirsiniz..
terazi veya metre olarak kullanabilirsiniz..
sayısız oyunla PSP niyetine kullanabilirsiniz..
skype da görüntülü konuşabilirsiniz...
GPS olaraka kullanabilirsiniz...
aklıma gelmeyene daha bir sürü garip gerip şeyler..
app store başka dünya yani..
3GS i bekleyin ve direkt alın..

Bu program satın alındığında tv datasının transferi için para ödeniyor değil mi?

Dragger
13-08-2009, 22:03
Ben de bekliyordum ama sasırttı özellikleriyle...

N73te bile daha cok özellik var, görsellik ve ekranı dısında baska bir +sı yok bence...

N97 bakıcam, o güzel geldi gözüme...

Blackberry de cok gereksiz...

YALIM
13-08-2009, 22:13
Arkadaslar, pek cok PDA kullandim, bunlara cooked ROM'lu HTC'ler de dahil..
Marka fanatikligi de yapmiyorum, tamamen objektif yorumumu soyluyorum...
Hicbir cihaz ve hicbir isletim sistemi Iphone ve MacOs'un yanindan dahi gecemez...
Iphone'da yok dediginiz seyler cok onemsiz detaylar bence, OK ön kamerasi yok ama 4G ile o da olacak.. Gerisi tiri viri bence.. Siz bir de Iphone'da olup da digerlerinde olmayan ozellikleri kiyaslayin derim..
Ayrica, MacOs'dan ve onu dehset guzel calistiran bir cihazdan bahsediyoruz...
Bunlar benim nacizane goruslerim, yine de tercih sizin..

Onno
13-08-2009, 22:29
Hicbir cihaz ve hicbir isletim sistemi Iphone ve MacOs'un yanindan dahi gecemez...
Iphone'da yok dediginiz seyler cok onemsiz detaylar bence, OK ön kamerasi yok ama 4G ile o da olacak.. Gerisi tiri viri bence.. Siz bir de Iphone'da olup da digerlerinde olmayan ozellikleri kiyaslayin derim..

+1 ;) almanyadaki arkadasimdan fiyat bekliyorum , ogrenince buraya yazarim . 3G-S de eklenti olarak çok sey var

Eworen
13-08-2009, 22:50
Bu program satın alındığında tv datasının transferi için para ödeniyor değil mi?

sadece wifi bağlantısı ile çalışıyor 3g ye iphone izin vermiyormuş nedenini yapımcılarda bilmiyor..

deeperblack
13-08-2009, 22:58

En basit özelliği home tuşuna her basışta uygulamayı kapatıyor ve symbian a göre neredeyse hiç kilitlenmiyor.

Buarada iphone ile görüntülü görüşme3g ve3gs modellerinde hayalden öte değil :)

Chatin
13-08-2009, 23:02
3g çok iyi birşey değil ki :)
güven olgusunu yıkar bence.. ki özgürlüğünde sınırlarını daraltıyor.. hiç gerek yok. alın iphone u ama 3g olmasın. zaten yeterince dalgaya maruz kalıyorsunuz 3g olmasın daha iyi.

YALIM
14-08-2009, 08:57
En basit özelliği home tuşuna her basışta uygulamayı kapatıyor ve symbian a göre neredeyse hiç kilitlenmiyor.

Buarada iphone ile görüntülü görüşme3g ve3gs modellerinde hayalden öte değil :)

Macbook'umu neredeyse 1,5-2 senedir restart etmedim... Sadece kapağını açıp kapatıyorum.. :)

Kuzenin Sony Vaio'suna, diskte ikinci bir partition'a MacOs X tiger yukledik, aleti her iki işletim sistemi ile de kullanabiliyorsun, sadece klavye bakımından biraz sıkıntı oluyor..
Ama en önemlisi, Vaio windows altında çalışırken belirli bir miktarda ısınıyor haliyle, ve belirli bir performans gösteriyor... Aleti MacOs ile açınca daha az ısınıyor ve daha hızlı çalışıyor.. :D

Tamam, ben de herkes gibi evde, işte, desktoplarımda vs. windows kullanıyorum, macbook hariç... ( Bu arada macbook'u da çift işletim sistemi ile kullanıyorum, bazı windows tabanlı programları çalıştırmak için windows ile açıyorum ancak çok ender..)

Ancak bir kere MacOs kullanım kolaylığını ve en önemlisi "rijitliğini" aldın mı zehir olarak içine, diğer işletim sistemlerinin, özellikle windowsun, zavallılığını görüyorsun...

Bir PDA alacaksanız, mutlaka ama mutlaka hepsini deneyin, kullanın, işletim sisteminin sizin "anlık dokunmatik taleplerine" vereceği tepkileri özellikle iyi inceleyin...sonra kararınızı verin...

Bence şu an için fiyatı iyice makul seviyelere düşecek olan Iphone 3G mantıklı bir seçim olacaktır.. Geçiş ürünü olan 3Gs'e o kadar para vermek gereksiz, bunun için de youtube'da karşılaştırmalı videolarını izlemek fikir verebilir...

Hadisenin "peak" noktası olacak olan Iphone 4G denen alet bence hepsinin tepesine güm diye inecek... 2010 senesinde çıkacakmış, bekleyip gorecez bakalım.. Tahminimce Mart-Nisan gibi düşmeye başlar piyasaya...

mgnPower
14-08-2009, 09:00
surda 2010a ne kaldi onumu beklesem acaba ? tercihim kesinlikle ayfondan yana benimde.

G_TT_I
14-08-2009, 09:08
İphone 3g, kameradan öte, görüntülü konuşmayı programsal oalrakda desteklemiyor dendi, ayna bile tutsanız olmaz yani dediler.

Aldatan kişiler sayesinde 3g satış patlaması yapmış:):):):) nerdesin kamerayı aç bilmem ne derdi yok, iphonu yapan adamlar çapkınları düşünmüş.

s.alican
14-08-2009, 12:20
İphone 3g, kameradan öte, görüntülü konuşmayı programsal oalrakda desteklemiyor dendi, ayna bile tutsanız olmaz yani dediler.

Aldatan kişiler sayesinde 3g satış patlaması yapmış:):):):) nerdesin kamerayı aç bilmem ne derdi yok, iphonu yapan adamlar çapkınları düşünmüş.

hatun görüntülü arama yaptığında eğerki o anda gizli veya ince işlerdeyseniz o zaman kötü :D.en iyisi görüntüsüz sade bi tlf bence bu durumlarda :D

Day Walker
14-08-2009, 12:47
NOKİA N97 için baya iyi diyolar bilgisi olan varmı

mgnPower
14-08-2009, 12:54
2400 liraya geliyor taksitli bi kampanyasi var. degermi bilinmez telefon icin. benim kullandigim iki telefonlada sanayide dusuyorum kalkiyorum dusuruyorum yagliyorum camurluyorum hic bisii olmuyor ama telefoncular 100 lira vermiyor mesela su an. onu alsam deli olurum bi yerine bisii olacak diye.

Dragger
14-08-2009, 18:24
N97 icin 2400 kampanyalı fiyat cok yüksek ve 24 ay baglı kalıyorsun.

Su an nakit satısı da var Turkcellde 723EU gibi birseydi, 1500 küsür liraya geliyor.

Ben de N97 ve Iphone3GS arasında kaldım, N97 klavye falan da iyi ama iphone ekran daha iyi diyorlar.

onursumer
14-08-2009, 20:16
N97 icin 2400 kampanyalı fiyat cok yüksek ve 24 ay baglı kalıyorsun.

Su an nakit satısı da var Turkcellde 723EU gibi birseydi, 1500 küsür liraya geliyor.

Ben de N97 ve Iphone3GS arasında kaldım, N97 klavye falan da iyi ama iphone ekran daha iyi diyorlar.

çok farklı yapıda iki telefonun ekranı tam olarak beklentine gore tercih yap

mesela ben iphone ekranını çok zevmiyorum

bana kullanışlı gelen nokia ;)

Mr.K
14-08-2009, 20:18

bak simdi:D ahaha

e75 lovers :D muhahaha

Dragger
14-08-2009, 20:23

Bugune kadar 10 tane falan telefon kullandım hepsi nokia idi :)

Ondan nokia sıcak geliyor ama iphone da tatlı bisey :p

ahmetakgunf3s
14-08-2009, 20:58
2g kullandım tum resımlerımı ve vıdeolarımı yanıdma tasımak harıka birşey

cihaz crack oldugu için istediğim programı parasız yukeleye biliyorsun "ingiliz anahtarı sayfasını tavsıye ederim "

omnia kıtlenıp duruyor zaten windows işletim sistemli bi telefon kadar felaket bişi olamaz , ki o paralarada almak pek akıl kari değil

blackbery yorum bile yapmıyorum

tek dez avantajı biraz buyuk ve taşıma zorlugu fakat ekran buyuk oldugu için bu normal 2g telefonumu sattım 3gs "32 giga" biraz ucuzlamasını beklıyorum

bence bu telefonun şu an hiç bir rakibi yok .

Evrenoz
14-08-2009, 21:49
Omnianın kilitlenme konusuna katılmıyorum. 2 haftadır kullanıyorum. Extra olarak oyunlar, registery editör, klavye, ana menü teması, alarm, remco windows explorer gibi programların yanı sıra hatrı sayılır seviyede mp3 yükledim. Takılma, kilitlenme veya ağırlaşma hissetmedim.

Bu arada ek bilgi vermek gerekirse, registery editör yükledikten sonra registeryden dokunma hassaslığını değiştirebiliyormuşsunuz. Daha önce sert ve noktasal basmak mecburiyetindeydim ancak şuan bu ayarları değiştirdikten sonra baş parmağımla ( noktasal değil, yüzeysel basım mevcut. neticede başparmak en kalın parmak ) bastırmadan, sadece dokunarak hatta sürterek istediğim yerlere giriş yapabiliyorum. İphone kadar olmasa da ona yakın bir hassasiyete ulaştı.

Swift
14-08-2009, 22:11
Macbook'umu neredeyse 1,5-2 senedir restart etmedim... Sadece kapağını açıp kapatıyorum.. :)

Kuzenin Sony Vaio'suna, diskte ikinci bir partition'a MacOs X tiger yukledik, aleti her iki işletim sistemi ile de kullanabiliyorsun, sadece klavye bakımından biraz sıkıntı oluyor..
Ama en önemlisi, Vaio windows altında çalışırken belirli bir miktarda ısınıyor haliyle, ve belirli bir performans gösteriyor... Aleti MacOs ile açınca daha az ısınıyor ve daha hızlı çalışıyor.. :D

Tamam, ben de herkes gibi evde, işte, desktoplarımda vs. windows kullanıyorum, macbook hariç... ( Bu arada macbook'u da çift işletim sistemi ile kullanıyorum, bazı windows tabanlı programları çalıştırmak için windows ile açıyorum ancak çok ender..)

Ancak bir kere MacOs kullanım kolaylığını ve en önemlisi "rijitliğini" aldın mı zehir olarak içine, diğer işletim sistemlerinin, özellikle windowsun, zavallılığını görüyorsun...

Bir PDA alacaksanız, mutlaka ama mutlaka hepsini deneyin, kullanın, işletim sisteminin sizin "anlık dokunmatik taleplerine" vereceği tepkileri özellikle iyi inceleyin...sonra kararınızı verin...

Bence şu an için fiyatı iyice makul seviyelere düşecek olan Iphone 3G mantıklı bir seçim olacaktır.. Geçiş ürünü olan 3Gs'e o kadar para vermek gereksiz, bunun için de youtube'da karşılaştırmalı videolarını izlemek fikir verebilir...

Hadisenin "peak" noktası olacak olan Iphone 4G denen alet bence hepsinin tepesine güm diye inecek... 2010 senesinde çıkacakmış, bekleyip gorecez bakalım.. Tahminimce Mart-Nisan gibi düşmeye başlar piyasaya...

normal pcye macos kurmak çok zormudur?bide macosu nerden bulucaz torrent haricinde