PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngiltere'den ne alınır?

Tunacan
14-10-2009, 13:20
Arkadaşlar,
İngiltere-Londra- dan araba parçası hariç ne alınır? Nelerin fiyatları uygundur orada? Valide haftasonuna kadar orda. İlk aklıma gelen iphone oldu. TR de fiyatı yüksek, orad uygun ne alsam ki :D

imhotep
14-10-2009, 13:22
......................

elpadre
14-10-2009, 13:23
londra cok pahalı gıyım uzerıne bır sey ıstıyorsan eger

SULTANOGLU
14-10-2009, 13:27
uygun giyim yerleri uzucluk yerleride var. Ama genel anlamda ingiltere birazcik düdük.

yavuz364
14-10-2009, 13:27
ingilterede bazı araba parçaları haricinde ucuz birşey ben şuana kadar gördüğümü hiç hatırlamıyorm..
bizde araba parçası almaya gidicez :D bildiğiniz ucuz parçacılar var mı ?

elpadre
14-10-2009, 13:28
ingilterede bazı araba parçaları haricinde ucuz birşey ben şuana kadar gördüğümü hiç hatırlamıyorm..
bizde araba parçası almaya gidicez :D bildiğiniz ucuz parçacılar var mı ?

hurdalıklarda dolu :)

SULTANOGLU
14-10-2009, 13:32
ben ingiltereye gelmeden baya bi arastirmistim amerikan parcasi ama gittim gordumki Turkiye ile fiyat farki sadece toplu aldigin zaman 100 tl fark ediyordu oyuzden almaktan vaz gectim.

MeJo
14-10-2009, 13:32
villa al bitane dursun tatile gidersin :D

elpadre
14-10-2009, 13:33
bakalım kısmetse bende gıdıcem :)

XoR
14-10-2009, 13:34
Ingiltere'den ancak Baked Beans alınır :)

Spawn
14-10-2009, 13:35
Z32 maf :D

brutal
14-10-2009, 13:36
ps3 oyunlarının fiyatları güzel, yarı fiyatına bulabiliyorsun. keşke önceden haber verseydin bizde bişiler isterdik :D

SULTANOGLU
14-10-2009, 13:40
aynen ps3 falan cok ucuz ama iste buraya gelmeden bavul bos gelmesi lazim :D

Eworen
14-10-2009, 13:41
İngilterede iphone kontratlı alırsan ucuz olabilirde satın almaya kalkınca ucuz değil aynı para nerdeyse..şu an nerdeyse hiç bir üründe indirim yok yılbaşına yakın olsa idi çok ciddi indirimler oluyor..
zaten burda gariptirki indirim oldumu sabahtan kuyruğa girer herkez inidirimleri bizimki gibi yalandan olmuyor çünkü.. giyim kuşam fiyatları TR ye yakın ama bazı şeyler daha ucuz yalnız sadece biraz daha ucuz..
bende ingilterede yaşıyorum şu an haftasonu Londra daydım ucuz bişey yok
yani kısacası İngiltere çapında ucuza alabileceğin pek bişey çıkmayabilir en azından benim aklıma gelmiyor..

Tunacan
14-10-2009, 13:44
İngilterede iphone kontratlı alırsan ucuz olabilirde satın almaya kalkınca ucuz değil aynı para nerdeyse..şu an nerdeyse hiç bir üründe indirim yok yılbaşına yakın olsa idi çok ciddi indirimler oluyor..
zaten burda gariptirki indirim oldumu sabahtan kuyruğa girer herkez inidirimleri bizimki gibi yalandan olmuyor çünkü.. giyim kuşam fiyatları TR ye yakın ama bazı şeyler daha ucuz yalnız sadece biraz daha ucuz..
bende ingilterede yaşıyorum şu an haftasonu Londra daydım ucuz bişey yok
yani kısacası İngiltere çapında ucuza alabileceğin pek bişey çıkmayabilir en azından benim aklıma gelmiyor..

Cevap için teşekkür ederim...
Bir tek iphone için niyetlendim. o da yalan olacak gibi :)

XoR
14-10-2009, 13:48
aynen ps3 falan cok ucuz ama iste buraya gelmeden bavul bos gelmesi lazim :D

Olm bana baked beans getir gelirken lütfen :D 1 konserve olsa bile yeter.Heinz al 0,95penny falandı 10 sene önce :D şimdide olsa olsa 1pound olmuştur :D pintilik yapma :Ç

Tunacan
14-10-2009, 13:50
PS3 oyunlarını zaten ordan getirtiyorum ucuz ucuz :D

SULTANOGLU
14-10-2009, 13:53
Olm bana baked beans getir gelirken lütfen :D 1 konserve olsa bile yeter.Heinz al 0,95penny falandı 10 sene önce :D şimdide olsa olsa 1pound olmuştur :D pintilik yapma :Ç

ne heinz i olum gidicem tescodan alicam tesco marka :D:D ye ve direk rahatla

olum pintilik deilde artik bir bavulalrim oldu goren diyicekki bu adam burdan bavul icinde insan kacakciligi yapiyor :D

olmadi sana londra hatirasi (do you want to see big) ben yazili prezarvatif getirim :D

Onuralp
14-10-2009, 13:55
Iphone pek farklı bir fiyatta değil orada... Tabi eğer sözleşmeli alabiliyorsa farklı.

XoR
14-10-2009, 13:57

olum pintilik deilde artik bir bavulalrim oldu goren diyicekki bu adam burdan bavul icinde insan kacakciligi yapiyor :D

olmadi sana londra hatirasi (do you want to see big) ben yazili prezarvatif getirim :D

Esentepede ***** yerde duran arabana konsevre açıcağı ile girişmemi istemiyosan 1 adet 250gr'lık konservedeki Heinz Baked Beans'i getir :D

@Tunacan
Bu hakan'dan hayır yok keşke istanbul'da olsan :)

Tunacan
14-10-2009, 13:59
Geliriz İstanbul'a da yaw :)

Day Walker
14-10-2009, 14:04

kardeşim şu kolalı cekden istiyorum bende :D getirmezsen koraya yardım ederim haberin olsun :D

Esentepede ***** yerde duran arabana konsevre açıcağı ile girişmemi istemiyosan 1 adet 250gr'lık konservedeki Heinz Baked Beans'i getir :D

@Tunacan

konserve açıcağı hahahahahaha :D

Aps
14-10-2009, 14:07
sirkeli cipsler güzel oluyor orada:P:)

mechanıcer
14-10-2009, 14:07
bana bı manchester utd forması al sıyah yeter :D

M.A.D
14-10-2009, 14:45
ps3 oyunları ne kadar orda :o

Tunacan
14-10-2009, 14:48
Mesela hangisi?

M.A.D
14-10-2009, 14:54
yani ne bileyim popüler oyunlar mesela nfs shift, midnight club serisi, tekken mekken :D ortalama fiyatlarını merak ettim , basit oyunlardan da düşünebilirim, çünkü trde fiyatlar felaket biliosun , eğer mümkün olursa sipariş verebilirim size :)

Tunacan
14-10-2009, 15:02
Varsa tam bir liste hazırlayın, telefonla görüştüğümde fiyat sorarım...

M.A.D
14-10-2009, 15:08
pm attım :)

Istilldo
14-10-2009, 15:11
http://www.kiosk24-7.dk/files/SmirnoffIce.jpg

olayın sonu, fazla getirirsen ankdayım bende elden alırım :D:D

sneak
14-10-2009, 15:22
xbox360 alınır :icon_tup:

Hyjal
14-10-2009, 15:33

kurufasülye pilav varken baked beans yenir mi abi :D

R.I.P
14-10-2009, 15:54
geçen hafta arkadaşım geldi hiç bişey alamadan geldi fiyatlar uçukmuş yoksa bende baya bişeyler için niyetlenmiştim :)

_sinan_
14-10-2009, 16:30
bende ingiltereden bi arkadaşla konuştum daha dün akşam , yılbaşına yakın tr de gelicek , gelirken ne getireyim diye sordu , aklıma fazla bişey gelmedi , konuyu takip ediyoru..

Erk@n
14-10-2009, 17:35
Laptop ların fiyatları bir ara uygundu 250 pound lara güzel cihazlar vardı geçen sene.Ayrıca aklına gelmeyen bir şey varsa ebay dan bak orda görüpte ucuz olan kafana yatan birşeyler bulursan onlarda olabilir diye düşünüyorum.

tool
14-10-2009, 17:53

fazla gelirse koliyle falan talibim ;)

imhotep
14-10-2009, 17:54
ingiltereden baska yerde yokmu yaw. rusyada filan yokmudur surekli gidip gelen var aldırayım bende.

Cimmeria
14-10-2009, 17:56
ek9 type r alınır :D

flexamin
14-10-2009, 17:57
uzaylı biblosu alabilirsin :) gerçi isterdim ama bende işte evde yer kalmadı biblolardan toplam 1200 adet war:D büyüklü küçüklü :D

_sinan_
14-10-2009, 17:59
arkadaşlar gerçekten , ordan getirip burda tr den uygun satabiliceğimiz otomobil parçası elektronik eşya neler vardır , maddiyatı biraz toplasak çok iyi olucak , ingiltereden arkadaşı gelmeden bişeylerin siparişini verip getirtmem gerek :D

OmerRS
14-10-2009, 18:01
Hurdalıklar nerde ya?

flexamin
14-10-2009, 18:04
arkadaşlar gerçekten , ordan getirip burda tr den uygun satabiliceğimiz otomobil parçası elektronik eşya neler vardır , maddiyatı biraz toplasak çok iyi olucak , ingiltereden arkadaşı gelmeden bişeylerin siparişini verip getirtmem gerek :D

:) ford parçaları :D ucuz tr ye göre :)

hndcrx
14-10-2009, 18:10
ingiltereden pek bişi alınmaz,arabası ucuz ama parçası pahalı:)
elektronikte usa en ucuzu geçen sene 5 iphone-3 laptop sattım.inanılmaz karlı:)hatta bu işe mi girsem die düşündüm:)

ingilterede cep telleri bana pahalı gelmişti.formalar ucuz ben mach. uni. formasını 15 pounda aldım.chelsea 40 pound:)

hurdacılar da ise inanılmaz parçalar bulman mümkün.ben torquayda kaldım.orda 4.785 sordum ytl ile 700e falan geliyor.ama ellerinde yok belçikadan getirtiyorlar.o zaman öyle idi.3-4 ay önce.sonra hurdacıya gittim.ing. de integra type-r çok var.ben direk şanzumana daldım:)ama arabalar neye göre pert anlamadım gayet temiz duruyorlar.

bu sefer gidersem sırf kendime çalışıcam valla:)

londra faşan oraları bilmiyom,belki oralarda şansın daha fazladır.
kolay gelsin.

FaBeRgE
14-10-2009, 22:15
meguiars ürünü alabilirsin :D

burada 35-50tl verdiğimiz şişeler orada 6pound şaka gibi :)

aldırabilirim dersen eğer direk adresini verebilirim :D

Ranthor
14-10-2009, 22:31
araba cilaları ucuz
dükkanlarda ikinci el ps3 oyunları ucuz; alkol çok ucuz.

ikinci el dükkanları vardır her mahallede onları gez, acaip elektronik aletler alabilirsin.
Ayrıca gitar amfi vs de ucuzdur.

Çoğu şey daha pahalı ingilterede...

elpadre
14-10-2009, 22:43
bıraz once ılgılteredekı arkadasımla konustum bır kac sey sıparıs ettım cok pahalı dedı gıtmıs kendıne 250 gr bedo almıs 1200 paund verdıgını soyledı allah belanı versın dedım pıs herıf dedım bırde utanmadan karsımda ıcıyor serefsız paramı yedı yaw :D

kv661
14-10-2009, 22:47
Londra'da böyle TC' de ki araba parçalarını rahatça bulabileceğin bir yere rastlamadım.

Ancak Totenham Court'ta Elektronik eşya olarak yaklaşık 1 km uzunluğunda dükkanlar mevcut ve bazı ürünler cidden Türkiye'de ki fiyatlara göre çok ucuz. Şayet ordan alırsan da Heathrow ya da Gatwick hava alanında Faturanı götürürsen KDV (VAT) ni geri alırsın.

Araba parçası için ise öyle yakın yerlerde bulamazsın. Onun için Zone 4 ya da Zone 5 civarlarına ya da onun dışına çıkman lazım.

Orda özel taşıtının olmadıgını varsayartan, Toplu taşıma aracı olarak metro ya da otobüs kullanırsan Zone 4 ya da Zone 5 te bulabildiğin bir parçacıya gidip dönmen sana kabaca 15-25 Pound arası bir rakama mal olacaktır. Bir de ürüne verdiğin miktarı eklersen aynı paraya denk gelme ihtimali bile var.

İlla bişi alıcam dersen de Totenham Court'ta (ki kendisi Zone 1 de olur) böyle toptancı gibi elektronik satan dükkanlar var.

Mantık olarak İstanbul tahtakale ya da Ankara Maltepe pazarı gibiler. Oralarda çok ucuza oto müzik sistemi ekipmanları DJ setleri Prı hi-fi müzik sistemleri,PC,kamera vs vs birçok ürüne ulaşırsın.

Ama sana tavsiyem Fotograf makinesi alırsan SAKIN HA HAFIZA KARTINI ALMA.

Hafıza kartı TC'de çok daha ucuz...

G_TT_I
15-10-2009, 00:18
Hangi maaza olursa olsun giyim kuşam alırken nerede üretildiğine baksın :):):)

Araba parçası cok zor onlar bile Avrupa ve ABD den alıyorlardı fakat eu durumları zaten modlu araç yok hep fabrikasyon amg filan, küçük yerlerdeki modlu araçlarda çok pacoz.
Boots lardan parfum alabilir.

OmerRS
15-10-2009, 00:52
Londra'da böyle TC' de ki araba parçalarını rahatça bulabileceğin bir yere rastlamadım.

Ancak Totenham Court'ta Elektronik eşya olarak yaklaşık 1 km uzunluğunda dükkanlar mevcut ve bazı ürünler cidden Türkiye'de ki fiyatlara göre çok ucuz. Şayet ordan alırsan da Heathrow ya da Gatwick hava alanında Faturanı götürürsen KDV (VAT) ni geri alırsın.

Araba parçası için ise öyle yakın yerlerde bulamazsın. Onun için Zone 4 ya da Zone 5 civarlarına ya da onun dışına çıkman lazım.

Orda özel taşıtının olmadıgını varsayartan, Toplu taşıma aracı olarak metro ya da otobüs kullanırsan Zone 4 ya da Zone 5 te bulabildiğin bir parçacıya gidip dönmen sana kabaca 15-25 Pound arası bir rakama mal olacaktır. Bir de ürüne verdiğin miktarı eklersen aynı paraya denk gelme ihtimali bile var.

İlla bişi alıcam dersen de Totenham Court'ta (ki kendisi Zone 1 de olur) böyle toptancı gibi elektronik satan dükkanlar var.

Mantık olarak İstanbul tahtakale ya da Ankara Maltepe pazarı gibiler. Oralarda çok ucuza oto müzik sistemi ekipmanları DJ setleri Prı hi-fi müzik sistemleri,PC,kamera vs vs birçok ürüne ulaşırsın.

Ama sana tavsiyem Fotograf makinesi alırsan SAKIN HA HAFIZA KARTINI ALMA.

Hafıza kartı TC'de çok daha ucuz...

VAT ı geri almak için sadece faturayı göstermem yetiyor mu yoksa farklı bir fatura mı bu?

Hangi maaza olursa olsun giyim kuşam alırken nerede üretildiğine baksın :):):)

Araba parçası cok zor onlar bile Avrupa ve ABD den alıyorlardı fakat eu durumları zaten modlu araç yok hep fabrikasyon amg filan, küçük yerlerdeki modlu araçlarda çok pacoz.
Boots lardan parfum alabilir.

yok artık :O

Vts_Power
15-10-2009, 00:54
uzaylı biblosu alabilirsin :) gerçi isterdim ama bende işte evde yer kalmadı biblolardan toplam 1200 adet war:D büyüklü küçüklü :D

çok enteresan bi kolleksion

onursumer
15-10-2009, 00:56

son 3 tane kaldı bende iyi tekliflere 2 tanesini satabilirm ahaha :D

M_PROJECT
15-10-2009, 01:06

abi kafa yapmioki bi bildigin uludag gazoz :D

Ümit
15-10-2009, 02:48
abi kafa yapmioki bi bildigin uludag gazoz :D

aynen=) kibristada bolca mevcut bunlardan ama bi etkisi yok yani yada ben pek sevemedim ondandir belkide =))

Berkan
15-10-2009, 03:09
smirnoff ice ahhhh :D

SULTANOGLU
15-10-2009, 03:53

@Tunacan
puahahahah :D tamam ulan bulursam getiricem ama ben şu anda evi zor buldum yarın bi uyanim aynen :D

kardeşim şu kolalı cekden istiyorum bende :D getirmezsen koraya yardım ederim haberin olsun :D

konserve açıcağı hahahahahaha :D

dalga geçmeyin olum haftaya pazar ordayım artık hasret bitiyor :D

kolalı cekin talibi çook :D ama şimdiden söliyim tadı iğrenç :D

ReßeL
15-10-2009, 06:18
Bolca Plak alinir. Bedavadan cok az daha pahalidir. Eve gelinir hepsi bir bir ozenle once tur sonra alfabetik olarak dizilir rafa...

oehhh plakciya gitme gunum geldi :S

Ryhn
15-10-2009, 11:55
VAT ı geri almak için sadece faturayı göstermem yetiyor mu yoksa farklı bir fatura mı bu?

İngiltereden hiç VAT alma şansım olmadı. Fakat diğer ülkelerde VAT geri almak için TAX free faturası kestiriyorsun pasaportuna. Türkiyeden bile TAX FREE mi geri aldım :D neyse ingilterede araba hurdacıları genelde şehir dışında. Daha önceki postlarda arkadaşında belirttiği gibi araban yoksa gidiş gelişim epey bir maliyetli olabilir daha mantıklısı UK araba hurdacıları birliği var onların listelrinden hurdacılarla telefonla sipariş ve kargolama yöntemi ile adresine kadar gelmesi genelde aynı paralara mal olabilir detaylı araştırmanı tavsiye ederim. Yada araba kiralayarak bir gününü hurdacılara ayırabilrsin.

tunch
15-10-2009, 20:23
biraz mustehcen olucak ama cok enteresan condom'lar var big ben'den tut fosforluya kadar :)

kv661
15-10-2009, 20:56
Fatura'yı göstermen yetiyor.

Zaten Fatura İngiliz firmasından kesildiği için Uçak biletin ile faturanı gösteriosun.

ama havalimanı danışmasına bir sor tam nerden alındıgını hatırlamıorum ama havalimanından olduguna eminim :D

Istilldo
16-10-2009, 20:30

voltaj fotolarını bizle paylaşırmısın ???

8.000rpm
16-10-2009, 21:00
:):) bence çok güzel gruppeM alınır :):)