PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaliper boyası

Baran^
15-11-2009, 12:37
Kaliperlerimi boyuyacağım piyasadaki en kaliteli boya hangisi würth dediler ama nerede bulabilirim bildiğiniz biyer varmı ?

TarikS
15-11-2009, 13:36
aynen ben de boyayacagim konuyu takipteyim :)

Selçuk
15-11-2009, 13:54
boyamadan önce yapılcak bi işlem varmıı?

VTEC®
15-11-2009, 14:01
Şimdi boyayarak değilde bu satılan kaliper kapaklarının yazısız olanları var sizde takip ediyorsunuzdur. Daha az emekle daha güzel bir görüntü yakalayabileceğinizi düşünüyorum.

dark
15-11-2009, 14:07
Sıcağa dayanıklı kaliper boyası olmasına özen gösterin Yada VTEC arkadaşımızın dediği gibi brembo benzeri kapaklar alınıp en kötü ihtimal üzerindeki yazılar sökülüp uzun bi süre solmadan boyası dökülmeden kullanılabilir.

dark
15-11-2009, 14:08
boyamadan önce yapılcak bi işlem varmıı?

Zımpara atılırsa yüzeyi temizlemek açısından daha temiz ve düzgün bir işçilik çıkar ortaya.

Eworen
15-11-2009, 14:15
tel fırça ile bol bol temizlendikten sonra tozunu alın yeter tel fırça en ideali zımpara ile detaylara ulaşamazsınız bide yorulduğunuzla kalırsınız :)
kaliteli bir boya!! olması yeterli
sıcağa karşı dayanaklı ve dayanıksız olması bişey ifade etmiyor
normal boya kullandım dökülmeden 2-3 sene gitti..
sıcağa karşı dayankılısıda 4 sene gitse nolur gitmese nolur :)

omercanilica
15-11-2009, 14:22
sahsen ben bauhaus'tan 2 tup spray boya almıstım .... bırını astar ıcın gumus dıgerıde son kat renk olucak ıcın beyaz 2sıde 600derece kadar dayananıklı sprey boya toplam malıyetı sanırm 45lıraya gelıyor bırde tel fırca almıstım temızlemek ıcın 2-3 aydır kullanıyorum halen aynı saglam cıkmıslardı hıc bırsey olmadı

master
15-11-2009, 14:41
Benim tercihim böyle olurdu ;

Zımpara + Soba boyası > Üstüne istenilen renk ...

Cem.B
15-11-2009, 14:45
bu kdar boyucak olan varsa sökim verim benimkieride boyatsın arada :)

XoR
15-11-2009, 14:50
Zımpara+Motip Kaliper Astarı+Kalın Tanecikli herhangi bir boya+Son kat Motip ince tanecikli boya+Vernik

Cem.B
15-11-2009, 14:57
Zımpara+Motip Kaliper Astarı+Kalın Tanecikli herhangi bir boya+Son kat Motip ince tanecikli boya+Vernik

kanka boyasana bnm şu kaliperleri zamanında herkese far filn boyardın :)

XoR
15-11-2009, 15:00
kanka boyasana bnm şu kaliperleri zamanında herkese far filn boyardın :)

:) kanka buraya yazıyorum böyle ama gel benim kendi kaliperlerimi gör gülersin balata tozundan pislikten kaliper görünmüyo.

Eskiden çok uğraşıyodum şimdi hiç vakit ayıramıyorum.Ama Çarşamba izinliyim bizim bahçede bir organizasyon yapalım ;) bende kendiminkileri boyarım hem tekrardan

Cem.B
15-11-2009, 15:17
:) kanka buraya yazıyorum böyle ama gel benim kendi kaliperlerimi gör gülersin balata tozundan pislikten kaliper görünmüyo.

Eskiden çok uğraşıyodum şimdi hiç vakit ayıramıyorum.Ama Çarşamba izinliyim bizim bahçede bir organizasyon yapalım ;) bende kendiminkileri boyarım hem tekrardan

knka sökmedenmi boyacak

XoR
15-11-2009, 15:37
knka sökmedenmi boyacak

Sökeriz ya vakit bol :D yada Lift'i müsait olan biri olsa gider 1 saate hallederiz ama Lift olmadan işimiz baya bi uzun sürer bütün gün kriko ile kaldır indir :D

Baran^
15-11-2009, 16:22
Kanka abartmışsın sen ya :) tinerle guzelce temizleyip ısıya dayanıklı boyayla 1 kat boyamıştım ben s2000de yarım saat sonra 1 kat daha vurdum walla araba takla attı pert oldu toplandı üstünde hala aynı boya vardı cayır cayır :) würth dedi biri bana ondan merak ettim nerde satılır die bu sefer ondan atim diyorum.

XoR
15-11-2009, 16:48
Kanka abartmışsın sen ya :) tinerle guzelce temizleyip ısıya dayanıklı boyayla 1 kat boyamıştım ben s2000de yarım saat sonra 1 kat daha vurdum walla araba takla attı pert oldu toplandı üstünde hala aynı boya vardı cayır cayır :) würth dedi biri bana ondan merak ettim nerde satılır die bu sefer ondan atim diyorum.

:D sağlama aldım ama fazla almışım :D

elpadre
15-11-2009, 16:54
dublicolor sprey boyaları var onların uzerınde yazıyor kac derece sıcaklıgaa dayanıklı dıyor hem motor blogu ıcın satılan boyaları var tavsıye ederım ben kule gergımı boyadım cıcek gıbı oldu :D tavsıye ederım

turhanozan087
15-11-2009, 16:57
walla hırdavatçıdan 2tl ye sprey boya aldım hemen hemen 1 senedir boyalı hala aynı capcanlı boyadığım şekilde duruyo :)

M.A.D
16-11-2009, 10:03
ben bu ilandaki spreyden aldım
http://www.sahibinden.com/motip_kaliper_boyasi-95WQQaXQQ18577418WQQpXQQdisplayitem?

direkt boyayı kalipere sıkarsam nolur ki ?

Tholl-ga
16-11-2009, 10:05
bu kdar boyucak olan varsa sökim verim benimkieride boyatsın arada :)

acele etme sen rengi seç görkeminkileride boyuyacaz seninkide o zaman yaparık

sponsored by gedük okan :D

mgnPower
16-11-2009, 10:24
motip ve carrep oneririm. ben her uygulama oncesi kaliperli wurth'un balata spreyi ile sert bir firca ile fircalayip sonra baya bi balata spreyi ile tekrar yikiyorum. hemen kuruyor zaten. ustune inceden bi kat astar niyetine atiyorum. iiice kurudukdan sonra boyamaya basliyorum. en son asamada isiticidanda yardim aldigim oluyor kurumasinda. tamamen kurudugunda ise bir kat sprey vernik atiyorum. sonrajanti takip yola devam. son attiginiz vernik kati ne kadar pis sartlara maruz kalirsaniz kalin boyanin eskimesini soluklasmasini ve canliligini yitirmesini engelliyor diger uygulamalara gore cok daha uzun sure canli kalmasina olanak taniyor.

Berk007
16-11-2009, 13:40
kanka ben 2005te foliatec kaliper boyası ile boyatmıştım, hala aynı boya var üzerinde ve de memnunum. Tavsiye ederim.

Diyadin
16-11-2009, 15:09
kanka ben 2005te foliatec kaliper boyası ile boyatmıştım, hala aynı boya var üzerinde ve de memnunum. Tavsiye ederim.

Jantları aldığım yerde aynı marka ile boyamışlardı tavsiye ederim :icon_tup:

Boyandıktan sonra + - 10.000 km yapılmış hali ;

http://i285.photobucket.com/albums/ll53/diyadin9900/fotograf.jpg

deniz_
16-11-2009, 15:16
herhangi bir nalburdan istediğiniz renk sprey boya va isteğe göre parlak veya mat sprey vernik alın tel fırçayla fırçalayın balata spreyi ile temizleyin boyadıktan 15-20 dakika sonra üzerine vernik atın bi ömür boyaya bişey olmaz

Baran^
16-11-2009, 15:50
Vernik yanmazmı peki ?

TheAce
16-11-2009, 15:57
güzel işini yapan boyacılarda bulabilirsiniz, 250-400 dereceye dayanıklı kaliper boyalarını önce kaliperin üzerini tel fırça yada zımpara benzeri birşeyle temizleyin sonrada kaliperleri boyayın. biz bu güne kadar motip in bir ürününü kullanmıştık. ben 2 kere küçük kutulu boyaları aldım ama o boyalar hiç verim vermedi büyük şişede adını unuttum yine motip yazıyordu üretenin ismi onu kullandım 4-5 araçta. bu güne kadar 4 sene oldu bir atma dökülme olmadı...

Baran^
16-11-2009, 16:05
MOtip markalı boyadan nerede bulabiliriz bostancı sanayıde yada anadolu yakasında nerede bulunur?

M.A.D
16-11-2009, 16:15
MOtip markalı boyadan nerede bulabiliriz bostancı sanayıde yada anadolu yakasında nerede bulunur?

http://www.sahibinden.com/motip_kaliper_boyasi-95WQQaXQQ18577418WQQpXQQdisplayitem?

ilandan al abi evine kadar gelio :) boşuna uğraşma ben aldım motip geliyor farklı bi ürün deil

merve
16-11-2009, 16:34
ya jantlarımı boyattığım boyayla kaliperler boyanırmı acaba? ton farklı olsun istemiyorumda.. jantlarımdaki pembe tonunda sprey boyalarda bulamam heralde..

Baran^
16-11-2009, 16:35
Görüp alsam daha iyi olur genede cok sağol..Gri renk istiyorum ben.

TheAce
16-11-2009, 16:52
Görüp alsam daha iyi olur genede cok sağol..Gri renk istiyorum ben.

bostancı sanayiyi geçince köprüden bilirsin, isviçre hastanesinin yolu vardır sanayinin arka tarafına çıkan içerenköy yönüne doğru. orda önce rampa aşşağı iner sonra yukarı çıkar, sola doğru bir yol girer hatta sol tarafta anc tuning falan var bilirsen. ancnin hemen yanından sokak girer orada sağ tarafta görürsün. orada kesin var ve başka boya vernik vs.vs. aradığın olursa oradan alabilirsin... kaliper boyası de onlar yardımcı olur.

http://img526.imageshack.us/img526/5449/yerrr.jpg

kırmızı ile işaretlediğim yer.

Baran^
16-11-2009, 17:24
Bostancı köprüsünü gectim sağda sanayının girişi var oraya girmedim dümdüz devam ettim sağdan sokak girer gidiş geliş ortası beton çiçeklikle ayrılmış bir yol. O yol rampa aşağa iner sonrada rampa yukarı cıkar yolun sonundada göbek vardır hatta.. oralardamı dediğin yer?

TheAce
16-11-2009, 17:32
Bostancı köprüsünü gectim sağda sanayının girişi var oraya girmedim dümdüz devam ettim sağdan sokak girer gidiş geliş ortası beton çiçeklikle ayrılmış bir yol. O yol rampa aşağa iner sonrada rampa yukarı cıkar yolun sonundada göbek vardır hatta.. oralardamı dediğin yer?

o dediğin göbeğe gelme rampa aşşağı iniyorsun ya, tam rampa bitti 4 yol var ordan sola gir, sonra tekrar solda ufak bir sokak var oradan da gir. o sokak sağa doğru dönecek tam o köşede sağ tarafta. koyduğum krokiye dikkat edersen anlarsın...

Baran^
16-11-2009, 18:00
Eywallah cok sağol gidicem yarın.

tmRR
16-11-2009, 22:56
Motıp Sprey Isıya Dayanıklı Boya 650 Derece 400ml (aksaray)

Ogedov
17-11-2009, 00:01
acele etme sen rengi seç görkeminkileride boyuyacaz seninkide o zaman yaparık

sponsored by gedük okan :D

kiiiim nerdeee ne zaman???
bu arada e-5ten giderken küçükçekmece beşyolda würth market var arkadaşlar yeni açılan opetin tam karşısı

TheAce
17-11-2009, 00:18
würth iyidir hoştur, ama fiyatları adamı üzer onu belirteyim :D

anadolu yakası için würth, küçükyalı köprüsüne karayolları tarafından çıkarken sağda geniş bir ana bayi var...

brk19
17-11-2009, 07:55
bence würth boya adına o kadar kalıtelı deıldır würth kalıte olarak temızleyıcılerı cok ıydır bılıyorum pas sokucusu balata temızlıeyıcısı vs.. ama kalıper boyamak ıcın herkesın dedıgı gıbı zımpara sonra guzelce tınerle sılınır ustundekı tozu yagı pası alınır. bence sanayıdekı nalburlardan boya satan yerlerden skıens dıe marka var ıstedıgınız kadar yaptırıp ıstedgınız rengı alma sansı daha yuksek ve daha guzel olur dıe tahmın edıyorum :)

STeaM
17-11-2009, 08:09
250 C dayanıklı boya ile boyanması daha uzun ömürlü olur. ancak ısıya dayanıklı boyalar mattır, parlaklığı yoktur.

bunun yerine kaliperi tiner yada balata temizleyici ile temizleyin.
üzerine istediğiniz tonda kırmızı boyayı fırça ile 3-4 kat uygulayın. 100 gr oto boyası yeterlidir.

-Aydın-
17-11-2009, 09:26
Ben gidip sanayide aracın renginden boya yaptırıp onunla boyadım kaliperleri gayet sağlam ve güzel oldu ;) Rötuş boyası olarakda kullanıyorum aynı zamanda :)

Baran^
17-11-2009, 17:49
Bugün bostancı sanayıde s2k nın kaliperlerini boyadığım boyadan buldum ondan cok memnun kalmıştım gene ondan aldım 2 kutu 20şer liradan.Bilmem kaç dereceye dayanıklı boya.1 kutu selilozik tiner 2 tane tel lavabo fırcası 2 tanede maskeleme bandı aldım.Tınerle guzelce temizledikten sonra kaliperlere 2kat boya atıcam maskeleyip.S2k pert oldu toplandı 40ooo km de şu anda gecen gördüm hala yanıyor kaliperler :) darısı mersonun başına

cnrsrn
17-11-2009, 21:20
ben 2 sene önce bi arkadaşımın meganeın kaliperlerini boyamıştım şirinevlerdeki koçtaştan bi sprey boya almıştım markasını hatırlayamıcam 10 tl filandı ısıya dayanıklı ve rengi simli kırmızı gibiydi önce tinerle iice temizledik sonra biraz zımparaladık 3 kat boya attık süper oldu herkez rengine hayran kalmıştı tavsiye ederim