PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik değiştirirken canından oldu!

Evrenoz
23-11-2009, 12:12
Lastik değiştirirken canından oldu!
Emniyet şeridi kalktı, E-5'teki kaza can aldı!

İstanbul Küçükçekmece'de 41 yaşındaki Ahmet Öztürk, otomobilinin patlayan lastiğini değiştirirken bir kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybetti. E-5 Karayolu üzerinde sabah saatlerinde meydana gelen kazada, Öztürk'ün otomobilini çektiği sağ şeritteki emniyet şeridinin, metrobüs yolu nedeniyle kaldırıldığı öğrenildi.

Özel otomobiliyle Avcılar istikametinden Topkapı istikametine giden 41 yaşındaki Ahmet Öztürk, saat 07.00 sıralarında Küçükçekmece Köprüsü'ne geldi. Otomobilinin lastiği patlayan Öztürk, metrobüs yolu nedeniyle emniyet şeridi kaldırılan yolda 16 ZT 572 plakalı aracını sağ şeride çekerek aşağıya indi. Otomobiline yedek lastiğini takan Ahmet Öztürk, malzemelerini toplamaya başladı.

Bu sırada 25 yaşındaki Selçuk Karanfil'in kullandığı 34 ZNK 57 plakalı kamyon, otomobiline binmek için hareket eden Ahmet Öztürk'e çarptı. Kamyonun altında kalan Ahmet Öztürk için olay yerine ambulans çağırıldı.
Sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde Öztürk'ün öldüğünü belirledi. Kazada yaşamını yitiren Ahmet Öztürk Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kaza sonrası olay yerinde bekleyen kamyon şoförü Selçuk Karanfil ise polisler tarafından adliyeye çıkartılmak üzere Küçükçekmece Polis Merkezi'ne götürüldü.

Bu arada Küçükçekmece mevkiinde yolun daralmasının yanında kaza nedeniyle bir şeridi uzun süre kapalı kaldı. E-5 Karayolu trafiği Avcılar'a kadar uzadı.

Evrenoz
23-11-2009, 12:13
Metrobüsmüş.. Ulaşımı 3 saatten 10 dakikaya indirse ne olur? Gasp edilen emniyet şeridi yüzünden ölen vatandaşımızın canını geri getirir mi? 2 oldu metrobüse tahsis edilen emniyet şeridi yüzünden hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı..

SOMEONESPECIAL
23-11-2009, 12:18
Kimin boynuna bunun vebali ?
Uluslararası ve koskoca bir metropolün içinden geçen
otoyolda emniyet şeridinin olmaması anca bizde olur.
Ambülünsların durumunu düşünebiliyormusunuz ?
İçinde hasta var nereden sıyrılıp gidecek hastaneye ?

MertS
23-11-2009, 12:22
savunanları görmek istiyorum ben.
buralardalarmı hala ?

elpadre
23-11-2009, 12:44
yorumsuzumm

Cihan Çizmeci
23-11-2009, 12:44
Bence o paraya o harcamalara metrobüs yapcaklarına o yolu 2 şer şerit arttırsalar çok daha iyi olurdu

baretta
23-11-2009, 12:47
Valla bende diyecek birşey bulamıyorum , ki bu son da olmayacak daha çok duyarız gibime geliyor boyle kaza haberleri ya da cinayet haberleri desek daha doğru olur...

GKS
23-11-2009, 13:16
Bence o paraya o harcamalara metrobüs yapcaklarına o yolu 2 şer şerit arttırsalar çok daha iyi olurdu

aynen bencede

fsunnetci
23-11-2009, 13:32
Bunun savunulacak bir yanı yok diye düşünüyorum..Yazıklar olsun bu yönetime ve hükumete:(

onursumer
23-11-2009, 13:35
herturlu zarar harcanılan paraya acıyorum.

KA®ANLIK
23-11-2009, 13:53
ya Kadir TOPbaş'a kim oy verdi peki.
bakıyorum; herkes atar gider yapıyor :)

biz acaba SIYRILMIŞ bir topluluk muyuz ? burdan başka herkes ona oy mu veriyor anlamadım ben valla :)

umut01
23-11-2009, 13:54
yazık, çok yazık. allah rahmet eylesin.

CallMeInsane
23-11-2009, 13:59
allah rahmet eylesin ölen vatandaşımıza

okadar masraf edilip böyle iptidai bir sistem yerine metro sistemi yapılsaydı keşke hem istanbul şehrinin hep bahsedilen yüksek miktardaki ulaşım ihtiyacını daha iyi karşılar dı hemde E-5 karayolunda yaşanan bu talihsiz olaylar yaşanmamış olurdu

Evrenoz
23-11-2009, 20:34

biz acaba SIYRILMIŞ bir topluluk muyuz ? burdan başka herkes ona oy mu veriyor anlamadım ben valla :)

Yok yok burada da vakti zamanında destekleyenler vardı ama şu ara ne ses var ne de seda...

Ranthor
23-11-2009, 20:36
böyle devam ederse kitlemek zorundayız.

SONE-R
23-11-2009, 20:36
pisi pisine bir ölüm... yazık olmuş :(

TURBO CİVİC
23-11-2009, 20:41
cok yazık gercekten allah rahmet eglesin.

deniz
23-11-2009, 20:49
allah rahmet eylesin : (

Eray Yümsel
23-11-2009, 20:56
ben gözümle görmediğim şeye inanmam ne bilelim lastik değiştiren kamyonun yoluna girmediği felan ortada bişey yok haberle yola çıkıyosunuz bigün diyosunuz nekadar abartıyolar ertesigün her kelimesine inanıyosunuz anlamıyorum valla sizi bu 2. metrobüs olayı ben metrobüsü destekliyorum demiyorum da bukadarda büyütmeyin diyorum emniyet şeridinde bile ölenleri biliyoruz ;) allah rahmet eylesin vade dolmuş yapcak bişey yok.

tekrar söylüyorum kazayı görmeden neyin ne oldugunu bilmeden boş konuşmayın metrobüs emniyet şeridi tutturdunuz gidiyosunuz.

Evrenoz
23-11-2009, 20:59
ben gözümle görmediğim şeye inanmam ne bilelim lastik değiştiren kamyonun yoluna girmediği felan ortada bişey yok haberle yola çıkıyosunuz bigün diyosunuz nekadar abartıyolar ertesigün her kelimesine inanıyosunuz anlamıyorum valla sizi bu 2. metrobüs olayı ben metrobüsü destekliyorum demiyorum da bukadarda büyütmeyin diyorum emniyet şeridinde bile ölenleri biliyoruz ;) allah rahmet eylesin vade dolmuş yapcak bişey yok.

tekrar söylüyorum kazayı görmeden neyin ne oldugunu bilmeden boş konuşmayın metrobüs emniyet şeridi tutturdunuz gidiyosunuz.

Kazayı görmedik,

Ancak emniyet şeridinin olmadığını görmemek için kör olmak gerekir. Belirtilen güzergahta emniyet şeridi yoktur.

Farzedelim böyle bir olay mevcut değil,

Emniyet şeridi olmayan bir yolda senin de lastiğin patlayabilir, aracın arıza yapabilir... Eşinin de, dostunun da, benimde.. Nereye çekeceksin arabanı? Trafiğin aktığı en sağ şeride çektiğinde arkadan birinin çarpmayacağının garantisi var mı?

Yapılan yanlışı görmek için illa başına gelmesini mi beklemek lazım.

Kaza olmuştur, olmamıştır. Böyle bir yolda emniyet şeridinin metrobüs tarafından gasp edilmesi yanlıştır.

Eray Yümsel
23-11-2009, 21:00
aynı yerde 2 ay önce debriyajım bozuldu çektim arabayı sağ şeride aradım çekiciyi 2 saat bekledim yaşadığıma seviniyimmi yani ?

Tuning055
23-11-2009, 21:02
bılıncsızce proje hazırlayıp hızmete sunarlarsa olan bu olur ne zmn turkıyede bir şey yapıldıgında herşeyiyle dort dortluk olcak cok merak edıorum...

Evrenoz
23-11-2009, 21:02
aynı yerde 2 ay önce debriyajım bozuldu çektim arabayı sağ şeride aradım çekiciyi 2 saat bekledim yaşadığıma seviniyimmi yani ?

Allah korusun senin ya da bir dostunun başına böyle bir olay gelirse senin az evvel yaptığın gibi "vade dolmuş, Allah rahmet eylesin" der geçeriz.

Bu mudur yani? Ya da eşinin dostunun başına gelse "vade dolmuş" der geçer misin yoksa bas bas bağırırmısın projenin yanlışlığını?

2 saat bekledin ve başına bir şey gelmediyse bu yapılanın doğru olduğunu, orada bekleyenin başına bir şey gelmeyeceğini mi gösterir..

GKS
23-11-2009, 21:10
bu metrobüsün yapılması baştan hata ztn şeritler daraldı yollar bozuldu emniyet şeridi gitti trafik dahada arttı hiçbi rahatlama olmadı o kadar para harcadılar trafik gene aynı

Eray Yümsel
23-11-2009, 21:32
Allah korusun senin ya da bir dostunun başına böyle bir olay gelirse senin az evvel yaptığın gibi "vade dolmuş, Allah rahmet eylesin" der geçeriz.

Bu mudur yani? Ya da eşinin dostunun başına gelse "vade dolmuş" der geçer misin yoksa bas bas bağırırmısın projenin yanlışlığını?

2 saat bekledin ve başına bir şey gelmediyse bu yapılanın doğru olduğunu, orada bekleyenin başına bir şey gelmeyeceğini mi gösterir..

telefondaydım ondan geç yazıyorum;

sen beni anlamıyosun o yüzden uzun uzun anlatmicam ben diyorumki kazadan kazaya değişir vadesi dolmuş hadi gömelim olayı metrobüsü felan katıyolar gazeteler araya veriyolar gazı sizde tutuyosunuz metrobüs aşşa metrobüs yukarı ben bunun yanlıs oldugunu söliyorum tr de bitek e5 değil bir sürü yol var emnyiet şeridi olmayan daha bir sürü yazılırda ben uzatmak istemiyorum.

Evrenoz
23-11-2009, 21:34
Ben vadesi dolmuştur, dolmamıştır, kaza bu şekilde olmuştur, olmamıştır tartışması yapmadım.

Benim yazdığım tek şey;

Metrobüs gibi bir projeye milyon dolarlar akıtılacaksa insan canı için en önemli unsurlardan biri olan emniyet şeridi iptal edilmemelidir.

Haber yalan olsun. Yarın emniyet şeridi olmaması gerçeği yüzünden bizim başımıza gerçek bir olay gelmeyeceğinin garantisi mevcut değil.

Eray Yümsel
23-11-2009, 21:37
köprüyede milyon dolarlar harcadılar ama bir emniyet şeridini düşünememişler dimi :)

Evrenoz
23-11-2009, 22:14
Cahilcene konuşuyorsun... Köprü gibi kısa mesafeli ve tek şeridi milyon dolarlar olacak olan birşeyle varolan emniyet şeridinin iptal edilmesini bir tutuyorsun. Köprüye acil haller harici kullanılmayacak 2 şerit yapmanın maliyeti, mühendisliği, mantığı başkadır, varolan bir emniyet şeridini iptal edip onu metrobüse vermenin mantığı başkadır. Köprüde kaza yapsan, lastiğin patlasa, araban bozulsa anında yanında polis biter ( 4-5 defa bizzat yaşadım ). Köprü giriş ve çıkışlarında ekipler durur, kameralarla devamlı kontrol edilir.

Neyse,

Bir gün eşinin dostunun başına gelirse ( ki umarım gelmez ) umarım böyle alaycı, kaderci, boş verici olursun...

Kimileri hatayı ya da yanlışı düşünerek idrak eder, kimileri başına geldiğinde...

Eray Yümsel
23-11-2009, 22:14
kısmet kaderde varsa ölmek ne yarar üzülmek demiş atalarımız ;) allah kimseye yaşatmasın

Evrenoz
23-11-2009, 22:17
kısmet kaderde varsa ölmek ne yarar üzülmek demiş atalarımız ;) allah kimseye yaşatmasın

Eşşeğini de sağlam kazğıa bağla ondan sonra kader de demiş gene bazı atalarımız...

Dragger
23-11-2009, 22:27
Yazık olmus gercekten, Allah rahmet eylesin.

Emniyet seridini o yola gerek görmeyenlerin de birgün baslarına gelirse yaptıkları cahilligin farkına varırlar, kendi canları yanmadan anlamayacaklar cünkü.

olcay_bora
23-11-2009, 22:36
allah rahmet eylesin bu metrobus dieemniyeti kaldırdılar bu şekilde projeler üretiolar snra olan bu allah belasını versin emniyet seridi olsa adam yasıcak buna neden olanların basına gelir inş

Low-Rider
23-11-2009, 22:44
Dün cevizlibağ merter civarlarında en sağ şeritte durmuş bir şahin gördüm , aracın 10metre gerisinde subwoofer kabinini çıkartıp koymuşlar sözde önlem olsun diye..

Tabi ki bunu woofer kabini ve aracın yakınına gelince gördüm öbür türlü hiç bir şekilde gözükmüyordu.

Haberde bunla ilgili bir ibare göremedim.Tamam emniyet şerifi yok bu çok büyük bir yanlış ama yine de bir şekilde belli edici önlem alınması lazım.

VTec_king
23-11-2009, 23:14

aramızda o şahsiyete oy veren bi sürü insan var
pişmanlarmı bilemem ama yinede yazıklar olsun!