PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Crossfire hakkında

MuratB
25-11-2009, 17:53
Crossfirelar hakkında bilgi arıyorum

Nasıl bilirsiniz?

Nasıl araçlardır kullanımı zevkli midir yakışı nasıldır parçası bulunur mu servisleri iyi mi vs.

kuzenime almayı düşünüyoruz cabrio veya coupe bildiğiniz temiz araba varsa onunlada ilgilene biliriz

s2k gibi dar mı yoksa daha mı geniş 190 ım s2k ya sıgmıyorum
buna sıgarmıyım:)
http://www.sahibinden.com/2005_model_chrysler_crossfire_coupe_3_2_v6-78WQQaXQQ16056277WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/42_500_km_de_2005_cabrio_crossfire-74WQQaXQQ10490165WQQpXQQdisplayitem

Rockford
25-11-2009, 18:44
bu araclar hakkında fikrim yokda o rakamlara bmw 3.30 falan bulunabiliyo cabrio yada coupe. muhtemelen ikinci el piyasasıda bu araca gore daha yaygındır. az bulunan bi arac istiyosa o ayrı :)

mgnPower
25-11-2009, 18:51
orta konsollarini hic begenmiyorum bunlarin marea linea gibi hissettiriyor bana araci.

DoDo_hamann
25-11-2009, 18:55
http://www.sahibinden.com/2003_model_3_30_ci_cabriolet-03WQQaXQQ16200337WQQpXQQdisplayitem
çok daha mantıklı bence.. :)

RCkid
25-11-2009, 18:56
mercedesin 3.2l v6 motoru var değil mi bunlarda?

mar1lyn
25-11-2009, 19:02
araç s2000den geniş ve konforlu
ama aracın yürümesini engelleyen bi şanzıman mevcut :)
roling vs hiç alakanız olmayacaksa bence farklı bir araç cabrio alınmalı diğeri çok tuhaf duruyor
servisi bizde bi stratus war ordan biliyorum saçma sapan pahalı
parçası elbet bulunur daha yeni araba daha kesin yorumlar gelir mutlaka
3000 motor dan tam performans alayım vs deneme yapayım derdiniz yoksa beence çok keyifli bir araç

mertacar
25-11-2009, 19:06

Nasıl bilirsiniz?

Nasıl araçlardır kullanımı zevkli midir yakışı nasıldır parçası bulunur mu servisleri iyi mi vs.

kuzenime almayı düşünüyoruz cabrio veya coupe bildiğiniz temiz araba varsa onunlada ilgilene biliriz

http://www.sahibinden.com/2005_model_chrysler_crossfire_coupe_3_2_v6-78WQQaXQQ16056277WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/42_500_km_de_2005_cabrio_crossfire-74WQQaXQQ10490165WQQpXQQdisplayitem

ahauhauh :D:d

al-ın baykal yakışır :D farklı olur

DogukanB
25-11-2009, 19:12
herşeyden önce tipten kaybediyo bence ama s2000 le de kıyaslancak bi araba değil bence.

audi tt de alternatif olabilir

mertacar
25-11-2009, 19:14
aynen TT bak sıkıntı yaşama murat..

MuratB
25-11-2009, 21:37
ahauhauh :D:d

al-ın baykal yakışır :D farklı olur

kuzenimin arabasına binemiycek miyim :p

ben japoncuyum olm biliyosun:)

VeNoM_35
25-11-2009, 22:31
kanka;

Karoser, iç mekan

Amerika'da "piliç mıknatısı" olarak nitelenen Crossfire'ın tavansız Roadster versiyonu, meraklı bakışları üzerine toplamak konusunda coupe versiyondan daha da etkili. Çabuk kuruma özellikli kumaş tavan, manuel kilidi açıldıktan sonra elektrikli olarak bagaj kapağı üzerinde açılan kapağın içine yerleşiyor.Altyapısı, coupe versiyonda olduğu gibi, ilk nesil Mercedes SLK'dan alınan otomobilin gövde tasarımıysa coupe versiyonla aynı. Bagaj kapağı üzerindeki spoyler, 100 km/s aşıldığında otomatik açılıyor. Kabindeki bir düğmeyle manuel olarak da açılıp kapatılabilen spoyler, manevralarda geri görüşü hayli kısıtlıyor. Kabin içinde orta konsolda kullanılan metalik renkli plastik kaplamalar dışında kalite düzeyi oldukça yüksek. Ancak sürücü oturma pozisyonu, roadsterleri tanımlamakta kullanılan "eldiven gibi oturmak" tanımından uzak.

Motor, performans

Mercedes'e ait bütün mükemmel tasarım ve performans özelliklerine sahip V6 motorun üstün performansındaki kilit noktası, 310 Nm'lik maksimum torkun yüzde 90'ını, 2600 ile 5300 d/d arasında sürekli sunuyor olması. Bu sayede starta hazır sprinter gibi duran otomobil, kağıt üzerindeki verileri şova çevirmek için sürücüden onay bekliyor. Manifold ve egzoz yapısı Chrysler mühendisleri tarafından yeniden geliştirilip, yaydığı ses Amerikan notalarıyla baştan akort edilen motorun performans lezzetindeyse herhangi bir değişiklik yok. Tam gaz verildiğinde arka akslara binen tork yükü, otomobilin burnuna gereğinden fazla özgürlük veriyor. Ama özellikle kaygan zeminlerde daha çok ortaya çıkan riskli durumlarda ESP Plus dizginleri hassasiyetle eline alıyor.

Kullanım, konfor

Kural: Cabriolar, güneş ışınlarının beyine saplanmaması için yazın kavurucu sıcağında değil, sadece ilkbahar ve sonbahar aylarıyla yaz gecelerinde üstsüz olarak kullanılır. Türkiye gibi hava koşullarının gün içinde anlık olarak değişebildiği ülkelerde bu tip araçlardan "tavan çabukluğu" beklenir.Sorun: Sürüş dinamikleri ve keyfinde doruklarda olan Roadster, bu disiplinde ikmale kalıyor. Tavanı ön cam çerçevesine kilitleyen manuel kilit yüzünden tam otomatik açılamayan, otomatik çalışan kısmı da 22 saniyeyi aşan otomobilin yolcularının, ani bastıran yağmurda şemsiye açmasının daha yararlı olacaktır. Tavanın sadece araç dururken kumanda edilebilmesi de dur-kalklı trafikte üniforma değiştirmeyi imkansız hale getiriyor.Kural: Cabrioların gövdesinin ne kadar rijit olduğu A sütunlarını birleştiren ön cam çerçevesinden anlaşılır.Sorun: Crossfire Roadster'in ön cam çerçevesi, bozuk zeminli yollarda tavan açık ya da kapalı fark etmeksizin deprem yaşıyor gibi titriyor. Tabii ki bu titreşime aldanıp dayanıklılığıyla ilgili yorum yapamayız ama göze iyi görünmediği, güvenli hissettirmediği ortada.

Sonuç

Crossfire'ın roadster versiyonu, tipik dinamik sürüş keyfini üstü açık olarak yaşama imkanı veriyor. Tam otomatik olmayan tavan mekanizması biraz yavaş kalsa da sürüş standartlarıyla kesinlikle çok keyifli.

Baz donanım

Sürücü, yolcu ve yan havayastıkları, ABS Plus, ESP, çekiş kontrol sistemi, çift bölgeli otomatik klima, elektrik kumandalı ve ısıtmalı koltuklar, deri döşeme, deri kaplı direksiyon simidi, follow-me-home özellikli farlar, Infinity müzik sistemi, elektrik kumandalı camlar, elektrikli açılır kumaş tavan, elektrikli ve ısıtmalı dış aynalar, hıza duyarlı arka spoyler, ISOFIX çocuk koltuğu sabitleyici, alarm, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve immobilizer.

denmiş bir testte:) bence süper olur.

arfy
25-11-2009, 22:41
test yazısı eğer tarafsız ise gayet iyi gibi ..

kullanmadığım için yorum yapamıyorum :)

Dou
25-11-2009, 23:17
Şasi-aktarma organları-yürüyen aksam eski kasa SLK aslında,

Hatta içi de SLK ile ortak parça, çoğu parçaları.

Motor Mercedeste kullanılan 3.2 v6 m112 motordur. Yakıt tüketimi düşüktür, atmosferik olmasına rağmen 3000-4800dd arasında sabit 315 nm tork vermesi de keyifli kullanım sunar. Fakat BMW'ler gibi sürüş keyfi beklemeyin, sportif tasarımına aldanıp :)

Şanzımanı spor kullanımda can sıkar, fazlasıyla konfor odaklıdır, ama sağlamdır. Uzun vites oranları uzun yolda daha da keyif verir ama şehir içi sportif kullanım-rolling vs.. pek gelmez.

İçi s2000 den daha geniştir, ama bir E sınıfı genişliğini beklemeyin.

Otobanda çapına göre iyi yürüsün, aynı zamanda ufaktan konfor sunabilsin ve sportif görünümlü olsun diye bir araç aranıyorsa, mantıklı. Ama 330ci gibi daha heyecan verici* alternatiflerinde o paraya satıldığını unutmamak gerekir, tamamiyle tercih meselesi.

Tuning055
25-11-2009, 23:20
bnce tip olarak kötü bir araç 2 3 kere gormustum hiç begenmıorum.. bu arac yerıne tt veya 330ci arkadasların dedı gıbı bnce daha mantıklı...

ef186
25-11-2009, 23:31
ığğğğğğğğğğğğ

R-13239
25-11-2009, 23:55
Ben kullandim bol bol amerika'da gayet keyifli guzel bir arac. Ben 110kg 1.86 olarak rahat rahat sigdim icine..

Silverbullet
26-11-2009, 00:03
ben bunun yerine 350Z coupe de düsünün derim hemen hemen o fiyatlarda oda hemde 3500cc oldugunu farkettiren bi arac bence tipide daha güzel hayırlısı olsun tabiki.crossfireların icinin eski kasa slkyla aynısının kullanıldıgını okumustum biyerlerde uzun zaman once.

Onrcn
26-11-2009, 00:38
top gear da bu arabayi ezip, arka tarafi icin sıçan köpek pozisyonunun kopyasi denmisti ki bu goruse katiliyorum : )

ecthelion
26-11-2009, 01:09
top gear da bu arabayi ezip, arka tarafi icin sıçan köpek pozisyonunun kopyasi denmisti ki bu goruse katiliyorum : )

evet sıçıyor

Buğra A.
26-11-2009, 01:34
Moruk,uzak durmanı öneriyorum :) Kullanım açısından keyifli olabilir fakat eksi yönleri çok,bunu bil.

emre yeşil
26-11-2009, 01:41
buğra ığğğğğğ:D:D:D

kesinlikle katılıyorum çok gereksiz senin isteklerine göre en zevkli araba kesinlikle 350Z o boyla S2000 eziyet olur Z4 aynı şekilde..

Emir_b16a
26-11-2009, 02:27
slk 320 de tercih edilebilir yerine

cefiro
26-11-2009, 02:42
bir iki kez bindim mezar gibi içi hiç beğenmedim.

DaRkNeSs-
26-11-2009, 02:52
350z cabrio enteresan bi seçim olur cidden murat
izmirde yok bildiğim kadarıyla :)

ahmetuygur
26-11-2009, 07:39

Nasıl bilirsiniz?

crossfire binmiş biri olarak

1 - araç s2000le alakası yok sonucta üst sınıf bir araba konfor var
2- parçası cok pahalı
3- dsc sorunu yaşandı bizim araçta aylarca parça beklendi
4- cok benzin yakıyor
5- vergisi cok
6- fena yanlıyor :)
7- içi çok basit bizimkinin içi kırmızıydı çok çirkin geliyordu gözüme.

elpadre
26-11-2009, 09:29
crossfire binmiş biri olarak

1 - araç s2000le alakası yok sonucta üst sınıf bir araba konfor var
2- parçası cok pahalı
3- dsc sorunu yaşandı bizim araçta aylarca parça beklendi
4- cok benzin yakıyor
5- vergisi cok
6- fena yanlıyor :)
7- içi çok basit bizimkinin içi kırmızıydı çok çirkin geliyordu gözüme.

cok guzel anlatmısın :)

ahmetuygur
26-11-2009, 09:33
daha anlatıyım mı :)

8- 2nci eli hiç yok senelerce galeri galeri gezdi bizim araç :D

yanlamak için devre dışı bırakıyotduk yanlarken bı anda devreye giriyordu 750tl kaçmış düğmenin arasına hocam gel yakınken vazgec bu sevdadan o paralara 2002 falan cabrio tt al 1.8 t quattro canavar gibi bin

ahk
26-11-2009, 09:34
crossfire = slk tek fark eski parçaları motorları kullanıldı.

MuratB
26-11-2009, 09:56
arabanın önden görünüşü çok güzel bence

ztn aradıgımız kupon bi araç ama anlatılana göre çok - leri var her araba alınmaz en temizini bulmak lzm onlarda uygun fiyatlı olmaz

bakalım hayırlısı

tesekkürler yorumlar için