PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : imeı numarası

gökan
25-11-2009, 19:27
BEYLER BUGUN CEP TELEFONUMA YASAL UYARI dıye bı msj geldı ımeı numaranız klonlanmıstır telefonu aldıgınız yere basvurunuz yoksa 3o gun ıcınde kapatılacakytır dıyoır

ben telefondan 2 tane aldım bırını kız ark bırını bana bahcelıevlerde realden aldım faturası mevcut fatıra ustunde ımeı nosuda mevcut fısıde var nasıl bı uygulama yapabılırım

realı aradım böle böle oldu ordakı adam getrın halledelım beyfendı dedı ama ben paramın yanmasını ıstemıyorum bunu verıp yenı telımı almak ıstıyorum sonucta sahtecılık yapıcak halımız yok 25 gunluk tel daha canım cok sıkkın suan:(

MeRtCaN
25-11-2009, 19:28
belkı o telefon ıcın olmayabılır o msg baska kullandıgın bı telefon ıcın olabılır.

gökan
25-11-2009, 19:29
kanka ımeı noyla gelen msjdakı ımeı no aynı:S

MeRtCaN
25-11-2009, 19:30
gecmıs olsun
faturan varsa sorun olmaz.

gökan
25-11-2009, 19:31
gecmıs olsun
faturan varsa sorun olmaz.

işallah bros :(:(:(

aqustic
25-11-2009, 19:34
faturan varmı

.::EmrE::.
25-11-2009, 19:35
Media Markt falan değil dimi aldıgınız yer? Real olan yerde genelde Media Markt de var da

Jerky
25-11-2009, 19:36
Kullandığın operatörün abone merkezine cihazınız ve faturanızla gidin, orada gerekli işlemler yapılacaktır.

gökan
25-11-2009, 19:42
Kullandığın operatörün abone merkezine cihazınız ve faturanızla gidin, orada gerekli işlemler yapılacaktır.

abone merkezı derken hocam bıraz daha acarmısın

M_PROJECT
25-11-2009, 19:42
soruna kendin cevap vermissin zaten real le konusarak . Faturan mevcut oldugu icin hallediceklerdir . paran niye yansin ki ayrica , ya bu imei nosunu bildirip o islemi durdururlar yada yeni telefon alirsin .

M_PROJECT
25-11-2009, 19:43
abone merkezı derken hocam bıraz daha acarmısın

bayi den bahsediyo , islem yapilan abone merkezleri .

Jerky
25-11-2009, 19:43
Turkcell, Vodafone bayiileri oluyor ya hani fatura ödüyosun tarife değiştiriyosun onlara.

şöyle;

http://www.yenisehirliyiz.com/haber_imaj/vodafone.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/3149061.jpg

gökan
25-11-2009, 19:44
bayi den bahsediyo , islem yapilan abone merkezleri .

tamam 3 gun sonra ıstanbuldayım aldıgım yere gotureyım ozman yenısını ıstıcem :(

Jerky
25-11-2009, 19:46
tamam 3 gun sonra ıstanbuldayım aldıgım yere gotureyım ozman yenısını ıstıcem :(

Gıcıklık yapmış olmiyim ama yenisini vermezler :) Çünkü durum onlarında alehine, bir ton evrak işi olacak telekominikasyon kurumu ile. Sonuçta onların suçuda değil bu durum.

gökan
25-11-2009, 19:54
Gıcıklık yapmış olmiyim ama yenisini vermezler :) Çünkü durum onlarında alehine, bir ton evrak işi olacak telekominikasyon kurumu ile. Sonuçta onların suçuda değil bu durum.

valla ben almam lazım cocuk oyuncagı deıl garantısı var cunku daha 2 yıl

M_PROJECT
25-11-2009, 19:56
valla ben almam lazım cocuk oyuncagı deıl garantısı var cunku daha 2 yıl

yenisini vermeleri gereken bir durum yok aslinda , sadece gerekli yerlere senin imei numarani fakslicaklardir ve sorun ortadan kalkacak . teknik yada donanimsal bi ariza yok garanti imei numarasini kapsamaz , cnk bu sadece turkiyede olabilicek bisi :icon_tup:

Jerky
25-11-2009, 19:56
Bir şansınızı denersiniz o zaman :) Kolay gelsin

gökan
25-11-2009, 20:07
Bir şansınızı denersiniz o zaman :) Kolay gelsin

valla denıcem emeı ben bloke etmedım heralde etmedıgıme gore sorunu cozecek kısı onlar malı satan onalr fatura ustunde ımeı no yazıyor ben gıderım ınsan gıbı durumu anlatırım...

tandogan
25-11-2009, 20:16
bugün haberlerde de bahsetti sizinle beraber 126.000 kişinin daha telefonu kapatılacakmış:S faturanız varsa sorun olmaz

gökan
25-11-2009, 20:19
Satın almış olduğum firmadan kayıt dışı olan cihazın değiştirilmesini talep edebilir miyim?
Evet. Kurumumuz tarafından Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na iletilen yazı ile kaçak cihaz ve/veya Elektronik Kimlik Bilgisi değiştirilmiş cihaz satın alanların mağduriyetlerinin giderilmesi için ayıplı mal sayılması yolunda girişimde bulunulmuştur. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 04.08.2006 tarihli ve 22747 sayılı yazısı ile bu tür satılan cihazlarda hukuki ayıp unsuru yer aldığından AYIPLI MAL olarak değerlendirildiği ve tüketicilerin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 4 üncü maddesinde düzenlenen seçimlik haklardan faydalanması gerektiği yönündeki görüşü beyan edilmektedir.

DogukanB
25-11-2009, 20:28
benide aynı şekilde bi numara aradı, aynı şeyleri söyledi ben emniyet müdürü felan falan, numaranız kopyalanmıştır, faturanız 5 milyar gelecek, neyse en yakın turkcell bayine gidin dedi bende turkcellin önünden içeri giriyodum, adam şimdi faturanızı indiricem ama bana 1000 kontör atın kontorum bitti felan dedi, sonradan anladımki bu şekilde dolandırıcılık yapıyolarmış. Öyle birşey olabilir, dikkat!

gökan
25-11-2009, 20:29
benide aynı şekilde bi numara aradı, aynı şeyleri söyledi ben emniyet müdürü felan falan, numaranız kopyalanmıştır, faturanız 5 milyar gelecek, neyse en yakın turkcell bayine gidin dedi bende turkcellin önünden içeri giriyodum, adam şimdi faturanızı indiricem ama bana 1000 kontör atın kontorum bitti felan dedi, sonradan anladımki bu şekilde dolandırıcılık yapıyolarmış. Öyle birşey olabilir, dikkat!

yok benımkı ımeı sorgulattım baska bıyere kopyalanmıs:(faturam var valla goturcem gostercem

Schumi
25-11-2009, 20:34
Telefon ithalatçısı bir firma benim müşterim. Çok pahalı telefonlar satıyorlar. Telekominikasyon kurumu inat etti. IMEI nosunu açmadı kullanıma. Böylece diğer cihazda çalışır durumda kalıcak diye. Sonra İngiltere'de üretici ile uzun uzun yazışmalar yapıldı telefon İç İşleri bakanlığı onayıyla telefon yurtdışına gitti mainboard değişti böylece yeni bir IMEI nosuna sahip oldu. Tabi bu diğer nispeten ucuz telefonlarda ne durumda olur. Birebir değişim olabilir.

gökan
25-11-2009, 20:56
Telefon ithalatçısı bir firma benim müşterim. Çok pahalı telefonlar satıyorlar. Telekominikasyon kurumu inat etti. IMEI nosunu açmadı kullanıma. Böylece diğer cihazda çalışır durumda kalıcak diye. Sonra İngiltere'de üretici ile uzun uzun yazışmalar yapıldı telefon İç İşleri bakanlığı onayıyla telefon yurtdışına gitti mainboard değişti böylece yeni bir IMEI nosuna sahip oldu. Tabi bu diğer nispeten ucuz telefonlarda ne durumda olur. Birebir değişim olabilir.

bakalım 3gun sonra gıdıcem ordakı kel elemanı bulcam dıcem bak bakalım al kardes bu faturası dıcem çözumunu uret dıcem

arkdaş tum aksılıkler banamı gelıyor anlamadım ayda yılda bı tel aldık:(

Schumi
25-11-2009, 21:36
bakalım 3gun sonra gıdıcem ordakı kel elemanı bulcam dıcem bak bakalım al kardes bu faturası dıcem çözumunu uret dıcem

arkdaş tum aksılıkler banamı gelıyor anlamadım ayda yılda bı tel aldık:(

En kötü ihtimalle mainboard değişecek. Yani IMEI numarasıda değişecek.

Alican
25-11-2009, 21:40
Gökhan geçmiş olsun aynı şey benimde başımda yaklaşık 45gündür KVK Nokia ve Avea ile mail ve telefonla görüşüyorum. Caanım sirccoyu klonladılar :) faturan yada garanti belgen duruyorsa 5dk lık işi var hiç canını sıkdığına değmez.

Burak Mehmet
25-11-2009, 21:55
ailemin tüm bireylerine aynı anda 4 tel aldık hepine aynı uyarı geldi..sallamadık 1 buçuk senedirde kullanıoruz sorun yok...

1000RR
25-11-2009, 21:59
aynı msj banada geldi bnm telefonunda faturası var 2 sene önce almıştım.Msj geldikten sonra üstünden 2 hafta geçti ama telefon kapanmadı daha :)

Alican
25-11-2009, 22:05
Çok şanslısınız ozaman benim cihazıma hat takınca çalışmıyor :D

Kaan
25-11-2009, 22:07
ya olum bu gün telefonda konustumuz gibi ya ne dert ediosun büyütüyosun bi paniksin haaa.
elinde faturan var güzel kardeşim kontrol ettik telefonunun imeisi kopyalanmış götürceksin sana s...ke s...ke yenisii vericek...
Kayıt ettiririz zart zurt derlerse kabul etmiceksin izmirden geldini söyliceksin zaten öyle bişey yapamazlar..
belli ki mallar gelirken biri kutunun üstünden çalmış imei nosunu kopyalamıs bu kdr basit git faturanla al yenisini real gibi büyük bi alısveris merkezi seni mağdur bırakcak deil ya.

Alican
25-11-2009, 22:33
Gökhan birde Tüketici haklarına göre sana malın yenisini vermek zorundalar. Avukatların forumunda okumuşdum bu hafta

Low-Rider
25-11-2009, 22:57
gökhan real burnumun dibi , birgün geldiğinde haber et görüşelim

gökan
25-11-2009, 23:08
gökhan real burnumun dibi , birgün geldiğinde haber et görüşelim

bılıyom kanka senb.evlerdeydın gelcem bros bayramda arabayla yalovaya bırakcam aılemı ordan gelcem:)su telı halledeyım ararım senı aksam gorusuruz:D

Low-Rider
25-11-2009, 23:15
eheh bayramda yokum sonrasına inşallah:D

emreekin
25-11-2009, 23:19
banada geldi o mesaj ama 2 ay geçti kapanmadı :D

gökan
02-12-2009, 16:08
yalan oolduk desem yerıdrı aldıgım yere gıttım ama adamlar başlarından savdı bı musterı temsılcısyle bırbırmıze gırdık departman mudurunu cagır lan dedım oda bıraz trstı yapcagımız bişi yok kargolardan bırınde ımeı no calınmıs felan fılan cart curt muhabbet ettı sonunda tur telekoma basvurcaklarmıs actrmak ıcın ama sadece bu hatta kullanabılrmısım yapcak baska bısı yokmu beyler tuketıcı haklarına versem yada mahkemeye ben yenı tel ıstıyorum yoksa sınır stres olcam ımeı nomu calanın allah belasını versın:(2o gunluk telefon

sportinger
02-12-2009, 16:14
mahkeme çözer bu işi alırsın hakkını ama kimbilir nezaman. tekrar geçmiş olsun cok üzücü bir olay, nasıl bi memleketteyiz anlamıyorum hırsızlar yüzünden dürüst adam madur kalıyo...

gökan
02-12-2009, 16:16
mahkeme çözer bu işi alırsın hakkını ama kimbilir nezaman. tekrar geçmiş olsun cok üzücü bir olay, nasıl bi memleketteyiz anlamıyorum hırsızlar yüzünden dürüst adam madur kalıyo...

vercem mahkemeye nokıa shopa gıttım versende bişi olmaz dıyor ..ulan agrıma gıden orya gıttım ızmırden gelmısım adam ben napayım dıyor ulan dedım satrken ıyı bısı olunca malının akrasında dur dedım.. eleman beyfendı bagrmayın dedı valla suratına kutuy fırlattım gıt mudurun gelsın senın dedım ama muduru tam bı angut nedesem he tamam dıyor ..tuketıcı haklarına nasıl sıkayet edebılırım

sportinger
02-12-2009, 16:20
Tel: (0312) 417 93 34 bu numaradan ara durumu izah et ne gerekiyosa anlatırlar nasıl yapacagını...

maf
02-12-2009, 20:08
Arkadaşlar yeni başlık açmak istemedim;
yurtdışından iphone getirdik ancak imei kaydı şuan için yok.faturasını bulamıyorum ancak.Pasaportum ile telefonu götürüp kayıt ettirebiliyor muyum?hemen açılr mı?ücret vs vs işlemler hakkında bilgisi olan arkadaşlar tam olarak aydınlatırsa sevinirim...

streetracer_nos
02-12-2009, 21:11
BEYLER BUGUN CEP TELEFONUMA YASAL UYARI dıye bı msj geldı ımeı numaranız klonlanmıstır telefonu aldıgınız yere basvurunuz yoksa 3o gun ıcınde kapatılacakytır dıyoır

ben telefondan 2 tane aldım bırını kız ark bırını bana bahcelıevlerde realden aldım faturası mevcut fatıra ustunde ımeı nosuda mevcut fısıde var nasıl bı uygulama yapabılırım

realı aradım böle böle oldu ordakı adam getrın halledelım beyfendı dedı ama ben paramın yanmasını ıstemıyorum bunu verıp yenı telımı almak ıstıyorum sonucta sahtecılık yapıcak halımız yok 25 gunluk tel daha canım cok sıkkın suan:(

aynısı benim faturalı tele de geldi gitmedim hiç bi yere bişi de olmadı

Onurkk06
02-12-2009, 21:18
imei nosuna bi bak eğer hattı başka tele taktıysan eğer o zamanda gelio gelen noyla senin telin imeisi aynı mı bi bakıver

gökan
02-12-2009, 21:24
imei nosuna bi bak eğer hattı başka tele taktıysan eğer o zamanda gelio gelen noyla senin telin imeisi aynı mı bi bakıver

aynı aynı ..

Jerky
02-12-2009, 21:26
Arkadaşlar yeni başlık açmak istemedim;
yurtdışından iphone getirdik ancak imei kaydı şuan için yok.faturasını bulamıyorum ancak.Pasaportum ile telefonu götürüp kayıt ettirebiliyor muyum?hemen açılr mı?ücret vs vs işlemler hakkında bilgisi olan arkadaşlar tam olarak aydınlatırsa sevinirim...

Faturasız legal kayıt yapılmıyor bildiğim kadarıyla. İllegalide imei yazarak oluyor ondan sonrada gerçek imei sahipleri böyle konular açıyor :)

maf
02-12-2009, 22:13
turkcell nufus cüzdanınızla gelin kayıt edelim diyor.5-10tl bir masrafı varmış.acaba faturasının olmaması sıkıntı yaratır mı?yada tek hatta mı açılıyor?öyleyse saçmalık yani.

Jerky
02-12-2009, 22:15
Tamam açıyolar ama fatura isterler, yani zamanında faturasız yapmıyolardı şimdi esnemiştir abone merkezi kıyak yapar halleder belki. Açılıncada da tek numaraya açılacaktır.

maf
02-12-2009, 22:45
yapma ya:( bende öyle tahmin ediyorum.o halde ben bunun zamazingosunu kırdırırsam parça değişimi gerekirmi acep?tahminimce yazılımsal hallediliyordur.ozaman tüm hatlara açılır kafamda rahat olur;)
forumda arattırdım ama bulamadım.pek iphoncu yok herhalde...

Alican
02-12-2009, 22:57
Gökhan yarın akşam msnden bana ulaşırmısın sana bir mail adresi vericem (nokiaturkey'de bu işlere bakan kişi)oraya msnden istediklerimi yolla işini çözücekler.

Mr.K
02-12-2009, 23:01
Tamam açıyolar ama fatura isterler, yani zamanında faturasız yapmıyolardı şimdi esnemiştir abone merkezi kıyak yapar halleder belki. Açılıncada da tek numaraya açılacaktır.

Acilinca tek numaraya acilmiyor,10-15 gun sadece turkcellin hattini kullanin diyolar ama ben sallamamistim taktim direk aveayi catir catirda calisiyodu pasportumla gittiimde isletmeye..Yarinda gitcem bidaa isletcem(2sene oldu diger telefonumu sattim) yeni aldigim teli ..Tek numaraya faln acilmiyo telefon hattina yanlis bilgilendirme yapmayin.

maf
02-12-2009, 23:05
onur sen biliyorsun sanırım.fatura yok yanlız.yarın giderken pasaportuda götürsem hemen açılır mı telefon?

Mr.K
02-12-2009, 23:06
onur sen biliyorsun sanırım.fatura yok yanlız.yarın giderken pasaportuda götürsem hemen açılır mı telefon?

Ben y.disindan geldigim ve cihazi y.disindan aldigim ,dolayisiyla pasaportta tr giris muhurum oldugundan dolayi pasaport ile gittimve gidicem..Normalde fatura heralde isterler.

maf
02-12-2009, 23:10
anlıyorum.gerçi son 6 ay içinde giriş çıkış var ama :S neyse yarın bir bakim duruma.ona göre bende bilgilendiririm enazından.cümleten teşekkürler ;)

Mr.K
02-12-2009, 23:18
anlıyorum.gerçi son 6 ay içinde giriş çıkış var ama :S neyse yarın bir bakim duruma.ona göre bende bilgilendiririm enazından.cümleten teşekkürler ;)

En gec 15gun mu 1 aymi n olmasi lazimdi..Zaten 15gun kullanim hakki taniolar sonra msg gelyo telefonuna sorasinda 2-3 gune kapatiolar gecti 20gun sorasindada bi 10gun muddet desen eder 1 ay iste:)

maf
03-12-2009, 19:23
dostum,anlayamadığım benim cihazda direk sim lock yazıyor.evet daha önce bir cihazım daha vardı aynen dediğin gibi olmuştu.sanırım bu yurtdışından tek bir hat kullanımı şeklinde alınmış vs.neyse problemi hallettim sayılır.1 haftaya her türlü gideri olan bir iphone um olur;)

gökan
03-12-2009, 19:26
3o gunu beklıyom hadı hayırlısı tuketı haklarınada sıkayette yrn buluncam

Jerky
03-12-2009, 19:38
Acilinca tek numaraya acilmiyor,10-15 gun sadece turkcellin hattini kullanin diyolar ama ben sallamamistim taktim direk aveayi catir catirda calisiyodu pasportumla gittiimde isletmeye..Yarinda gitcem bidaa isletcem(2sene oldu diger telefonumu sattim) yeni aldigim teli ..Tek numaraya faln acilmiyo telefon hattina yanlis bilgilendirme yapmayin.

ben imei klonlama ile karıştırdım tek hatta açılma olayını haklısın. Pardon.

gökan
18-12-2009, 13:15
tüketıcı haklarının gercek sıtesı nedır beyler ellı tane sıte var bu tel olayı canımı sıkmaya basladı tuketıcı haklarına basvursam bı yardım olurmu real telı bız sadece satıyoruz değişim olmaz dıyor delırcem

Schumi
18-12-2009, 22:35
tüketıcı haklarının gercek sıtesı nedır beyler ellı tane sıte var bu tel olayı canımı sıkmaya basladı tuketıcı haklarına basvursam bı yardım olurmu real telı bız sadece satıyoruz değişim olmaz dıyor delırcem

http://www.sanayi.gov.tr/TRK/TukSikayetsektordis_.aspx?menuSec=234

gökan
18-12-2009, 23:05
http://www.sanayi.gov.tr/TRK/TukSikayetsektordis_.aspx?menuSec=234

tesekkurler suayıp sıkayette bulundum