PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hotmail Hesabını Outlook da Çalıştırma

kv661
30-11-2009, 14:52
1. Outlook Express programında, Araçlar menüsünü tıklatın ve sonra Hesaplar‘ı tıklatın
2. Ekle‘yi ve sonra Posta‘yı tıklatın.
3. Adınızı yazın ve sonra İleri‘yi tıklatın.
4. Tam Windows Live Hotmail e-posta adresinizi yazın ve sonra İleri‘yi tıklatın.
5. Aşağıdaki bilgileri girin ve sonra İleri‘yi tıklatın:
* Gelen posta sunucum kutusunda POP3‘ü tıklatın.
* Gelen posta (POP3, IMAP veya HTTP) sunucusu kutusuna pop3.live.com yazın.
* Giden posta (SMTP) sunucusu kutusuna, smtp.live.com yazın.
6. Windows Live Hotmail hesabınızın hesap adını ve parolasını yazın. Bilgisayara erişen tek kişi siz değilseniz Parolayı anımsa onay kutusunu temizleyin. Güvenli Parola Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum aç onay kutusunun seçili olmadığından emin olun.
7. İleri‘yi ve ardından Son‘u tıklatın.
8. Internet Hesapları penceresinde, Posta sekmesini tıklatın, eklediğiniz Windows Live Hotmail hesabını tıklatın ve sonra Özellikler‘i tıklatın.
9. Gelişmiş sekmesini tıklatın ve Sunucu Bağlantı Noktası Numaraları‘nın altında, aşağıdaki bilgileri girin ve Tamam‘ı tıklatın:
* Gelen posta (POP3) kutusuna 995 yazın.
* Giden posta (SMTP) kutusuna 25 yazın.
* Hem Giden posta (SMTP) hem de Gelen posta (POP3) altında, Bu sunucu için güvenli bağlantı (SSL) gereklidir onay kutusunu seçin.
10. Kapat‘ı tıklatın.

POP3 Windows Live Mail hesabınızı güle güle kullanın :D

Alıntıdır...

timucintt
30-11-2009, 15:24
Güzel bir olay ama outlook salak bir program... virüslü virüssüz bütün mailleri taratmadan anında açıyor.... onun için e-mail adresinin kendi kutusundan bakmak daha mantıklı ve güvenli....

kv661
30-11-2009, 15:28
Güzel bir olay ama outlook salak bir program... virüslü virüssüz bütün mailleri taratmadan anında açıyor.... onun için e-mail adresinin kendi kutusundan bakmak daha mantıklı ve güvenli....

antivirüs ile kullanırsan hiçbir sıkıntın olmaz

Esed Nod32 şiddetle tavsiye ederim

_FaRuK_
30-11-2009, 15:51
her seyı yaptım kullanıcı adamı sıfremı soruyor yazıyorum parola yanlıs dıyor:))gonderılerı alamıyorum bunun ıcınde bır yardım alabılırmıyım

onursumer
30-11-2009, 16:35
Outlook 2003 ıle kullanıyorum entegre vırus programı kullandıgınız surece sorun olmuyor.

timucintt
30-11-2009, 18:14
antivirüs ile kullanırsan hiçbir sıkıntın olmaz

Esed Nod32 şiddetle tavsiye ederim

zamanında kullandığımda hangi programı kullansam işe yaramadı yine hep yedi bir şekilde :D

o günden berri direkt siteden bakıyorum maillere. şüphelendikleirmi anında siliyorum :)

kv661
30-11-2009, 23:05
her seyı yaptım kullanıcı adamı sıfremı soruyor yazıyorum parola yanlıs dıyor:))gonderılerı alamıyorum bunun ıcınde bır yardım alabılırmıyım

Pop3 ve SMTP rakamlarını yazarken karısıklık yapıorsundur dikkat et

aynı hatayı bende yaptım :D

MertS
30-11-2009, 23:08
mozilla thunderbird öneririrm.

KA®ANLIK
01-12-2009, 08:19
arkadaşlar,
zamanında bu POP3 kullanma, e-posta adresinin kayıt yeri ABD olduğunda çalışıyordu sadece. sonradan bir değişme oldu mu bilmiyorum ama... ( kişisel ayarlar sayfasından ülke olarak ABD seçildiğinde çalışıyordu )

Ranthor
01-12-2009, 08:25
telekom 25. portu kapattı , bu denilenler doğru olsa bile mail atamazsınız.
25. portu kapatmak dünyada duyduğum en komik şey bu arada; kimse inanmaz dünyada heralde..

em!R
01-12-2009, 08:31
Outlook Connector'ı indirip kurduktan sonra ilk açılışta Connector hotmail mailinizi ve şifrenizi girmenizi isteyecek. Bu işlemi tamamladıktan sonra add account'a tıkladığınız zaman hotmail hesabınızı Outlook'ta rahatça kullanabiliyorsunuz. Pop3, sunucu ayarları vs. diğer ayarları yapmanıza gerek kalmıyor. Outlook Connector'ı google'dan veya microsoft'un resmi download sitesinde bulabilirsiniz... Umarım işinize yarar.