PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara nerdeee ? ? ?

A K N
30-11-2009, 23:29
Ankaradan forumada üye olan Yusufb nickli adam bile diyemiyeceğim şahsiyetten subaru gc8 aldım... Aracı almadan 1 hafta önce görkem(grkm) ile araca bakmaya gittik ve anlaştık ettik 1 hafta sonra gittim aracı alırken bile hiç birşeyi ile ilgilenmeyip çok sorumsuz bir tavır sergiledi ona rağmen ALLAH razı olsun korhan abi kendi aracıymış gibi ilgilendi etti çok büyük yardımları dokundu bana tekrardan çok teşekkür ediyorum burdan kendisine.. Her neyse aracı alırken anlaşmamızda olan bir dünya parça eksikti bunlar yedek anahtar,orjinal beyin, enkei jantlar, pistonlar, spoiler, wideband sensörü vs.vs. bir çok parça eksikti ve istanbulda oturduğum için istanbula dönmem lazımdı kendisi bana eksik kalan parçaları bulup temin edip yollycağına dair söz verdi ve sözüne inanıp aracı aldım istanbula döndüm defalarca aramama ve mesaj atmama rağmen ne cevap verdi nede geri döndü sözüne güvenip arabayı aldık bir dünya parçamı göndermedi bana, bu kadar kişiliksiz, karaktersiz bir insan olamaz heralde :ofk: yaa söz vermiceksin ya da verdiğin sözün ardında duracaksın :ofk: o parçaları yollamadığın takdirde hakkımı sana helal etmiyorum elbet bir yerden bir şekilde çıkar ALLAH büyük...!!!!

gambit49
30-11-2009, 23:33
gecmıs olsn kardesim ne kdar suredir ses cıkmıyo

Dookan
30-11-2009, 23:34
korhan abiyi bi ara o sana yardımcı olacaktır

Onuralp
30-11-2009, 23:36
Aramıştır bence geçmiş olsun. Bir yol bulursunuz Ankara küçük, Korhan abi zaten bulur konuşur bence.

chiefkadir
30-11-2009, 23:36
Konu açtığın iyi olmuş sonuca gider bence

erh
30-11-2009, 23:38
YusufB yi tanımıyorum şahsen ama kardeşini tanıyorum çayyolunda görüşürüz ara ara.. Gördüğümde bahsederim durumdan ama malesef arkadaş söylediğin gibi baya bi ilgisiz.. Bende zamanında o aracı düşünmüştüm fakat işlerinden dolayı ilgilenemedi bende bu durumda vazgeçtim haliyle.. Sonuca ulaşırsın inşallah.. Geçmiş olsun..

A K N
30-11-2009, 23:43
gecmıs olsn kardesim ne kdar suredir ses cıkmıyo

Teşekkür ederim..3 aydan fazla oldu hala ses soluk yok..

korhan abiyi bi ara o sana yardımcı olacaktır

Evet dediğin gibi ALLAH razı olsun korhan abi çok iyi bir insan arabyı alırkende çok yardımı oldu hala bir derdimiz bir sıkıntımız olsun rahatlıkla arayıpta fikir alışverişi yapabildiğim ve çok sevdiğim bir abim..

Aramıştır bence geçmiş olsun. Bir yol bulursunuz Ankara küçük, Korhan abi zaten bulur konuşur bence.

Benim telim 7-24 açıktır kesinlikle ne mesajlarıma cevap geldi ne de aradı beni..

Konu açtığın iyi olmuş sonuca gider bence

İnşallah abi.. Sağol..

YusufB yi tanımıyorum şahsen ama kardeşini tanıyorum çayyolunda görüşürüz ara ara.. Gördüğümde bahsederim durumdan ama malesef arkadaş söylediğin gibi baya bi ilgisiz.. Bende zamanında o aracı düşünmüştüm fakat işlerinden dolayı ilgilenemedi bende bu durumda vazgeçtim haliyle.. Sonuca ulaşırsın inşallah.. Geçmiş olsun..

Haklısın aynen söylediğin gibi ;) İnşallah burdan okurda yanlışını bir an önce düzeltir.. ;)

ömerve
30-11-2009, 23:45
Parçaların tamamını almadan paranın hepsini vermeseydin keşke.
Sorunsuz hallolur umarım,geçmiş olsun.

Dragger
30-11-2009, 23:45
Akınım gecmis olsun, umarım hallolur ;)

A K N
30-11-2009, 23:47
Parçaların tamamını almadan paranın hepsini vermeseydin keşke.
Sorunsuz hallolur umarım,geçmiş olsun.

Sözüne güvendik işte bir kez daha anlaşıldı ki kim olursa olsun sözle iş olmuyor..! Eyvalalh sağolasın..

Akınım gecmis olsun, umarım hallolur ;)

Sağolasın abim teşekkür ederim.. İnşallah hallolur..

bora1311
30-11-2009, 23:47
gecmis olsun, umarım kısa surede sorunsuz halledersiniz...

A K N
30-11-2009, 23:50
gecmis olsun, umarım kısa surede sorunsuz halledersiniz...

Teşekkürler, umarım hallolur..

Mr.K
30-11-2009, 23:54
Gecmis olsun akin hallolur insallah kardesim ne diyim,varsa bi yapabilcegimiz bisey soyle yeterli..

DoDo_hamann
30-11-2009, 23:54
kardeşim hiç haberim yoktu bu durumdan, Korhan abi yardımcı olacaktır bu konuda, bizimde yardımcı olabileceğimiz birşey olursa söylersin kardeşim.

A K N
30-11-2009, 23:57
Gecmis olsun akin hallolur insallah kardesim ne diyim,varsa bi yapabilcegimiz bisey soyle yeterli..

Sağolasın kanka düşünmen yeter güzellikle yollar inşallah parçaları arkadaş... ;)

kardeşim hiç haberim yoktu bu durumdan, Korhan abi yardımcı olacaktır bu konuda, bizimde yardımcı olabileceğimiz birşey olursa söylersin kardeşim.

Vallahi doğukan arabayı gidip birlikte aldık biliyorsun o gün bugündür ses soluk yok hala bekliyorum kardeşim.. Bu arada eksik olma, arkdaş güzellikle yollar inşallah parçaları bu konudan sonra bütün temennim..

DoDo_hamann
30-11-2009, 23:59
madem zaman sıkıntısı var deseydin biz alırdık gönderirdik kardesim bu bir mazeret değil, arabayıda beraber aldık sonuçta parçalarıda gönderirdik.

Cosmicboy
01-12-2009, 00:01
bende ankaradaydim ha bugun geldim istanbula
gerci tanimiyorum cocugu ama belki arabayi falan gorsem bilirim

A K N
01-12-2009, 00:02
madem zaman sıkıntısı var deseydin biz alırdık gönderirdik kardesim bu bir mazeret değil, arabayıda beraber aldık sonuçta parçalarıda gönderirdik.

Sağol kanka düşünmen yeter eksik olma.. Ben hep alttan aldım biraz daha bekliyim yollar dedim hep iyi niyetle davrandım fakat baktım iyi niyetle bekleyerek hiç bişey olmuyor..

DoDo_hamann
01-12-2009, 00:02
Araba eski gk combo proshopun arabası, akına aldık yazın

se®k@n
01-12-2009, 00:03
Böyle seyler malesef oluyo.. Benim de forumdan araba aldıgım bi arkadasımız,arabayı almaya gittigim gün arabanın yanında verecegi parcaları bulamadıgını, yollayacagım diye söz verip(3-4 kere) parcaları yollamamıstı.. Daha sonra ne haber,ne bişey.. Cok önemli parcalar degildi seninkiler gibi.. O yüzden cok önemsememiştim..

Senin de kısa süre de hallolur insallah problemin..

Cosmicboy
01-12-2009, 00:05
Araba eski gk combo proshopun arabası, akına aldık yazın

mat siyah mi hala ?
e hilmi ye soralim ?

se®k@n
01-12-2009, 00:06
Bu arada eski GK mat siyah olan arabayı ben bizim burda defalarca gece park halindeyken gördüm.. Bizim burda mı oturuyodu bilmiyorum; ama araba cok bulundu buralarda.. Eger ulasabilirseniz,zamanı problemse ve bizim burda oturuyosa ben de alıp yollayabilirim parcaları..

A K N
01-12-2009, 00:07
Böyle seyler malesef oluyo.. Benim de forumdan araba aldıgım bi arkadasımız,arabayı almaya gittigim gün arabanın yanında verecegi parcaları bulamadıgını, yollayacagım diye söz verip(3-4 kere) parcaları yollamamıstı.. Daha sonra ne haber,ne bişey.. Cok önemli parcalar degildi seninkiler gibi.. O yüzden cok önemsememiştim..

Senin de kısa süre de hallolur insallah problemin..

Aynen söylediğin olay oldu fakat önemsiz dyp bırakmamak lazım bence aldığın sözün karşılığını almalısın ;) İnşallah sende alırsın parçalarını.. ;)

M_PROJECT
mat siyah mi hala ?
e hilmi ye soralim ?

yok degil dayidan satin aldiktan sonra farkli bi griye boyandi , o degilde bu arac satildiginda ben ankaradaydim yuh yani kac ay gecmis , iyi sabretmissin akin .

A K N
mat siyah mi hala ?
e hilmi ye soralim ?

Yok combo mat siyah değil RB5 koyu füme gibi şuan da rengi.. ;)

Cosmicboy
01-12-2009, 00:08
mustafa illaki ulasirlar sahibine eger taniyorlarsa konusalim ??

A K N
01-12-2009, 00:09
yok degil dayidan satin aldiktan sonra farkli bi griye boyandi , o degilde bu arac satildiginda ben ankaradaydim yuh yani kac ay gecmis , iyi sabretmissin akin .

Aynen mustafa o gün bugün hala ses soluk çıkmadı bir insan nasıl bu kadar sorumsuz olabilir anlam veremiyorum ? :soru:

Cosmicboy
01-12-2009, 00:10
arayalim combolar yarin

A K N
01-12-2009, 00:11
arayalim combolar yarin

Combo bugün haberleşip buluşalım akşama doğru detaylı konuşruz ;)

M_PROJECT
01-12-2009, 00:11
mustafa illaki ulasirlar sahibine eger taniyorlarsa konusalim ??

abi herkes korhan abi demiste bence adami arada birakmanin manasi yok , hilmi biliyordur nasil ulasilcagini , bu forumada uye kendisi , gerci ulassan nolcak kac ay gecmis soz soz dur . son gunlerde nekadar sacma sapan haberler gelir oldu ankaradan ki herkesin ornekle gosterdigi bir yerdir herzaman , insan uzuluyor .

A K N
01-12-2009, 00:13
abi herkes korhan abi demiste bence adami arada birakmanin manasi yok , hilmi biliyordur nasil ulasilcagini , bu forumada uye kendisi , gerci ulassan nolcak kac ay gecmis soz soz dur . son gunlerde nekadar sacma sapan haberler gelir oldu ankaradan ki herkesin ornekle gosterdigi bir yerdir herzaman , insan uzuluyor .

Mustafa, can korhan abi tanıyordur diye söyledi yoksa olayın korhan abiyle kesinlikle alakası yoktur dediğim gibi korhan abi sanki aracı ondan almışım gibi ilgilendi etti sağolsun..

grkm
01-12-2009, 00:14
Arabaya bakmaya gittiğimizde bir ilgi, bir alaka .. Satana kadarmış demek ki..

Cosmicboy
01-12-2009, 00:15

yo ben zaten Korhan abiyi kastetmedim, Hilmi abiyle ben yarin konusurum yapacilcegi birseyler varsa illaki yapar yani ama cok enteresan gercekten benim hic haberim yoktu bu olay dan

M_PROJECT
01-12-2009, 00:17
yok alakasi olmadigini bende biliyorum da bende onu korhan abi yusufu taniyordur sonucta tatsiz bir durum , bence sen ayarlayabilirsen ankaraya git adres bilgilerine ulasirsan direk yuz yuze al malzemelerini , hos olmamis bu durum cnk .

elpadre
01-12-2009, 00:20
gecmıs olsun arada boyle curuk meyveer cıkıyor

Cosmicboy
01-12-2009, 00:21
bugun dondum ankara' dan
Akin keske bir alo deseydin bana, ben illaki bulurdum elemani
neyse yarin bir telefon ediyim bakalim

A K N
01-12-2009, 00:31
bugun dondum ankara' dan
Akin keske bir alo deseydin bana, ben illaki bulurdum elemani
neyse yarin bir telefon ediyim bakalim

Combo hayırlısı olsun bu kadar bekledik biraz daha bekleriz artık.. Parçalar gün yüzüne çıksında getirtme olayını bir şekilde hallederiz..

YusufB
01-12-2009, 08:45
Ankaradan forumada üye olan Yusufb nickli adam bile diyemiyeceğim şahsiyetten subaru gc8 aldım... Aracı almadan 1 hafta önce görkem(grkm) ile araca bakmaya gittik ve anlaştık ettik 1 hafta sonra gittim aracı alırken bile hiç birşeyi ile ilgilenmeyip çok sorumsuz bir tavır sergiledi ona rağmen ALLAH razı olsun korhan abi kendi aracıymış gibi ilgilendi etti çok büyük yardımları dokundu bana tekrardan çok teşekkür ediyorum burdan kendisine.. Her neyse aracı alırken anlaşmamızda olan bir dünya parça eksikti bunlar yedek anahtar,orjinal beyin, enkei jantlar, pistonlar, spoiler, wideband sensörü vs.vs. bir çok parça eksikti ve istanbulda oturduğum için istanbula dönmem lazımdı kendisi bana eksik kalan parçaları bulup temin edip yollycağına dair söz verdi ve sözüne inanıp aracı aldım istanbula döndüm defalarca aramama ve mesaj atmama rağmen ne cevap verdi nede geri döndü sözüne güvenip arabayı aldık bir dünya parçamı göndermedi bana, bu kadar kişiliksiz, karaktersiz bir insan olamaz heralde :ofk: yaa söz vermiceksin ya da verdiğin sözün ardında duracaksın :ofk: o parçaları yollamadığın takdirde hakkımı sana helal etmiyorum elbet bir yerden bir şekilde çıkar ALLAH büyük...!!!!

Araba için hiç olmayacak bir fiyata anlaştık, 25 bin liraya (Ben arabayı 35 bine aldım, 30-35 bin civarı para harcadım...). Sen satış yapıldıktan sonra anlaştığımızdan daha düşük bir para çıkarttın verdin. Bunu da söyle bakalım o zaman.

Neyse, ben o parçalarla ilgili de sana söyledim. Onlar Tork'un deposundaydı. Beyin hariç, onu Orhan Usta'ya elden, bir arabada denemeleri için vermiştim, ama geri almamıştım. Bana bulup geri verebileceğini söyledi, sonra bulamadı. Diğerlerini de Tork Garaj yer değiştirirken atmışlar. Benim ne haberim vardı bunların atıldığından, ne de cebime 5 kuruş para girdi herhangi birinden.

Daha sonra çok kez konuştum Orhan'la bana beyini bulmaya çalıştığını söyledi. Hatta seninle de çok kez konuşmuş. En sonunda ben arada kalacaktım ve biz Orhan'la bozuşcaktık, onu da istemedim.

Sonuçta satışın olduğu gün kuzenimin düğünü vardı ve bir türlü işler yetişmediği için gitmek zorunda kaldım. Arabanın satışı da çok umrumda değildi açıkçası. Çok içimden gelerek satmadım zaten, hele bi de anlaştığımızdan az parayı çıkarıp bana verince durmak zorunda da hissetmedim. Yine de neredeyse sıfır kar lastiklerini de verdim (Ki benim kendi depomda olan tek parça bunlardı) Ayrıca, benim o arabayla ilgilenecek zamanım olsa zaten 2-3 ay Tork'da tek bir maf sensörü yüzünden yatırmazdım da arabayı, o fiyatlara da hiç satmazdım zaten.
Dediğim gibi bu parçalardan cebime 5 kuruş para girdiyse, veya atıldıklarını biliyorsam daha önceden şerefsizim...

Ben biraz daha zorlıycam Orhan'ı, beyni bulsun diye. Ama o da elinden geleni yaptığını söylüyo, ne diyim ki şimdi ben...

A K N
01-12-2009, 09:08
Araba için hiç olmayacak bir fiyata anlaştık, 25 bin liraya (Ben arabayı 35 bine aldım, 30-35 bin civarı para harcadım...). Sen satış yapıldıktan sonra anlaştığımızdan daha düşük bir para çıkarttın verdin. Bunu da söyle bakalım o zaman.

Neyse, ben o parçalarla ilgili de sana söyledim. Onlar Tork'un deposundaydı. Beyin hariç, onu Orhan Usta'ya elden, bir arabada denemeleri için vermiştim, ama geri almamıştım. Bana bulup geri verebileceğini söyledi, sonra bulamadı. Diğerlerini de Tork Garaj yer değiştirirken atmışlar. Benim ne haberim vardı bunların atıldığından, ne de cebime 5 kuruş para girdi herhangi birinden.

Daha sonra çok kez konuştum Orhan'la bana beyini bulmaya çalıştığını söyledi. Hatta seninle de çok kez konuşmuş. En sonunda ben arada kalacaktım ve biz Orhan'la bozuşcaktık, onu da istemedim.

Sonuçta satışın olduğu gün kuzenimin düğünü vardı ve bir türlü işler yetişmediği için gitmek zorunda kaldım. Arabanın satışı da çok umrumda değildi açıkçası. Çok içimden gelerek satmadım zaten, hele bi de anlaştığımızdan az parayı çıkarıp bana verince durmak zorunda da hissetmedim. Yine de neredeyse sıfır kar lastiklerini de verdim (Ki benim kendi depomda olan tek parça bunlardı) Ayrıca, benim o arabayla ilgilenecek zamanım olsa zaten 2-3 ay Tork'da tek bir maf sensörü yüzünden yatırmazdım da arabayı, o fiyatlara da hiç satmazdım zaten.
Dediğim gibi bu parçalardan cebime 5 kuruş para girdiyse, veya atıldıklarını biliyorsam daha önceden şerefsizim...

Ben biraz daha zorlıycam Orhan'ı, beyni bulsun diye. Ama o da elinden geleni yaptığını söylüyo, ne diyim ki şimdi ben...

Öncelikle bu kadar şey yazmışsın hepsine cevap vericem fakat seni defalarca kez aramama ve mesaj atmama rağmen niye bana msj atarak veya arayarak dönmedin ?

Araba hiç olmayacak fiyatlara gitti diyorsun gelipte boğazına bıçak mı dayadık zorla bize sat diye ya da silahla tehdit mi ettik seni ? Sen kendin o paradan verdin bize.. Bir dünya zarar ettim demişsin bu işi yaparak zarar etmeyen kaç kişi var ki ? Ya da bugün hangi aldığın maldan kar ederek satabiliyorsun ? Boş konuşmanın manası yok bugün herkes arabasını yapıyor, ediyor, bir dünya parça alıyor takıyor ve satarken elbet zarar ediyor..

Anlaşmamızdan 100 yada 200tl daha kesik para verdim doğru onun sebebide eksoz montajını birlikte karşılarız demenden dolayı idi eksoz kesildi biçildi flanşları değişti, manifold takıldı vs derken o para zaten benden çıktı, benim cebime girmedi o para zaten, sana fakat bunu bana sen söyledin zaten sen öyle diyince de bende 100tl yada 200tl tam hatırlamıyorum eksik verdim sana.. Madem 100tl'nin lafını yapıcaktın o gün niye söylemedin bunu bana yok kardeşim olmaz diye ben sana hakkını helal et dediğimde helal olsun hayırlı olsun dedin mi ? Dedin... Araba harici gidip bütün parçaları toplayıp eden yine bizdik orda, takılırken, montajı yapılırken ne başında durdun ne de ilgilendin çektin gittin direk.. Ekstra şanzuman, headers, eksoz v.s bir çok parça söküldü, takıldı.. Eksoz farklı eksoz bulundu bunların parasını hep ben verdim tork garaj'a.. ;)

İşte o kadar sorumsuzsun ki ne parçana sahip çıkabiliyorsun, ne de nerde olduğunu biliyorsun.. Biz geldik araca baktık satın almadan 1 hafta öncesinden arabanın eksiklerini gider biz alıcaz dedik sana arabayı sen o 1 hafta boyunca hiç ilgilenmedin 1 haftada rahatlıkla toplanırdı o araba biz geldik tork'un 2 elini bir pabuça sokarak 1 günde topladık arabayı.. Biz bakarken ekstra o var ,bu var, şu var, bir dünya parça saydın bana hepsini vericem yanında arabayı almaya geldiğimiz gün hiç birşey yok..!

Parayı az verdiğin için gittim diyorsun yukarıda açıklamasını yaptım ben sende 500 tl 1000 tl ya da 2.000 tl para kesmedim onu geçtim 3'ünde 5'inde değildim zaten ben sen bana yok kardeşim olmaz hak geçer veremem deseydin 100 tl'ni verirdim burda boş boş konuşmazdın hiç değilse..

Hep beyinden bahsetmişsin jantlar ?? yedek anahtar ?? wideband sensörü ?? spoiler ?? vs.vs.o var dedin şu var dedin bu var dedin geri kalanlar nerde peki ?? Yani 3'ün 5'inde değildin isteyerek satmadım dedin arabaya bakmaya gelmediğimizde ilgiler alakalar havada uçuşuyordu satmak için can atıyordun, madem öyle çok seviyordun arabanı 3 ay 4 ay benim yarım saatte ankarada bulduğum maf sensörünü bulup takıp niye kullanmıyordun arabanı ?

Her neyse ben senin 100TL'ni yolluyorum sende bana söz verdiğin bütün parçaları yolluyorsun.. ;) Yoksa ben gelip ankaraya alıyorum onları senden...!!!

P.M'den hesap numarası ver 100 TL'ni yollyrmm...

Evrenoz
01-12-2009, 09:15
2 tarafı da tanımam ama açıkçası yapılan açıklama pek "cevap" niteliğinde gelmedi bana.

Alıcı az para verdi ise ve satıcı bunu kabul ettiyse sorun yoktur. Sonradan söylenecek bir şey değildir bu, o an kabul edildi ise iş bitmiştir.

Satıcı parçaları yollayacam dediyse ve sonra bulamadıysa bu alıcının değil, satıcının problemidir. Satıcı bir şekilde parçaları temin edip sözünü yerine getirmelidir.

A K N
01-12-2009, 09:22
2 tarafı da tanımam ama açıkçası yapılan açıklama pek "cevap" niteliğinde gelmedi bana.

Alıcı az para verdi ise ve satıcı bunu kabul ettiyse sorun yoktur. Sonradan söylenecek bir şey değildir bu, o an kabul edildi ise iş bitmiştir.

Satıcı parçaları yollayacam dediyse ve sonra bulamadıysa bu alıcının değil, satıcının problemidir. Satıcı bir şekilde parçaları temin edip sözünü yerine getirmelidir.

Eksik dediği parayı zaten ben eksozcuya verdim faturası duruyor.. Ben aracı alırken eksoz takılı değildi aracın üstünde, eksoz montaj parasını ortak veririz diye kendisi dedi bana ve hala verdiğim paranın faturası duruyor.. ;) Ben 3'ün 5'in de değilim sen söyledin ortaklaşa veririz diye bende o parayı düştümde verdim.. Ve dediğin gibi satarken var vericem edicem diye söz verip sonra yok bulamadım demesi benim problemim değil satıcının problemi sen o sözleri verdin biz aracı aldık şimdi de yerine getirmek senin problemin ne benim problemim ne de tork'un problemi..!

Oz`
01-12-2009, 09:38
sakin olunda güzelce tartışın hararet artmasın pls

YusufB
01-12-2009, 14:10
Eksik dediği parayı zaten ben eksozcuya verdim faturası duruyor.. Ben aracı alırken eksoz takılı değildi aracın üstünde, eksoz montaj parasını ortak veririz diye kendisi dedi bana ve hala verdiğim paranın faturası duruyor.. ;) Ben 3'ün 5'in de değilim sen söyledin ortaklaşa veririz diye bende o parayı düştümde verdim.. Ve dediğin gibi satarken var vericem edicem diye söz verip sonra yok bulamadım demesi benim problemim değil satıcının problemi sen o sözleri verdin biz aracı aldık şimdi de yerine getirmek senin problemin ne benim problemim ne de tork'un problemi..!

Lafı güzel dolandırıyosun gerçekten. O zaman konuştuk, Tork'a yapılacak hiçbir masrafa karışmam sadece egsozu ben taktırırım dedim.

Anlaştık, gittik imzayı attık sonra sen 300 lira eksiğim var, bu kadar verebilirim, hem masrafım olacak senin de katkın olsun diye ısrar edince kabul etmek zorunda kaldım, zaten iş işten geçmiş, satış yapılmış...

Bu 10 lira da olsa, 2000 lira da olsa farketmez. İmzalar atıldıktan sonra eksik para ödedin.

Egsoz zaten o arabadan sökülmüştü başka bir arabada denemek için, sadece geri takılacaktı. 300 Lira tutmayacağı kesin.

Açıkçası, orada anahtar ve beyin dışında pek işe yarar bişi yoktu senin dediklerinde. Parçalanmış beyaz toprak Enkei'leri veya 100 liralık kanat, veya motordan çıkma, segmanı olmayan 50bin,60bin km yapmış eski pistonlar... Hiçbirini kötü niyetle vermemezlik yapmadım. Ama senin imza atıldıktan sonra eksik para vermen direk planlı bir hareket. Ben 100'ünde 300'ünde değilim.

Daha sonra da çok ısrar ettim Orhan'lara parçaları bulsunlar diye ama bulamadılar, seninle de hergün defalarca telefonda konuştuk zaten, sonunda bıktım koduğumun 25 bin liralık arabasının başıma açtıklarından, elimden geleni de yaptım.

Çok şükür öyle paralara ihtiyacımız yok. Sen bana hesap numaranı pm at ben sana bin lira yollayayım. Parçaların edeceğinden fazla... Ayrıca sana sadece kesilmemiş Subaru anahtarı ve Subaru montu yollayabilirim, diğerlerini BULAMIYORLAR, bir tarafımdan çıkartamam herhalde.

Ya da Ankara'ya gelip beni bul, olmayan parçaları al istersen. Nasıl bulacağını da söyliyim sana. Demetevler'e gel, soyadım Beyazpınar, sor bulursun, genelde oradaki evde kalıyorum. İstediğin zaman beklerim. ;)

Ama terbiyesizlik yapma, sinirlerimi bozma!

yamansen
01-12-2009, 14:34
ee nakit parayı gorunce tutamamıssın kendini madem umrunda diildi satmak nakiti gorunce vermeseydın :)

DogukanB
01-12-2009, 14:38
insanları bilip, tanımadan yorum yapmamak gerek!

deathofacar
01-12-2009, 15:00
ben yusufu iyi tanırım. lüzumsuz yorumlarla tatsızlık çıkarmayın. sen buraya tam bir liste halinde verilmesi için söz verilmiş fakat verilmemiş parçaları yaz istersen. çünkü madem herkes duysun bilsin istiyorsun, neyin kavgasının yapıldığını bir anlayalım önce...

DogukanB
01-12-2009, 19:56
iki tarafında yazışmalarını okudum.. 'YusufB' arza yapmış diğer arkadaşa.. olmaması gereken şeyler.;) bence bir an önce anlaşın daha beter tatsızlık çıkmasın kalpler kırılmasın.:)

MeRtCaN
01-12-2009, 19:58
alıcıyıda satıcıyıda iyi tanıyorum
arabaya ben kefil oldum ben aldırdım sayılır Akın a
yusuf da iyi arkadaşımdır
boyle tatsızlık yaşanması uzucu.
anladıgım kadarı ile problem oem beyinden kaynaklanıo
umarım çözersiniz aranızda.
elımden geldıgınce yardımcı olmaya çalsıırım 2 tarafada..

CGTY
01-12-2009, 21:20
iki tarafında yazışmalarını okudum.. 'YusufB' arza yapmış diğer arkadaşa.. olmaması gereken şeyler.;) bence bir an önce anlaşın daha beter tatsızlık çıkmasın kalpler kırılmasın.:)

Doğukan söylemiş zaten de , seni ilgilendirmeyen bir konu hakkında , konuyu bilmeden , konu dahilindeki tanımadığın insanlara "Arıza" demek haddine mi ?

ERDEMM
01-12-2009, 21:43
Yunus k20 bi konuda ben patlatıcam buraya az kaldı.

khan
01-12-2009, 21:46
ben yusufu cok eski, iyi tanirim ve benim bildigim yusuf kesinlikle bilerek kotu davranislar gosterecek bir adam degil bunu akinada soyledim defalarca. Akinla arabayi alirken tanistik ve onunda dogru sozlu bir arkadas oldugunu dusunuyorum. Arabayi hakkaten yusuf bir anlik sinir ve gereksiz bir bikkinlikla satti ve dedigi gibi bir maf sensoru icin araci 2 ay yatirdiktan sonra satti.
Arabayida hakkaten dusuk bir fiyata verdi, hatta bende kendisine o fiyata bu araba verilmez dedim ama ailevi sorunlarim var satmam lazim dedi, fakat sonuc olarak kendi niyet ederek satti.
Ben hicbir cikarim ve karim olmadan cok arada kaldim bu iste ve kendime her zaman dedigim ve maalesef ister istemez yapamadigim "arada kalma, iyi olur allahtan kotu olur senden" olayinin ucundan dondum.
Oem beyinin bizim garajda oldugu soyleniyor ve heryeri aradik fakat bulamadik ki ta eski garajdayken takildigi denendigi dogru, fakat sonrasinda ya atildi ya kayboldu. Dukkanda herkezin onlarca seyi var ve biz artik diyoruz ki eski malzemenizi birakirsaniz hicbir sorumluluk kabul etmiyoruz, cunku malzemelerin pesinde kosmaktan sahip cikmaktan is yapamaz hale gelmistik bir ara. 100 tane arabanin incik cincik bir suru parcasina sahip cikmak, karistirmamak mumkun olmuyor, bodrumda 300 metre yerimiz bu tip malzemeler ile dolu ve hakkaten sikinti yaratiyor, adam geliyor misal defi saat takiyor 2 yil sonra arabayi satarken benim oem gosterge podum buradaydi diyor, 2 yil sanayide o podu saklamak ne kadar zor bunu bu tip isler yapan arkadaslar bilirler, zaten o yuzden bu tip parcalari artik saklamiyoruz direk sahibine veriyoruz, eger ki yok burda kalsin denirse sorumluluk kabul etmedigimizi soyluyoruz, bizim hizmetimiz arac yapmak, eski parca depoculugu degil.

Bu sorunda umarim en kisa surede cozulur, cok tatsiz bir yere gitti.

A K N
01-12-2009, 21:57
Lafı güzel dolandırıyosun gerçekten. O zaman konuştuk, Tork'a yapılacak hiçbir masrafa karışmam sadece egsozu ben taktırırım dedim.

Anlaştık, gittik imzayı attık sonra sen 300 lira eksiğim var, bu kadar verebilirim, hem masrafım olacak senin de katkın olsun diye ısrar edince kabul etmek zorunda kaldım, zaten iş işten geçmiş, satış yapılmış...

Bu 10 lira da olsa, 2000 lira da olsa farketmez. İmzalar atıldıktan sonra eksik para ödedin.

Egsoz zaten o arabadan sökülmüştü başka bir arabada denemek için, sadece geri takılacaktı. 300 Lira tutmayacağı kesin.

Açıkçası, orada anahtar ve beyin dışında pek işe yarar bişi yoktu senin dediklerinde. Parçalanmış beyaz toprak Enkei'leri veya 100 liralık kanat, veya motordan çıkma, segmanı olmayan 50bin,60bin km yapmış eski pistonlar... Hiçbirini kötü niyetle vermemezlik yapmadım. Ama senin imza atıldıktan sonra eksik para vermen direk planlı bir hareket. Ben 100'ünde 300'ünde değilim.

Daha sonra da çok ısrar ettim Orhan'lara parçaları bulsunlar diye ama bulamadılar, seninle de hergün defalarca telefonda konuştuk zaten, sonunda bıktım koduğumun 25 bin liralık arabasının başıma açtıklarından, elimden geleni de yaptım.

Çok şükür öyle paralara ihtiyacımız yok. Sen bana hesap numaranı pm at ben sana bin lira yollayayım. Parçaların edeceğinden fazla... Ayrıca sana sadece kesilmemiş Subaru anahtarı ve Subaru montu yollayabilirim, diğerlerini BULAMIYORLAR, bir tarafımdan çıkartamam herhalde.

Ya da Ankara'ya gelip beni bul, olmayan parçaları al istersen. Nasıl bulacağını da söyliyim sana. Demetevler'e gel, soyadım Beyazpınar, sor bulursun, genelde oradaki evde kalıyorum. İstediğin zaman beklerim. ;)

Ama terbiyesizlik yapma, sinirlerimi bozma!

Olayı sen kıvırdın ve kaçtın burdan bunları yazmamda zoruna gitti heralde, eğer aradığımda veya mesaj attığımda telefonlarıma güzellikle cevap verip adam gibi konuşsaydın bunların hiç biri buraya yazılmazdı.. Torkta faturası var vaktin olupta bekleseydin neye ne kadar para verdiğimi görürsün. İşi dolandıran ben değilim sensin sırf zaten eksozcuya 100-200tl gibi bir para verdim artı headers takılırken vs tork'a ekstra para verdim ben o parayı senden kesmedim senin demiş olduğun gibi eksoz montaj vs parasını ben karşılıcam dedin.. Kii öyle oldu o kestin dediğin paradan bir kuruş benim cebime girmedi hepsini verdim ben.. Arabayı satarken jantları b.klamıyordun öyle böyle şöyle diyordun, wideband sensörü var 200-300 dolar para ediyor diyordun, orjinal beyin var 300,400 tl gibi bir rakam ediyor diyordun, yedek anahtar bir kere kesin vermen gereken bir parça zaten, arka spoiler var diyordun vs.vs. dallandıra budaklandıra anlatıyordun.. çok sıkıldım bu arabadan artık uğraşmak istemiyorum satmak istiyorum diyordun dediğim gibi zorla mal almakadık ankaraya geldik malını övdün yedin bitirdin isteyerek sattın kurtuldum gözüyle bakıyordun şimdi kıvırıyorsun burda.. Burda kimse sana ne kadara ticaret yapıldığıını sordu ne başka bişeyi niye onları da açıklamak zorunda kaldın bilmiyorum ama sıkıntı yok benim açımdan 200 ya da 300TL dediğim gibi senin söylediğin işlere giden para oldu cebime girmedi.. Bir kere ticareti acil yapmak zorundaydık noter kapanıyordu çünkü hemen yaptık bitirdik 200 diye hatrlyrm ben sen 300 diyorsun fark etmez bu para için bile 100 kere helallik aldım senden sende helal olsun peki dedin ve olay orda kapanmıştır ticaret yapılmıştır. Sen para işini geç önce verdiğin sözleri yerine getir.. Para mı kestin dediğin için hesap numaranı ver yollym dedim hala o paranın lafını yaptığın için fakat sen burda saygısızlık yapıp sen ver 1000 lira yollym diyorsun benim canımı sıkma ben seni tanmyrm fakat sen beni hiç tanmyrsun bana sen değil kimse bu sözü söyleyemez al 1000tl'ni git yardıma muthaç insanlara yardımda bulun.. saygısızlık yapmanın anlamı yok dediğim gibi bana sen değil kimse bu tarz da konuşamaz alırım 1000lirayı rulo yapar adama monte ederim, sana dediğim gibi yaşın benden büyük ama adam olamamışsın hala saygısızlık yaparsan anlıcağın dil devreye girer. Adam ol jantımı, sensörümü, beyini, kanadı,yedek anahtarı ayarlar ben senden bir şekilde aldırırım onları torkta yok vs bulamıyorum diye bir bahane kabul etmiyorum madem yoktu olmayan şeyler için söz vermicektin, madem söz verdin o parçaları ne yap ne et ayarla.. Nasıl yaparsın ne şekilde yaparsın bu beni ilgilendirmez...!!

Göki,ZD
01-12-2009, 21:57
Yunus k20 bi konuda ben patlatıcam buraya az kaldı.

yunus ile konuştum yarın arıcakmış seni

Evrenoz
01-12-2009, 21:59
ben yusufu cok eski, iyi tanirim ve benim bildigim yusuf kesinlikle bilerek kotu davranislar gosterecek bir adam degil bunu akinada soyledim defalarca. Akinla arabayi alirken tanistik ve onunda dogru sozlu bir arkadas oldugunu dusunuyorum. Arabayi hakkaten yusuf bir anlik sinir ve gereksiz bir bikkinlikla satti ve dedigi gibi bir maf sensoru icin araci 2 ay yatirdiktan sonra satti.
Arabayida hakkaten dusuk bir fiyata verdi, hatta bende kendisine o fiyata bu araba verilmez dedim ama ailevi sorunlarim var satmam lazim dedi, fakat sonuc olarak kendi niyet ederek satti.
Ben hicbir cikarim ve karim olmadan cok arada kaldim bu iste ve kendime her zaman dedigim ve maalesef ister istemez yapamadigim "arada kalma, iyi olur allahtan kotu olur senden" olayinin ucundan dondum.
Oem beyinin bizim garajda oldugu soyleniyor ve heryeri aradik fakat bulamadik ki ta eski garajdayken takildigi denendigi dogru, fakat sonrasinda ya atildi ya kayboldu. Dukkanda herkezin onlarca seyi var ve biz artik diyoruz ki eski malzemenizi birakirsaniz hicbir sorumluluk kabul etmiyoruz, cunku malzemelerin pesinde kosmaktan sahip cikmaktan is yapamaz hale gelmistik bir ara. 100 tane arabanin incik cincik bir suru parcasina sahip cikmak, karistirmamak mumkun olmuyor, bodrumda 300 metre yerimiz bu tip malzemeler ile dolu ve hakkaten sikinti yaratiyor, adam geliyor misal defi saat takiyor 2 yil sonra arabayi satarken benim oem gosterge podum buradaydi diyor, 2 yil sanayide o podu saklamak ne kadar zor bunu bu tip isler yapan arkadaslar bilirler, zaten o yuzden bu tip parcalari artik saklamiyoruz direk sahibine veriyoruz, eger ki yok burda kalsin denirse sorumluluk kabul etmedigimizi soyluyoruz, bizim hizmetimiz arac yapmak, eski parca depoculugu degil.

Bu sorunda umarim en kisa surede cozulur, cok tatsiz bir yere gitti.

Bold kısma sonuna kadar katılıyorum.

Şöyle bir örnek vereyim. Cat back egsos sistemi ve headers satın aldığımda standart egsos sistemimi ve headersımı aldığım yere ( ki alalade bir yerden ötedir, dostumdur, mertuning ) bıraktım. X zaman sonra malzemeleri geri almak istedim ancak depoda kanalizasyon taşması sebebiyle katalizörümün atılmış olduğunu öğrendim. Neredeyse sıfırdı ve malumunuz pahalı bir parça.

1 gün olsun dönüp de "nerde benim katalizörüm" diye tek kelime etmedim. Söz söyleme hakkım olmadığını çok iyi biliyordum.Neticede orası emanetçi değil.

A K N
01-12-2009, 22:02

Burdaki yazılanlar için bir insanı tanımak zorunda değil kimse. Eğer ben bir kişiye araba satarken yanında ekstra şunları vericem ve veremedim bulamadım satış yapıldı sonra söz vericem dediysem o sözümü verdiysem ne pahasına olursa olsun sözümün arkadasında dururum onu geçtim arabamı sattığım kişi beni 10000 kere arar 1000 kere mesaj atar ben ona cevap vermezsem, söz verdiğim parçaları temin edemezsem ? böyle bir şahsiyet için sen dersin ? ya da ne düşünürsün ? insan verdiği sözün arkasında durması lazım duramıyorsa bile adam gibi telefonları cevap verip konuşması lazım... ;) Boşuna dememişler tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır diye insan ne görürse karşısındakine de onu verir.. ;)

ERDEMM
01-12-2009, 22:09
yunus ile konuştum yarın arıcakmış seni

Büyüksün reis sağolasın.

fatiii
01-12-2009, 22:09
A K N kardeş belki haklı olabilirsinde monte falan bence yanlış sozler biraz daha sakin olursan bence butun işler daha cabuk cozulur,iki tarafında kalbi kırılmadan..

DogukanB
01-12-2009, 22:14
Burdaki yazılanlar için bir insanı tanımak zorunda değil kimse. Eğer ben bir kişiye araba satarken yanında ekstra şunları vericem ve veremedim bulamadım satış yapıldı sonra söz vericem dediysem o sözümü verdiysem ne pahasına olursa olsun sözümün arkadasında dururum onu geçtim arabamı sattığım kişi beni 10000 kere arar 1000 kere mesaj atar ben ona cevap vermezsem, söz verdiğim parçaları temin edemezsem ? böyle bir şahsiyet için sen dersin ? ya da ne düşünürsün ? insan verdiği sözün arkasında durması lazım duramıyorsa bile adam gibi telefonları cevap verip konuşması lazım... ;) Boşuna dememişler tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır diye insan ne görürse karşısındakine de onu verir.. ;)

sözüm sana değildi. arkadaşlar 'Arıza' felan demiş. Bi kere elini sıkmış mı, bi kere muhabbet etmiş mi de böyle bir üslüp kullanıyorlar. Yusuf Abiyide tanıyanlar, senide tanıyanlar yorumlarını yapmış. Sözüm, tanımadan etmeden sırf yorum yapmak için yorum yapan gereksizlere!

Göki,ZD
01-12-2009, 22:16
Büyüksün reis sağolasın.

Estağf.

Sorunu çözersiniz inşallah.

lucky Jackal
01-12-2009, 22:34
Konuyu okudum,sanırım aracı satan kişi daha sonradan parçaları bulamadığını bu şekilde sanayide kaybolduğnu söyleseydi,Alıcı olan arkadaşta eyw dicekti.Sonuç olarak telefonlara msj lara cevap vermemek yerine açıp telefonu böle böle oldu deseydi olay tatlıya bağlanırdı.Bence daha fazla birbirinizi kırmadan olayı tatlıya bağlayın,arkadaş zaten parçaları bulamamış sende paramı helal etmiyorum demişsin olay bu şekilde kapansın.Yoksa çözümsüzlük bundan sonrası,kırmayın daha fazla birbirinizi.3 günlük dünya değmez hiçbir piston beyin bilmem ne için

A K N
02-12-2009, 01:14
A K N kardeş belki haklı olabilirsinde monte falan bence yanlış sozler biraz daha sakin olursan bence butun işler daha cabuk cozulur,iki tarafında kalbi kırılmadan..

Kardeş burda kimse dilenci değil herkes çok şükür çalışıyor az çok parasını kazanıyor ve tamamen keyfe keder bir iş olan arabasına bişeyler ekliyor bişeyler yapıyor her neyse kendisi 300tl'mi vermedin dedi bende ticaret sırasında helalleştik hala istiyorsan ver hesap numarasını yollym dedim konuda kapansn ama sende benim parçalarımı yolla dedim.. Fakat yok sen ver hesap numaranı ben sana 1.000tl yollym benim paraya ihtycm yok falan vs vs diyor.. Benim çok şükür ne onun ne de başkasının parasına ihtiyacım ve saygısızlık yapıp seviyeyi düşüren kim olursa olsun o söz az bile sonuçta ben hakkım olan sözünü aldığım parçalarımı istiyorum başka bişey istemiyorum.. Ne demek hesap numaranı vver 1000tl yollym ayıptır, saygısızlıktır.. Bir de olayı bu açıdan düşün hak vericeksin diye düşünüyorum.. ;)

fatiii
02-12-2009, 01:33
Kardeş burda kimse dilenci değil herkes çok şükür çalışıyor az çok parasını kazanıyor ve tamamen keyfe keder bir iş olan arabasına bişeyler ekliyor bişeyler yapıyor her neyse kendisi 300tl'mi vermedin dedi bende ticaret sırasında helalleştik hala istiyorsan ver hesap numarasını yollym dedim konuda kapansn ama sende benim parçalarımı yolla dedim.. Fakat yok sen ver hesap numaranı ben sana 1.000tl yollym benim paraya ihtycm yok falan vs vs diyor.. Benim çok şükür ne onun ne de başkasının parasına ihtiyacım ve saygısızlık yapıp seviyeyi düşüren kim olursa olsun o söz az bile sonuçta ben hakkım olan sözünü aldığım parçalarımı istiyorum başka bişey istemiyorum.. Ne demek hesap numaranı vver 1000tl yollym ayıptır, saygısızlıktır.. Bir de olayı bu açıdan düşün hak vericeksin diye düşünüyorum.. ;)

ben zaten bu konuda sana hak veriyorum kimse sana haksızsız diyemez.parcaların orda burda kaybolması senin sucun degil,he şuda war aslında dier arkadasında pek sucu yok onun tek sucu parcalar elinde olmadıgı halde sana elindeymis gibi bahsedip söz vermesi,ama tabi eminimki oda tahmin etmiyodur parcaların kaybolacagını..ben ikinizide tanımam burdan gordugum ve okuduklarım kadarıyla ne o nede sen 3 un 5in pesınde kosan insanlar degilsiniz..

benim demek istedigim 300 500 lira icin insanlara monte ederim falan diye konusmak özellikle bu kadar kişinin önünde yersiz...anlıyorum sinirlisin yerinde kim olsa aynı durumda olur fakat özel mesaj falan atsan daha iyi olurdu diye düsünüyorum.

buraya actın konunu ulasması gereken yerlere ulastı,bu saatten sonra eminim diger arkadas elinden geleni yapıp sana yardımcı olucaktır.

R-13239
02-12-2009, 01:35
Malesef benimde 6aydır alacağım var , alamıyorum , Allah kolaylık versin...

A K N
02-12-2009, 01:39
ben zaten bu konuda sana hak veriyorum kimse sana haksızsız diyemez.parcaların orda burda kaybolması senin sucun degil,he şuda war aslında dier arkadasında pek sucu yok onun tek sucu parcalar elinde olmadıgı halde sana elindeymis gibi bahsedip söz vermesi,ama tabi eminimki oda tahmin etmiyodur parcaların kaybolacagını..ben ikinizide tanımam burdan gordugum ve okuduklarım kadarıyla ne o nede sen 3 un 5in pesınde kosan insanlar degilsiniz..

benim demek istedigim 300 500 lira icin insanlara monte ederim falan diye konusmak özellikle bu kadar kişinin önünde yersiz...anlıyorum sinirlisin yerinde kim olsa aynı durumda olur fakat özel mesaj falan atsan daha iyi olurdu diye düsünüyorum.

buraya actın konunu ulasması gereken yerlere ulastı,bu saatten sonra eminim diger arkadas elinden geleni yapıp sana yardımcı olucaktır.

Kendini benim yerime koy düşün bu tarz bir olay senin başına gelse ve karşı taraf herkesin önünde ver hesap numaranı 1000tl ben sana yolluym dese sen dilencimisin ki sana 1000tl para yollasın sen demezmisin o kim ki bana para yollyck neyin tribinde ben altı üstü almam gerekenleri istiyorum diye düşünmezmisin ?

A K N
02-12-2009, 01:40
Malesef benimde 6aydır alacağım var , alamıyorum , Allah kolaylık versin...

Hayırlısı olsun başkan alırsın inşallah.. Eyvallah cümlemize...

YusufB
02-12-2009, 09:22
Ben sana sadaka felan gibi bir laf etmiyorum. Ben sadece eksik olan parçalara karşılık olarak o parayı yollamak için söyledim, sadaka olsun diye değil. Ama biraz terbiyeli ol. Ben hatamı kabul ediyorum ve çözüm üretiyorum. Anahtarı zaten yollarım, ama yedek anahtar değil o, kesilmemiş, boş anahtar. Benzer şeyler bulup yollarım istersen ama beyin ve wideband sensörü dışında hiçbiri işine yaramaz. (Önceki mesajımda wideband'i unutmuşum).

Ayrıca ben Tork Garaj'a kesinlikle hiçbir şey söylemiyorum. Orada bırakılan şeylerin atılmasını, kaybolmasını göze almak gerekiyor. Malzemeleri bulabileceğimizi düşünmüştüm ama atılmış, kesinlikle birşey demiyorum. Bir tek beyini, elden, denemek için verdiğim için onu bulabileceğimizi düşünmüştüm. Beyinin de o kalabalıkta kaybolması çok normal tabii ki, ona da en ufak bir sözüm yok. Onun dışındakilere zaten hurda bile denilmez, Ankara'daki arkadaşlar kanatı da, beyaz enkei jantları da biliyorlar zaten, doğrulayacaklardır.

Beyni başkasından satın alıp yollıycam sana, wideband sensörünü de bulucam veya aynısından alıcam, anahtarı da. Gerisi kesinlikle işine yaramaz, nasıl istersen.

Sadece hatamı telafi etmeye çalışıyorum. Ama daha önce de dediğim gibi terbiyeli ol, sözlerine dikkat et. Seviyemi düşürmek istemiyorum.

B.Aktepe
02-12-2009, 09:29
yusuf un bu yaklaşımından sonra konuyu kilitliyorum özelden halledebileceğiniz bir duruma gelmiş konu. eğer haala çözüm üretilemiyorsa tekrar konu açarsınız.