PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torrentten Anlayan vatandaş

kv661
02-12-2009, 22:06
Yaw arkadaşlar şu torrent işine bir türlü alışamadım gitti habire rapide keriz gibi para werip duruorum.

torrentten DL yapabılıorum ama hız yawas oluyor bekle babam bekle...

port forward olayı war hatta parayla port forward yapan siteler war ama ınandırıcı gelmedı.

port forward bayag bir arastırdım denılene göre yapmıstım formatta gitti. Bunun olayı nedır bılen bır arkadas bana acıklarmı ?

Serencebey
02-12-2009, 22:09
kaliteli adresten link alırsan eger torrentte ucar :)

http://www.torrentleech.org/index.php mesela :)

kv661
02-12-2009, 22:11
kaliteli adresten link alırsan eger torrentte ucar :)

http://www.torrentleech.org/index.php mesela :)

Tamam bu bir memoriye aldım da :D

Su port forward yapsak ne olur yapmasak ne olur?

Jerky
02-12-2009, 22:11
Modemin portunu açtınız mı? Bende ilk kurduğumda aynı sorun vardı sonra portu açtım sorun kalmadı.

ilkerrrrr
02-12-2009, 22:15
port forward den daha önemli olan şey seeder / leecher oranı yüksek olan torrent bulmaktır.
halka açık siteler yerine bi siteye üye olun torrentleri oradan indirin. İndirdiğiniz kadar da upload yapmayı unutmayın ki sitelerden atılmayın.
Nasıl üye olursunuz nereden davetiye bulursunuz bilmem ama Bence Türkiye'nin en büyük torrent sitesi : www.arena-tr.com
yabancılarda en iyisi : www.torrentleech.org

kv661
02-12-2009, 22:15
Modemin portunu açtınız mı? Bende ilk kurduğumda aynı sorun vardı sonra portu açtım sorun kalmadı.

Hah onu diorum işte o PORT ACMA DAVASI nedir?

allah askına aydınlatın bir. Yapan insanlar cocuk oyuncagıymıs gıbı anlatıyorlar. Yapıorum ama olmuyor ya da oluyor da benı mı tatmın etmıyor onu anlamadım?
Bir acıklarsan cok sevınırım

ilkerrrrr
02-12-2009, 22:17
Torrent programını ve modemini bilmeden kimse sana yardım edemez.

kv661
02-12-2009, 22:18
uTorrent

PhilipsCGA5722 Wireless Modem Router

Jerky
02-12-2009, 22:19
Hah onu diorum işte o PORT ACMA DAVASI nedir?

allah askına aydınlatın bir. Yapan insanlar cocuk oyuncagıymıs gıbı anlatıyorlar. Yapıorum ama olmuyor ya da oluyor da benı mı tatmın etmıyor onu anlamadım?
Bir acıklarsan cok sevınırım

Buradaki adımları uygunlarsan olur. Ben buradan bakarak açtım. :icon_tup:

http://www.oyuncehennemi.com/torrent-programlarina-port-acma-islemi-t50192.html

ilkerrrrr
02-12-2009, 22:23
Utorrent için Utorrent açıkken ctrl + g ye basın şu anki porta 5 haneli bir port değeri girin
33333 gibi
sonra philips modemden o portu açın. Nası açacağınızı googlede aratarak bulabilirsiniz.
bu arada port açarken ip (iç ip 192.168.1.2 gibi birşeydir) ip si için port açın.
modeminizi sizden başka kullanan varsa ağ özelliklerinden ip yi sabitlemeniz lazım.

Chatin
02-12-2009, 22:50
once çalıştır a cmd yaz hoca. bu command ın kısa hali o yuzden cmd calışmazsa command da olur. gelen siyah ekrana ipconfig yaz enter a bas. karşına gelen ip lerden en ustteki ip adresin ne ise o adres senin arayuzündür aynı zamanda. router falan kullanıyorsan da oyledir. o ip yi gir bir tarayıcıya. sonra philps de ya portforwarding diye bir yer vardır yada application dadır falan onu bul. oraya bu üstteki ip no yu girerek bir port numarası gireceksin. ki 65000 idealdir. ama save etmeyi unutma.

sonra utorrent(microtorrent) den bu girdigin port numarasını ctrl-g ile gelen ilk pencereye giriyorsun.

olay budur. arena-tr den davetiyem kalmadı olsa veririm ama mininova iyidir. bunun yanında ekşide ve uludagsozlukte arat torrent diye bazı türk siteleri var hatta birazdan koyarım buraya .. işte onlar kendileri kanıtlamak icin cok iyi dosyalar paylaşıyorlar ve serverları ve hızları iyi ..

tool
02-12-2009, 22:55
mininova bitti sayilir; yasal icerik diyerekten cogunu kaldirdi..

kv661
02-12-2009, 23:00
port forward den daha önemli olan şey seeder / leecher oranı yüksek olan torrent bulmaktır.
halka açık siteler yerine bi siteye üye olun torrentleri oradan indirin. İndirdiğiniz kadar da upload yapmayı unutmayın ki sitelerden atılmayın.
Nasıl üye olursunuz nereden davetiye bulursunuz bilmem ama Bence Türkiye'nin en büyük torrent sitesi : www.arena-tr.com
yabancılarda en iyisi : www.torrentleech.org

torrentleech de kayıtlar kapanmıs :S

Chatin
02-12-2009, 23:08

hala iyi dosyalar var ama el altında tutmakta fayda var.. neyse bazı siteler şöyle;

mininova
torrent-damage(aşmış iyi ama beni baya uğraştırdılar uye yaparken)
demonoid (gayet iyidir hatta gayet)
bitturk
turktorrent.biz
leechteam
turknova
torrentspy
suprnova
duqa (bu da çok iyidir)

edit:torrentz.com da var.. torrent arama motoru

!KO
03-12-2009, 00:20
zamunda.net

ratio sorunu olmadan en sağlamı budur

Low-Rider
03-12-2009, 00:24
torrentleech en iyilerden biri ama üye olmak çok zor davetiye falanda zor bulunuyor

yaklaşık 1senedir girmiyordum bir giriyim bakiyim büyük ihtimalle üyeliğim silinmiştir

Jerky
03-12-2009, 03:22
mininova patlamış, ben isohunt kullanıyorum her aradığım çıkıyor genelde.

www.isohunt.com

hondaa
03-12-2009, 11:20
http://extratorrent.com bu sıtede ıydır arkdaslar

Onurkk06
03-12-2009, 16:28
bu trdeki sitelerden davetiye yollayabilecek var mı

Spawn
03-12-2009, 16:37
ben torrentz.com kullanıyorum çok da menunum aradığım her şeyi bulabiliyorum

Schumi
03-12-2009, 22:40
Rapid gibisi yok bence. Ama illa torrent diyorsan port açmak için. http://portforward.com/routers.htm adresine bir bak. Yada olmadı bu işten anlayan bir arkadaşından yardım iste.

Chatin
03-12-2009, 22:53
rapid t1 bağlantıda çok iyi sadece ha tabi portlar kapalı olmasa torrent daha iyi yine ve yine .. ama rapid i idm ile kullanırsanız saniyede 30 mb görmenin değerini mastercard la bile ödeyemezsiniz. gelsin 1080p ler

Schumi
03-12-2009, 22:56
rapid t1 bağlantıda çok iyi sadece ha tabi portlar kapalı olmasa torrent daha iyi yine ve yine .. ama rapid i idm ile kullanırsanız saniyede 30 mb görmenin değerini mastercard la bile ödeyemezsiniz. gelsin 1080p ler

2mbit hattım var jdownload ile rapidshare hesabımla 210-220 arası salınım ile çok güzel indiriyo. İlla T1'e gerek yok. Olan var olmayan var ramazanda öğlen saatinde iskender fotoğrafı koyar gibi ne T1 den bahsediyorsun. Ayıp değil mi. :Deli:

Chatin
03-12-2009, 23:22
ahaha :D adettendir iskenderin fotosunu koymak

http://img31.imageshack.us/img31/6670/speedu.jpg

210-220 gibi bir hızın varsa bırak rapidi sende torrente atıl.. ama yok illa rapid i zengin edeceğim diyorsan idm kullan. 2 mbit bağlantın varsa inan 260 civarı bir hızla çekersin yada çekmen lazım..

bu arada 2 arkadaş alabilirsiniz bu rapid i artık eskisi kadar ip leri sallamıyor.

Low-Rider
03-12-2009, 23:40
Çok sıkı torrentciydim eskiden ama artık torrent aramaktan uğraşmaktan sıkıldım , 8mbit bağlantı ve rapid harikalar yaratıyor:D

tool
03-12-2009, 23:48
Çok sıkı torrentciydim eskiden ama artık torrent aramaktan uğraşmaktan sıkıldım , 8mbit bağlantı ve rapid harikalar yaratıyor:D

fiber optik??

Schumi
03-12-2009, 23:54
ahaha :D adettendir iskenderin fotosunu koymak

http://img31.imageshack.us/img31/6670/speedu.jpg

210-220 gibi bir hızın varsa bırak rapidi sende torrente atıl.. ama yok illa rapid i zengin edeceğim diyorsan idm kullan. 2 mbit bağlantın varsa inan 260 civarı bir hızla çekersin yada çekmen lazım..

bu arada 2 arkadaş alabilirsiniz bu rapid i artık eskisi kadar ip leri sallamıyor.

Rapid artık ip lere bakmıyo. Trafik hakkı veriyo. O bitince ek trafik alıyosun. Maksat zengin etmek değil. Torrent mantığı ADSL e ters. Asimetrik bağlantıda upload yapmak bağlantıyı öldürür. Bende 2 laptop wireless ten linux receiver ***** net işini yaparken bi yandan download pc hiç kapanmadan dosya indiriyor. Ve bandwidht management YOK. Hiç kasılmıyorum nette dolaşırken. Torrent olsa sürünürüm upload yapıcak diye.

Chatin
04-12-2009, 00:12
fiber optik??

ı ıh.. ttnetin abuk kampanyası 15 gb a kadar 8 mbit e kadar bağlantı sonra 512 yani ferro dan inip eşekle yola devam..

Rapid artık ip lere bakmıyo. Trafik hakkı veriyo. O bitince ek trafik alıyosun. Maksat zengin etmek değil. Torrent mantığı ADSL e ters. Asimetrik bağlantıda upload yapmak bağlantıyı öldürür. Bende 2 laptop wireless ten linux receiver ***** net işini yaparken bi yandan download pc hiç kapanmadan dosya indiriyor. Ve bandwidht management YOK. Hiç kasılmıyorum nette dolaşırken. Torrent olsa sürünürüm upload yapıcak diye.

torrent mantığı adsl e artık ters değil.. torrent e geçersen bana ilet halledeliz.. hatta cok basit bir program var ki adı netlimiter.. google it ;)

Low-Rider
04-12-2009, 00:13
fiber optik??

ttnet 8mbit'e kadar

2.ayım bu , ikidir 15gb limitini 3-4katı aştım ama değişiklik yok

Chatin
04-12-2009, 00:14
ttnet 8mbit'e kadar

sanırım 2 ay boyunca o durum sabit .. kota uygulanmıyor 2 ay. yani yaabışdırrr

Low-Rider
04-12-2009, 00:16
ı ıh.. ttnetin abuk kampanyası 15 gb a kadar 8 mbit e kadar bağlantı sonra 512 yani ferro dan inip eşekle yola devam..

torrent mantığı adsl e artık ters değil.. torrent e geçersen bana ilet halledeliz.. hatta cok basit bir program var ki adı netlimiter.. google it ;)

Bu upload hızlarıyla hala ters , 6-7tane yabancı sağlam torrent sitesinden dosya indirirdim ama ratio'yu tutturabilmek için kastırıyordum baya ki bazı zamanlar fake upload yapıyordum:D

netlimiter da kullanmıştım ama çok faydasını görmedim bağlantı illa ki şişiyordu

Low-Rider
04-12-2009, 00:16
sanırım 2 ay boyunca o durum sabit .. kota uygulanmıyor 2 ay. yani yaabışdırrr

Bu tarifeye geçmeden araştırmıştım biraz nette okudum , daha ilk ayında hızı düşenlerde var hızı hiç düşürülmeyenlerde var , şimdilik devam.

Hızımın düştüğü gün 1mbit'e geri döncem

Schumi
04-12-2009, 00:17

netlimiter dı cfossped di bunları seneler önce emule zamanlarında kullanıyorum. Ama ratio olayları vs.vs. var. Hiç upload yapmıyorken direk indirmek varken torrent çok mantıklı gelmiyo artık. :) Ayrıca eskiden gençken leecher olmayı kendimize yediriyorduk ta artık yediremiyoruz. Diji hariç.

Chatin
04-12-2009, 00:33
Bu tarifeye geçmeden araştırmıştım biraz nette okudum , daha ilk ayında hızı düşenlerde var hızı hiç düşürülmeyenlerde var , şimdilik devam.

Hızımın düştüğü gün 1mbit'e geri döncem

eğer hemen geçiriyorlarsa iyi.. benim asıl merak ettiğim şuan hızın ne ? 1 mb civarı olman lazım normalde ama acaba sana nasıl geliyor sinyal ?

netlimiter dı cfossped di bunları seneler önce emule zamanlarında kullanıyorum. Ama ratio olayları vs.vs. var. Hiç upload yapmıyorken direk indirmek varken torrent çok mantıklı gelmiyo artık. :) Ayrıca eskiden gençken leecher olmayı kendimize yediriyorduk ta artık yediremiyoruz. Diji hariç.

e yani.. ama şu var başka ülke var mı bilmiyorum ul si dl sinin 4 de biri olan.. yani kendini dunya normlarıyla aynı seviyeye getirsen sorun kalmaz bile.

Low-Rider
04-12-2009, 00:44
eğer hemen geçiriyorlarsa iyi.. benim asıl merak ettiğim şuan hızın ne ? 1 mb civarı olman lazım normalde ama acaba sana nasıl geliyor sinyal ?

e yani.. ama şu var başka ülke var mı bilmiyorum ul si dl sinin 4 de biri olan.. yani kendini dunya normlarıyla aynı seviyeye getirsen sorun kalmaz bile.

http://i45.tinypic.com/x43lvc.jpg

Chatin
04-12-2009, 02:25
peki download larında dosyanın geliş hızı ne oluyor ? rapid de mesela ?

idm kullanıyorsundur sanırım. kullanmıyorsan kesinlikle kullan.

Low-Rider
04-12-2009, 02:28
idm kullanıyorum

hızım gayet iyi 900'ün altına düşmüyor 900-950 arası dolanıyor

Antalyalogy
04-12-2009, 10:16
ilkerrr teşekkürler...Üyelik için...

Şimdi ben utorrent kullanıyorum..Utorrent kullanıyorum , portum açık kontrol ettim...Ama upload ve download yaparken net de sörf yapamıyorum , sayfalar ki saatde açılıyor..Torrenti kapatınca hızlanıyor..7/24 upload yapmak istiyorum ..Kastırmasdan yapma ayarı varsa bana anlatabilirmisniz rica etsem...

Teşekkürler...

Low-Rider
04-12-2009, 12:04
7-24upload yaparsın o hızını etkilemez ama download yapıp nettede gezinmek istiyorum dersen netlimiter , cfosspeed falan kullanman lazım ki ben etkilerini görmedim.

onursumer
04-12-2009, 12:14
ttnet 8mbit'e kadar

ben çıktığı gibi geçtim 8mbit 15gb olana

kaç ay oldu her ay 50-60gb çekiyorum hiç düşmedi hızım :D

farkedip duşururlerse bende normal sınırsıza geçerim zaten :D

Chatin
04-12-2009, 14:06

Şimdi ben utorrent kullanıyorum..Utorrent kullanıyorum , portum açık kontrol ettim...Ama upload ve download yaparken net de sörf yapamıyorum , sayfalar ki saatde açılıyor..Torrenti kapatınca hızlanıyor..7/24 upload yapmak istiyorum ..Kastırmasdan yapma ayarı varsa bana anlatabilirmisniz rica etsem...

Teşekkürler...

netlimiter.. google it.

torrent üzerinden sınır koymaya kalkarsan hemen dl 3 katına iner. yani 10 yaptın diyelim ul yi dl 30 un üstüne çıkmaz o yüzden netlimiter...
µTorrent üzerinden bir sınırlandırmaya gitme.

ilkerrrrr
04-12-2009, 14:28

Teşekkürler...

utorrentte upload hızını kısabiliyorsun (ctrl+p bant -> bant genişliği en yüksek gönderme hızı)

upload toplam hızının %70 ine kısıtlarsan bir problem yaşamazsın

25 kb uploadın varsa 15-20 arasına sınırla
50 kb varsa 30-40 arası gibi

Onurkk06
04-12-2009, 20:24
512 kablonet kullanıyorum bugune kadar torrentle indirme hızım hiç 59 60 kpbsyi geçmemişti ama şimdi baktığımda ilk defa hızım 211 kpbsye çıktı bu nası oluyo acaba?

Antalyalogy
04-12-2009, 21:02
7-24upload yaparsın o hızını etkilemez ama download yapıp nettede gezinmek istiyorum dersen netlimiter , cfosspeed falan kullanman lazım ki ben etkilerini görmedim.

netlimiter.. google it.

torrent üzerinden sınır koymaya kalkarsan hemen dl 3 katına iner. yani 10 yaptın diyelim ul yi dl 30 un üstüne çıkmaz o yüzden netlimiter...
µTorrent üzerinden bir sınırlandırmaya gitme.

utorrentte upload hızını kısabiliyorsun (ctrl+p bant -> bant genişliği en yüksek gönderme hızı)

upload toplam hızının %70 ine kısıtlarsan bir problem yaşamazsın

25 kb uploadın varsa 15-20 arasına sınırla
50 kb varsa 30-40 arası gibi

Şimdi download ve upload ımın son hızda olduğu ama benim internettedeki sörfümün kasmadığı zamanlar oluyordu ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa bu hayal mi..:):)

Yani firefox a sayfaları hızlı görüntüleyebilceği bir band genişliği sunmak(aynı zamanda torent veya download yaparken) mümkün mü teorik veya pratik olarak bunun alt sınırı nedir?

Yani ben ne yaparsam yapayım net le ilgili sayfalar hızlı açılsın istiyorum ..:confused::confused:

Bende limitsiz 2Mbit/512 var bende..

ilkerrrrr
04-12-2009, 21:08
Şimdi download ve upload ımın son hızda olduğu ama benim internettedeki sörfümün kasmadığı zamanlar oluyordu ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa bu hayal mi..:):)

Yani firefox a sayfaları hızlı görüntüleyebilceği bir band genişliği sunmak(aynı zamanda torent veya download yaparken) mümkün mü teorik veya pratik olarak bunun alt sınırı nedir?

Yani ben ne yaparsam yapayım net le ilgili sayfalar hızlı açılsın istiyorum ..:confused::confused:

Bende limitsiz 2Mbit/512 var bende..

ihtiyacın olan program cfossspeed :)
ya da modemin QOS ayarları yapmana izin veriyor ise modemden de yapabilirsin.

Tayfun-E30
04-12-2009, 21:13
bende hd klipler indirmek istiyorum ama doğrru düzgün bi kaynak bulamadım bilen duyan paylaşırsa sevinirim...

Antalyalogy
04-12-2009, 22:45

İlker cim bunun full ünü nerden bulabiliriz sitesinden okuduğun kadarıyla benim işimi çözecek gibi duruyor..

Teşekkürler...:icon_tup:

ilkerrrrr
04-12-2009, 22:50
İlker cim bunun full ünü nerden bulabiliriz sitesinden okuduğun kadarıyla benim işimi çözecek gibi duruyor..

Teşekkürler...:icon_tup:

torrent :)

arena-tr de var

unutmadan programın kendine gelmesi için 1 hafta falan çalışması lazım. sonra ayarlıyor kendini

Antalyalogy
04-12-2009, 23:13
torrent :)

arena-tr de var

unutmadan programın kendine gelmesi için 1 hafta falan çalışması lazım. sonra ayarlıyor kendini

Şu an için kurdum deneyeceğim teşekkürler...Ama net limiterde nsonra firefox hızlandı.Eskiden utorrent içinden DL hızını ne kadar düşürsem de net kasıyordu...

Chatin
05-12-2009, 00:01

cfosspeed 1mbit e kadar işliyor. 1 mbit ve üstü hızlarda işlevsiz. netlimiter kasmadan halleder bütün işi.

-batu-
05-12-2009, 00:45
zamunda.net

ratio sorunu olmadan en sağlamı budur

zamunda +9999 :icon_tup:

tool
07-12-2009, 14:02
torrentleech davetiyesi ariyorum beyler

Low-Rider
07-12-2009, 14:24
torrentleech davetiyesi ariyorum beyler

çok zor hocu ya,silinen accountumda vardı 5-6tane davetiyem

tl davetiyesi çıkarsa bende istiyorum

!KO
07-12-2009, 14:54
zamunda davetiye atılmıyor sanırım yoksa atardım isteyene
ama şöyle birşeyler yapabilirim çok acil indirmesi gerek şeyler olursa ben zamundadan alırım dosyayı msnden atarım ordan çekersiniz :D

ahmetuygur
07-12-2009, 15:08

evet ya nereden yapıcaz :D

Onurkk06
11-12-2009, 21:28
arkadaşlar pcme format attığımdan beri torentden bi şey indiremiorum seed sayısı fln görünüyo ama bi türlü download başlamıyor portda açık kırmızı oluyo

Chatin
22-12-2009, 21:19
bu aralar arena-tr den rationuzu 0.7 yapmazsanız banlanacaksınız aklınızda olsun. ve 1 hafta veriliyor süre olarak.

Jerky
22-12-2009, 21:25
Bittürkte pc sürekli açık ama kimse benden bişey indirmiyor anlamadım :D ne indirdiysem duruyor. Download da upload da yavaş. 15 günde 1.5gb upload yapmışım. İsohunttan bir film indirdim dün gece o bile 10 saatte 1.5 gb göndermiş.

Chatin
22-12-2009, 21:39
Bittürkte pc sürekli açık ama kimse benden bişey indirmiyor anlamadım :D ne indirdiysem duruyor. Download da upload da yavaş. 15 günde 1.5gb upload yapmışım. İsohunttan bir film indirdim dün gece o bile 10 saatte 1.5 gb göndermiş.

paylaşıma açmış olduğun klasörde ne varsa onları senden çekebilirler bittürk ten ne indirdi isen. sorun bu olabilir.

bu arada eğer bağlantın 2 mbit ise bu normal bi değer.. yani saniyede 0.04 mbit yollamış olursun. gayet normal.

AyB_Tv
24-12-2009, 15:36
bişey anladıysam arap olıyım elime yüzüme bulaştırdım :D

M.A.D
03-01-2010, 10:19
guncel deyip yeni konu acmak ıstemedıgımden bı sorum olacak, ortalama download hızı kac olması gerekıo? ben ayar yapmadım port olaylarıyla ılgılı falan ama download hızım 80kbps falan oluyor? dogru bı hız mı yoksa daha mı hızlı olması gerekıo

brv
03-01-2010, 11:31
bağlantı hızın kaç...1mbit internet kullanıyorsan eğer max 100'le çekebilirsin zaten...

M.A.D
08-01-2010, 09:29
bağlantı hızım 1 mbps.. ondan ozaman ..anladım teşekkür ederim :)

M.A.D
14-01-2010, 22:58
ben bağlantımı 1mbitten 8mbite çıkardım ama hızım hala aynı ? 60-70 kbs lerde :( neden böyle olur ? nasıl düzeltebilirim

kv661
15-01-2010, 03:03
ben bağlantımı 1mbitten 8mbite çıkardım ama hızım hala aynı ? 60-70 kbs lerde :( neden böyle olur ? nasıl düzeltebilirim

modeme port açman lazım

Berkan
15-01-2010, 03:12
utorrent kullanıyosan actıktan sonra secenekler / hız rehberi (yada direk ctrl+g) yap resimdeki menü acılsın ver ordan portu test edine tıklarsan ve arkadakii okey isareti cıkarsa netinin destekledigi hızlarda indirebilirsin tabi port açman gerekicek :)

http://img26.imageshack.us/img26/8159/catshsq.jpg

brv
15-01-2010, 04:08
ben port açtığım halde bazen port açılmamış gözüküyor telekomdan mı kaynaklanıyor modemden mi çözemedim...kafasına göre port açılıyo kapanıyo...

M.A.D
15-01-2010, 23:20
ya portu açıyorum ya da açtığımı sanıyorum bi türlü onay işareti çıkmıyor 8mbit bağlantıyla en fazla 200 oluyor bu sefer de :( ne yaptığımı anlatıyım bi allahın kulu yardım etsin lütfen
şimdi modemim datron RTA1030W giriorum inetrnette yazan ayarları yapıorum
portunuzu yazın diyor orda port olarak da 4663 vermiş şimdi ben bu portu yazdım herneyse herşeyi tamamladım torrente geçtim baktım yine olmamış bağlantı aynı , o ctrl+g yi yaptım error veriyor çarpı çıkıyor yani
anlamadığım olay şu , port açarken o 4663 yerine benim utorrentteki bağlantı ayarlarında yazan portumu yazmam gerekiyor ? ve her başlangıçta rastgele port al seçeneğini işaretlememmi gerekiyor ? başka ayar varmıki ? sadece modem portunu açmak yetiyor dimi ? off kafayı yiyecem ya :(

bir yerde de datron modem için emule yazıp 1000 ile port açmamı ve ikinci olarak emule yazıp 1100 yazmamı söylemişler onumu yapmalıyım ? yoksa 4663 olanımı yapmalıyım

BarBo
15-01-2010, 23:52
şöyle birşey söyliim.

http://www.torrentz.com/

site torrent arama motoru.giriyosun aradığın şeyi yazıp buluosun tıklıyosun.sonracıma farklı sitelerden torrentler çıkıyor.
şimdi tek bir siteden çekerseniz muhtemelen 5 ila 10 arası adresi olacak ve oralardan çekecek.misal 10 adres var her adresten ortalama 3 kb ile çekse(hiç daha daha fazla olabilir)30 ile çekeceksiniz.ama 7 torrent indirdiniz.hepsinin adreslerini ekleyin.yani onlarıda başlatın.toplam diyelim 50 adres oldu.
50 adresten 3 kb ile çekse 150 kb ile çeker :)

tabi bu çok değişken.12 torrent ekleyip 50 küsür adresle 8-10 kb ile çektiğimde oldu 760 kb ile de çektiğim oldu.
sadece bir fikir.

akucukdogan
15-01-2010, 23:55
Arkadaşlar port açmak için ilk önce sabit bir ip adresi almanız gerekicek.. Çünkü bazen pc ip adresini değiştirebiliyor ( Bilgisayarın kendi ip adresinden bahsediyorum. ) Daha sonra modemin güvenlik duvarını kapatmanız gerekmekte.. Ip adresini sabitledikten sonra modemde o ip üzerinden port açarsanız hiç bir sorun olmuyor. Tecrübeyle sabittir ;)

Chatin
16-01-2010, 03:56
Arkadaşlar port açmak için ilk önce sabit bir ip adresi almanız gerekicek.. Çünkü bazen pc ip adresini değiştirebiliyor ( Bilgisayarın kendi ip adresinden bahsediyorum. ) Daha sonra modemin güvenlik duvarını kapatmanız gerekmekte.. Ip adresini sabitledikten sonra modemde o ip üzerinden port açarsanız hiç bir sorun olmuyor. Tecrübeyle sabittir ;)

yok böyle şeyler .. güvenlik duvarından izin verirsiniz olur biter. kaldırma falan .. ı ıh..

şimdi asıl siz şuna dikkat edin ..gittiniz torrent indirmek için utorrent i indirdiniz. sonra ctrl -g yaptınız gelen port numarası üstünde ne çıktı işte 6384 mü ne.. sonra siz gittiniz açtınız o portu.. ama bi bakıyorsunuz 0.1 i gecmiyor hızınız indirmeye çalıştığınız dosyalar hemen kırmızı olur falan.. kafayı yersiniz. modeme reset at laptopa reset at. windows yükle yeniden yine aynı.. işte unuttuğunuz birşey var. bazı siteler bazı portlara izin vermez..

eğer böyle bir sorun varsa ve siz portum açık hdd de yer var vay efendim siteden de banlanmadım ne oldu aq derseniz sorununuz bu yasaklı portlardır. o yüzden

40000 - 50000 - 60000 gibi bir port açın ve o portu modemde/router da açın. rahat edin.

M.A.D
19-01-2010, 20:35
filmleri torrente koydum portu açtım ok yazısı çıktı portum 40000 , ip sabitledim ama hala filmlerde hareket yok hiç yok tık yok yahu, 0,1 bile değil, eşler de görünmüyor ?

M.A.D
19-01-2010, 20:37
nedir bu torrentten çektiğim arkadaş :(

Jerky
29-01-2010, 19:35
Yardım,

Geçen gün Win7 kurdum ama unuttum ki utorrentte tamamlanmamış bleray rip dosyalarım vardı. Tabii şimdi gözükmüyorlar. Bu dosyaları kaldıkları yerden devam ettirebilirmiyim? bilen varmı?