PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NEREYE KADAR BU ALDATMACAAAA....... Bu işlere kim dur diyecek.

MiaMi
10-12-2009, 08:56
Mail ile geldi paylaşmak istedim.

Acı gerçekler......

1-) Prens Charles Kaz Dağı'nda kendisi için yetiştirilen organik sebzeleri ülkesine götürüyor. O civarda yaşayan birkaç aile sürekli kraliyet ailesinin sebzesini yetiştiriyor ve kraliyet ailesi sadece bu sebzeleri kullanıyor.

2-) Cumhurbaşkanı Talat, Köksal Toptan'a bir yemek sırasında 'Türkiye'de en son yediğim domateslerin tadı hala damağımda' demişti. Bu konuşma üzerine Toptan, Talat'a 'En kısa zamanda size hormonsuz Anavatan domatesleri göndereceğim' sözü vermişti. Meclis Başkanı Toptan kendisinden sonra Kıbrıs'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hormonsuz domatesleri emanet ediyor, Cumhurbaşkanı Gül de Toptan'ın bu masum ricasını yerine getiriyordu.

Meclis Başkanı Toptan'ın Ankara'da ancak bir hafta araştırma sonucunda hormonsuz domates bulabildiğini de duymuşsunuzdur.

Nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzun farkında mısınız?

Tarım ve Köy işleri Bakanlığı'nda
115 bin kişi çalışıyor.
70 tane üniversitemiz,
30 tane ziraat fakültemiz,
50 tane tarım araştırma enstitümüz,
10 bin işsiz ziraat mühendisimiz var.

Buna rağmen Türkiye tohumda tamamen dışa bağımlı. Tek kelimeyle tohumun patronu ise İsrail.

İsrailli araştırmacıların, genleriyle oynayarak, gül ile limon kokulu domates yetiştirdiğini Şalom Gazetesi'nin internet sayfasından biraz araştırıp okuyabilirsiniz. İstediğiniz şekle sahip domatesleri bile bulabilirsiniz; çekirdeksiz, kalp şeklinde, salatalık şeklinde, dilimli...

Yani genlerle oynama meselesi yüzde yüz doğru.

Gelelim başka doğrulara.

Bu tohumların bir ekimlik olduğunu bilmeyen yok.

Yani İsrail'den bir defa tohum almakla kurtulamıyorsunuz.

Bir gram tohumun fiyatı her dönemde bir gram altına denk oldu.

Üstelik İsrail tohumunu toprağa bir ektin mi artık isteseniz de yerli tohuma dönemiyorsunuz.

Genetik tohum o toprağ a da zarar veriyor. Artık hep bu genetik tohumu kullanmak zorundasınız. 50-70 yıl sonra ise toprak kanserojen maddelerle dolduğu için artık tamamen kullanılmaz hale geliyor.

Buna en güzel örnek

Türkiye'nin patates deposu olan Niğde ve Nevşehir bölgelerinde yetiştirilen patateslerde kanserojen maddeye rastlandığı için artık patates ekimine izin verilmemesidir.

Yani İsrail tohumu tek başına satmıyor. Tohum alana hastalığı bedava....

Tohumların içine hastalık yerleştiren İsrail bu sayede zirai ilaç satımını da garanti altına almış oluyor.

Bütün bu acı tabloya rağmen Türkiye'de yabancıların menfaatine çalışan bir patent sistemi işletiliyor.

Ne korkunç.

Köylü kendi bahçesinde tohum bırakamayacak.

Yoksa uluslararası mahkemede yargılanacak!

Şu anda dünyada İsrail tohumu kullanma yasası çıkartan ilk ülke işgal altındaki Irak'tır.

İkincisi de biz olacağız.

EY VATANDAŞ AKLINI BAŞINA DEVŞİR !!!

SOR SORUŞTUR, BOŞ DURMA...

Bu yazıyıda okudunsa ister paylaş ister paylaşma umrumda değil ama bilipte susmak ortak olmaktır bunu bari hatırla...

serhat306
10-12-2009, 09:02
way be gercekler ne kadar acıymış...
guzelım tarım zengını ulke kımlere muhtac ...

Antalyalogy
10-12-2009, 09:04
Faydalı bilgiler...

Eyüp
10-12-2009, 09:06
''Üstelik İsrail tohumunu toprağa bir ektin mi artık isteseniz de yerli tohuma dönemiyorsunuz.''

Bu tamamen gercek.Toprak verimsizleşiyor.Adapazarın'da bir cok ciftcinin basına geldi.

elpadre
10-12-2009, 09:27
acı gercekler

Kaan
10-12-2009, 09:35
yazık ya bu heriflerin kölesi olmuşuz allah cezalarını versin..zaten bilinnen bi durum ama okudukca insanın meyve sebze yiyesi bile gelmiyor...

mgnPower
10-12-2009, 09:50
bizim cocuklugumuzda yerli mali haftasinda oyle guzel gosteriler senlikler olurduki... ayrica yaz sebze ve meyvesi yazin kis sebze ve meyvesi kisin olurdu. sadece ve sadece kendi mevsiminde dogal olarak yerli uretim yapilirdi.... hey gidi gunler. ne muhtac ne aciz ne acinacak hale geldik.

mgnPower
10-12-2009, 09:56
buyrun buda benim mailime dustu az once...

-Güneydoğuda herif 30 çocuk sahibi olacak...Çalışmayıp yan gelip yatacak...Benim maaşımdan veya küçük esnaftan %30 vergi alacaksın...

-SSK primim bir emekli maaşı kadar olacak...Ben bu herifin kürt bebelerine bakacağım...TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

-Ben bir çocuğa bakmak için deli gibi çalışacağım...Kürt yan gelip yatacak...30 tane palesi için devlet ona çocuk yardımı yapacak...TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

-Ben Bu kadar SSK primi ödeyeceğim...Hastanelerden zar zor faydalanacağım...Kürt bir yeşil kartla 30 tane palesine baktıracak...TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

-Ben sesimi yükseltsem...Eylem yapsam...Düşüncemi ifade etsem...İşçi memur yürüyüş yapıp hak arasa polisten cop ve gaz yiyeceğim...Kürt çıkıp bayrak yakacak...Bölünme isteyecek...Etrafı yakıp yıkacak...Daha fazla demokrasi ve özgürlük isteyecek...Polis efendi bırak saldırmayı bu itler karşısında copunu saklayıp, kuyruğunu kıstıracak...TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!

-Elektrik, su ve d.gaz borcunu geciktirsen hemen kesilen ve bir dünya faiz faiz ödeyen...Devlet arazisine bir gecede çöküp oraya ev yapmayan... Zar zor borç harç ev alıp birde bunun takır takır vergisini ödeyen biz...Elektriğe, suya , gaza para vermeyip bedava arazide ev kurup oturan kürt...TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

AYRIMCILIK YAPILIYOR DİYORSUNUZ...EN KRAL AYRIMCILIK VE ASİMİLASYON BU ÜLKEDE BİZLERE YANİ TÜRKLERE YAPILIYOR...İTİLİP KAKILAN...DÜŞÜNCESİNİ İFADE EDEMEYEN...EDERSE HAİN İLAN EDİLEN...İŞSİZLİK VE KRİZLE BOĞUŞAN...HER BORCUNU DEVLETE TIKIR TIKIR ÖDEYEN...VATANININ TEHLİKEDE OLDUĞUNU HİSSEDİP EYLEME GEÇERSE TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ DAMGASI YİYEN... SİSTEMİ ELEŞTİRDİĞİNDE ŞEREFSİZLİK VE NAMUSSUZLUK PAYESİ YİYEN...TÜRKLÜĞÜ SAVUNDUĞUNDA FAŞİST DAMGASI YİYEN SİZMİSİNİZ YOKSA BİZ TÜRKLER Mİ...ANLAMADIM BU İŞİ...BİZ Mİ BASKI GÖRÜYORUZ... SİZ Mİ...!!! SONRADA BAŞBAKAN ÇIKIYOR AÇILIM İSTİYOR...EVET İSTİYORUZ ...AMA TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

BU iLETi 30.000 000 KiSiYE ULASMALI...İSTER GÖNDERİN İSTER GÖNDERMEYİN, SİZ BİLİRSİNİZ, UYKUNUZDAN UYANIRSINIZ UMARIM...

Onuralp
10-12-2009, 10:49
Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın, artık diyecek söz bulamıyorum. Bundan öncekiler bir satılıktı bunlar ayrı bir satılık...

initial-D
10-12-2009, 10:56
nekadar doğrudur bilemiyorum ama ülkede tarimida hersey gibi bitirmeye çalistiklari gerçek....

dragstar
10-12-2009, 11:33
paylaşım için teşekkürler

Cihan Çizmeci
10-12-2009, 11:51
Güzelim ülkemin hangi değerini biliyoruzki bunu bilecez...