PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahçeli eve bekçi köpeği arıyorum

Orhan
10-12-2009, 20:22
Ne bakmalıyım bilemiyorum Aklımda karabaş kangal ve akbaş kangal var ama öbür taraftan rot almakda çekici geliyor 2 yaşında kızım var içli dışlı olacaklar bahçede kalacak karar veremedim besleyenlerden bi fikir alsak dedim.
Rotlar ne kadar dost canlısıdır ne kadar bekçidir hiç tecrübem olmadı

BlackEmperor
10-12-2009, 20:25
kangaldan iyisini bulamazsın keptın. Dogo diyecem ama oda soğuğu sevmez. bu 2 si dışındada çocuklarla kanka olacak köpek bilmiyom.

XoR
10-12-2009, 20:25
abi ssk yol yemek varmı:D

ımhotep

STP
10-12-2009, 20:27
eger alan koruma ıstıyorsan kesınlıkle rott alman gerek

Orhan
10-12-2009, 20:27
kangaldan iyisini bulamazsın keptın. Dogo diyecem ama oda soğuğu sevmez. bu 2 si dışındada çocuklarla kanka olacak köpek bilmiyom.
aman ne dogosu canım dur hele :D

abi ssk yol yemek varmı:D

ımhotep

klube yemek ve sağlık hizmetleri beleş veteriner köpeği olacak :D

Orhan
10-12-2009, 20:29
eger alan koruma ıstıyorsan kesınlıkle rott alman gerek

tabi ben işteyken evi koruyacak ama kızımda mutlaka onunla oynamak isteyecektir zarar görürse ne kendimi nede köpeği affedemem

brkkksln
10-12-2009, 20:29
kesinlikle rott.

STP
10-12-2009, 20:31
tabi ben işteyken evi koruyacak ama kızımda mutlaka onunla oynamak isteyecektir zarar görürse ne kendimi nede köpeği affedemem

halen rott dıyorum :)

Tugral
10-12-2009, 20:31
ben evde rot varken hırsız içinde korkarım cocuğum içinde .

Orhan
10-12-2009, 20:32
halen rott dıyorum :)

ya güvenilmez derlerde ondan soruyorum çocuklara karşı sabırlımıdır

STP
10-12-2009, 20:33
ben evde rot varken hırsız içinde korkarım cocuğum içinde .

ben korkmam :) ben uyurken sabaha kadar basımda bkleyen bı hayvandan korkmam :)

STP
10-12-2009, 20:34
ya güvenilmez derlerde ondan soruyorum çocuklara karşı sabırlımıdır

www.rottforum.com a uye olup bıraz okursan gereklı bılgıyı alırsın

Orhan
10-12-2009, 20:34

çocuklara karşı çok sabırlı olmadıkları söylenr korkum odur

emr_
10-12-2009, 20:36
Evde cocuk olmasa rot derdimde cocuk oldugu için kesinlikle kangal derim aile bireylerini tanıdıktan sonra yanına kimseyi yaklaştırmaz ...

Orhan
10-12-2009, 20:38
kangallarında iriliği korkutuyor biraz dişi bi akbaş alsam nasıl onlar biraz daha küçük oluyor erkek golden kadar olurlar

Sebring
10-12-2009, 20:39
Doberman....
Bebekken al,sahibini bilsin,ailesini bilsin.
Ama sert terbiye sart....

Orhan
10-12-2009, 20:40
Doberman....
Bebekken al,sahibini bilsin,ailesini bilsin.
Ama sert terbiye sart....

doberman besledim bilirim bu konularda bulaşılmaz hiç ona bana uysal bişey lazım dobermanlar çok hareketli bide soğuktan donar zavallı

brkkksln
10-12-2009, 20:43
Evde cocuk olmasa rot derdimde cocuk oldugu için kesinlikle kangal derim aile bireylerini tanıdıktan sonra yanına kimseyi yaklaştırmaz ...

bir çok kangal tanıdım ama nedense hiç birinde bireysel koruma yaptıklarına şahit olmadım.
teke tek korumaya girmediler.
doberman çocuklarla geçinmesi neredeyse sıfır bir ırktır.agresyon halleri çok yüksek ve aşırı derecede sinirsel boşalmaya ihtiyaç duyan bir ırktır.heleki sert terb,ye ederseniz düşünemiyorm neler olur.

çocuklarla en iyi geçinen bir ırk varsa oda goldendır ama buna rağmen bile köpektir ve asla çocukla teketek yanlız bırakmak doğru olmaz.

rott besleyenler varsa çevrenizde biraz vakit geçirin onlarla derim.

svs
10-12-2009, 20:50
Alman kurtköpeği,cane corso ikiside çocuklarla iyi geçinen köpeklerdendir aynı zamanda alan koruma görevinide yerine getirirler..diğer ilgilendiğiniz köpeklerin yanında bunlarıda araştırabilirsiniz..

Tugral
10-12-2009, 20:54

valla selcuk ben cok tırsıyorum o cinsten. Bizim şirketin yan tarafında var. benim arabanın tampona işiyodu bi refleksle host most dedim demez olaydım. Şirkete nasıl geri kostuğumu hatırlamıyorum :D

RCkid
10-12-2009, 20:56
abi kangalımız vardı sürekli bahçede durmak bence kangallara ters geliyor, hayvan sürekli özgür olmak istiyor, kızın oynamak isterse kangal pek sıcak kanlı davranmayacaktır bence.
daha sonra kaçıp geri dönmedi zaten
Alman kurdumuz vardı ben çok zeki hem çok cana yakındı, hem de hoşnut olmadığı kimseyi eve yaklaştırmazdı.
sibirya kurtları cana yakın sevimli ama ev ve bahçe umrunda olmaz pek. o da kaçtı gitti.
rott aldık yavruyken öldü, yorum yapamayacağım.
şu an drathaar'ımız var. biraz hiperaktif ve çirkin. av köpeği aslında. eve sahip çıkıyor ve çok cana yakın.

içlerinde en uygun Alman kurdu benim tecrübelerime göre

STP
10-12-2009, 21:01
valla selcuk ben cok tırsıyorum o cinsten. Bizim şirketin yan tarafında var. benim arabanın tampona işiyodu bi refleksle host most dedim demez olaydım. Şirkete nasıl geri kostuğumu hatırlamıyorum :D

sen hayvana gıder yap tavır yapınca kac :D

Orhan
10-12-2009, 21:08
abi kangalımız vardı sürekli bahçede durmak bence kangallara ters geliyor, hayvan sürekli özgür olmak istiyor, kızın oynamak isterse kangal pek sıcak kanlı davranmayacaktır bence.
daha sonra kaçıp geri dönmedi zaten
Alman kurdumuz vardı ben çok zeki hem çok cana yakındı, hem de hoşnut olmadığı kimseyi eve yaklaştırmazdı.
sibirya kurtları cana yakın sevimli ama ev ve bahçe umrunda olmaz pek. o da kaçtı gitti.
rott aldık yavruyken öldü, yorum yapamayacağım.
şu an drathaar'ımız var. biraz hiperaktif ve çirkin. av köpeği aslında. eve sahip çıkıyor ve çok cana yakın.

içlerinde en uygun Alman kurdu benim tecrübelerime göre

alman kurdlarına bakayım bi

bahadırtelli
10-12-2009, 21:10
hem bekçi hemde arkadaşsa alman kurdu kolay öğrenebilir ve çok dost canlısıdır bizim vardı ben cok küçükken gözüne çöp sokmuştum (ben küçüktüm ama kurdumuz biraz fazla büyüktü üzerinde gezdirirdi ) nerdeyse kör oluyodu ama bana bişe yapmadı.

Orhan
10-12-2009, 21:16
http://img245.imageshack.us/img245/3579/kangal5.jpg (http://img245.imageshack.us/i/kangal5.jpg/)
http://img187.imageshack.us/img187/3020/72468652.jpg (http://img187.imageshack.us/i/72468652.jpg/)
bu resimler beni cezbetti :)
emzikli bi köpeğe böyle yaklaşmak çok zordur hele etrafta yavruları varken ;)

ahmetbaha-drs
10-12-2009, 21:20
Bahçeli bir evde hele çocuklarla içli,dışlı beslenecek en ideal köpek cinsi deneyimlerime göre Alman Çoban Köpeği(Kurt):) +Bir kangalı bahçede bile olsa beslemek çok zor,sürekli dolaşmak,koşmak ister özgürce..

Mr.K
10-12-2009, 21:43
Boxer kesinlikle,

itatkar,cocuklarla iliskisi haddinden fazla iyi o kadar saldirganligina bir golden kadar sicak ve icten cocuklara karsi,sahiplenme duygusu yuksek,alan koruma basarisi iyi..kisa ve net boxer.

yok boxer bakmam dersenizde karabas derim :)

!KO
10-12-2009, 21:56
Rott derim bende

bendede var sen nasıl eğitim verirsen öyle yetişir

mesela benimki catıda kaldıgı zaman hastalanıyo sırf duysallıktan yanına sadece yemek yemege cıkıyoruz insan istiyo yanında cunku insanlarla içiçe büyüdü ama yabancı biri girdiği zaman koruma moduna geçer hemen

Yani sen nasıl yetiştirirsen ilerdede öyle olur hocam :)

Mr.K
10-12-2009, 21:59
Rott derim bende

bendede var sen nasıl eğitim verirsen öyle yetişir

mesela benimki catıda kaldıgı zaman hastalanıyo sırf duysallıktan yanına sadece yemek yemege cıkıyoruz insan istiyo yanında cunku insanlarla içiçe büyüdü ama yabancı biri girdiği zaman koruma moduna geçer hemen

Yani sen nasıl yetiştirirsen ilerdede öyle olur hocam :)

Yalniz atladigin bir nokta var,hangi cins olursa olsun nasil yetistirirsen oyle gider..bu rott icin gecerli birsey degil.Ve rottlar ole cocuk seven bir cins degildir hicbir zaman.Hele erkekleri aman aman.

douu
10-12-2009, 22:02
alman coban köpegi bu işe en uygunlardan birisidir bence..

Onuralp
10-12-2009, 22:08
http://img245.imageshack.us/img245/3579/kangal5.jpg (http://img245.imageshack.us/i/kangal5.jpg/)
http://img187.imageshack.us/img187/3020/72468652.jpg (http://img187.imageshack.us/i/72468652.jpg/)

Ötesi yok tabi ki ama gerçekten iyi bir çiftlikten almak lazım.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Shar-Pei

Shar Pei'de olabilir. Ama ırk bulmak lazım.

Orhan
10-12-2009, 22:09
tavsiyeler için teşekkür ederim bilgsi olanlar yazarsa sevinirim

!KO
10-12-2009, 22:11
Yalniz atladigin bir nokta var,hangi cins olursa olsun nasil yetistirirsen oyle gider..bu rott icin gecerli birsey degil.Ve rottlar ole cocuk seven bir cins degildir hicbir zaman.Hele erkekleri aman aman.

tabiki ama ben onun onune egıtımle gecılcegıne ınanıyorum cunku cok gordum cocuklarla içiçe oynayan rott eğitim olmazsa basına buyruk buyurse dedıgın gıbı hıcbırzaman sevmıyo cocukları:D

benım cok rott besleyen arkadasım var hepside cocuklarla içiçe yaptıkları tek sey yavrulukdan itibaren cocuklarla oynatmaya baslattılar
kucuk yasda cocukların pek el ayarı yok sinir edebılıyolar kopeklerı :D o yuzden avrupada cocuk rehabılıtasyon merkezlerınde pitbull ve dogoyla egıtım verıyorlar derısı daha kalın dıye :D

ALPER-VNS
10-12-2009, 22:12
bende alman kurdu var yan komşumuzda da rot. yani bizimki mi manyak bilmiyorum ama rot inanılmaz sabırlı sevecen tanıdıklarına karşı ama bizimki severken bile zarar verebiliyo.. yaniçok heycanlı dişi çarpıyo falan sonuçta can acıtıyo :) rotta böyle şeyler yok.. ben de rot al derim tabi bu kendi izlenimlerim genelini bilemem :)

buarada benim köpeğim de çocukları sewmiyo neden bilmiyorum..

Eworen
10-12-2009, 22:12
köpek evi koruycakta köpeği kim koruyacak oda var :)
pek insancıl olmayan boxer cinsi bi köpeğim vardı çaldılar uçtu gitti köpek napsın hayvan insana karşı ne yapabilir bazen..
evde küçük bir çocuk varsa kesinlikle golden en ideali en iyi dost..
evi az biraz kollıycak diye riske değmez bence çocuk var işin içinde..

BANDIT
10-12-2009, 22:14
ben kangal besledim.ozgurlugune cok duskun.zıncırı fılan koparıo atıo.bahcede sureklı serbest bırak.eger istanbulda degıl ısen yanı yazları fılan cok asırı sıcak yerdeysen cılız oluyo hayvan genelde sert havayı sevıolar.bence labradoru araştırada bılırsın bunun yanında. rot sevmıom herkeste rot vart sankı bas koopek yok gbı

BANDIT
10-12-2009, 22:16

kangal bole bi hayvan kucuk bebegı emanet et git

Ferhat_V
hem bahçe hemde evde gezinecekse alman kurdu yada golden

sırf bahçe ve alan koruması için ise kangal

birde siyah renk goldene benzeyen bir cins var ama aklıma gelmedi hangi cins olduğu..

Orhan
golden yanında adam kessen gıkı çıkmaz öyle köpeğide beslemem süs köpeği gibi :)
Benim asıl derdim içeri yabancı almasın sonuçta ev şehir içinde değil sıkıntım o

YEY®
10-12-2009, 22:17
bizde kangal var 2 yıldır.bebekken aldık.Çoluk çocuk torun torba salıyoruz bahçeye beraber takılıyorlar.Biraz iriler o gerçek :D özelliklede cinsi safsa dev gibi göğüsleri ve kafaları oluyor..
Geçen yaz denemedik alman kurdu aldık saf.Sahibine daha cana yakın geldi ilk önceleri..Sonra bi baktık olmadık yere pisliyor.Gece oluyor bizle beraber yatıyor.3 tanede civcivi yedi :) yolladık onu direk..

Kangal öyle çok içli dışlı olmayı sevmez ama çok duygusal ve sadık bir hayvandır..Agresif olduğunuda 1 kere gördüm oda yan komşunun köpeğiyle aralarında bi mevzu varmış onu yerden alıp yola yoldan alıp yere atarkendi :D sora çektim boynundan geldi zaten..

Gece boyunca savunduğu alanda kol gezer öyle bi yere yatıp uyumaz.gündüzleri dinlenir geceleri bekçilik yapar..En azından bizde öyleydi...

Onuralp
10-12-2009, 22:19
ben kangal besledim.ozgurlugune cok duskun.zıncırı fılan koparıo atıo.bahcede sureklı serbest bırak.eger istanbulda degıl ısen yanı yazları fılan cok asırı sıcak yerdeysen cılız oluyo hayvan genelde sert havayı sevıolar.bence labradoru araştırada bılırsın bunun yanında. rot sevmıom herkeste rot vart sankı bas koopek yok gbı

E o da Türk normaldir. Özgürlüğüne düşkün. :D

Ferhat_V
10-12-2009, 22:20
golden yanında adam kessen gıkı çıkmaz öyle köpeğide beslemem süs köpeği gibi :)
Benim asıl derdim içeri yabancı almasın sonuçta ev şehir içinde değil sıkıntım o

2 tane kangal alıp sal bahçeye :D

teyzemlerin evide müstakil bahçeliydi bahçede önlü arkalı 2 kangal var tüpçü postacı apartmana girmesi gereken yabancı kimse giremiyodu dışarıya zil ve posta kutusu yaptılar ayrıyetten :D

brkkksln
10-12-2009, 22:20
rott çocuklarla geçinemez diyenlerin tezini anında çürütebilirim :D

bebekliğinden itibarek aklıbaşında çocuklarla oynarsa büyüyünce sizi bunaltacak kadar çocuk düşkünü oluyorlar.

alman kurtlarıda çocuklarla iyidir diyenlerin tezinide anında çürütebilirim.

önemli olan yetiştirmektir.nasıl büyürse o şekilde gidiyor.
ben o kadar laçka büyüttümki insanlarla oynadı zıpladı çocuklarla tepişti ama şu an yeri geldiğinde duruşunu değiştiriyor yabancıya karşı.
karşıdaki yabancı çocuk olunca iş değişik tabi.onun için karşıdaki çocuk oyun arkadaşı :D

Shadow_Dancer
10-12-2009, 22:23
Abi saf bi kangal bulursan çok iyi olur.. Adanada çiftligimiz var koca yeri tek başına bekliyor.. Gündüzleri uyur genelde gece yaşamayı seviyor hayvan :D tek egitici olursa sorun degil yani emri kimden alacagını bilmesi lazım... Bizimki yemek ayırt etmiyor belirli bi yaştan sonra herşeyi yedi..

Mr.K
10-12-2009, 22:30

bebekliğinden itibarek aklıbaşında çocuklarla oynarsa büyüyünce sizi bunaltacak kadar çocuk düşkünü oluyorlar.

ben o kadar laçka büyüttümki insanlarla oynadı zıpladı çocuklarla tepişti ama şu an yeri geldiğinde duruşunu değiştiriyor yabancıya karşı.
karşıdaki yabancı çocuk olunca iş değişik tabi.onun için karşıdaki çocuk oyun arkadaşı :D

Herturlu kopek icin hertezi curutebilirsin.Nasil ki diyebiliyorsan `nasil yetistirilirse oyle gider` diye.Ancak soyle birsey vardir ki, kopeginde kendi icinde dogusunda duygulari,salgilari,algilari vardir.Bunlari hicbirsekilde curutemezsin.Ornek vermek gerekirse bir pitbull bir pincher kadar tehlikesiz olabilir ancak unutmamak lazim ki o bir pitbull`dur ve icguduleri herzmn onunla birliktedir anladin;) :).

Bundan dolayi ben halen boxer demeyi israrla soyluyorum..Birkez daha boxer.boxer.boxer.

brkkksln
10-12-2009, 22:33
Herturlu kopek icin hertezi curutebilirsin.Nasil ki diyebiliyorsan `nasil yetistirilirse oyle gider` diye.Ancak soyle birsey vardir ki, kopeginde kendi icinde dogusunda duygulari,salgilari,algilari vardir.Bunlari hicbirsekilde curutemezsin.Ornek vermek gerekirse bir pitbull bir pincher kadar tehlikesiz olabilir ancak unutmamak lazim ki o bir pitbull`dur ve icguduleri herzmn onunla birliktedir anladin;) :).

Bundan dolayi ben halen boxer demeyi israrla soyluyorum..Birkez daha boxer.boxer.boxer.

onu dememin amacıda o zaten.kimse net bir şekilde konuşamaz.nasıl yetişiyosa o şekilde devam ediyor.
ama şunu tekrar belirteyim golden da olsa labradorda olsa pit de olsa asla bir çocukla teke tek yalnız bırakmamak gerekiyor.
piti ben köpekten kabul etmiyorum zaten.10 günlük bebek pit bile saldırmaya çalışıyosa o hayvan beslenmez.

boxer iyi bir ırk tabiki ama kışa pek dayanamaz malesef.

Ferhat_V
10-12-2009, 22:34
Abi saf bi kangal bulursan çok iyi olur.. Adanada çiftligimiz var koca yeri tek başına bekliyor.. Gündüzleri uyur genelde gece yaşamayı seviyor hayvan :D tek egitici olursa sorun degil yani emri kimden alacagını bilmesi lazım... Bizimki yemek ayırt etmiyor belirli bi yaştan sonra herşeyi yedi..

kabak tatlısı + elma şekeri + çay şekeri yiyen bir kangalım vardı :D :hahaha:

Mr.K
10-12-2009, 22:39
onu dememin amacıda o zaten.kimse net bir şekilde konuşamaz.nasıl yetişiyosa o şekilde devam ediyor.
ama şunu tekrar belirteyim golden da olsa labradorda olsa pit de olsa asla bir çocukla teke tek yalnız bırakmamak gerekiyor.
piti ben köpekten kabul etmiyorum zaten.10 günlük bebek pit bile saldırmaya çalışıyosa o hayvan beslenmez.

boxer iyi bir ırk tabiki ama kışa pek dayanamaz malesef.

Bunuda bakimla yapabilirsin :) Kizim suan 4 yasina gircek yeni yilda allah izin verirse.

6aylik olana kadar turkiyedeydik,sonrasinda bosnaya gittik beraber.:) Bosna hersek -30,-35 derece goren bir memleket ve kislari devamli kar vardir.:) Birgun dahi bir sorun yasamadi.Acik yerde kaliyor dukkanda bahcede arada bir evde kaliyoruz vs..Devamli veteriner kontrolu :) .He diceksin ki kopegin icinimi biliyosun belki usuyordur,su yasima kadar 25tane kopek baktiysa(k)m eger birazda kopeklerden anliyorsam,kopegin mutlulugu sahibinin mutlulugu demek ise,kopeginide mutlu edip sende mutlu olabiliyorsan degil soguk,buzun icinde beraber yuzsen hicbirsey olmaz.

Saygilar..

RUN
10-12-2009, 22:39
German Shepherd

Ahmet Saraçoğlu
10-12-2009, 22:40
büyüğü küçüğü süs köpeği hiç farketmez ,, acayip tırsıyorum aslında ama bu yazdıklarınızı okuduktan sonra nası hevese geldim anlatamam:D

Mr.K
10-12-2009, 22:41
German Shepherd
Alman Coban Kopegi yani.

büyüğü küçüğü süs köpeği hiç farketmez ,, acayip tırsıyorum aslında ama bu yazdıklarınızı okuduktan sonra nası hevese geldim anlatamam:D
Keske beslesen :)

Bulut Y.
10-12-2009, 22:42
70 dönum arazi içinde evim var 3 kangal 1 akbaşım var gercek alan koruması bence bu hayvanlarda ama karakterleri gercekten cok farklı akbaslar genellikle gunduzleri pasif geceleri aşırı aktiftirler kangallarda tam tersi gunduz daha aktif hayvanlardır 5 yasındaki yegenimi onceki msjlarda paylasılan fotolardaki gibi sırtına bindirip cok gezdirdiğim oldu rotta besledim kurt kopeğide boxerda pittbullda ama gercek ev,alan aile cocuk vs koruması ozelliklede gece istiyorsan düzgün ırklı bi akbaş tavsiye ederim öle cok ilgi alaka istemez eğitimde istemez içgüdüleriyle hareket eder patron kim tanır kendine görev edinir vs. hayvanlarımdan cok memnunum kesinlikle tavsiye ederim (akbas ve kangal) ilerki gunlerde bu baslıkta fotoraflarınıda paylasırım..

brkkksln
10-12-2009, 22:43
Bunuda bakimla yapabilirsin :) Kizim suan 4 yasina gircek yeni yilda allah izin verirse.

6aylik olana kadar turkiyedeydik,sonrasinda bosnaya gittik beraber.:) Bosna hersek -30,-35 derece goren bir memleket ve kislari devamli kar vardir.:) Birgun dahi bir sorun yasamadi.Acik yerde kaliyor dukkanda bahcede arada bir evde kaliyoruz vs..Devamli veteriner kontrolu :) .He diceksin ki kopegin icinimi biliyosun belki usuyordur,su yasima kadar 25tane kopek baktiysa(k)m eger birazda kopeklerden anliyorsam,kopegin mutlulugu sahibinin mutlulugu demek ise,kopeginide mutlu edip sende mutlu olabiliyorsan degil soguk,buzun icinde beraber yuzsen hicbirsey olmaz.

Saygilar..

tabiki sahibi mutlu olursa köpek mutlu olur ona itirazım yok.
ama nekadar boxer tanıdıysam soğukta zıngır zıngır titriyolardı :) ne mutlu size :)

F€RH@_T5;

köpekler çok sever zaten öyle şeyleri bu kangalınıza has bir özellik değil :)
ama unutulmamalıdırki köpekler şeker hastasıdır ve asla şeker ve türevlerini yememelidirler.

Ferhat_V
10-12-2009, 22:47
F€RH@_T5;

köpekler çok sever zaten öyle şeyleri bu kangalınıza has bir özellik değil :)
ama unutulmamalıdırki köpekler şeker hastasıdır ve asla şeker ve türevlerini yememelidirler.

ben o köpeği beslediğim zamanlar 15 yaşlarındaydım nerden bileyim şeker hastası olduklarını :D ne versek yiyordu fast food filan farketmiyodu :hahaha:

Low-Rider
10-12-2009, 22:49
ya birileri şu sokak köpeklerini eğitsin arkadaş

kız arkadaşım evinin çevresinde ki köpeklerden korkuyor diye arabadan inip kapıya kadar götürdüm , dönüşte köpekte beni arbaya kadar kovaladı:D

brkkksln
10-12-2009, 22:49
ben o köpeği beslediğim zamanlar 15 yaşlarındaydım nerden bileyim şeker hastası olduklarını :D ne versek yiyordu fast food filan farketmiyodu :hahaha:

:D yer yer ne verirsen yer :D

vermeyip sen yanında yersen ortalık salyadan geçilmez :hahaha:

brkkksln
10-12-2009, 22:50
ya birileri şu sokak köpeklerini eğitsin arkadaş

kız arkadaşım evinin çevresinde ki köpeklerden korkuyor diye arabadan inip kapıya kadar götürdüm , dönüşte köpekte beni arbaya kadar kovaladı:D

bi kaç sefer ince bir dilim pastırma bütün buz dağlarını eritir sokak köpekleriyle arandaki :D

Mr.K
10-12-2009, 22:51
tabiki sahibi mutlu olursa köpek mutlu olur ona itirazım yok.
ama nekadar boxer tanıdıysam soğukta zıngır zıngır titriyolardı :) ne mutlu size :)

Ne mutlu bana ki boyle bir kiz evladina sahibim :)

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs225.snc1/7230_165993397312_551927312_2642825_3356210_n.jpg
http://photos-e.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v722/28/42/551927312/n551927312_1034133_6296.jpg
http://photos-h.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v722/28/42/551927312/n551927312_1034134_6530.jpg
http://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v722/28/42/551927312/n551927312_1034137_7228.jpg
http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v722/28/42/551927312/n551927312_1034135_6761.jpg
http://photos-c.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v722/28/42/551927312/n551927312_1034139_7700.jpg
http://photos-e.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v722/28/42/551927312/n551927312_1034138_7460.jpg
ALLAH uzun yillar birliktelikler nasip etsin kizimla bana insallah insallah :)

brkkksln
10-12-2009, 22:52
amin inşallah uzun sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim minikle :)

aLperTunga
10-12-2009, 22:52
ben bekçilik yaparım ama köpek değilim(ivedik hessabı) :D maaş ne vercen.. :D:D

Eyüp
10-12-2009, 22:54
Bizde bahceli evde kangal besliyoruz , inanması güc ama tipini begenmedigini bahceye sokmuyor :)

Kesinlikle güvenlik , cocuk ve aile acısından kangal derim.

gambit49
10-12-2009, 22:55
abi ya karabas ya akbas alalim sana :D hatta disi al :D

mustafa-u
10-12-2009, 23:13
6 yıldır alman çoban köpeği besliyorum ve tavsiye ederim...( işyerimde beni görmeden içeriye birisi girdiğinde ortalığı yıkar ama beni görürken biri girerse gözlerini benden ayırmadan sadece komut bekler...)
ama kesinlikle temel ve ileri itaat eğitimlerini ve alan koruma eğitimini çok iyi bir eğitmenden alması gerekir....

bunun haricinde tüm eğitimleri tamamlarsanda yanında silah taşımana gerek kalmaz..;)

levent
11-12-2009, 00:36
birde siyah renk goldene benzeyen bir cins var ama aklıma gelmedi hangi cins olduğu..

labrador retriever, golden ın biraz daha dominant olanı :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Labrador_Retriever

bu arada abi, aile dostumuz 5 nesildir Alman Çoban Köpeği besliyorlar, Mustafa abinin dediği gibi bi üstteki mesajda hayvan (Chucky) sadece komut bekliyor gözlere bakarak, genelde otelde duruyor bahsettiğim oğlumuz ama eve de gidiyor ara sıra, otele tipini beğenmediklerini sokmuyordu bi ara :D

çalmışlardı 4 ay sonra kendisi otele doğru yürürken teyzem arabayla geçerken tanıyo hayvanı ve geri alıyo ;) Turistlerin çocuklarıyla da çok güzel oynuyorlardı :)

basar13
11-12-2009, 00:58
http://www.youtube.com/watch?v=vaXYneHQV5g

alman kurdu ;)

Emir_b16a
11-12-2009, 01:06
sürekli bahçede kalıcaksa kangalı tercih ederim ama bahçe ufaksa rot daha mantıklı olucaktır

cabriolet
11-12-2009, 02:14
kızıl bi golden yada chocolate labrador derim ben çocuklarla aralarıda iyi :)

buda benim oğlum daha ayakkabılarım ve eski arabamın koltuk başlığı haricinde bişeye zarar vermiş değil gerçi artık onlarıda bıraktı :D

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs103.snc1/4572_211311425590_695485590_7269207_7958608_n.jpg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2940/67/59/695485590/n695485590_6641625_3463121.jpg

Orhan
11-12-2009, 07:29
ben bekçilik yaparım ama köpek değilim(ivedik hessabı) :D maaş ne vercen.. :D:D
maaş yok karın tokluğuna :D

aklıbaşında çocuk bulmak mesele:D

Üzerinde seleksiyon ve melezleme yapılmış doğal olmayan ırklar sorunlu olabiliyor heleki dövüş savaş vb. agresiflik isteyen işlerde kullanılan ırklarda zaman zaman sorun olabiliyor
Boxer severim güzel ırktır ama kısa tüylü hayvan sıkıntı olacaktır:)

abidin TYPE-R
11-12-2009, 08:12
arkadasım aılene dost evıne bekcı alıcaksan dobermandan baskası yalan hem zekı hem cevık tam bır ev badıgartı suan elımız de ıkıtane dısı erkek yavru var ıstersen hemen ara 05326005232 sana yardımcı olurum alırsın besler banda dua edersın yeter

STeaM
11-12-2009, 08:18
hiç bir çocuğa asla zarar vermeyecek köpektir kangal. sadece senin değil, başkasının cocuguna da zarar vermez. kangaldan daha iyi bir bekçi olmaz.

gündüz yatar dinlenir
bütün gece yatmadan radarlar açık gezinir.

SaFa
11-12-2009, 14:00
bana göre

1-alman kurdu
2-golden

gerçi nasıl yetiştirirsen öyle gider, ben pitbull besliyorum gayet sadık :)

hatta bi örneği var şebek olmuş hayvan :D
http://www.youtube.com/watch?v=2aijrQmo9f0

erkin006
11-12-2009, 14:02
alman kurt veya doberman

ogunozcan
11-12-2009, 14:04
walla benım bı arakdasım ıs arıyodu ona haber verıyım olmassa.

cupra_bkr
11-12-2009, 14:24
kangalı tek geçerim.3 tane var bahçede besliyorum hiç bi konuda sıkıntı çekmedim.rotumda vardı kafayı yedi beni bile tanımaz oldu uyutmak zorunda kaldık.çocuklar için çok daha büyük tehlike.kangaldan şaşma derim.

fsunnetci
11-12-2009, 14:37
K9 alman kurt var bizde çoçuklarla oynamaktan bıkmayan bir köpek..neden kimse K9 yazmamış.bizim köpekte mi var bi gariplik:)

ahmetbaha-drs
11-12-2009, 14:43
K9 alman kurt var bizde çoçuklarla oynamaktan bıkmayan bir köpek..neden kimse K9 yazmamış.bizim köpekte mi var bi gariplik:)
Ben dahil bir çok kişi "Alman Çoban Köpeği" diye yazmış ya işte:) K9=Rütbe..:icon_tup:

brkkksln
11-12-2009, 14:46

k9 eğitim türüdür.
cinsi gsd dir.
bir çok kişi önerdi :)

mmustu
11-12-2009, 14:49
abim bizim pederde veteriner bildiğin gibi.

Alman kurdu yetiştirmeye bağlı olarak biraz asabi olabilir ama ufaktan alıp yetiştirilirse kesinlikle senin istediğin tarzda bir hayvandır.Hem bekçilik yapar hemde tanıdığı ile korkunç eğlenceli olur.

Kangal cüsse bakımından korkunç gelmesin :) yine yavru alıp yetiştirdikten sonra sahibi ve ailesine korkunç düşkün arkadaşlarında dediği gibi gündüzleri yatan akşamları dolaşan bir hayvan olup buda bakılabilir.

Bir diğer cins ise Golden kesiiiinnlikle çoook cana yakın çok uysal korkunç haraketli ve oyuncu çocukların bir numaralı dostudur bu seçenekler arasında müsait yerim olsa alıp bakacağım tek hayvandır.Evde bakmak sorun olur çok tüy döker ama bahçe varsa sıkıntı olmaz.He bekçilik işine gelince tabiki diğer adaylar yanında zayıf kalır.

oğuzk
11-12-2009, 14:57
Rott'lar sorumlu köpeklerdir, biraz agresif olsa bile ufak çocuklara, ufak köpeklere karşı naziktirler + itaatkardır.. rott derim

fsunnetci
11-12-2009, 20:22
k9 eğitim türüdür.
cinsi gsd dir.
bir çok kişi önerdi :)

Ben dahil bir çok kişi "Alman Çoban Köpeği" diye yazmış ya işte:) K9=Rütbe..:icon_tup:

hehe:D aman iyi yaa ole olsun bende bizim köpekte bir gariplik olduğunu düşünmeye başlamıştım.:hahaha:
Arka bacaklarını alçaltıp sinsi sinsi yürüyorlarya o görüntüsüne deli oluyorum bu köpeklerin.Sevmediğim tek bir yanı var tavuk eti yemiyorlar ve çiğ et sevmiyorlar illaa haşlancak mış puehhhhh ;)

redbaron
11-12-2009, 20:51
rot hiç bir zaman kangal kadar koruyamaz.kangal al bence.rot un tipi daha korkunç olsada kangal kadar hırçın değil.ama kapıya koyayım tipi yeter dersen sen bilirsin.rot içeri biri girdimi sadece havlar.kangal ise zincirli olduğu kulübeyi sürükleye sürükleye saldırır:D

SULTANOGLU
11-12-2009, 20:54
abi benimki gibi streetdog al :D dünyanın en çirkin sevimli hayvanı olsun :D

Brs_eg
11-12-2009, 20:58
abi benimki gibi streetdog al :D dünyanın en çirkin sevimli hayvanı olsun :D

:icon_tup:

bakilmasini tavsiye ederm.

http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/bolum/ilan-panosu/yedikuleden-ilanlar/