PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolgu elemanları hakkında

R.I.P
11-12-2009, 15:38
poliüretan köpük gibi donduğunda çok sert olmayan biraz silikon gibi esnek ama silikon gibi çok sıktığımda(bütün tüpten fazlası gidiyor) hava almadan donmama sıkıntısı olmadan kullanabileceğim bir madde arıyorum.köpük sert olduğu için parçalanabilir siyah ve beyaz silikon denedim sadece açıkta kalan yüzeyi dondu iç kısım donmadı.bu malzemelerden pek anlamadığım için önerebileceğiniz bişey varmı?

gkhunk
11-12-2009, 15:42
neresi için kullanılacak onu sorsam? daha iyi yardımcı olabilirim belki.

mikrobalon ile epoksi karıştırmak olası, kimyasal bileşenli olan dolgu malzemeleri hava temasına gerek duymadan tepkimeye girerek donuyor.

R.I.P
11-12-2009, 15:46
neresi için kullanılacak onu sorsam? daha iyi yardımcı olabilirim belki.

mikrobalon ile epoksi karıştırmak olası, kimyasal bileşenli olan dolgu malzemeleri hava temasına gerek duymadan tepkimeye girerek donuyor.
hatta tercihen kokmasın :) araba içinde bi yeri doldurmayı düşünüyorum ama doldurduğumda hava almıyor silikonlar sertleşmedi

sportinger
11-12-2009, 15:47
sıcak silikon olmaz mı.

elpadre
11-12-2009, 15:47
nede kullanıcaksınız ona gore bılgı paylasımı yapıyım

R.I.P
11-12-2009, 15:51
sıcak silikon olmaz mı.
sıcak silikon derken şu sıcak tabancadan çıkanlar sanırım ? olabilir aslında hiç aklıma gelmemişti.
dolguyu yaptıktan sonra o bölgeyi ısıttığımda sertleşebilecek esnek başka bir malzeme varmı peki?

gkhunk
11-12-2009, 15:52
hatta tercihen kokmasın :) araba içinde bi yeri doldurmayı düşünüyorum ama doldurduğumda hava almıyor silikonlar sertleşmedi

epoksi ve polyester v.s. illa kokacak :) ancak resin var, bir dolgu maddesi ile birleştirilerek hacimlendirilip dökülüyor ama tam sıvı olarak düşün. polyester de öyle, mikroballon da gözle görülmeyecek kadar küçük, içi boş yuvarlak toplar, epoksi ile karıştırıyorsun, hafif ve epoksi sağlamlığında bir dolgu oluyor. Model uçaklarda v.s. kullanılır. 30dk epoksi + mikrobalon 100/150 tl ye patlar sanırım, doldurmak için belirttiğin yere gidecek kadar

http://www.hobbylinc.com/htm/pra/pra7000.htm

bu tür yerlerde poliürethan köpük kullanırlar genelde.

R.I.P
11-12-2009, 15:59
epoksi+mikrobalon maliyet ve emek açısından pek uygun gelmedi :)
poliürethan köpük kapı pencere aralarındaki boşluklar için kullanılan sert köpükten farklı bişeymi peki?

gkhunk
11-12-2009, 16:09
epoksi+mikrobalon maliyet ve emek açısından pek uygun gelmedi :)
poliürethan köpük kapı pencere aralarındaki boşluklar için kullanılan sert köpükten farklı bişeymi peki?

yoo, aynı şeyden bahsediyoruz :D ancak kaliteli bir marka alınırsa daha sert olacaktır, adi olanlar bildiğin sünger oluyor.

sportinger
11-12-2009, 16:13
sert degil silikonumsu birşey olacak. ben tampon için kullandım, köpük kalıpta donmadı tam kapalı kalıpta 2 gün bekletim açtım. içi cıvık kalıyo, sıcak silikon cok masraflı oluyo ama iş görüyo. kalıbı dolaba koy daha hızlı etki olur tam kapalı kalıpta.

R.I.P
11-12-2009, 16:14
yoo, aynı şeyden bahsediyoruz :D ancak kaliteli bir marka alınırsa daha sert olacaktır, adi olanlar bildiğin sünger oluyor.
hiç anlamıyorum bunlardan sadece siyah silikonla far vs yapıştırmışlığım var :D poliürethan köpük zamanla dökülme yapar diye düşünüyorum.sıcak silikon deneyeyim birde

sportinger
11-12-2009, 16:20
http://www.youtube.com/watch?v=yyZtBYG0QOg bundan al beraber yapalım bana da yardımcı olursun :D

R.I.P
11-12-2009, 16:30
''Some body got about $50,000 I can barrow to get one these....LOL''
''the printing costs 90$/hour and takes about 4 hours for a model''
alması ayrı dert kullanması ayrı dert :D sıcak silikon en uygunu olur sanırım :)

ATA156
11-12-2009, 16:54
Olm nereyi dolgulucan, macun çekeriz, hallederiz =)

Rockford
11-12-2009, 17:19
intertechnik exnoise 200 öneririm :) yada yüzeye baglı olarak atanın dedigi gibi macun ile çözebilirsin.

Onuralp
12-12-2009, 00:29
http://www.youtube.com/watch?v=yyZtBYG0QOg bundan al beraber yapalım bana da yardımcı olursun :D

Konuyla alakasız ama çok iyimiş...