PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Termal yazıcı-Barkod yazımı için yardım?

mehzent
14-12-2009, 09:09
Arkadaşlar her sorunumuzu cozuyoruz bu sitede, sağolsun herkez bılgısını paylaşıyor bunu cozemedım ve burda bılgısı olanlar vardır dıye dusundum..

Şimdi elimde barkodlar var yuzuklere takılabılecek ufaklıkta ve bunların ustu oldukça parlak tahmınımce bunu termal yazıcı ıle yazmak gerek fakat benım barkod ile işim yok amacım ustune sadece kod numarasını ve gramını yazmak yanı marketlerdekı gibi dıtlatmıycam :)

Barkodların resımlerınıde paylaşıyım..

http://img109.imageshack.us/img109/3815/barkod.jpg

http://img704.imageshack.us/img704/6851/barkod1.jpg

KA®ANLIK
14-12-2009, 09:15
Termal yazıcının kağıdı farklı oluyor yalnız.
yani, termal yazıcı her kağıda baskı yapamaz...

anladığım kadarı ile de bu etiketler RULO biçiminde ve biraz kalın gibi geldi bana.
normal bir termal yazıcının bunu yazabileceğini pek düşünmüyorum.

bu etiketleri aldığınız temin ettiğiniz yer ile görüşme şansınız yokmu?

vkarayel
14-12-2009, 12:24
A4 formatında satılan etiketlerden alıp onlara lazer yazıcı ile çıktı alabilirsiniz elinizdeki bu etiketelere baskı yapmak istiyorsanız termal yazıcı almanız lazım etiketinizinde eni büyük olduğu için 500-600 dolarlık olanlardan almanız gerekir .. tabi karbonu felanda var bunun siz iyisimi bu etiketlerden vazgeçin a4 formatında olanları araştırın lazerde bastırın ..

mehzent
14-12-2009, 12:55
şimdi bu etiketlerden almamın sebebı urunlerı fuar oncesınde yıkamam ve buhar banyosuna sokmam gereklıkı ustundekı parmak ızlerı gıtsın o yuzden onlara bır tek bunlar dayanıyor dıye bılıorum kı bunların topunda 1250 tane var ve 35 euro su an sabahtan berı exelde deneme yanılma yontemı ıle oturtmaya çalışıyorum eğerkı oturtabılırsem o şekılde denıycem ama bakalım normal yazıcının murekkebı cabuk deforme olucakmı bunların ustunde...

Bu barkodu satan fırmada yazıcı var ama nede olsa kuyumculara hızmet verıyoruz mantığı ile 270 euro istiyor bunu alıyım dedım fakat sırf bunla değil birde o makıne sadece onların yazdığı programda calışıyormuş oda 300 euro yanı bır kod yazmak ıcın su an 570 euro vermenın anlamı yok dedım belkı bu tarz bı yazıcıya daha once rast gelen arkadaşalar olabılır dıye sormak ıstedım...

gurcell
14-12-2009, 13:05
Hocam bartender diye bir yazılım var, indir kur. Yeni etiket standardı yarat, direkt bastır.

www.katz.cd diye bir site var, orada arama yap, rapidshare'den link bulur, indir kur.

Ben kimlik kartı, barkod gibi tüm işlerimi bartender ile yapıyorum.

Spawn
14-12-2009, 13:08
phoenix contact ın var thermomark diye bir yazıcısı .. fiyatı biraz okkalı ama incele istersen .. ben şirkette kullanıyorum thermomark

gurcell
14-12-2009, 13:09
Ha yazıcı soruyor isen de Zebranın tlp-2844 diye bir modeli var, fiyatı uygundur.

KSK-VTEC
14-12-2009, 13:15
Labelview var bu işte proftur

vkarayel
14-12-2009, 14:53
Argoxlarında performansı iyidir 200-300 dolara alabilirsin ama bide bunun karbon kağıdı vs si var işletim maliyeti yüksek yani termalin sen lazerde yaparsın arkadaşların dediği programları dene anylabel programınıda kullanabilirsin ... Yazılıma para vermene gerek yok ..

KA®ANLIK
14-12-2009, 15:03
yalnız terman yazıcının yazabileceği türde bir kağıt mı bu arkadaşlar?
yani termal yazıcı her rulo kağıda baskı yapamaz, onun kağıdı özeldir...

MiaMi
14-12-2009, 15:07
Mehmet Ayer barkod ömer benim kankadır. Merterde yerleri her türlü yardımcı olur ben şirketin barkod ve etiket işlerini ona yaptırırım.

http://www.ayerbarkod.com/

Ömer veya Eftal

mehzent
14-12-2009, 15:22
Tesekkurler herkese ılgılendığınız için..

Şimdi biz exelde bunu deneme yanılma yontemı ıle bi şablon cızerek tutturduk bıre bır yazıyor tam ustune ama yazılan murekkep kurumuyor resımdekı gıbı dağılıyor bu barkodun üstü komple parlak ve ben exelde yenı bir kağıt boyu yaratarak bunu yazıcıya verdım 8.8x29.7 yanı bu kağıdı yazıcıya en sağa dayıyarak verıyorum bana bu sekılde cıkartıyor ama sızce ne tur bir yazıcı kullanırsam bu murekkep dağılmaz ve kurur?

http://img706.imageshack.us/img706/2329/75830454.jpg

MiaMi
14-12-2009, 15:59
İnside veya Outside Ribbon basacak bir barkod printerı lazım sana kardeşim.

mmustu
14-12-2009, 16:02
Tesekkurler herkese ılgılendığınız için..

Şimdi biz exelde bunu deneme yanılma yontemı ıle bi şablon cızerek tutturduk bıre bır yazıyor tam ustune ama yazılan murekkep kurumuyor resımdekı gıbı dağılıyor bu barkodun üstü komple parlak ve ben exelde yenı bir kağıt boyu yaratarak bunu yazıcıya verdım 8.8x29.7 yanı bu kağıdı yazıcıya en sağa dayıyarak verıyorum bana bu sekılde cıkartıyor ama sızce ne tur bir yazıcı kullanırsam bu murekkep dağılmaz ve kurur?

http://img706.imageshack.us/img706/2329/75830454.jpg

moruk oki 520-590 işini görür valla yakında olsak yani en azından barkod elimde olsa burada denerdik bizim şirkette

MiaMi
14-12-2009, 16:04
moruk oki 520-590 işini görür valla yakında olsak yani en azından barkod elimde olsa burada denerdik bizim şirkette

Laaa deli nokta vuruşlu printer ile minicik etiketi ne hale getirirsin haberin yok galiba.

mmustu
14-12-2009, 16:07
Laaa deli nokta vuruşlu printer ile minicik etiketi ne hale getirirsin haberin yok galiba.

moruk bizim elemanlar burada basıyolar etikete okilerle :beuj:

kiiii bizde barkod yazıcısıda var parlak barkodlara yazıyorlar ama ayarını kayarını bilmiyorum onun :icon_wack

mehzent
14-12-2009, 16:10
Tayfun abi yarın dediğin yere gıdıcem az once telefonnla gorustuk orası ile ama yıne yukselıyor malıyet fıyatlar 400 euro gıbıymiş

MiaMi
14-12-2009, 16:14
Sen bi git işin detayları öğren orda ödemesinde vururuz kafalarına en iyisini versinler düzeninii kurki bir daha uğraşma.

tutkalı
etiketi
hangi printerda basman gerektiğini öğrenirsin.

Eray Yümsel
14-12-2009, 16:16
tayfun abi benimde kafama vur :(