PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fiesta 2001 1.6 Sport Süspansiyon Sorunu

desperado
02-01-2010, 14:03
Merhaba Arkadaşlar,

Ben bir fiesta 3k sport sahibiyim. Aracın meraklısı olduğumdan hevesle aldım ancak bazı sorunlar yaşıyorum. Süspansiyon sisteminin çok sert olması bunlardan sadece biri. Ustaya gösterdim, benden önceki sahibinin helezonları kestirmiş olabileceğini söyledi. Orjinal yaylarını bulup taktırmalıymışım. Ama ben pek ikna olmadım. Helezon kestirmeyle aracın süspansiyon sitemi bu kadar değişir mi? En ufak kasislerde bile çok aşırı sarsılıyo araç. Bilgisi bulunan arkadaşlar paylaşırsa çok memnun olurum.

Ayrıca, aynı araçtan kullanan arkadaşlarla da tanışmak isterim.

Saygılar,

despe
02-01-2010, 14:22
aynı marka yaylarının kesilmediğiden emin olduğun bi araçla yanyana getir aracını düz zeminde. yayların kesik olup olmadığını anlarsın.

evet yay kesmekle aracın süspansiyonu değiştirir konfor kaybolur.

Dragger
02-01-2010, 14:48
Amortisörlerini sertlestirmis olmasınlar?

Yay kesmekle cok cok sert olmaz otomobil ama amortisör sertlestirdilerse sertlesir.

desperado
02-01-2010, 20:09
Bilgi için teşekkürler. Amortisörlerde sorun yokmuş, baktırdım. Araç normalden biraz daha alçak, lastikler çamurluklara çok yakın.

Emr53
03-02-2011, 14:36
aynı sorunu bende yasıyorum 99 fiesta var bendede ustunde 3.5 luk ap yay var kasisler olsun cukur olsun tangur tungur kafayı yiyicem bu sorunu cozmek için amortisorleri spora ceviricm simdi ozmn birazda olsa kesecegini umut ediyorum

Tayfun-E30
04-02-2011, 10:08
Kesik yay anlasilir baska bir usta dene ayrica sport modeli oldugu icin aracin daha sert normal fiestalara gore.

novalgine22
04-02-2011, 10:12
o gıttıgın usta degılmıs galıba kesık yayı nası anlamamıs kesık yay var sa da amartısoru de etkıler daha cbk patlamasına neden olabılır yayı cok kesersen