PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 noktalı yarış kemeri sorunsalı

-batu-
02-01-2010, 23:35
Arkadaşlar aracıma 4 noktalı yarış kemeri takmak istiyorum, koltuklarım mevcut ama orj kemerle çok da güzel olmuyor. Arka koltukların işlevini bozmadan ve harness bar takmadan nasıl bu kemerin montajını yapabiliriz, hangi noktalar bu iş uygundur??
Ayrıca bu kemerlerden temin edebileceğim bir yer var mıdır??

Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

M_PROJECT
02-01-2010, 23:42
harness barsiz yada arka koltuk kemer noktlarina baglamadan kullanman zor .

-batu-
02-01-2010, 23:47
harness barsiz yada arka koltuk kemer noktlarina baglamadan kullanman zor .

şöyle birşey yapsak mesela, arka koltuk kemer noktalarına bağlasak, sonra koltuğu yerine takıp çıkışlarını arka koltuğun altından yerden alsak? koltukların arkasınada birer bar takıp zemine L çizmesini sağlasak?

M_PROJECT
02-01-2010, 23:49
okadar ugrasmaya gerek yok bence al bi harnessbar kullan , yok olmaz diosan sofor koltugunun arkasina kimse oturmayacak , arka kemer noktalarina baglicaksin .

http://images.turbomagazine.com/features/0201tur_05zoom+Subaru_WRX+Interior_Rear_Seats.jpg

-batu-
02-01-2010, 23:54
harness ı barı custom olarak yaptırmak bir çözüm olabilirmi peki buna ? Kaynak kalitesine, boru kalınlığına vs. dikkat ederek tabiki. ***** e-bayde 150 dolar boru +100 dolar kargo istiyorlar en az.

M_PROJECT
02-01-2010, 23:57
yaptirabilirsin zor bisi degil saglam olsun yeterki

türker42
03-01-2010, 00:04
sanayiye gir yaptır derim, yazık o paraya

drahte1905
03-01-2010, 00:04
Harness barın yada diğer qualife bir yönetmin olmaz ise köprücük kemiklerini kırabilirsin kaza anında

-batu-
03-01-2010, 01:23
peki sanayide tahmini ne kadar alırlan bu iş için? Ayrıca kaynak ve boru konusunda önerebileceğiniz dikkat etmem gereken neler var?

chare
03-01-2010, 01:26
peki sanayide tahmini ne kadar alırlan bu iş için? Ayrıca kaynak ve boru konusunda önerebileceğiniz dikkat etmem gereken neler var?

sanayi işi ile uğraşılmaz bu konularda. özellikle iş emniyet ise....

-batu-
03-01-2010, 01:40
sonuçta demir bir boru olucak, sorunum acaba tutturulduğu yeri kaynak olmadan halledebilecek bir usta varmı, alltaki demirin zaten çok fazla bir etkisi yok kaynak onu idare edecektir. Tek önemli nokta burda borunun metalini yormadan ucunu ezerek oraya bir civata oturtulabilir mi? Bakalım bir iki ustayla konuşup düşünücem.
Yinede teşekkür ederim görüşün için.

Ersin ÖREN
03-01-2010, 02:34
harness ı barı custom olarak yaptırmak bir çözüm olabilirmi peki buna ? Kaynak kalitesine, boru kalınlığına vs. dikkat ederek tabiki. ***** e-bayde 150 dolar boru +100 dolar kargo istiyorlar en az.

Rollcage'lerinde üretildiği dikişsiz ( çekme ) boru kullanmalısın..
Diğerleri kaza anında açılabiliyor.

hddsheriff
03-01-2010, 02:40
Arka koltuğa kimseyi oturtamazsın sert frende bile zarar görebilirler...

ef186
03-01-2010, 04:25
sonuçta demir bir boru olucak, sorunum acaba tutturulduğu yeri kaynak olmadan halledebilecek bir usta varmı, alltaki demirin zaten çok fazla bir etkisi yok kaynak onu idare edecektir. Tek önemli nokta burda borunun metalini yormadan ucunu ezerek oraya bir civata oturtulabilir mi? Bakalım bir iki ustayla konuşup düşünücem.
Yinede teşekkür ederim görüşün için.

bu işi sanayide yanlış kişiye yaptırırsan hayatını yada yolcuların hayatını tehlikeye atıcağını biliyorsun değilmi ?
Türkiyede rallilere araç hazırlayan garajlardan 1-2 tanesi dışında en kıral usta bu usta deseler emniyet oldumu konu güvenemem sanada tavsiye etmem ...
( Savaş hariç :D )

dragstar
03-01-2010, 18:25
arka kemer tokalarının vida yerlerini kullanabilirsin ben öyle yaptım ama arka koltuğu çıkardım gerek yok ztn

Burak SARIKAYA
25-03-2011, 02:29
Çelik çekme demirden yapıtrabilirsin o kadar para vermene gerek yok fakat arkada oturacak kişiler için o boru tehlike arz eder.En güzeli arka koltuk iptali.Sanayiydede yapılabilir.

LegenD-R
25-03-2011, 02:41
Marka Uyumlu Aksesuar Emniyet Kemeri 325 TL (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-takat-emniyet-kemeri-35220477/detay?)

Peki ya bu kemerler? Bunlar için nasıl bir çözüm olabilir?

ulasstoprak
25-03-2011, 09:14
Marka Uyumlu Aksesuar Emniyet Kemeri 325 TL (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-takat-emniyet-kemeri-35220477/detay?)

Peki ya bu kemerler? Bunlar için nasıl bir çözüm olabilir?

Takimin icerisinden orjinal kemerlerinizin montaj yerini sokup mapalarini takiorsunuz sorunsuz bir sekilde kullanabilirsiniz..

Mapa.
http://i1.frsimg.com/images/detailed_images/Takata_EB03_1.jpg

http://cdn3.iofferphoto.com/img/item/178/671/555/takata-racing-harness-f1aef.jpg

suprolla
25-03-2011, 10:27
Takata Harness Fake or Real (how to tell the difference) - Honda-Tech (http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=2451342)

takata alırken dikkat edilmesi gerekenleri yazmışlar bir zamanlar bende alcaktım sonra anladım ki feykmiş alcağım kemer(nasıl olurda 100$ olur diyordum :) )

DENON
25-03-2011, 10:30
hiç uğraşmayın , koltuğun arkadaki tabana baglantı civatalarıyla sıkın olsun bitsin

SifirinciMurat
25-03-2011, 10:37
hiç uğraşmayın , koltuğun arkadaki tabana baglantı civatalarıyla sıkın olsun bitsin

bu doğru bir uygulama değil.

www.sparcousa.com/resourceFiles/16.pdf

3. sayfayı açıp bakın, yatay eksenden yukarı doğru 30, aşağı doğru 5 derecelik bir aralık var. taktıktan sonra bu açının dışında kalacaksa burnunun bile kanamayacağı bir kazadan omurga ezilmesiyle ayrılabilirsin. kemerle şaka olmaz, takarken değil tavsiye verirken bile dikkat etmek gerek.

doush
25-03-2011, 12:40
bu doğru bir uygulama değil.

www.sparcousa.com/resourceFiles/16.pdf

3. sayfayı açıp bakın, yatay eksenden yukarı doğru 30, aşağı doğru 5 derecelik bir aralık var. taktıktan sonra bu açının dışında kalacaksa burnunun bile kanamayacağı bir kazadan omurga ezilmesiyle ayrılabilirsin. kemerle şaka olmaz, takarken değil tavsiye verirken bile dikkat etmek gerek.

Evet.. Benim de aklımda şey vardı, arkayla ön koltuk arasında tabana bir bar yapılıyor.. Adını unuttum şimdi, oraya bağlayacaktım, ama palio cupta yarışan bir arkadaşım ( Uras abi belki sen tanırsın Hüseyin Samet Güngör, CarreraGT'ydi nicki LFS'de) aynen bu açılardan bahsetti ve geriye kalan açılarda kemiklerin kırılabilir demişti.. Sadece görüntü için kafanıza göre bağlayın ama kaza anında hiç hoş şeyler olmaz..