PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto cam ve kasko hakkında ?

nime
07-01-2010, 10:29
Arkadaşlar bir arkadaşımın ön + arka camı kırılmış ve kaskodan değişirmek için beyan yazmış ama gelen exper ön cam yan saniayi arka cam orjinal olduğu için aynen takılsın demiş. Sizce ön cam takılamaz mı ? Dahası poliçelerde cam hakkında yan saniyi diye birşey yazmiyor üstelik biz kasko yaptırırken orjinal diye kasko yaptırıp para veriyoruz !!! Yan sanayi yokken nasıl oluyordu ?

metin
07-01-2010, 11:10
ya bu kaskolara ıyıce uyuz olmaya başladım
ödeme almaya gelınce aslan
ödeme yapmaya gelince kedi oluyorlar

Day Walker
07-01-2010, 11:12
cam yan sanayiyse yan sanayi taktırırlar

araç hangi serviste hangi kasko ve eksper ismi öğrenebilirmisin bi bakalım ne yapabilirm

Sefa_vts
07-01-2010, 11:13
Forumdan bir arkadaşımızın camında taş izi var.. 25 kuruş olan metal para büyüklüğünde kaskodan değiştirme hakkı mevcud.. Öğrendiğimiz kadarıyla kasko yan sanayi cam takıyormuş.. o da değiştirmedi sırf bu yüzden o şekilde geziyo.. uğuldar oturmaz gibi endişeleri vardı..şuan üstündeki cam orjinal bu arada.. Size yapılana bakınca bu normal geldi açıkçası..

nime
07-01-2010, 13:01
Aslında cam konusunda poliçede sadece hasarsızlık bozulmasın diye logosuz cam takılır yazar ama eğer kako bozulacaksa orjinal takmaları lazım. Ama gene bu konuda tecrube yaşamış birileri varsa paylaşsın bizde öğrenelim bu ne ayaktır ? Zira benim angel farlaın yerine orjinal vermişlerdi ee cama gelince neden yan sanayii ?

Cimmeria
07-01-2010, 13:04
Forumdan bir arkadaşımızın camında taş izi var.. 25 kuruş olan metal para büyüklüğünde kaskodan değiştirme hakkı mevcud.. Öğrendiğimiz kadarıyla kasko yan sanayi cam takıyormuş.. o da değiştirmedi sırf bu yüzden o şekilde geziyo.. uğuldar oturmaz gibi endişeleri vardı..şuan üstündeki cam orjinal bu arada.. Size yapılana bakınca bu normal geldi açıkçası..

hangi şirket bu ?

Ben iki hafta önce vti'ımın orjinal ön camını çatlak olduğu için yetkili serviste kasko hasarsızlığım bozulmadan orjinal ön cam ile değiştirdim.

işçili boku püsü 1700 lira fatura çıktı 1 lira ödemedim.

Bence kasko şirketi ve servis ile görüşün gayet orjinal ile değiştiriyorlar.

FaBeRgE
07-01-2010, 13:08
benim kaskomda yan sanayi cam takıyor :o

Day Walker
07-01-2010, 13:10
ben hasar danışmanıyım arkadaşlar

bizde bi kaç firma dışında diğer şirketler yan sanayi cam taktırıyorlar

nedeni ise orijinal 1000 tl iken yan sanayi cam 250 - 350 tl arasında oluyor

hesap ortada neden budur.

nime
07-01-2010, 13:19
hangi şirket bu ?

Ben iki hafta önce vti'ımın orjinal ön camını çatlak olduğu için yetkili serviste kasko hasarsızlığım bozulmadan orjinal ön cam ile değiştirdim.

işçili boku püsü 1700 lira fatura çıktı 1 lira ödemedim.

Bence kasko şirketi ve servis ile görüşün gayet orjinal ile değiştiriyorlar.

Valla şirket adı vermem doğru olur mu acaba ? Ama asıl konu buna hakları yokken nasıl bu hale geldi ? Zira poliçe ortada !!! İşin peşindeyim.

nime
07-01-2010, 13:21
ben hasar danışmanıyım arkadaşlar

bizde bi kaç firma dışında diğer şirketler yan sanayi cam taktırıyorlar

nedeni ise orijinal 1000 tl iken yan sanayi cam 250 - 350 tl arasında oluyor

hesap ortada neden budur.

Tamam ok ama müşteri istemiyor yan sanayi ozaman ne olacak ? Hemde biz arabamıza kasko yaparken yan sanayi indirimi yapılmiyor. Yani kazaa yapsak bize yan sanayi masrafı mı cıkıyor ? Hayır ama cama gelince evet bu nasıl iş :Deli:

STP
07-01-2010, 13:27
benımde on camı kırdılar, aradım napıcam dıye dedılerkı ıster orjınal taktırın servıste ıstersenız anlasmalı yerımıxzde doraglass taktırın. servısın elınde yoktu 2 haftayı bulur dedı, bende dora taktırdım

nime
07-01-2010, 13:32
benımde on camı kırdılar, aradım napıcam dıye dedılerkı ıster orjınal taktırın servıste ıstersenız anlasmalı yerımıxzde doraglass taktırın. servısın elınde yoktu 2 haftayı bulur dedı, bende dora taktırdım

Hmm peki cam fitilleri orjinal mı taktılar ?

Xenomorph
07-01-2010, 13:38
Arayıp Orda Müşteri Temsilcisi Değil Daha Yetkili Biriyle Konuşmak Yada Poliçeleri Evrakları Alıp Gidip Cazlamak Lazım Ben Şahsen Yan Sanayi Takıcam Diyicek Kaskoya Bayağı Bir Cazlarım Sözleşme İptaline Kadar Uğraşırım

brv
07-01-2010, 13:45
Kaskoyla anlaşmalı yetkili servise giderseniz eğer orjinal cam takarlar fakat direk camcıya giderseniz yan sanayi cam takarlar...sağ kapı camlarımın ikiside yan sanayi ve birinde dalgalanma var...sol arkayı kendi cebimden orjinal taktırmıştım...bir senede 3 kere cam patlatılınca sonuncusu bana kaldı....

road runner
07-01-2010, 13:54
2 yıl önce bende arka camımı değiştirdim kasko anlaşmalı oldugu yerlerde cam değişimini yaptırıyor onlarda yan sanayi takıyor.. ben çiftkurtlarda değiştirdim camı 850 lıra fatura tuttu faturayı kasko şirketine yolladım 80 lırasını ben karsıladım :) gerı kalan mıktarı kasko şirketi karşıladı bu şekilde hallettim ben sizde yapabilirsiniz sanırım...

Cimmeria
07-01-2010, 13:59
Valla şirket adı vermem doğru olur mu acaba ? Ama asıl konu buna hakları yokken nasıl bu hale geldi ? Zira poliçe ortada !!! İşin peşindeyim.

Bence yetkili servisle bir konuş sonrada kaskoyla bir konuş ben herşeyiyle orjinal yaptırdım... isteyince yapıyorlar yani...

nime
07-01-2010, 14:10
Arayıp Orda Müşteri Temsilcisi Değil Daha Yetkili Biriyle Konuşmak Yada Poliçeleri Evrakları Alıp Gidip Cazlamak Lazım Ben Şahsen Yan Sanayi Takıcam Diyicek Kaskoya Bayağı Bir Cazlarım Sözleşme İptaline Kadar Uğraşırım

şikayetvar.com sitesine bir caz yap hemen sana alternatif rock ile geri dönerler bunu öğrendim :)

Bence yetkili servisle bir konuş sonrada kaskoyla bir konuş ben herşeyiyle orjinal yaptırdım... isteyince yapıyorlar yani...

Tamam ama herkes aynı papağan gibi ! Şikayet etmek lazım bunları. Aynen dediğin gibi söyledik ama işin puştluğu olacak illa :Deli:

dragstar
07-01-2010, 20:15
allianzda kasko indirimi bozulmadan sınırsız cam değiştirme olağınız var bana telefonda öyle dediler:D ama dora glass ile anlaşmalı

Dragger
07-01-2010, 20:18
Yetkili servise gidin, beyanı orda doldurun onlar iletsin, orjinal cam takılır.

Yan sanayi cam ancak sanayide biryerde taktırırsanız takarlar.

Selman
07-01-2010, 20:29
Sigorta şirketlerine göre değişiyor orjinal ve yan sanayi meselesi. Kasko yaptırıken sormak gerekli camı orjinalmi takıyor yoksa yan sanayimi diye.

Schumi
07-01-2010, 20:55
Cam şirketlerinde listeler var. Misal 307 lere yan sanayi takıyorlar. Bir iki araç daha vardı. Corollanın bir kasasıda öyle. Kasko bedeli ve poliçesi düşük olmasına rağmen camı pahalı araçlarda böyle bişi vardı galiba.

TolgaEsentepe
07-01-2010, 21:44
tampon değişikliği için arabamı kasko ile anlaşmalı yetkili servise bıraktım. ön tamponum orj. değil diye yan sanayi takmak zorundayız dedi exper amca. buna bayağı bi sert çıkışıp tut raporunu arabayı alıp kaskomu iptal ettirmeye gidiyorum sebep olarakda sizi göstericem deyince kuzuya döndü ve onay verdi :) exper ede kasko şirketinede biraz sert çıkmak gerekiyor. yoksa işlerine geldiği gibi davranıyorlar.. İstisnalar tabiki mevcut ;)

_Burak_
07-01-2010, 22:02
Kaskocun tanıdık işi aşmış bitirmiş olsun
Experle kanka oldun mu çıtaları bile boyatıyorsun , daha önce vurulmuş parçayı bile değiştiriyorsun :D
Bakınız şekil A :D
Geyik bir yana bende yan sanayi taktıklarını duydum

nime
08-01-2010, 10:04
Hepinize paylaşımınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Evet işin özü şu poliçenizi okuyun içinde cam konusunda ne yazarsa o işlem uygulanır. Yok bizim anlaşmamız böyle yok biz yerli logusuz cam takarız deseler bile siz orjinal cam taktırın zira buna hakkınız var yeterki hakkınızı arayın. Artık bir yerde bu yağmalama politikasına dur demek lazım.

nime
15-01-2010, 13:04
Ya arkadşlar benim ön camı değiştirken ön cam fitilini yırtmışlar ve tamirci arkadaşım alırken söylememişler Anadolu sigorta ön cam değişikliği gereken durumlarda ön cam fitilini karşılamiyor !!! Gereken kurumlara fax çektim şikayetimi bildirdim vs. Exper elemanları yok efendim biz fitil tedarik etmiyoruz siz Doraglass ile görüşün bla bla bla ?
Bu işin sorumlusu kim belli olacak inşallah ama kaskoluyum diye artık sevinmiyeceğim kesin !! Bilginize azr edilir.