PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vista yüklü laptop'a 7 yükleme problemi

M.A.D
27-01-2010, 19:18
laptoplardan pek çakmam daha çok masaüstü pc ile ilgiliyim :) anlamadığım bi konuyu bilenlere danışmak istiyorum, laptopta vista yüklüydü orjinalden, bu arada markası packard bell.. kendi kurtarma cdleri var vistalı, fakat ben buna 7 yüklemek istiyorum bir türlü beceremedim bios ekranında dvdromu görmesini sağlayamıyorum? boot seçeneklerinde aktif olmuyor yani kendi koyduğu şeyleri görüyor.. 7 yüklemem için ne yapmam gerekli, farklı bi driverı mı var ? normal cd ile yükleyemeyecekmiyim ? yardımcı olurmusunuz :soru:

Aps
27-01-2010, 19:31
dosyanın uzantısı iso mu?
nerodan kopyalamak lazım sanırım ben normal cd e atmıştım dosyayı okumuyordu.
bir ayrıntı daha vardı yazarken içeriği koruyarak mı neydi tam hatırlamıyorum.

ef186
27-01-2010, 19:38
bios dan cd /dvd rom u seçtirir içinede win7 dvdsini koyar res atarsan başlaması gerekir kurmaya ...

Bunu yaptığında kurmuyorsa
1-bios ayarlarını yanlış yapıyor olabilirsin
2-win7 dvd si sorunludur .

Chatin
27-01-2010, 20:34
win7 yi biostan başlatmıyorsun ki.. direk windows un açıkken koy dvd ni ve setup.exe yi tıkla şolen başlasın.

Swift
27-01-2010, 20:43
win7 yi biostan başlatmıyorsun ki.. direk windows un açıkken koy dvd ni ve setup.exe yi tıkla şolen başlasın.

gayette başlatabiliyorsun ama senin dediğinde başka bir yöntem

M.A.D
27-01-2010, 22:13
yalnız ben vistayı silip yüklemem lazım direkt setupa basamam yani öyle oluyormu ?, dediğim gibi biostan seçemiyorum o seçenekler aktif değil , masaüstü pc olsa yapabiliyorum yani istediğim sürücüyü seçip başlatıorum
laptopda yapamayınca takıldım , iso değil direkt cd, daha geçen gün yükledim pc ye gayet sağlam cd,

Schumi
27-01-2010, 22:38

Home Made isolardan yapılan bazı DVD'lerde boot özelliği olmuyo.

Swift
27-01-2010, 22:47
yalnız ben vistayı silip yüklemem lazım direkt setupa basamam yani öyle oluyormu ?, dediğim gibi biostan seçemiyorum o seçenekler aktif değil , masaüstü pc olsa yapabiliyorum yani istediğim sürücüyü seçip başlatıorum
laptopda yapamayınca takıldım , iso değil direkt cd, daha geçen gün yükledim pc ye gayet sağlam cd,

bazı laptoplarda f12ye gelince multiboot seceneği cıkıo
biosa gir belki yazar orda multibootla ilgili birşeyler

oGuZ555
27-01-2010, 22:48
bilgisayarı başlattığında F2...........F12 birine bas (pc den pc ye değişiyor) boot menüsü çıkacak DVD ROM seçeneğine tıklayıp kurmaya başlayacaksın :) kolay gelsin

Edit : "Swift" in mesajını yazdıktan sonra gördüm :rolleyes: