PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple Ipad

Serencebey
28-01-2010, 18:54
Sonunda çıkardılar piyasaya :)

ne dersiniz alınır mı?

Hoş herkes fiyatına baglı dıycek ama bence hakkettigini vericek gibi.

Ben bayıldım acıkcası amerıkada 400$dan baslayan fıyatlarla satısa sunulmus...

http://www.apple.com/ipad/features/

http://images.apple.com/ipad/features/images/safari_hands_20100127.jpg

se®k@n
28-01-2010, 18:57
Cok güzel bişeye benziyo..

XoR
Baz model 429 Usd

Full Olan 829 Usd :)

Şimdi haberlerde izledim fena bişey bence :)

Tunacan
bir pc nin yeriini tutar mı kanka? Birde ekranı hep elde mi tutmak gerekiyor?

Dragger
Ben de dün izlemistim.

Kitap falan da okuyabiliyormussun, zaten internet uygulamaları media vs herseye sahip :)

M_PROJECT
28-01-2010, 18:58
bana tasarimi pek kullanisli gelmedi , surekli elde tutmak gerekli yada bir yere koydugunuzda boyun agrisindan geberirisin , bakacam die .

Shekil
28-01-2010, 18:58
güzelmis valla

yiit
28-01-2010, 19:02
çok güzelde boyutları ne bunun

said_
28-01-2010, 19:04
kullanışlı bişeye benziyo baya iş yapar bu

TarikS
28-01-2010, 19:07
ilk defa gordum simdi, begndim guzel bir seye benziyor.. telefon ozelligi de olsa tadindan yenmezmis :D :D

belki olani da vardir detayli inceleyemedim simdi, sonra bakacagm

M_PROJECT
28-01-2010, 19:09
ilk defa gordum simdi, begndim guzel bir seye benziyor.. telefon ozelligi de olsa tadindan yenmezmis :D :D

9inchlik ekrani kafaya dayamak pek hos gorunmez be tarik ahhaha iki elle tutmak lazim bide :D

berkred
28-01-2010, 19:10
güzel bişey.türkiyede fiyatı uçuk olur heralde:(

TarikS
28-01-2010, 19:12
9inchlik ekrani kafaya dayamak pek hos gorunmez be tarik ahhaha iki elle tutmak lazim bide :D

kulaklik falan ayarlardik bir seyler :p

M_PROJECT
28-01-2010, 19:16
kulaklik falan ayarlardik bir seyler :p

gomlegin cebinden mi cikaracan kim ario die bakmak icin ehhee :D

ofis , depo kullanimlari icin guzel olabilir belki ama surekli elde tutmak can *****i eger baska bi cozumu yoksa .

BERKAY
28-01-2010, 19:16
Hiç kullanışlı durmuyo apple'a söylenecek tek söz var o.ur demişler altına sı.mış o muabbet işte

TarikS
28-01-2010, 19:19

ofis , depo kullanimlari icin guzel olabilir belki ama surekli elde tutmak can *****i eger baska bi cozumu yoksa .

docklar cikar bunun icin de :) laptop yerine kullanilir

XoR
28-01-2010, 19:21
Bunu tek elde kullanmak için kürek gibi el lazım :D

MR.TurboALİ
28-01-2010, 19:27
gene yaptı yapıcağını...:icon_tup:

Chatin
28-01-2010, 19:34
ya herşey iyi hoş da adam sadece nete giriyor hemen "wonderfuuuul" vay efendim bookshelf den kitap seçiyor "amaazing" .. bunları yapmak pek bi amazing olay değil yani.. ha pili 10 saat gidiyor o güzel mesela. bide ulan ne kadar kötülesemde apple.. ki mobil pazarında nokia nın bile eline vermiş bir firma.. apple *** üretse onu bile iyi üretir icabında :)

ReßeL
28-01-2010, 19:46
Bana cok kullanisli gelmedi tasarim olarak. Hem buna bu kadar para vermenin hic geregi yok bence.

mertk
28-01-2010, 19:53
ben cok beğendim vala fakat okumustum biyerde sanırsam haziran 2010 da cıkıcak deniyordu

Schumi
28-01-2010, 23:05
Saçma sapan acaip bişi.

Onurkk06
28-01-2010, 23:26
bune ya donanımlı donanmsız neymiş araba mı alıyoz

said_
28-01-2010, 23:27
bune ya donanımlı donanmsız neymiş araba mı alıyoz

+1000 ilginç bi durum

SULTANOGLU
28-01-2010, 23:30
bence bayagüzelmiş ya laptopun yerini alır

onursumer
28-01-2010, 23:43
bugun herhalde geldimi gelicekmi diye 21315 defa sormuşlardır :D

merak ediyorum nekadar kullanışlı olucak diye ;)

CTG
29-01-2010, 00:23
laptop la alakasi yok da netbooklari bitirdi bnm gozumde :)

bana tasarimi pek kullanisli gelmedi , surekli elde tutmak gerekli yada bir yere koydugunuzda boyun agrisindan geberirisin , bakacam die .

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/01/apple-creation-0384-rm-eng.jpg
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/01/apple-creation-0383-rm-eng.jpg

Berkan
29-01-2010, 00:32
illaki bi ayagı fln vardır dicektim koymuşlar bile :D iphone gibi ısınırsa zaten kol bacak yakar belli bir saatten sonra :D

erkan.dinkcier
29-01-2010, 09:22
Herzamanki gibi muhteşem.

M.A.D
29-01-2010, 09:40

telefon mu ? bu koca monitörü kulağına tutmayı istemezdin heralde tarık :D:D

OnurS
29-01-2010, 16:00
ipod touch un üzerine 9luk ekranı koy, bittide gitti=))bana gereksiz geldi...

Eriador
29-01-2010, 16:06
Nedense Apple ın ürünlerinn hiç birine alışamadım. Ne Ipod una Ne Ipod Tocuh una ...
Ipod Touch kullanıyorum 16 gb ( 2. el aldım 70 dolar verdim yoksa piyasadaki parayı kesinlikle hak etmiyen birşey ) müzik atması bi dert etmesi bi dert yok itunes kur yok dosyaları dğeiştir vs vs vs .. Ayrı paraya Microsoft un bi tanbe var takıyorsun usp den anında görüyor pc cat cat yükle uğraşmak yok kasmak yok.

bide apple ın o beyaz klavyeleri yokmu ufacık .. 1 tusa basıcam diye 3 harf cıkıyor ... sade gzl görünüyor olabilir ama kullanım bakımından laptop klavyesinden beter

deeperblack
29-01-2010, 16:08
Hala eksikleri var gibi görüyorum. Camera vs. Birde apple ın ilk çıkardığı ürün alınmaz :) Bkz. Iphone vs. Iphone 3G

Diyadin
29-01-2010, 16:08

Aklıma Starbucks'taki tiki concon tayfası geldi. Kulaklarına bunu dayamış şekilde :D

Eyüp
29-01-2010, 16:10

Cok güzel olur :)

[RaCeR]
29-01-2010, 16:20
internette eksiklerine dair bi haber okumustum flash destegi yokmus,usb girisi icin ayrı para ödüomussun,camerası fln yok vs bunun gibi netbooklar daha kullanıslı duruyor suan için

atilatilgan
14-03-2010, 00:04
iPad hakkında tüm merak edilenler...
http://www.erkekadamiz.biz/ipad-nedir-740.aspx

SULTANOGLU
14-03-2010, 00:06
bencede gayet güzel ya hakkaten heves oldum :D sanki alıcakmışım gibi

onursumer
14-03-2010, 00:22
basit işler için kullanışlı olabilir ozellikle bu netbook almak isteyen apple kullanıcıları için kaçırılmaz bir urun

ama tr ye geliş fiyatları çok uçuk olucak :D

.::EmrE::.
14-03-2010, 00:24
iPhonedan hiçbir farkı yokmuş gibi geldi bana..Flash yoksa yine hiçbir işe yaramaz webde..gereksiz bir alete benziyor..Bir netbook bundan çok daha iyi işler yapar.

edit: Gereksizliğin daniskası.

Artılarını şöyle sıralamak mümkün:
1. İnce, küçük, hafif vs özellikleri ile dünyanın en kaliteli işçiliği ?? (neye göre en kaliteli işçiliği??)
2. Çok şık ve hızlı kullanıcı arayüzü (hiçbirşey olmadığı için olabilir mi? Multi process bile yok.Ayrıca nesi çok şık? iPhone un aynısı ula.)
3. Kusursuz çalışan takvim, tarayıcı, mail, müzik, video, fotoğraf, harita uygulamaları
4. Çoklu dokunma özellikli yüksek kontrastlı LED ekran
5. Firmanın iddiasına göre 10 saat gibi yüksek video izleme, kablosuz bağlantıyla internette dolanma, müzik dinleme süresi
6. Kullanmadığınız sürece 1 ay kadar bekleme süresi vaat etmesi.
7. iPhone uygulamalarıyla tam uyumluluk
8. iTunes Store, App Store, iBookstore ile zengin içerik erişimi
9. Youtube HD video oynatabilme
10. Hareket sensörü, pusula, kulaklık, mikrofon

Yukardakilerin hepsi zaten iPhone da mevcut. Yapmayın Allah aşkına. Kusursuz çalışan takvim,mail,müzik ve harita uygulamaları şu an neredeyse en dandik alette bile var.
10 saat boyunca video kimse izlemez,internette flashsız hiçbirşey neredese yapılmıyor artık..1 ay kadar beklese ne olur beklemese ne olur telefon sanki??

Bunlar da şimdilik dezavantaj gibi görünenler:
1. Adobe Flash bile yok, internet tarama deneyiminin ‘flash’sız ‘muhteşem’ olması beklenemez.
2. Genişletme slotları yok (kart okuyucu, USB slotu vs), dolayısıyla foto veya başka dosyaları makineye aktarmak için mutlaka Macbook, iMac veya iTunes yüklü PC kullanmak şart. Yani günümüz Windows uygulamaları gibi tak-çalıştır ve sürükle-bırak yapamıyorsunuz.
3. Dahili hoparlörü var ama stereo olup olmadığı belli değil.
4. iPhone gibi aynı anda iki uygulamayı çalıştırmak mümkün değil. Örneğin internette dolaşırken veya e-kitap okurken aynı anda bir radyo uygulamasını açıp radyo dinleyemiyorsunuz.
5. Küçük de olsa bir web kamerası yok. Dolayısıyla görüntülü sohbet imkânı standart donanımla bulunmuyor.
6. Bluetooth’u sadece kulaklık ve klavye gibi çevre birimleri için kullanabiliyorsunuz. Başka bilgisayar veya telefonlarla dosya transferi mümkün değil.
7. Ne kadar kaliteli olsa da geri aydınlatmalı ekran, e-kitap okuyucularının gözlerini bir hayli yoracaktır. Bunun için özel görüntüleme teknolojisi kullanan Kindle karşısında avantajlı sayılmaz.

Eksiler neden saçma oldugunu söylüyor bence. Hiçbir şekilde bir laptopla,laptopu geçtim netbook ile bile mukayese edilmeyecek kadar özelliksiz bir cihaz.

Yine apple'in çıkardığı boş ama deli gibi satacak bir ürün kanımca.
Hiçbirşey bağlayamadıktan sonra ve diğer PCler ile iletişim halinde olmadıkça ne işe yarayabilir? Sadece kitap okumak ve müzik dinlemekten başka? Açıkçası bana dünyanın en gereksiz aleti gibi geldi.

1GHz işlemci mi istiyorsunuz? Alın bir HTC HD2. Telefonda bile bunda olmayan yüzlerce özellik mevcut.

Kakus
14-03-2010, 01:26
Modaya meraklıysanız alın.
Bayanların "aaayyy çocuğun aypedi var yaa" demelerini istiyosanız alın.

Eğer bu tarz istekleriniz yoksa "geçiniz"

hotsauce
14-03-2010, 02:22
Turkıyede satar ya yınede. Özentı tayfası zaten ozellıklerı varmı yokmu bakmaz bıle ipad mı tamam 10 numara.

Caesar
14-03-2010, 08:10
Ya bunun özentilikle falan bi alakası yok aslında. Alet bir devrim yaratacak herkesde görecek. IPhone çıktığında da böyle olmuştu.

Yanlız şu hali çok boş aletin. Şu anda almak saçma olur. Biraz daha gelişince herkesin elinde bir tane ipad olacak. Çünkü kullanımı çok basit ve hayatı kolaylaştırıyor.

Laptop gibi windows açılıyor, ha açıldı ha açılacak derdi yok. Mouse derdi yok, Klavye derdi yok. Kolaylıkla heryere götürülebilir. Laptopu taşımak bile bir angarya artık.

İleriki versiyonlarında dediğim gibi bir devrim yaratacak.

GKS
14-03-2010, 08:59
ne ki bu ne işe yarar

said_
14-03-2010, 09:12
iphone gibi olur ilk model boş sonradan geliştiriyolar (gerçi hala iphone dolu değil ya ) usb olsa eywlh ama şuan bi işe yaramaz

Ludacris
14-03-2010, 11:02
abi epıl firması çakal ötesi. aypon dada gördük aynı specteler. tmm bizde aypon aldık ama 2el ama 1 aylık garantili 1200lira 3gs 16cigabayt
araba marka, fiyatta o bicim ama ne sunroof var ne deri koltuk var.

14-03-2010, 12:46
Ya bunun özentilikle falan bi alakası yok aslında. Alet bir devrim yaratacak herkesde görecek. IPhone çıktığında da böyle olmuştu.

Yanlız şu hali çok boş aletin. Şu anda almak saçma olur. Biraz daha gelişince herkesin elinde bir tane ipad olacak. Çünkü kullanımı çok basit ve hayatı kolaylaştırıyor.

Laptop gibi windows açılıyor, ha açıldı ha açılacak derdi yok. Mouse derdi yok, Klavye derdi yok. Kolaylıkla heryere götürülebilir. Laptopu taşımak bile bir angarya artık.

İleriki versiyonlarında dediğim gibi bir devrim yaratacak.

Yok abi ya ne devrimi allah aşkına :) Windows açıldı derdi yok,ancak Windowsta yaptıgın hiçbir işlemi bunda yapamıyorsunki.Mouse olmaması hadi tamam+klavye olmaması da güzel ancak diyorum ya laptopun yaptıgı hiçbir işlemi yapamıyor,yapamazda.
VGA girişi yok,Ethernet yok,USB yok,HDMi yok,vs vs..İstediğim programı çalıştıramadıktan sonra ne yapayım yanımda böyle bir aleti :)

bilalMW
14-03-2010, 12:50
İyi bir ekran kartlı bir laptop'a tercih etmem bunu. :)

14-03-2010, 12:51
İyi bir ekran kartlı bir laptop'a tercih etmem bunu. :)

Onu geç,500 TL lik 1.6 GHz işlemcili netbooka bile tercih etmem ben :D

Düşünsenize ya , bnim telefonun özellikleri ile aynı aletin özellikleri..Sırf HTC için demiyorum birkaç tane daha var piyasada 1GHz telefon,576MB Ram var , kapasitif ekranlı...
800x480 çözünürlük var bende de. Müzik,video desen onlar da var. Opera + Flash Destekli Skyfire var , internet de mevcut yani. EE ne kaldı, Fotoğraf da çekebiliyorsun.
+ USB girişi ve hafıza kartı var + GPS :D
Ne farkı var şimdi Allah aşkına telefondan :D Sadece ekranı büyütülmüş versiyonu işte..Bir devrim göremedim ben yani :P

Frid
14-03-2010, 13:08
popüler kültür işte :D

bi tanıdıgım ifone yolladı kayıt ettiriver diye çok dandik bişey hiç begenmedim :D iyiki yollamış telefonumu yeniden çok sevmeye başladım :D