PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vergide MTV İndirimi ile ilgili

ukku
09-02-2010, 12:05
2-3 hafta önce sigortadan almış olduğum belge ile vergi dairesine başvurumu yaptım, işlem tamam, şubatta sisteme işlenmiş olur dediler,
şimdi bakıyorum hala indirim yansımamış.. hatta bi de faiz işliyor her geçen gün..
var mı başka indirim bekleyen? sonuç alan?

KA®ANLIK
09-02-2010, 12:43
ortada bir saçmalık var bence;
bende bu vergi indiriminden yararlanmak için sigortadan aldığım kağıt, yazdığım dilekçe ve ruhsat fotokopilerimle geçtiğimiz ay içinde vergi dairesine gittim.

vergi dairesindeki memur evrakları kontrol etti ( Kadıköy Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi [dersaneler sokağındaki, boğanın orda] )
evraklarda bir eksik yok dedi, aldı sisteme girdi...
İşlem tamam dedi,
kontrol edebilirmiyiz dedim, kontrol ettik ok dedi çıktım.
15 dakika sonra işyerime geldim, internet vergi dairesinden ( gib.gov.tr ) araç bilgilerimi girdim, VERGİ İNDİRİMİ sisteme girilmişti.

kredi kartı ile ödememi yaptım.
işlemim tamamlandı.

öyle dedikleri gibi bir bekleme söz konusu değil yani.
bence bir daha irdeleyin olayı...

RCkid
09-02-2010, 13:06
ben hiçbir başvuru yapmamama rağmen sistemde indirimli çıktı, alt dilimden ödendi

myredline
09-02-2010, 13:12
Utku bır sacmalık var bencede ben sıgırtadan yazı aldım sonra vergı daıresıne gıttım hemen ısleme koydular 1. Bandrolü odedım(260tl)

KA®ANLIK
09-02-2010, 13:52
ben hiçbir başvuru yapmamama rağmen sistemde indirimli çıktı, alt dilimden ödendi

evet bazı modeller kendiliğinden indirimli çıkıyor.
benim pederin araba da Vectra B 2.0 o otomatik olarak indirimli çıktı...

çok kullanılan ve bu durumda olan arabalarda herhalde önceden giriş yapılmış diye düşünüyorum.

ukku
09-02-2010, 18:14
benimkinde bi aksama var sanırım, en yakın zamanda gidip kontrol edeyim..

CLIORS
09-02-2010, 18:58
indirim kagidini almak zaten basli basina olay, 2 ayri sirketle denedim 1 si 25 gune alamadi digeri 5 gune aldi. Isi saglama almak icin 400 lira ilk taksidi ust dilimden odedim, simdi indirimi islemisler 10 gun sonra gidip kalan 100 lirasini verip bu seneyi kapatmayi planliyorum. Utku indirim aninda gorunuyor bakarsan iyi olur, benim gibi mahsuben odersen o zaman biraz zaman alir.

barışbazan
09-02-2010, 19:47
merak etmeyin ben de 40 gün bekledim aradım hala işleme koymamışlardı:)Azcık fırça yiyince 10 güne yolladılar hesabıma ordaki memurun keyfine kalıyor yani:)

fsunnetci
09-02-2010, 19:54
ya bu memlekette neden herşey sorunlu işliyor anlamıyorum.inanın bende bu devletin kurumlarına olan güvensizliğimden dolayı hiç uğraşmadım 80-100 fazla veririm dedim uğraşmadım:o

Vtec_2
09-02-2010, 19:56
Geçen gün yaptırdım bende indirim işledi...İndirimin işlememesiyle ilgili olarak bir evrak veriyorlar motorlu taşıt vergi dairesinden orada acente bılgılerı arac sahıbı bılgılerı ve arac bılgılerı yazılıyor...Eğerki orada bırtane bılgı atlanırsa örn.acente tescil numarası ki acenteler bile kendı numaralarını bılmıyorlar o zaman sisteme giriş yapamıyor memur.

ukku
09-02-2010, 23:12
Geçen gün yaptırdım bende indirim işledi...İndirimin işlememesiyle ilgili olarak bir evrak veriyorlar motorlu taşıt vergi dairesinden orada acente bılgılerı arac sahıbı bılgılerı ve arac bılgılerı yazılıyor...Eğerki orada bırtane bılgı atlanırsa örn.acente tescil numarası ki acenteler bile kendı numaralarını bılmıyorlar o zaman sisteme giriş yapamıyor memur.

tüm bilgileri doğru bi şekilde girdik ve teslim ettik..
bişey düzgün gitse şu memlekette zaten..

SONE-R
26-02-2010, 08:59
sonuç ne oldu? vergiye kaç lira ödedin?

ukku
26-02-2010, 09:05
vergi dairesine bi daha gittim, arkadaki daha yetkili adamların birisi ile görüştüm, aracımın her tarafta farklı isimle kayıtlı olmasından dolayı indirim yapmamışlar. normal prosedür ruhsat değiştirme, ama biraz sohbet sonucu bağladım adamı :)

Artık 407 TL yerine 263 TL ödüyorum..
Hatta geçen seneki 2. bandrolü indirimsiz yatırdığım için ordaki fazlalığı da bu seneye aktarıyorlar.. İlk bandrol 128 TL oldu böylelikle :)

SONE-R
26-02-2010, 09:06
2002 RS lerde bu indirim var mı?

clioGT
26-02-2010, 09:07
hey maşallah valla:)

ukku
26-02-2010, 09:08
Vergi dairesine kayıtlı olan: CLIO 2.0 RS
Kasko değer listesinde : CLIO 2.0 16V SPORT
Ruhsat : CLIO2 ORS 16V AT

Adam demez mi senin araban otomatik, listede öyle bi araba yok, ondan indirim yapamıyoruz :D

ukku
26-02-2010, 09:11
2002 RS lerde bu indirim var mı?

2002'lerde şu an yok.

Temmuz vergisinde ya da 2011 Ocak vergisinde tekrar bakmak lazım..

imparatoR
26-02-2010, 09:15
nasıl bi indirim durumudur bu ya :soru:

SONE-R
26-02-2010, 09:16
2001 RS leri şimdi daha çok sevmeye başladım.. 407 lira vergi gözümü korkutmuştu :D :D

ukku
26-02-2010, 09:16
nasıl bi indirim durumudur bu ya :soru:

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=44200

cemo306
26-02-2010, 09:21
bu mtv indirimi muhabbeti nedir??? bende gti var...yazılanlardan anladığım kadarı ile 2000cc araçlardan bahsediyosunuz???bilen varsa anlatabilir mi?*

ukku
26-02-2010, 09:22

bu mtv indirimi muhabbeti nedir??? bende gti var...yazılanlardan anladığım kadarı ile 2000cc araçlardan bahsediyosunuz???bilen varsa anlatabilir mi?*

üstte yazdım bak, orada açıklaması var..

imparatoR
26-02-2010, 09:22

fazlasıyla açıklayıcı oldu kaçırmışım teşekkürler.

SifirinciMurat
26-02-2010, 09:33
aynısı benim de başıma geldi. ruhsatta 2.0 16V yazıyor, kasko değer listesinde 2.0 16V SPORT ama inat ettim paramı kaptırmayacağım diye aldım sonunda.

sigortacıdan kasko değer formunu aldım, gittim önce. tabi ruhsat ile liste farklı olduğu için vermediler. ee ne olacak? ya renault bu arabanın sport olduğuna dair belge verecek ya da tsrsb arabaya değer biçecek. dedim bunun değer biçmesi bitmez gideyim renoya. gittik izmirdeki en büyük renoya, orada da muhatap bulmak mümkün değil, servis şefi mi bişey bulduk anlattık derdimizi. resmi evrak belge melge deyince gözü korktu aman efendim biz yapamayız da merkeze gidin de... içimden saydırıp geri döndüm tekrar sigortacıma. tsrsb'ye başvurduk değer biçsinler diye, bu arada 20 gün bekledik tabi. kazık fiyattan vergiyi de ödemiş bulunduk.

20 gün sonra evrak geldi, ne olur ne olmaz diye ruhsat fotokopisi ve dilekçe de alarak gittim yine vergi dairesine. tabi olmadı yine. neymiş eski form da getirilecekmiş. ulan dedim, demedim tabi de burada desem iyi dururdu, hani eski formdaki araç adı benimkiyle farklıydı da o form geçersizdi? olsun onu da istiyoruz dediler. parayı vermeyecekler ya güya. neyse tekrar dünyanın yolunu gittik sigortacıya tekrar bir form aldık geldik. daha sonra nasıl olduysa elimdeki 5 kağıt bir yarım saat içinde 30 kağıda kadar çıktı, yaklaşık 20 müdür yardımcısı ve şef dolaştıktan sonra işlemi tamamladık. ödediğim fazla tutarı da ikinci taksitten düşürttüm. şimdi bakınca 119 lira mı ne görünüyor. temmuzda bayağı bir sevineceğim.

şu işlem çok rahatlıkla birkaç satır kod yazarak kimseyi evinden bile çıkarmadan yapılabilir ama bu işe adanmış en az 20 kişi çalışıyor onlar da böyle yokuş yapıyorlar. son birkaç yılda gördüğüm en verimli hizmet sistemiydi. neyse, paramı kaptırmadım, mutluyum huzurluyum.

cemo306
26-02-2010, 09:36
eyw saolasın sitede aksaklık var ama bende takip edicem...

ukku
26-02-2010, 09:37
aynısı benim de başıma geldi. ruhsatta 2.0 16V yazıyor, kasko değer listesinde 2.0 16V SPORT ama inat ettim paramı kaptırmayacağım diye aldım sonunda.

sigortacıdan kasko değer formunu aldım, gittim önce. tabi ruhsat ile liste farklı olduğu için vermediler. ee ne olacak? ya renault bu arabanın sport olduğuna dair belge verecek ya da tsrsb arabaya değer biçecek. dedim bunun değer biçmesi bitmez gideyim renoya. gittik izmirdeki en büyük renoya, orada da muhatap bulmak mümkün değil, servis şefi mi bişey bulduk anlattık derdimizi. resmi evrak belge melge deyince gözü korktu aman efendim biz yapamayız da merkeze gidin de... içimden saydırıp geri döndüm tekrar sigortacıma. tsrsb'ye başvurduk değer biçsinler diye, bu arada 20 gün bekledik tabi. kazık fiyattan vergiyi de ödemiş bulunduk.

20 gün sonra evrak geldi, ne olur ne olmaz diye ruhsat fotokopisi ve dilekçe de alarak gittim yine vergi dairesine. tabi olmadı yine. neymiş eski form da getirilecekmiş. ulan dedim, demedim tabi de burada desem iyi dururdu, hani eski formdaki araç adı benimkiyle farklıydı da o form geçersizdi? olsun onu da istiyoruz dediler. parayı vermeyecekler ya güya. neyse tekrar dünyanın yolunu gittik sigortacıya tekrar bir form aldık geldik. daha sonra nasıl olduysa elimdeki 5 kağıt bir yarım saat içinde 30 kağıda kadar çıktı, yaklaşık 20 müdür yardımcısı ve şef dolaştıktan sonra işlemi tamamladık. ödediğim fazla tutarı da ikinci taksitten düşürttüm. şimdi bakınca 119 lira mı ne görünüyor. temmuzda bayağı bir sevineceğim.

şu işlem çok rahatlıkla birkaç satır kod yazarak kimseyi evinden bile çıkarmadan yapılabilir ama bu işe adanmış en az 20 kişi çalışıyor onlar da böyle yokuş yapıyorlar. son birkaç yılda gördüğüm en verimli hizmet sistemiydi. neyse, paramı kaptırmadım, mutluyum huzurluyum.

Sen biraz gaddar bi memura denk gelmişsin.. Neyse ki hallolmuş geçmiş olsun.. Hakkını yedirmemek güzel :)
Benim araç ruhsatta AT yazıyor, memur senin araban OTOMATİK VİTES dedi :D
Ama biraz tatlı dil, biraz sohbet.. Abi be kocaelide öğrenciyim, git gel zaten dünya yol parası tutuyor, bi daha gidersem indirim aldığıma değmeyecek falan dedim.. Zaten RS Renault Sport demek.. AT'yi de yanlışlıkla yazmışlar, bu arabanın otomatik vitesi hiç üretilmedi öyle böyle.. Bi yarım saat güreştik, neyse sonunda halletti sağolsun..

SifirinciMurat
26-02-2010, 09:40
eskiden tüm arabalarımda başka ilin plakasını kullanıyordum, orada işlemler rahattı. küçük yer olunca daha bozulmamış herhalde ki iyi niyet hoşgörü vardı. bu sefer aklıma tüküreyim gittim 35 plaka aldım. askerde görmedim böyle bir ortam, hayt huyt oraya git buraya git ona imzalat buna onaylat. :)