PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektirik Sorunu

Frid
09-02-2010, 21:36
Arkadaşlar son amanlarda elektriklerimiz çok gidiyor ve sürekli voltaj düşmeleri oluyor ve sanırım bu istanbul geneli böyle , neden böyle oldugu hakkında ise belki yanılıyorum ama
şu elektirikli ısıtıcılar ufo vb gibi ekipmanlar yüzünden diye düşünüyorum.

Sizlerin fikri, bilgisi veya düşüncesi varmı ?

İstanbul Eyüp Yeşilpınar.

CRUEL
09-02-2010, 21:41
bulunduğunuz yere bağlı trafo yetersiz kalıyordur.Yeni trafo eklenmez yada büyütülmezse elektronik cihazlarınıza dikkat edin.Durumunuz varsa voltaj yükseltici alın.yer neresi tam olarak?

Frid
09-02-2010, 21:47
bulunduğunuz yere bağlı trafo yetersiz kalıyordur.Yeni trafo eklenmez yada büyütülmezse elektronik cihazlarınıza dikkat edin.Durumunuz varsa voltaj yükseltici alın.yer neresi tam olarak?

İstanbul Eyüp Yeşilpınar.

daha 1 sene oldu tarafo yaptılar çok yakın mesafede 2 tarafo var.

MKT
09-02-2010, 22:06
semt civarında aynıysa taktıkları trafolar yetersizdir ama sadece sizin oturduğunuz evde yada binada mevcutsa kendi panonuza baktımanızı tavsiye ederim.ufak çaplı ucuz bi regülatör alsanız kafanız çok rahat olur.aslında herkesin evinde olması lazım.elektronik ve beyaz eşyalar için.anlık voltaj dalgalanmaları ve topraklamanın zayıf olması(yada yüksek olması) hem cihazları yakar hem evdeki tesisatı maazallah

ali_utku
09-02-2010, 22:07
küçük trafolarsa yetmeyebilir.2 side yetmiyodur belki.hatta yakınlardaki trafo binasındaki hücrelerde arıza da olabilir.elektrik arızaya mutlaka haber verin.yardımcı olacaklardır.

Frid
10-02-2010, 00:18
teşekürler arkadaşlar.

TünayK
10-02-2010, 00:20
bizim malıkanede hic boyle problemler yok...gecen gun saatımı sattım 4 tane jenerator aldım...

ömerve
10-02-2010, 00:22
bende eyüpte oturuyorum..bu ara iyi ama geçen hafta günde 2 kere gidiyordu.
ekran kartımı yakmıştım bu gidip gelmeler yüzünden.