PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : “İstanbul’da bisiklete binene yaratık gibi bakıyorlar”

nime
16-02-2010, 15:49
Bisiklet kullanan birisi olarak ilgimi çekti okumanızı tavsiye ederim :)

http://www.milliyet.com.tr/-istanbul-da-bisiklete-binene-yaratik-gibi-bakiyorlar-/pazar/haberdetayarsiv/16.02.2010/1198648/default.htm?ver=01

MiaMi
16-02-2010, 15:52
Ve sende her sabah 20 km bisiklet çeviriyorsun.

nime
16-02-2010, 15:54
Ve sende her sabah 20 km bisiklet çeviriyorsun.

Valla her gün 4 saat trafik çekmektense Yaratık olurum daha iyi :D
ama bu başka bir aşk kardeşim :) Bu arada 50 km çeviriyorum :p

delsolemrah
16-02-2010, 16:13
bende motorsikletle günde 80 100 km çeviriyorum :D nime helal olsun bizim türk halkı biraz tembel gerçi istanbul yedi tepe in çık zor bisikletle tork gerekiyo :)

Eyüp
16-02-2010, 16:15
Gercekten öyle :)

Bisikletle gezmek gibisi varmı :D

ömerve
16-02-2010, 18:22
çok ciddi kültür farkı var arada,"bazı şeyleri aşmak"deyimi buna denebilir işte.
bizde lüx arabalara binmek toplum içinde statü göstergesi,işemeye bile arabayla giden bir millet olduk burası ayrı birşey.
Ama hollanda'da insanlar otomobillerini çok acil durumlarda kullanıyor,bisiklet hayatlarına tamamiyle dahil olmuş.

ygtkrmdnz
16-02-2010, 18:29
Bisiklet çok keyiflidir aslında yakın yerlere giderken en mantıklı araç hem vücut sağlığı açısından hemde verdiği keyif..

ahmet3425
16-02-2010, 18:31
takım elbiseyle bisiklete binene bende donup bakarım:D

ama saka bi yana bisiklet zor yaw cevir cevir nereye kadar scooterım var gunde ortalama 50 km yapıyorum sıkıntı yok:)

timucintt
16-02-2010, 18:34
Küçükken Almanyada yaşarken bende hep bisikletimle gezerdim... neden mi ? Adamların kasabalar arasında bisiklet yolları bol dümdüz ovalar şehirler. Tepe yok birşey yok kasabalar arası mesafe kısa trafik bilinci TAM... doğal olarak insanlarda bisiklete yöneliyor, Hemde aynı zamanda spor ;) ... 5-10 kmlik yollar için insanlar orda arabayı çalıştırmazlar. bisiklete binerler. Ama bizde 500 metrelik yol için bile araba kullanırlar. Ama istanbul gibi tepesi bol bir şehirdede bisiklet kullanmakta çok zor tabiki. ama sahil taraflarında yaşayanlar için bisiklet bir seçenek olabilir.

delsolemrah
16-02-2010, 18:38
valaya sabah yıkanmışın giyinmişin mis gibi :) 25 km 50 km uzakta iş yeri misal gidene kadar insan terler bilmem anlatabildimi . motor daha mantıklı ben motor kulanıcısıyım her deliye girer park sorunu olmaz ama tırafikte saygı yok motorlulara bunun sebebnide eyitimsiz bazı kuryeler ,kasaplar saçma sapan kulanıyolar :)

_sinan_
16-02-2010, 19:17
çok güzel bişey bence , biz 3-4 arkadaş fena sarmıştık , her cuma akşamı sahile inip alkol yapıyoduk , inanılmazda zevkli oluyodu :D (nekadar doğruysa artık) hatta o ara kozyatağından şileye-dragosa zevk için araba yerine bisikletle gittiğimi biliyorum , ama bi bırakınca bidaha başlamak zor , ama tekrar bisiklete başlamak istiyorum , ayrıca 2-3 ay haftada 2-3 gün binerseniz inanılmaz kondüsyon oluyo , cidden çok daha dinç olduğunuzu farkediyosunuz..

turbo&quattro
16-02-2010, 19:30
Gecenlerde restauranta bisikletleriyle gelen Baltimore belediye baskani ve yardimcilarii....Bir yandada ayrani yok icmeye ......................... olan sevgili turk halki.....Ne desek bos.

nime
17-02-2010, 09:21
bende motorsikletle günde 80 100 km çeviriyorum :D nime helal olsun bizim türk halkı biraz tembel gerçi istanbul yedi tepe in çık zor bisikletle tork gerekiyo :)

Ahaha :D motorla çevirmek bayağı zor olmalı ama :D
Yedi tepe falan tırşka gelir bana gçen yaz sadece 5000 km yol yaptım :)
Bir yerden sonra Lance moduna geçiyorsun :)

çok ciddi kültür farkı var arada,"bazı şeyleri aşmak"deyimi buna denebilir işte.
bizde lüx arabalara binmek toplum içinde statü göstergesi,işemeye bile arabayla giden bir millet olduk burası ayrı birşey.
Ama hollanda'da insanlar otomobillerini çok acil durumlarda kullanıyor,bisiklet hayatlarına tamamiyle dahil olmuş.

çok iyi değerlendirme dostum :icon_tup: ama bir keyfini yaşasalar ahhh derler ama merak yok :p Şöyle yaz günü işe giderken sahilden mis gibi deniz kokusu güneş doğumunu izlemek çok güzel oluyor arkadaşlar. Herkes trafikten bezmiş suratlar beş karış derken ben bütün neşemle hayatımın yeni gününe süper bir şekilde başliyorum.
Ruh sağlığı + beden sağlığı için herkese tavsiyem. Zaten bir zaman sonra sistem insanınsan ayrılıp herşeyinle fark ediliyorsun :p

Gercekten öyle :)

Bisikletle gezmek gibisi varmı :D

Hatırladın mı çocukluk günlerini ? Bizim için hayata ilk defa ayaklarımızı yerden kesen arçtı bisiklet :p Ben o günlere geri döndüm.

nime
17-02-2010, 09:42
hollandanın sımgerı her yerde bısıklet var nedenı yazıyım cok pahalı olan otopark ucretlerı ondan dolayı hollanda halkı bısıklete bınıyor

Bize de lazım aslında bu ne kardeşim arabamız var ama gidemiyoruz !!!

Bisiklet çok keyiflidir aslında yakın yerlere giderken en mantıklı araç hem vücut sağlığı açısından hemde verdiği keyif..

Aynen dostum başka bir şey :D

ama saka bi yana bisiklet zor yaw cevir cevir nereye kadar scooterım var gunde ortalama 50 km yapıyorum sıkıntı yok:)

İşte amaç da bu ya işte ? Biz emek denen şeyin karşılığını çoktan unutmuşsuz !!! Emek sarf ederek gitmek herkesin harcı değil ama zor da değil 

Küçükken Almanyada yaşarken bende hep bisikletimle gezerdim... neden mi ? Adamların kasabalar arasında bisiklet yolları bol dümdüz ovalar şehirler. Tepe yok birşey yok kasabalar arası mesafe kısa trafik bilinci TAM... doğal olarak insanlarda bisiklete yöneliyor, Hemde aynı zamanda spor ;) ... 5-10 kmlik yollar için insanlar orda arabayı çalıştırmazlar. bisiklete binerler. Ama bizde 500 metrelik yol için bile araba kullanırlar. Ama istanbul gibi tepesi bol bir şehirdede bisiklet kullanmakta çok zor tabiki. ama sahil taraflarında yaşayanlar için bisiklet bir seçenek olabilir.

Orası başka memeleket ama bizde bisiklet sevdası olsaydı eminim bunun bir yolu bulunurdu ama ne yazık ki talep olmayınca yolda olmiyor. Bu arada düz yolda herkes kullnır ama tepeler çok zevkli hele beylikdüzü rampası harikadır.

valaya sabah yıkanmışın giyinmişin mis gibi :) 25 km 50 km uzakta iş yeri misal gidene kadar insan terler bilmem anlatabildimi . motor daha mantıklı ben motor kulanıcısıyım her deliye girer park sorunu olmaz ama tırafikte saygı yok motorlulara bunun sebebnide eyitimsiz bazı kuryeler ,kasaplar saçma sapan kulanıyolar :)

Evet ter olayı olur elbette ama ben iş yerinde dolabım var kıyafetler orda zira prof bisiklet giyimi kulnamak lazım bu mesafelerde en azından günde 50 km gidiyorsan forma tayt yada bisikletçi şortu şart ve bu kıyafetler hava alma özelliği sayesinde pek terlemeniz mümkün değil. Hiç olmadı sırt çantasında kıyafetler taşınabilir. İşe gidince güzel bir suyla kendini yıkarsın duş şart değil koku moku olmaz. Ama yol saygı konusunda saygı aramak saçmalık zira bizim insanımızın kendisinde saygı olmadağı için karşıdakine hiç saygı göstermez.

nime
17-02-2010, 09:46
çok güzel bişey bence , biz 3-4 arkadaş fena sarmıştık , her cuma akşamı sahile inip alkol yapıyoduk , inanılmazda zevkli oluyodu :D (nekadar doğruysa artık) hatta o ara kozyatağından şileye-dragosa zevk için araba yerine bisikletle gittiğimi biliyorum , ama bi bırakınca bidaha başlamak zor , ama tekrar bisiklete başlamak istiyorum , ayrıca 2-3 ay haftada 2-3 gün binerseniz inanılmaz kondüsyon oluyo , cidden çok daha dinç olduğunuzu farkediyosunuz..

alkollu bisiklet kullnamak sakıncalı ! En azından bir iki bira olur ancak :)
ZEvkli tabii hangi araç bisikletin hürriyetinizi bukadar tetikler ?
Bence en kısa zamanda başla ve o güzel zevkli günlerine geri dön :)

nime
17-02-2010, 09:47
alkollu bisiklet kullnamak sakıncalı ! En azından bir iki bira olur ancak :)
ZEvkli tabii hangi araç bisikletin hürriyetinizi bukadar tetikler ?
Bence en kısa zamanda başla ve o güzel zevkli günlerine geri dön :)

Gecenlerde restauranta bisikletleriyle gelen Baltimore belediye baskani ve yardimcilarii....Bir yandada ayrani yok icmeye ......................... olan sevgili turk halki.....Ne desek bos.

Çok iyi be adamlar aşmış kendini kardeşim :icon_tup:
Ayran konusu da bir ayrı trajedi ama :D:D:D

MKT
17-02-2010, 11:38
babam 50 yaşında hala biniyor.zaten kuzenler felan 40-50 yıldır bu işi yapıyorlar.kendisi de dahil.dün öğlen bisikletle biryere giderken bir okul servisi arkadan çarpmış babama.allahtan yavaş çarpmış biraz ezikler biraz sıyrıklar var.hastaneye felan gitmişler çok şükür korkulacak bişey yok ama yeri geliyor bizde dahil dikkat etmiyoruz bisikletlilere.bisikletlilere dikkat etmesi gereken şöförler kadar bisikletlilerinde bir okdar dikkatli olmaları lazım.maazallah kötü sonuçlar olabiliyor

TarikS
17-02-2010, 14:36
her yer duzgun olsa bisiklete binilir ama yokus olmayan yer yok ki guzelim sehrimizde

miniks
17-02-2010, 14:38

biz dügüne kardeşimle takım elbiselerle racing motorlarla gittik herkes bize deli muamelesi yaptı

tolga306gt-ay
17-02-2010, 15:17
spor yapmak için birebir cihaz.
hadi bir bisiklet tayfası kuralım hatta biskletlerin resmi cekip forma kayalım bakalım kimde 17 jant var kimde alarm var kim yaza kaplama yaptıracak :)

CallMeInsane
17-02-2010, 15:18
adamların memleketi istanbulun 4t3 1 i kadar tabi bisiklete binerler

nime
17-02-2010, 16:11
spor yapmak için birebir cihaz.
hadi bir bisiklet tayfası kuralım hatta biskletlerin resmi cekip forma kayalım bakalım kimde 17 jant var kimde alarm var kim yaza kaplama yaptıracak :)

Ahaha iyi olur aslında :) ben bu işleri bisiklet forumda yapiyorum :)
bende 700 cm jant var :D 28 inç :D
Şaka bir yana bana bisikletim ve mazlemelerim 3200 liraya mal oldu :p

her yer duzgun olsa bisiklete binilir ama yokus olmayan yer yok ki guzelim sehrimizde

ee yokuş olacak tabii yoksa düzde dedem de sürer :D

nime
17-02-2010, 16:16
adamların memleketi istanbulun 4t3 1 i kadar tabi bisiklete binerler

olsun canım ne farkeder önemli olan sürmek :icon_tup:

Hyjal
17-02-2010, 16:52
Emin abi seninle Avcılarda sabah sularında karşılaşmamızda "yaratık" değil de "turist" e benzetmiştim :) Bisikletle o km leri yapan insanlardan biri olarak tebrik edilesi kişiliksin :)

nime
17-02-2010, 16:57
Emin abi seninle Avcılarda sabah sularında karşılaşmamızda "yaratık" değil de "turist" e benzetmiştim :) Bisikletle o km leri yapan insanlardan biri olarak tebrik edilesi kişiliksin :)

Ahaha evet yaa seni çağırmama rağmen moo moo bakmıştın şaşkın şaşkın ama sabahın 07:00 sinde tayt kask gözlük olunca :D

Frid
17-02-2010, 17:56
bende eski bisiklet sürücülerindenim ve hala odamda bisikletim durur ama istanbulda pek mümkün olmuyor arada satsam mı diye düşünüyorum ama kıyamıyorum :D :D

ahmet3425
17-02-2010, 18:07
biz dügüne kardeşimle takım elbiselerle racing motorlarla gittik herkes bize deli muamelesi yaptı

normaldir:D

burgman gibi bisey kurtarır belki is adamı motorsikleti gibi ama racingle cok uyumsuz takım elbise:D

nime
18-02-2010, 09:54
bende eski bisiklet sürücülerindenim ve hala odamda bisikletim durur ama istanbulda pek mümkün olmuyor arada satsam mı diye düşünüyorum ama kıyamıyorum :D :D

Bence binmeye devam et :) Dün halkalıdan beylikdüzüne 2,5 saatte gittim kafayı yedim. Yağmur olmasa hemen bisliklete başliyacağım :p