PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay Alışveriş ve Akbank 3 Taksit sorunsalı???

punto_multijet
03-03-2010, 11:02
dun ebayden 155 pound tutarında bir urun aldım. 18 poundda Londraya kargosu toplam 173 pound. buaya kadar hersey normal. odeme sırasında paypal tl olarak bir hesap cıkardı karsıma 410tl. buda bir pound 2.37 alınmış ki 2.32tldi onada ok dedim o kadardan sorun olmaz diye. Odemeyide axess kullandım ki yurtdısı alısverişi 3 taksit diye. bugun netten donemiçi alısverişine baktıgımda bu tutar 423tl olarak yansımıs. musteri hizmetlerini aradıgımda aldıgım cvpta suydu;

dolar dısında oldugu için mastercard paypalin tlsini dolara cevirmiş uzerine bilmem kac komisyon koyarak akbanka yonlendirmiş akbankta bu doları tekrar kendisi komisyon koyarak tekrar tlye cevirmiş. dogal olarak normalden fazla tutar odemek zorunda kalıcam. gerci miktar fazla değil ama acaba burda sorun bende miydi? daha önce hep shop and miles kullanırdım ve hiç bu tarz sorunlar olmazdı neyse onu oderdim sadece. bu akbanka ozel bir durum mu yoksa ben biyerde yanlıs mı yaptım?? :soru:

serhatayasli
03-03-2010, 11:12
akbanka özel bi durum olmasa bile akbank ileride mutlaka kendine özel bir durum yaratır ve müşterisi %100 kazıklama garantisini verir... işte böyle bir banka akbank...

miniks
03-03-2010, 11:13
yok sorun sende degil paypal kur cevirirken biraz geciriyor

başımaz hep gelio biz alıştık :)

punto_multijet
03-03-2010, 11:16
yok sorun sende degil paypal kur cevirirken biraz geciriyor

başımaz hep gelio biz alıştık :)

paypal ile ilgili zaten sorun yok onu msjda yazmıstım ama zaten TL ye cevirilen para neden ilk once dolara sonra tekrar TL ye cevirilerek her cevirmede ekstra gecirilir onu cozemedim. yoksa paypal kısmında sorun yok.

miniks
03-03-2010, 11:19
dolar bazında ödeme yaptıgım zaman bu sorunu yaşamıyorum

ama euro ve pound ödersem aynı sorunu yaşıyorum

bu sorunda paypal dan kaynaklanıyor bence onlar katakulli yapıolar

ben bir sefer ordum bankaya bende garanti kartı var

bankadan kaynaklanmıyor

ben bunu demek istedim

toonch
03-03-2010, 11:24
paypalda kur döşümlerini banka üzerinden yap gibi bir seçenek var. Tam ayrıntısını hatırlayamadım ama eğer öyle seçerseniz çifte katmerli olmaz. Google araması yarınızın merhemi

RUN
03-03-2010, 11:32
Ya arkadaşlar ben dolarla alışveriş yaptım hsbc karttan, tek çekim ve tüm tutarda ertesi gün yattı bankaya. Bugun ekstre geldi KKDF diye bişeyden 36 dolar geçirmişler.Devletin aldığı vergi diyo telefondaki temsilci. Dolarla alışveriş yapanlar yaşıyormu bu problemi??

MKT
03-03-2010, 12:29
milleti hertürlü yoluyorlar göz göre yaaa.ayıpp vallahi ayıp yazık günah bu devlete.

Onuralp
03-03-2010, 13:39
eBay'den öderken conversion options'dan seçiminizi kendi bankamın o günkü kur'unu kullanmak istiyorum deseydiniz böyle bir şey olmazdı.

merruse
03-03-2010, 13:39
Ya arkadaşlar ben dolarla alışveriş yaptım hsbc karttan, tek çekim ve tüm tutarda ertesi gün yattı bankaya. Bugun ekstre geldi KKDF diye bişeyden 36 dolar geçirmişler.

Devlet önce vatandaştan kan alıyor. Sonra bak senden kan aldım ver bakiim kan alma ücretini diyor. O da kesmiyor demekki ki o ücretin vergisinide senden alıyor..